Clubs in Uppland
Clubs in Uppland

U16P Röd grupp 1, Stockholms Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-21 22:14
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Hautajärvi Nilsson, AlgotSAL4163010001468,0012,0020,0000256.25
21Bergström, OscarSDE550010000275,000,0025,000081.59
330Millerfelt, WilliamBRI460000001075,000,0012,501082.00
430Isberg Cranser, LoveBÅL5222020000480,003,3316,6700306.00
565Gangnor, HugoSAL4150000001188,240,0011,7600174.25
61Svensson Savilahti, NilsSp/Su5270000001290,000,0010,0000306.09
786Hagström, HugoBRI3101000000090,919,090,0000113.74
830Behring, VictorIKG41300000000100,000,000,0000133.23

1Jansson, ErikBÅL122000000050,0050,000,000143.74
30Råsten, KarlSDE241010000355,5611,1133,330094.39
30Olofsson, RichardSp/Su4100000000471,430,0028,5700146.23
1Öblom, ElisIKG341000000080,0020,000,000051.67
35Livåg-Persson, CharlieSp/Su270100000280,000,0020,00001010.48
35Bröms, ErikIKG1300000000100,000,000,000033.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BRI
- Brinkens IF
BÅL
- Bålsta HC
IKG
- IK Göta
SAL
- Saltsjöbadens IF
SDE
- SDE HF
Sp/Su
- Spånga IS IK/Sundbybergs IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS