Clubs in Västerbotten
Clubs in Västerbotten

HockeyTvåan Herr Region Norr B, Region Norr

 
Bolidens FFIBolidens FFIBolidens FFIBolidens FFI[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Stenvall, LudwigRD43364110
214Åström, EmilLW61560000
323Karlsson, HugoRW73252101
426Gidlöf, MalikLW731418011
520Jonsson, GustavLD70448000
67Hägg, EmilLD72138000
721Berglund, JonathanRD712310110
85Sundin, MarcusLD50220000
999Wilhelmsson, BenjaminLW21010000
1022Hedlund, EdvinCE31010000
1112Brandt, AlexLD61016000
1216Marklund, JacobCE30110000
1313Sörgård, DennisRW40112000
149Andersson, ChristofferRW10000000
35Karlsson, JohanGK10000000
1625Hamreby, NoelLW10004000
174Wallström, ErikRD20000000
1819Lindberg, KarlRW30002000
1927Löfbom, WilleCE40000000
206Larsson, RasmusLD40008000
218Nilsson, JesperLW50004000
2215Eriksson, SethGK60000000
2318Marklund, JoakimRD60000000
242Berglund, ÖrjanRD60008000
2525Andersson, EdvinGK70000000
2624Vikström, RasmusCE70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Andersson, Edvin776279:142215617887.644.73032
215Eriksson, Seth763144:1312738585.884.99002
335Karlsson, Johan71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Clemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
111Lundström, ViktorLW61674110
216Lööv, EmilRW63256010
324Palukka, SebastianCE62354100
427Nyberg, NoelLW61450000
521Kempainen, OliverCE54042010
617Hedlund, ElisLW53140010
715Schönfeldt, MelvinRD41236010
83Persson, EmilCE61230000
922Fahlgren, JohanLW60336000
105Schönfeldt, OliverRD51120000
1113Cedergren, JoakimRW61122000
1212Bjuhr, IsakRW20220000
134Gustafsson, NilsLD40220000
148Albertsson-Söderlund, AlexRW61014000
2Sjöstedt, VilleRD61014010
1629Fältén, OscarLW60110000
1735Burén, LinusGK10000000
1815Törmä, WilliamLD20000000
196Jonsson, FilipLD20000000
28Kempainen, AlexanderCE20000000
18Lööf, FilipLD20000000
26Wahlberg, CasperCE20000000
2325Abrahamsson, KasperGK30000000
2435Berglund, PontusGK30000000
26Krikortz, AlbertLD30000000
14Lundgren, KimRD30000000
2719Sundström, AlmerRW30004000
2830Boström, HampusGK50000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Boström, Hampus654248:291111112290.982.66013
225Abrahamsson, Kasper632125:004535792.981.92011
335Berglund, Pontus63000:00000N/AN/A000
35Burén, Linus61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Lögdeå Nordmaling HockeyLögdeå Nordmaling HockeyLögdeå Nordmaling HockeyLögdeå Nordmaling Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Blömer, WilhelmLW7212144100
211Sjödin, OssianLW676130100
39Lundström, EliasLW764104120
421Jonsson, FilipLW755102000
526Hörnsten, GustavCE737106000
618Hägglund, RobinRW744829000
74Weiborn, ErikLD73146000
88Valjemot, AlexanderLW62240000
929Persson, JosefLW70334000
105Olsson, OskarLW31124001
1114Eriksson, LeoRD60224000
1215Edblom, EmilRD70222000
1324Nyman, JohanCE70226000
1428Nyman, AlbinCE10112000
152Nordbrandt, FolkeLD70110000
1613Grundström, AlbinRW10000000
19Johansson, GabrielRW10000000
7Valjemot, JoakimCE10000000
1922Kinnunen, AlgotLW20000000
6Viklund, ViktorRD20000000
2116Nordlund, RogerRD20002000
2235Svedelius, CarlGK30000000
2320Häggström, HugoLW30000000
2430Kohlström, EmilGK40000000
253Sundberg, ArvidLD50002000
261Nyfors, AxelGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Kohlström, Emil744200:0099410391.262.70030
21Nyfors, Axel77298:389657487.845.47002
335Svedelius, Carl732119:3812698185.196.02002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
SK LejonSK LejonSK LejonSK Lejon[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
111Holmberg, AntonCE6511160210
227Manberg, SamuelRW667132130
315Anthony, EdvinCE655102211
417Törmä, PhilipLW64594110
58Bergmark, SamuelLW63470001
64Morén, KianLW63366030
768Furtenback, TimCE61566000
810Johansson, RobinLW62134000
918Åström, VictorLW51230010
1014Sundström, EmilLW61232000
1121Degerman, BobbyLW40222000
125Hedström, AndreasRD41012000
1392Lundström, KlasLD20110000
1420Forslund, OliverRW50112000
1561Karlsson, ElvisRD60112000
162Holmqvist, MelkerRD60114000
7Håkansson, CharlieRD60114000
12Kero Holmgren, AronLD60114000
1922Hollström, KevinRW10000000
2037Larsson, RobinGK30000000
2116Jonsson, PerLW30000000
2231Widman, AlbinGK40000000
236Larsson, ViktorLD40000000
2432Carlsson, NilsGK50000000
2594Mikaelsson, HugoLW60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Widman, Albin642125:004414591.111.92020
237Larsson, Robin632125:006384486.362.88020
332Carlsson, Nils652122:578394782.983.90020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tegs SK HockeyTegs SK HockeyTegs SK HockeyTegs SK Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
19Nord, IsacCE67292000
216Nilsson, LudvigCE51782001
371Kolsmyr, IvanRW62460000
439Karlsson - Wågström, ViggoLD62240000
523Boman, HugoCE61344001
68Råtts, LeoLD50442000
728Hammarström, ElliotRW63034110
844Burlin, HugoLD40332000
912Bergqvist, AxelLW62022000
1010Granlund, TheoLW41122000
1124Odebrant, HugoLD51122010
1292Melin, LudvigRD50220000
1320Hammarberg, KevinLW41012000
1414Talala, EmilRW41012010
1590Jungarve, OskarRW60116000
1695Vestman, SebastianLW10000000
1735Wilhelmsson, EmilGK30000000
1829Hansson, CornelisLW30002000
1997Bengtsson, AdamGK40000000
2017Gustafsson, LinusCE40000000
2131Lundqvist, MelkerGK50000000
2227Lundberg, OscarLW50000000
93Nordekvist, NeoLD50000000
61Rönningensen, RasmusRD50000000
2590Virding, KevinCE50002000
2626Ingvarsson, LukasRD60008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Lundqvist, Melker654242:202013215286.844.95013
297Bengtsson, Adam642118:2610566684.855.07002
335Wilhelmsson, Emil63000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vännäs HCVännäs HCVännäs HCVännäs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
126Andersson, EvinRW656112010
217Molund, MelkerLW63470010
319Fjällby, LinusRW62572100
496Norman, EdvinRW533616000
527Strandberg, MelkerRD61564000
642Strandman, MelkerRD61564100
736Berglund, NicklasCE43250100
898Strömbäck, KalleRW52352000
923Jonasson, ViktorLW62350000
1021Nilsson, DavidCE41340000
1192Edin, HugoCE41230000
1222Mann, HampusRW41230100
1316Åberg, AlexanderRD51230000
1489Lavander, IsakLW22020000
1512Kanlic, AlejandroLW51120000
1629Ekström, FilipLD20222000
1713Fransson, KevinLW11012000
1847Åhlin, GordonCE10110000
1920Sundström, LinusLD40112000
208Bjurman, CasparLD60116000
2166Brask, IsakRW10000000
29Dahlgren, LucasLW10000000
91Eriksson, ElvisCE10000000
86Wikström, VilmerCE10000000
2571Noren, LucasLW10002000
2611Markusson, KevinRD40000000
2715Seares Johansson, VinceLD50004000
2818Danhall, AlbinLW50008000
2930Kuoppa, AxelGK60000000
3033Hammarstedt, TheoGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Hammarstedt, Theo663175:4399810791.593.07021
230Kuoppa, Axel664182:2811839488.303.62021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS