Clubs in Västerbotten
Clubs in Västerbotten

U16 Pojk Regional Norr A

 
Bodens HFBodens HFBodens HFBodens HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
162Sundholm, AdrianRW11951416131
212Viklund, EmilCE1159144110
321Björk, SixtenCE1066122111
428Wikman, OscarCE1045943110
598Pettersson, HarryRD113470020
644Jalar, MalteLD111348000
781Nyman, VilmerRW51238000
888Bäckström, MelvinLD91234010
917Högkvist, LeoRW101234010
1076Karlsson, TheoCE92020000
1123Jonsson, TimLW91122000
1274Lundberg Åström, ValterLW910150010
1320Bergman, SixtenRD101010100
1459Jalar, OlovCE70112000
1565Westling, FilipRW10000000
1680Hortlund, WilliamRD30000000
27Labba, LiamLW30000000
1899Jansson Brunström, MaxRD30002000
1960Svanmo, AlbinGK70000000
2033Olofsson, AlbinGK70000000
211Hedberg Nori, AdrianGK80002000
2211Berg, AlfonsRD110004000
2371Al-Hilfi, MohammedLW110006000
2491Broström, HugoLW1100020000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Hedberg Nori, Adrian1187426:472425427891.373.37052
260Svanmo, Albin1173140:0017819882.657.29002
333Olofsson, Albin1172100:0026679372.0415.60002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Brooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Östman, VilmerCE93584000
267Fjällström, TheoLW54042110
388Edberg, WilliamRW93148010
410Rahko, LiamCE81340000
523Månsson, ViktorCE91232100
612Töyrä, OlleRD92024010
796Lundberg, DouglasLW41120000
832Andersson, ElvisLW71120001
94Andersson, KristianLD80222000
1019Schulz, SiggeLW90226000
118Nordberg, LeviLD81012000
125Sjöberg, SamLD810118000
1326Abrahamsson, FabianRW50112000
1417Henriksson, ElmerCE80110000
1541Lövgren, AntonLW90112000
1627Eriksson, HugoRW10000000
173Stenlund, AronLD20000000
13Strömberg, ViktorRD20000000
1935Haraldson, JesperGK30000000
2095Nordqvist, ViktorLD30000000
2134Holm, AlbinGK50000000
221Jonsson, AxelGK50000000
2331Brorsson, EmilGK50000000
2499Larsson, CesarLD50002000
2522Barrelöv, EdwinRD80000000
2620Nilsson, AlgotRD80002000
2715Cullhed, OtisRD900035000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Jonsson, Axel95288:498313979.495.40001
234Holm, Albin954198:061813415288.165.45012
331Brorsson, Emil95396:159546385.715.61002
435Haraldson, Jesper933150:56178810583.816.76012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Clemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
16Razmas, JokubasRD9971612240
216Fällman, TureRW104101416001
314Bergvall, OttoCE1064102010
410Karlfors, GustavLW102574100
517Dahl, OskarCE1032533020
628Andersson, KeiLW82130010
724Norlund, MiltonCE102134000
826Hedström, LudvigLD82022000
911Wikström Öhman, EdwardCE1011212000
108Dahlgren, HjalmarRD90222000
1123Hörnsten, LouiLW100224000
1215Lundqvist, LeoLW81010000
1327Forssén, HelgeRD91010001
1418Göransson, JanRW1010110001
1520Renström, VictorRW90112000
1621Johansson, AlbinCE100112000
1725Nyström, MelvinGK10000000
185Elvnejd, GustavLD80000000
199Lindahl, MelkerLW80002000
2022Bakteman, AronCE800035000
2125Bäckström, EmilGK90000000
221Karlsson, CharlieGK100000000
234Lindgren, RasmusCE100008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Bäckström, Emil1095307:422815017884.275.46023
21Karlsson, Charlie10105300:002813916783.235.60014
325Nyström, Melvin101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
171Kuismanen, MicoRW74590111
237Kolehmainen, IiskoCE625710010
324Tolvanen, Eetu**LD74262010
45Lukkarila, EetuLW723512010
596Jauho, ValtteriRD612339000
699Rönnqvist, Oskar**LD20332000
795Lindstedt, Vilhelm**RW12020000
865Siilakka, SamuelLW711216010
998Tikkanen, Niko Valtteri**LW21010000
1026Johansson, TimCE71016001
1111Lindbäck, Hugo**CE10110000
1222Wittikko, Linus**CE601131000
137Sörmlund Nätynki, Elias**RD70114000
1423Haverinen, MelvinLW10000000
55Härkäniemi, MelwinCE10000000
28Juntto, WilhelminaLW10000000
1751Kumpula, AaronRW20000000
1825Hellman, MiliLD30000000
1917Regina, NuuttiCE40000000
209Niva, ErikRD40002000
2133Lindgren, ValdemarRW40004000
2213Konttaniemi, ValtteriRD50002000
22Lassheikki, KasperiRD50002000
2416Vähä, JadeRW60000000
2574Hokkanen, VäinöGK70000000
2693Jussila, Veeti**GK70000000
2797Huhta Styrman, WilliamRW70006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
174Hokkanen, Väinö774226:572313315685.266.08013
293Jussila, Veeti**774190:573212415679.4910.05003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalix HCKalix HCKalix HCKalix HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
198Tikkanen, Niko Valtteri**LW94488100
211Lindbäck, Hugo**CE93588110
399Rönnqvist, Oskar**LD943735010
420Hjelm, ElisCE95164111
516Bäckman, CalleRD82466000
623Vikström, NilsCE93256100
722Wittikko, Linus**CE61450000
821Lindbäck, ValterLD92242110
98Oskarsson, WilhelmRD92246000
1095Lindstedt, Vilhelm**RW91236000
1125Bergström, MånsRW90332000
1224Tolvanen, Eetu**LD62022010
1310Ivarsson, EliasLD81010010
146Öberg, AlmaRD60114000
1512Henriksson, ElvinLW90114000
167Sörmlund Nätynki, Elias**RD40000000
1734Morin Eidegren, LukasGK80000000
1835Lindqvist, LoveGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Lindqvist, Love997420:002817820686.414.00243
234Morin Eidegren, Lukas982120:0012465879.316.00011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Brännare, NilsRW91610260132
26Skokan, DavidLD9715222110
323Skorepa, DavidLW6128202320
414Henriksson, OskarRW9512176100
511Forsström, JohannesRW9610160000
69Mustajärvi, RoopeCE385130020
78Rutström, NeoCE9761325101
818Merum, WilliamLW967136000
920Rönnqvist, HugoLD81111227000
1021Öhman, EdvinCE883110021
1117Carlenius, NilsLW864100020
1236Lundgren, NoahCE92682010
1325Joutsen, WilhelmLW83478000
1438Haraldsson, SamuelLW73362100
152Wårell, VilleLD62242010
165Molander, AxelRD50330000
173Björn, FransLD811214010
1813Nilsson, AlexLW50220000
1927Hannerfors, EdvinRD50222000
2032Bohman, OliwerRD90222000
2137Kenttä, MelkerLW11010000
227Rosenberg, KalleRD10110000
2327Skårman, JonathanCE10110000
2434Lidman, LiamGK50110000
257Niia, ValterLD10000000
2630Persson, AmandaGK60000000
271Johansson, LeoGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Johansson, Leo974240:006475388.681.50140
230Persson, Amanda962120:001181994.740.50120
334Lidman, Liam953180:006485488.892.00021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Piteå HCPiteå HCPiteå HCPiteå HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
13Ahlinder, BosseLD84482011
225Hurtig, MelkerRW752710200
39Hägglund, MartinRW75168100
421Helsing, KarlCE841510010
515Ljungstedt, JoelRD71450000
626Lavander, Mario**CE71450000
75Nilsson, BillyRD71454000
818Lundkvist Börjesson, EdvardRD83030010
913Eriksson, LiamRW71234000
1014Engman, FilipRW91232000
1117Rankvist Westerlund, EliasRD30330000
1212Sundquist, HjalmarLW51122100
132Gumaelius, ElofRD70220000
1428Johansson, PerRW31010000
1511Boman, LouieLW31012000
166Johansson, ElliotLD81010000
1724Holmberg, RasmusLW50110000
1829Karlsson, Hampus**LD50112000
194Vesterlund, IvarLW501129000
208Bågesund, ValterRD70116000
2151Andersson, IsakGK10000000
2227Forsell, ErikRW40004000
2330Zetterström, AlvinGK60000000
2423Berglund, EdgarRW60004000
2531Johansson, MalteGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Johansson, Malte996360:352114616787.433.49033
230Zetterström, Alvin963179:0514799384.954.69012
351Andersson, Isak91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
114Sundström, HaraldLW8128202211
217Hermansson, TheodorRW87132052110
39Classon, ViktorCE8125174200
429Johansson, JulianCE868142110
518Sundberg, SimonRW859142100
627Helmersson, LiamCE758130010
722Lindberg Persson, NoahLW839120020
813Vesterlund, TimLW874112000
916Jatko, OscarLD8371012100
1011Sköld, IanRD81890000
1115Lindberg, BruceCE84264020
1244Eriksson, LucasLD82350000
134Bergkvist, NeoCE81450000
8Larsson, SixtenRD81450010
1512Melander, ArvidLD81452001
163Grönberg, TageRD60552000
172Laaksonen, HermanCE81344000
185Vikström, TedRD612325000
197Tano, MelkerRD81236010
201Classon, OskarGK10000000
2130Strömberg, OlleGK70000000
2235Palo, ElmerGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Strömberg, Olle874240:007586589.231.75140
21Classon, Oskar81160:001343597.141.00010
335Palo, Elmer883180:005384388.371.67030
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS