Clubs in Uppland

U16P Röd grupp 1, Stockholms Ishockeyförbund

 
Brinkens IFBrinkens IFBrinkens IFBrinkens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Torma, LeoRW783114120
297Wallin, AlexanderCE464102000
322Vinidiktov, AndreyLD764102000
427Sebo, EduardRW73582100
511Von Liechtenstein, WenzelLD77070211
67Akulau, NeilLW73478000
721Dimander, OscarRD33362110
817Chabalov, DavidRW71454010
99Gustafsson, AxelLW51340001
1026Hellström, ThristanLW32134000
1128Boman, ValterCE62130100
1216Uhlin, TimRD61230000
134Henriksson, JohannesRD20330000
1418Nöidh, PhilipRD21120000
1523Lindberg, LudvigCE60220000
168Magnuson Norling, ArvidCE70220000
1798Danielsson, EliasRW21012000
186Larsson, FelixRD610127000
1919Jansson, GustavRW10110000
2087Kukolj, VanjaCE20110000
39Melqvist, ChristianLD20110000
225Andersson, HenryLD50110000
13Beyer, MaximilianRW50110000
242Grela, Espen TintinRD70116000
2538Lallerstedt, OskarGK10000000
2699Papp Broman, LucasRD20000000
2786Hagström, HugoGK60000000
2830Millerfelt, WilliamGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Millerfelt, William774240:008687689.472.00040
286Hagström, Hugo763176:1711586984.063.74021
338Lallerstedt, Oskar71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Bålsta HCBålsta HCBålsta HCBålsta HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
19Lindström, MelkerCE34150001
27Gääw, DylanCE63032001
320Sundin, AlbinRW62130000
428Holmberg, EmilRW40330000
55Lindvall, VictorLW52022000
615Eklund, EmilCE61120000
18Lindevall, ValentinLW61120000
827Eklund, CharlieRW60222000
912Nadolny, OskarCE60224000
1017Brandt, DouglasRW41012000
1110Glademyr, HugoRD51012000
124Åström, EliasRD61010000
1321Nyberg, GustavLW30112000
1411Persson, FilipLW50110000
1519Lövgren, EliasLD60110000
161Jansson, ErikGK20000000
1725Sjölund, HenningRD20000000
1813Windlert, IsakLD40002000
1930Isberg Cranser, LoveGK60000000
208Dobrov, MironRD60006000
2116Karlson, WilljamRW600027000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Isberg Cranser, Love665300:003020923987.456.00005
21Jansson, Erik62164:154242885.713.74001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK GötaIK GötaIK GötaIK Göta[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
122Bergström, LeonCE879162001
28Engzell, ViggoLW858130100
317Hallenborg, TheodorRW892118120
49Bachman, ElliotRW865114120
514Niilivirta, FrankCE72244001
618Halvarsson Lindblad, RasmusLD81344100
713Slotte, ErikRD62132120
86Gustafsson, JonathanLD72134000
916Hedevåg, AxelLD61234000
1019Forsmark, LeonLD61120000
1112Bernhav Göransson, FelixRD711227010
122Svall, AntonLW51012000
137Gunnarsson, LukasRW610147000
144Patomella, AlbinLW71014100
1524Viberg, MelkerLW30110000
1635Bröms, ErikGK20000000
1723Bilands, MaximilianRD50000000
181Öblom, ElisGK60000000
1915Blocho, FrankRD600012000
2030Behring, VictorGK70000000
2110Szymendera, DawidRW80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Behring, Victor874241:451312613990.653.23031
21Öblom, Elis863180:005636892.651.67030
335Bröms, Erik82160:003343791.893.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Saltsjöbadens IFSaltsjöbadens IFSaltsjöbadens IFSaltsjöbadens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
152Torneus, ElliotCE753829100
248Knaust, AlexanderRD84376040
340Andersson, SixtenCE824624000
444Eckes, AdrianLW815610000
545Mutaliev, MohammadRW85052001
647Notö, AdrianLW832512000
733Sandgren, CarlCE72350010
834Svenarud, IanLW72354100
939Kits, AlexRW83142000
1026Lidström, JonasRD21232000
1126Andersson, EskilLW41232000
1223Axelsson, NilsRW802210000
1319Widell, TheodorLW11010000
1438Löfqvist, WilmerLW41010000
1527Ryberg, LeoRW61016100
1636Axelsson, GabrielLD60114000
179Liljegren, FilipCE10000000
1817Von Dahn, AxelLD20000000
1913Stier, CharlieRD30002000
2017Lindgren, GustavLW40002000
2165Gangnor, HugoGK50000000
2243Nilsson, ViktorLW50004000
2330Hautajärvi Nilsson, AlgotGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
165Gangnor, Hugo854240:001712414187.944.25022
230Hautajärvi Nilsson, Algot874240:002511814382.526.25013
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
SDE HFSDE HFSDE HFSDE HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
120Sperle, NilsCE73470010
226Haquinius, KnutCE46062110
328Immonen, Juhani KaiLW34264110
48Beermann, LucasLW74260100
524Berglund, ErikRW73362100
627Nygård, AlbinCE72464000
715Johansson-Hjertqvist, KasparRD71566010
85Sevéus, WilmerLD73256010
933Dahl, AlexanderCE72240010
1011Edlund, FabianCE61230010
1117Dai, AndiLD71126100
1222Wennersten, EliasLD60220000
1312Wahlberg, AlvinLD602231000
1434Saxell, LeoLW61010000
1518Sjöblom, HampusLW61012000
169Holmgren, KasperLD10110000
1723Häll, ViggoLW60112000
1831Karnebäck, JonathanGK20000000
1910Schreiber, BoLD30000000
19Wimnell, CarlLW30000000
2121Serna, FrankLD30004000
221Bergström, OscarGK50000000
2330Råsten, KarlGK60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Bergström, Oscar755301:45813814694.521.59141
230Råsten, Karl762122:539314077.504.39011
331Karnebäck, Jonathan72000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Spånga IS IK/Sundbybergs IKSpånga IS IK/Sundbybergs IKSpånga IS IK/Sundbybergs IKSpånga IS IK/Sundbybergs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
123Webb, WinstonRW875126110
29Pettersson, NiklasCE74594021
318Riese, EliasRW52136000
429Wang, PuruiCE521333000
519Marand, EbbeCE61236000
698Shin, TeoLD42022000
711Nystedt, Douglas OddLD82020100
828Lidemark, TheaLD51122000
922Viknäs, SixtenLD61122000
1021Nordenstam, ViggoRW30220000
1124Talvensaari Khalil, LeonRW610110000
1218Walsh, EliasRW60110000
1325Hagman Öhrn, PelleCE80110000
1413Lund, RasmusRD80112000
151Mellegård, CaspianCE10000000
4Thor, FelixRW10000000
1727Högye, ValterCE10004000
183Hellström, EbbotCE200027000
1935Livåg-Persson, CharlieCE30000000
208Helén, ViggoLW30000000
14Lindgren, ZageLW30000000
224Chornyy, MaksymLD40002000
231Svensson Savilahti, NilsGK50000000
2430Olofsson, RichardGK70002000
2516Malm, JonathanCE70002000
2620Nilsson, VincentCE70004000
2726Wikman, ÖstenCE80002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Svensson Savilahti, Nils855295:443020523587.236.09013
230Olofsson, Richard874134:54149110586.676.23013
335Livåg-Persson, Charlie83257:1510344477.2710.48000
41Mellegård, Caspian81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS