Clubs in Uppland
Clubs in Uppland

U15P Röd Grupp 2, Stockholms Ishockeyförbund

 
Hässelby Kälvesta HC/IK GötaHässelby Kälvesta HC/IK GötaHässelby Kälvesta HC/IK GötaHässelby Kälvesta HC/IK Göta[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
17Garcia Gallardo, AndresLD104262010
28Charpentier, LudwigLW101348100
323El Akhal, AdamCE63034101
415Magnusson Warbrandt, MioCE921314000
52Sharif, MaanLW912312000
626Söderling, LeonardLD60224000
79Lindvall, SimonLD90224000
810Hallberg, OliverLD11012000
921Odsuren, MungunjargalRD51010000
1013Granhed, HugoLD101012000
113Limell Luotsinen, LeonardLD80110000
1219Stengård, EdwardLD10000000
1311Gustafsson, ViktorLD20002000
1412Bergkvist, AdrianLD50000000
27Helgesson, AlexanderLW50000000
1635Kärrsten, AlexanderGK60000000
171Bergström, MalteGK60000000
1830Johansson, KasperGK80000000
1917Bengter, HenryLD90004000
204Abrahamsson, CaesarLD100000000
2128Puiu, LucasLW100002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Kärrsten, Alexander1064160:007778491.671.75122
21Bergström, Malte1063120:0017678479.765.67003
330Johansson, Kasper1083120:002310112481.457.67003
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Järfälla HC 2Järfälla HC 2Järfälla HC 2Järfälla HC 2[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
159Tunerholt, AlwinLD859142001
264Widén Cabala, MiltonRW56280000
350Högström, OliverLW51562000
443Lagerberg, JackRW45050010
566Johansson, OliverRW34154100
671Örneborn, VilgotRD63140100
711Mårtensson, VictorCE22240000
862Lundeén, CharlieCE41344000
963Rudberg, SimbaLW53030000
1036Sandquist, AdrianLW81122100
1117Rinning, EmilCE30220000
124Modigh, JustinLD21010000
19Wallin, TheoLD21010000
1447Djurle, LucasLW41010010
1537Johansson, LiamRW81010100
1653Sandberg, PhilipLW20110000
1754Bergman, TimRD80114000
1865Dyrvold, VincentLD80116000
1955Björkman, WilmerGK10000000
2012Rosenkvist, HolgerLD10000000
26Söderqvist, RasmusRW10000000
2245Dahlskog, LiamRD20000000
2344Bucht, JacobLW60004000
241Max, EngvallGK70000000
2541Myslivets, AntonLW70006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Max, Engvall877281:292216218488.043.13134
255Björkman, Wilmer81140:002242692.312.00010
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Knivsta ISKnivsta ISKnivsta ISKnivsta IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
188Johansson-Herrera, MatteoRD61031310131
287Götz, HelmerLD949132010
389Bergstrand, LudvigRW684120220
425Aston Brånn, DavidRD947110000
94Eklöw, TroyRW947110100
652Li, ZhaoxiRW682106110
744Wedberg, ViktorRW84370100
891Gidlund, ArvidCE92578100
915Daivyes Hansson, LiamRW85162000
1062Enlund, AxelCE12240000
1119Ström, ErikLW71230000
1281Altberg, LudwigRD91236000
1322Nordström, MiloRW90330000
1495Uddenberg, SamLD20220000
1545Kadrovic, TheoRW30220000
165Olsson, OscarLD90220000
1712Pålsson, LucasLW10000000
24Söderblom, JonathanRD10000000
1921Jonsson, WilmerRD20006000
2031Bergman, MattiasGK70000000
2137Forsberg, JonathanGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Forsberg, Jonathan999362:041411012488.711.55272
231Bergman, Mattias97000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Norrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
11Qvarnström, HugoLW874118210
213Mützell, JaydenCE73692110
31Clefberg, ZebulonLW42130100
412Sandin, OttoRD81236110
51Lundell, LokeCE52020010
610Schwieler Cedersved, JamieLW51126000
76Holtling, CasperLD81122010
81Sköld, MårtenCE21010100
91Pettersson, JamesLW71010000
107Karlsson, GustavRD10110000
14Wahlgren, OlleRW10110000
121Ahrle, ElvisLD30112000
131Nordström, LeoRW40110000
141Canerstam, FrankLD50114000
151Henningsson, OlleGK10000000
161Backlund, HampusLD10000000
7Persson, MaximilliamRD10000000
181Dalin Lindholm, FilipCE20002000
191Stenman Graflind, FransRW30000000
201Biloch, OliverRW30002000
211Nordén, AxelCE50002000
221Svensson Lithén, NoahLD600020000
2330Johansson Åkerlund, EliasGK70000000
245Rönnmark, LiamRD80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Johansson Åkerlund, Elias877279:291512013588.892.15152
21Henningsson, Olle81140:001141593.331.00010
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
SDE HFSDE HFSDE HFSDE HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Petersson, FredCE955104101
211Edlund, FabianCE75492000
399Söderblom, VidarLW844810000
426Lönberg, GustafCE75270201
521Berglund, ErikCE33250100
699Huebener, BenCE43250000
799Holmgren, VideLD53254011
833Dahl, AlexanderCE32350010
94Hedborg, FolkeCE51456001
105Schreiber, BoLD94044210
1134Wramell, TodLD32130000
1220Dai, AndiCE31236010
1314Mattsson, LiamLD81232000
1419Nilsson, BillCE60330000
1516Carlman, Tom JacksonCE62020100
1610Von Essen, FredrikCE72020100
1718Lindberg, RolfCE41122001
1827Salmén, LeoRD61120000
1999Franzén, XaviRD61126000
2025Einarsson, MaxCE21010000
2123Rifall, FredCE71010000
2222Niregård, RasmusCE70112000
239Wennerstrand, ErikCE70114000
241Råsten, KarlGK10000000
2590Wennersten, EliasLD10000000
2624Steen, ElliotCE20000000
2730Bonde, KnutCE40000000
2831Karnebäck, JonathanGK40000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Karnebäck, Jonathan944160:001565798.250.25340
230Bonde, Knut944164:137505787.721.71131
31Råsten, Karl91140:001171894.441.00010
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Spånga IS IKSpånga IS IKSpånga IS IKSpånga IS IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
113Emtfors-Forsgren, AdrianLW773100110
28Saardi Lemoine, RaphaëlCE83692010
318Riese, EliasCE62136000
414Blomquist, LucasCE72132100
527Ryström, AronCE82130010
628Sechiari, BenCE51230100
717Herry, LennoxCE51236000
810Lovén, HedvigCE41120000
923Ekholm, TheoRW71124000
1026Raicea, DavidLW80110000
1111Johansson, MaxCE80116000
1212Lindström-Bucht, LiamCE80118000
1322Al-Juboori, AdamCE10000000
20Tottie, RubenCE10000000
20Wikman, ÖstenCE10000000
169Riese, LucasCE30000000
171Hörder-Svensson, HugoCE70000000
1825Jacobsson, CelinaCE70000000
1935Fristedt, ViktorCE80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Fristedt, Viktor885166:372013415487.014.80013
21Hörder-Svensson, Hugo874157:362512014582.766.35022
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Vallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
122Udd, OliverCE105160010
216Ericsson, OlleCE91230100
39Mengana Jarnebäck, ElliotCE41122000
47Afzelius, LukasCE101126000
523Zetterström, WilliamRW30220000
629Irdell, JonathanRW11010000
99Kolm, LoveRW11010000
83Andersen, SevenCE31010010
921Höjer, EbbeCE71012010
1019Persson, LucasCE101012000
114Stenmark, JacobLW70112000
1226Bumark, BastianCE70114000
1317Nyberg, GabrielCE80112000
1428Johansson, ViggoRW100112000
151Jonasson Söderlund, MarcusGK10000000
1633Löfgren, WiltonGK10000000
1731Ljunggren, AliceGK10000000
12Werlein, AbigélCE10000000
1931Wallskog, MollyGK20000000
2013Popovas, MikasRD20000000
2124Dahlberg, NilsCE30000000
2210Svanberg, LucasCE50002000
2333Max, AntonGK60000000
2423Granath, OttoCE70002000
2515Andreasson, OlleCE70004000
2614Svaneby, OliverCE80002000
278Klintefalk, MiltonRW90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Max, Anton1066240:003012315380.395.00006
21Jonasson Söderlund, Marcus101140:0002222100.000.00110
331Wallskog, Molly102283:028505886.213.85002
433Löfgren, Wilton101140:008283677.788.00001
531Ljunggren, Alice101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS