Clubs in Småland

HockeyTvåan Dam Syd, Region Syd

 
Frosta HockeyFrosta HockeyFrosta HockeyFrosta Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Uitto, EmelieRW35162010
288Berglind, LovaLW54262010
317Taillez, AnaisLW24154100
422Pagmert, MikaLW50442000
514Vysniauskaite, AgneRW31120000
69Waidringer, AgnesCE30224000
726Svärd, MajaLD40220000
818Lundström, LovisaCE41010000
913Ponnert, DinaCE51014000
1023Bertilsson, NellieRD40112000
6Gere, LoraRD40112000
1220Grandl, PaulaLD50118000
137Åkesson, FannyLD10000000
1442Gullden, TovaRW20000000
3Johansson, IsabellaLD20000000
1635Karlsson, CasandraGK40000000
1715Mörch, TimjaCE40000000
1830Timrell, ChelseaGK50000000
1928Carneklo, MathildaLW50000000
21Ekberg, EllinoreLW50000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Timrell, Chelsea554197:262012514586.216.08013
235Karlsson, Casandra543102:34119810989.916.43001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita Hästen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
123Asp, ElinLD46286030
220Jansson, TuvaLW42570100
313Jansson Almgren, IsabellLD42468000
49Gustafsson, MajaCE42240000
512Forsberg, ElinLD42130110
63Lind, EmiliaLW42022000
799Dolatabadi, MariaRW11120000
815Ohlsson, TildaLW10220000
910Karlsson, DanielaLD30110000
7Petersson, EmelieRW30110000
112Englahof Norling, TindraLD30112000
1244Malashenko, KaterynaLD40110000
1322Jansson, FrejaRW40114000
1414Pihl, LovisaCE10000000
99Roberts, LilyCE10000000
99Ågrim, EmmaRD10000000
1730Edenblad, MollyGK20000000
1831Hellström Arvehell, NellieGK40000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Hellström Arvehell, Nellie443182:3012607283.333.95021
230Edenblad, Molly42160:008354381.408.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Helsingborg HC UngdomHelsingborg HC UngdomHelsingborg HC UngdomHelsingborg HC Ungdom[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
116Saulite, MadaraRD42020000
299Svensson, EliseCE21120010
371Fissum, JennipherLW41010000
411Sharma, Jazz SamriddhiLW41012000
520Fältman, MoaLD20114000
664Pålsson, RobynRW40112000
717Bugaeva, RayanaRW10000000
35Eliasson, EmieGK10000000
84Vendel, FionaRD10000000
1025Trobäck-Paulsson, MickaelaCE20000000
1148Hildman, HeddaLD30004000
1235Svehög, HannaGK40000000
1328Aleshkov, SofiaRD40000000
147Bugaeva, AminaRD40002000
9Davidsson, AliciaRD40002000
63Gjerswold, AgnesRW40002000
19Rasmussen, MikaelaLW40002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Svehög, Hanna444240:002119821990.415.25004
235Eliasson, Emie41000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hvidovre/KHAHvidovre/KHAHvidovre/KHAHvidovre/KHA[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
124Røder Henriksen, JulieLW35272110
298Olin, JosephineRW32354010
316Kielstrup, FridaRW21340101
420Jerfort Svendsen, NicolineLW32132000
521Jensen, Signe SassLW32134000
613Helms, RebeccaRD30330000
17Isager Høg, NoraLW30330000
825Flygenring, SilleRD31120010
94Heimann Glumsøe, MillaLW10220000
106Madsen-Mygdal, AlmaLW20220000
1115Bindesbøll, Noa HelenaLD11010000
1211Holm, KlaraLD21010100
1371Orszulak, KarenRD31010000
147Knudsen, Sara Julie RøeRW20110000
1522Lundmark, OliviaRD20000000
14Sörensen, SigneRD20000000
1772Nørmark Petersen, Mila RoseGK30000000
1815Zenth, Marie MøllerGK30000000
1912Sejr Luplau, NatasjaLD30000000
99Ussene, Emma broshøll-HadidCE30000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
115Zenth, Marie Møller332120:003323591.431.50020
272Nørmark Petersen, Mila Rose33160:0001515100.000.00110
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Järnbrotts HKJärnbrotts HKJärnbrotts HKJärnbrotts HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
15Isaksson, IdaLW55162110
24Södergren, HildaLD51452000
327Asplund, EbbaLW32242000
49Möller Pouls, FieRW42242100
519Donoghue, ColleenLW13030100
644Laakso, MajaLD52134100
77Thornton, AbbieLW40334000
813Österberg, AliceCE31120001
923Lindberg, EllaLW31122000
1038Johansson, GabriellaRW51122010
1132Strömwall, EmblaLD21014010
1217Gustavsson Bertlin, ElinRD51012000
1333Rinberg, EmiliaLD10110000
1411Borgman, AgnesCE301125000
1526Wrege, AmandaRW40110000
1628Ljunggren, FilippaLD50110000
1720Johansson, ElsaLW50112000
1852Edvall, AstridGK10000000
54Lundqvist, FrejaRW10000000
49Lundqvist, LeahCE10000000
2139Andreasson, JuliaLD20002000
2235Sestan, VeronicaGK40000000
232Samuelsson, EbbaLD400025000
241Pallai, ZsofiaGK50002000
2525Karlström, FrejaRD50002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Pallai, Zsofia554242:30815916795.211.98031
235Sestan, Veronica54160:002212391.302.00010
352Edvall, Astrid51000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Växjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
176Christensson, MiraCE56172201
267Christensson, HildaRW53474100
329Fasth, SigneCE22240000
481Karlsson, ElsaLW32244000
577Karlsson, AmandaRD52240020
620Samuelsson, FeliciaLD51340000
710Elg, IdaLW51344000
827Johnsson, MinnaRW30444000
921Rosén Gruvhagen, VilmaCE53030010
1084Hagström, JunieRW40332000
1114Andersson, TindraLW21122000
1288Eriksson, SigneRW41120000
1341Thegel, StinaLD41012010
149Florykova, AnetaRD51014001
1553Rydell, EmiliaRW30112000
162Lub, KyannaRD50110000
178Briggler, AliceRD50112000
1830Lindahl, NeaGK20000000
1948Smyth, NellieCE20000000
2050Silvergrund, NowaGK30000000
2190Malmer, HedvigGK50002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
190Malmer, Hedvig553178:4711698086.253.69012
230Lindahl, Nea522120:001181994.740.50120
350Silvergrund, Nowa53000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS