Clubs in Uppland

U16P Blå grupp 2, Stockholms Ishockeyförbund

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Vestberg, WilliamCE9710172201
220Lindahl, FilipCE767130110
318Norlén, ArvidLD851610020
436Gunnarsson, VilgotCE92468010
511Berggren, MilleCE832541000
622Liljenberg, MalteLW52352001
723Larner, IsakRW81452000
824Bröms Strengbom, ErikRD612310000
98Åkerholm, LukasRW91232000
1013Ingush, AbdullahRW51122000
1117Stacksjö, MelvinLW81126000
1216Norrman, MelvinRD902212000
1312Rickdorff, IsakCE81012110
1414Blom, LukasRD10000000
19Lönn, OlleRD10000000
1637Bergström, ViktorGK20000000
179Enqvist, CharlieRD20000000
1833Malmberg, KidRW20004000
193Granlund, AlbinRD30000000
34Nilsson, AlfredRD30000000
2125Sobolev, TimofeyGK40000000
222Abrahamsson, MånsLD50000000
2328Kyhlén, LukasLD50004000
241Landegren Thurfjell, FransGK60000000
30Thor Orebrand, LiamGK60000000
265Synneborn, GilliamRD60000000
2726Lund, FabianLW80004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Sobolev, Timofey943120:426818793.102.98011
237Bergström, Viktor92165:004404490.913.69010
330Thor Orebrand, Liam964197:341511212788.194.56012
41Landegren Thurfjell, Frans963161:441412313789.785.19012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Djurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
137Berge, AronLW993126021
244Hedstrand, SixtenCE9741110301
343Norin, AxelCE104590010
452Andreasson, HenryLD102684100
538Wågström, LiamCE71562100
626Niemi, EddieLD815610000
729Forslund, EdvardCE94152010
839Canemyr, AlexanderCE73252020
947Oldéen, LouiRD52350110
1025Brook, NikolaiLW81346000
1136Von Thelemann, MaximilianRW81346000
1218Sjölander, ViktorCE21232010
1354Eriksson Sund, ArvidLD91232000
1442Klingborg, FolkeCE102024101
1541Lindgren, SvanteCE81124000
163Ågfalck, LucasCE20222000
1734Schölander, MaxLD70220000
1845Toolanen, StigCE81012010
1913Grönberg, WilhelmRW20110000
2053Nilsson, EltonRD30110000
2120Zirath, RasmusLW50112000
2250Immonen, Juhani KaiCE10000000
48Wallgren, ErikLD10000000
248Boström, OskarRW20000000
30Trehn, AlexanderGK20000000
2635Lundqvist, LeoGK30000000
2715Taletavicius, KajusRW30000000
2833Mellbin, CharlieRD60004000
2931Trygg, HampusGK70000000
3032Hörnqvist, EddieGK80000000
3149Segerbrant, PhilipCE80002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Trygg, Hampus1075305:00911112092.501.77150
232Hörnqvist, Eddie1083185:006657191.551.95021
335Lundqvist, Leo1032124:517475487.043.36002
430Trehn, Alexander102000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nacka HKNacka HKNacka HKNacka HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
17Wikström, CharlesRW109101945300
211Riis, LudvigCE103141740000
322Kinnander Svedberg, FilipCE10761312010
420Stålmarck, HarryLD103692010
514Fagerström, OttoLW71454000
69Lidfors, TorLW93144110
726Adriano, AugustLD913412010
829Gembert Roccoli, LucasRW904410000
921Collskog, VictorCE83032110
1010Bexelius, VincentCE102134000
1117Svensson, WilliamLD803334000
1224Petersén, VidarRW90332000
134Rodin, EltonRD91126000
1421Frödén, LucasRW21010000
1523Stålkrona, LyckeLW71010000
1625Rooteman, RalfRW91010010
1728Carlman, VincentRW91014100
1813Asplund, MalteCE10000000
14Jahnke, ViktorLW10000000
31Åkerlund, IvarGK10000000
215Sundh, ErikRD20000000
2227Lilja Santiestevez, AlexanderLW40000000
236Rudberg, EltonRW60002000
2430Macijauskas, NikolasGK80000000
251Leitgeb, AlexGK100002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Macijauskas, Nikolas1084245:00139711088.183.18022
21Leitgeb, Alex10106360:002215417687.503.67042
331Åkerlund, Ivar101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sollentuna HCSollentuna HCSollentuna HCSollentuna HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Mannerhill, LiasCE83470110
223Viachorka, AliaksandrCE75164120
316Rakuscinec, AlexanderLW85164110
426Wilander, DexterLW82248000
513Augustsson, VilleCE62130000
65Porshage, ElvinCE821310010
718Hagbard, MorganCE712334000
811Sellerholm, RalphRD80222000
99Öhlin, VinceLW71010000
1028Bjelkelöv Brunn, LiamLW81012000
1120Kesan, ElvinRW30110000
1219Vikberg, EdwardLD60110000
1335Toivonen, MarcusCE70110000
147Frisk, LudvigLW80112000
1531Barton, TimothyLW10000000
1610Brost, CarlCE10002000
176Kessel, BiniaminCE20000000
1830Gillberg, SimonGK30000000
1997Strandberg, MaxGK50000000
208Storm, AlfredLD50002000
2115Lindqvist, LeoRD80000000
2217Brännkärr, OscarCE80002000
234Windestam, AxelLW800026000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Toivonen, Marcus874239:221012313392.482.51022
297Strandberg, Max852125:006424887.502.88002
330Gillberg, Simon832119:516576390.483.00011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
113Illerström Persson, FilipCE8810182111
24Niiranen, AleksiRD8116174131
310Tinglöv, OliverLW8731012010
420Sarsten, RubenCE846102000
527Neilands, MiksCE84592010
617Taengh, OlleLW81892000
722Hesselvall, LokeCE72680110
893Riggo, VincentLD80884000
977Lengmo, WincentCE82468020
1041Wall, JackCE81344100
1116Johansson, NeohRD82022000
1218Nilsson, LucasRD81120100
1333Loftén Falk, LeoCE811210000
1423Rosborg, AntonRD80222000
1515Fors, VilgotRW41010010
165Persson, AxelLD30112000
1721Nordholm, GustavLD50112000
1862Gutung, TheoCE80114000
1928Jauhiainen, SixtenCE60004000
2032Spens, OskarGK80000000
211Assali, YounesGK80000000
2211Öman, FilipLD80006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Spens, Oskar884196:159576686.362.75030
21Assali, Younes885283:021814916789.223.82023
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Mirkovic, MaksimRD831412011
217Almgren, KevinRW822410000
325Westlinder, HermanRD52136011
421Lidén, HubertRW82138000
520Engblom, FransRW51126010
610Pålsson, MelvinRW711210000
726Ljungmark, ViktorRW80222000
811Damm, WilliamRW610116000
928Irdell, JonathanRW801128000
109Hörner, ZachariasRW10000000
1134Johansson, OlleRD20000000
1216Ferm, OliverRD20002000
1318Kolm, LoveRW30000000
1470Cornell, AlfredGK40000000
15Gustafsson, OscarRW40000000
1613Popovas, MikasRD60002000
1727Wuopio, LeonCE70000000
185Larsson, DavidRD70004000
1931Österman, HugoGK80000000
2029Carlsson, MattiasCE80002000
2124Berg, DanielRW80004000
6Tamilin, YaroslavRD80004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Österman, Hugo888479:144731936687.165.88008
270Cornell, Alfred84000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Värmdö HCVärmdö HCVärmdö HCVärmdö HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Sörman, AbbeLW895148040
210Toftling, SanderCE9591410110
327Sarvik, NilsLW976138220
432Grinups, SamuelLD934712110
516Eshammar, EmilLD84150220
614Goldman, MaxLD83258010
718Glad, AronCE91340000
89Kindahl Cordshagen, VictorRD91346010
98Jevtic, LukaLW921346000
1015Björk, ArvidCE812310000
1113Westöö Waller, LeonRW71010000
127Calendralis, LeonLD710122000
1322Petersén, OskarGK10000000
23Roxengren, AlfredLW10000000
1533Nyberg, TomLW20002000
1628Idermark, TheodorRW700026000
171Hålsten, LeonGK80002000
1822Tellqvist, LiamRD80002000
192Loogna, HampusRD80006000
2030Vucetic, HugoGK90000000
2129Siskunov, MaratCE90000000
223Palmqvist, HarryLD90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Vucetic, Hugo997397:362025327392.673.02143
21Hålsten, Leon983146:258788690.703.28020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS