Clubs in Uppland

HockeyTrean Herr Östra A

 
Boo HCBoo HCBoo HCBoo HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
114Krusvik, OliverRW53146000
223Edin, ZachariasCE52242000
319Saving, LukasLD50444000
410Rinder, FilipLW51230000
549Edfeldt, NathanLW22020000
628Krusvik, JacobRW32022000
78Spjuth, OskarRW11120000
813Grönlund, AxelLW31122000
922Åström, DanLW40222000
1052Ewing, SidneyLW11010000
1126Garpö, AlexanderRW51012000
1254Bauman, CarlRW10110000
132Saving, DavidRD10112000
1447Nevala Karlman, AlexanderCE20110000
1518Karlsson, ViktorLW40114000
1630Liljeblad Olsson, KevinGK10000000
1757Andersson, GustavCE20000000
6Hjelm, ChristofferRD20000000
59Pavlicek, ZebulonLW20000000
2015Ahlén Andersson, OliverLW20002000
65Lindahl, WilliamRD20002000
221Wallin, TimGK30000000
2317Jansson, AxelRD30000000
244Lalinder, LeoLW30004000
2531Engelkrans, LoveGK40000000
2627Dahlström, KevinLD40004000
2729Frank, HenrikRD50004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Wallin, Tim533151:0417789582.116.75002
230Liljeblad Olsson, Kevin51130:572182090.003.88000
331Engelkrans, Love543116:3416809683.338.24003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Brinkens IFBrinkens IFBrinkens IFBrinkens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
140Lönnquist, FelixLW64376120
274Blomqvist, AndreasCE325725000
377Monrad, GabrielRW51672000
478Modin, HenningLW63364110
537Hedman, DouglasRD52358120
622Grypishyn, DanielCE12130000
745Limé, LeonardRD22130000
881Ruuska, BenjaminLW42130000
968Sandin, AndréRD52136010
1080Lydén, CarlLW11232100
1173Söderholm, MaxCE51230000
124Renström, ViggoRW10330000
1328Fogel, JacobLD60332000
1446Elmqvist, NicholasLW31120000
1567Larsson-Flink, GustavCE41120000
1644Glimskog, HugoLW30224000
1757Westberg, AndreasRW50220000
1826Kednert Fungdahl, EdvinCE31014000
1941Redtzer, KarlLD10110000
2082Lundberg, LeonCE10110000
2123Edlundh, ArvidLD10000000
86Hallin, TimGK10000000
10Seles, JakubRW10000000
2Åhlin, OliverLD10000000
2518Dohi, NoahRW20000000
12Eberhard, OttoLW20000000
76Hallgren, OscarLW20000000
79Thomasson, PatricRD20000000
2916Larsson, DanielRD30000000
69Lennartsson, DavidRD30000000
27Persson, TedhLD30000000
70Sund, IsakLW30000000
3385Dimai, MattiaGK40002000
3484Johansson, LinusGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
184Johansson, Linus664240:001415216691.573.50031
285Dimai, Mattia642120:0010536384.135.00011
386Hallin, Tim61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK Österåker HockeyIFK Österåker HockeyIFK Österåker HockeyIFK Österåker Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Holmström, TimothyLW6108186122
229Nordberg, OlleCE658136020
310Pålsson, SamuelCE645914000
419Wiman, AndreasRW618930000
513Olsson, NiklasRW55384110
611Risshall, AxelRW61560000
723Nilsson, AdamRD41340110
822Westerlund, ViktorCE52130101
915Dahlén, PontusLD62022000
1025Rodhe Magni, PhilipLD40220000
116Laitinen, GustavRD11010100
1220Strandberg, FabianCE41010010
1316Abrahamsson, AlexanderRW20110000
1421Alterlund, WilliamRW50110000
157Subäck, OliwerLD60110000
168Cansund Lundin, JackRD60112000
175Eléhn, PhilipRD10000000
181Quispe, GabrielGK30000000
1935Skantz, MarcusGK40000000
2030Eléhn, MarcusGK40002000
2118Eklund, GabrielRW50000000
2226Frunck, JesperRD500029000
2314Westerlund, LinusLD60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Eléhn, Marcus643180:008738190.122.67030
21Quispe, Gabriel63160:002313393.942.00010
335Skantz, Marcus642118:017616889.713.56011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kallhälls IFKallhälls IFKallhälls IFKallhälls IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
190Sjögren, CarlLW53364002
286Gustafsson, JoakimRW33256100
381Andersson, JohanRW43256010
417Emanuelsson, LeoCE52240000
525Nordquist, FredrikLD51340000
622Lundgren, DennisRW51342100
73Svensson, LinusLD53034010
818Ganslandt, SamuelRD40220000
985Berg, AlbinRW21010000
1091Olsson, PhilipLW310114000
1124Thorin, NiklasLW10110000
1213Levin, JacobLW30112000
1370Simling, DavidCE50114000
1434Nilsson, EmilCE20000000
97Nordling, EmilGK20000000
1624Timonen, DennisLD20002000
1730Ström, FabianGK40000000
1833Nilsson, LinusCE40000000
1966Orlebäck, JackGK40002000
208Hekkala, JonasRD40002000
14Åhnberg, AlexanderRW40002000
2260Granath, AxelLW40006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Ström, Fabian543183:251111512691.273.60021
266Orlebäck, Jack542120:0099110091.004.50002
397Nordling, Emil52000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kista HCKista HCKista HCKista HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Holmberg, ErikRW561710011
215Mondino, TheoCE42352000
318Carling, EmilLW41342001
410Beckman, CarlLD61234000
529Söderlund, LudvigLD10220000
622Ahlberg, HugoLW50228000
74Sjöstrand, WincentRD11010010
827Habte, SamuelLW21014000
914Delemark, GustafLW210125100
1017Lindén, CarlLD51012000
1112Rost, BenjaminRW61014001
1213Castanius, SteenLW10110000
1324Habte, AbelCE10112000
23Martini, MattiasCE10112000
20Tiväng, JohanRW10112000
1625Neijbert Svanberg, SamuelRD20110000
178Lundh, GaryLD30110000
7Öhman, JordanLD30110000
196Espinoza, NicolasLD40110000
2030Edlund, RobertGK50110000
2111Forsell, CyrusRD50110000
2231Mainwaring, VictorGK10000000
19Nylén Boivie, HannesCE10000000
249Gidlund, EmilRD10002000
2535Meyerhöffer, HampusGK20000000
2616Erlandsson, AntonRW30000000
273Simonsson, AntonLD30000000
282Meyerhöffer, LinusLD30002000
291Persson, SebastianGK40000000
305Fantenberg, GustavLD40006000
3128Voltaire, LiamRW50002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Edlund, Robert653179:231112213391.733.68003
21Persson, Sebastian643180:001711813587.415.67012
331Mainwaring, Victor61000:00000N/AN/A000
35Meyerhöffer, Hampus62000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
SK Iron HockeySK Iron HockeySK Iron HockeySK Iron Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
114Östling, ErikCE665110011
211Bohman, MelkerLD62792100
328Ronnestål, OskarRW53582000
419Tibblin, AntonRD42460000
518Johansson, AntonCE63254110
610Wallin, LudvigLW11450100
75Wik, LukasCE62132010
822Cervin Samner, EliasCE61236000
98Söderberg, ArvidRD20332000
1017Alnesved, GabrielCE62020010
1116Wennås, HugoLW51122100
123Jarlstrand, MaximiliamLD61122001
6Lauder, LucasRD61122010
1413Nilsson, GustavCE31012000
154Andersson, FilipLD10110000
1620Keisu, MarcusLD30110000
1721Larsson, WilmerLW40110000
189Ekstrand, CastorCE50112000
1915Gälman, EltonLW10000000
15Jalstrand, MelwinLW10000000
4Jansson, AlbinRW10000000
33Noelle, IsacGK10000000
2375Björkman, WilliamGK50000000
241Söderstedt, EliasGK60000000
257Karlsson, WilliamRD60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Söderstedt, Elias664245:001311612989.923.18022
275Björkman, William652120:005313686.112.50020
333Noelle, Isac61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sudrets HCSudrets HCSudrets HCSudrets HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Weström, OskarRW6211132000
23Lingström, AdamLW65388000
35Thorén, OskarRD632510020
418Thomasson, NiclasLD42350020
513Lundin, GustafLW62350201
621Elo, LudwigLD62352000
74Karlsson, GabrielRD61452000
820Ronsten, EmilLD41340010
914Pöyhönen, KasperLW42130000
1017Johansson, AlexLW41120000
1111Nyström, OlofRW61124000
1219Gardell, BenjaminCE611210010
138Lindby, HugoLD611227000
149Persson, EdvinLD40220000
1524Pettersson, AntonRW11010000
1616Pettersson, JonasLW21012110
171Van Den Bosch, ChristianGK61010100
182Smitterberg, HannesCE20110000
1999Wiklund, HenrikLD10000000
2030Hallström, VincentGK20000000
2199Söderström, EmrikRW20002000
2235Fredin, AndreasGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Van Den Bosch, Christian654239:45611512195.041.50031
235Fredin, Andreas662118:435444989.802.53011
330Hallström, Vincent62000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS