Clubs in Småland
Clubs in Småland

SHL

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IFBrynäs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Larsson, JohanCE1457122212931202123.811509124162.24
281Bellows, KiefferRW148311613941104916.3324633.33
333Silfverberg, JakobLW1438112990000339.0912333.33
461Rindell, AxelRD143580911-20203010.00000N/A
511Anderson-Dolan, JaretCE143582710-31103010.00709416442.68
628Kinnvall, JohannesLD14178810100010313.23000N/A
723Lindblom, OskarLW1443749810101822.2235837.50
836Ölund, LinusCE1333647701001520.0033548737.93
918Rödin, AntonRW110664811-3000160.00000N/A
1029Andersson, AxelRD1223528801012010.00000N/A
119Järnkrok, CalleCE111454212-100101010.00505410448.08
1227Norlinder, MattiasRD1405501192000200.00000N/A
138Trivigno, BobbyLW1431466420001816.6716714.29
1412Gauthier, JulienRW141344844000156.6736933.33
1571Jonsson-Fjällby, AxelLW14033445-1000180.0023540.00
1615Bertilsson, SimonLD14033121082000190.00000N/A
1720Gästrin, MiltonCE11202034-1000728.57991850.00
1838Hillström, GustavCE141122440000250.0016314734.04
1934Forslund, CharlieLW5011010100010.00000N/A
203Djoos, ChristianRD9011056-100070.00000N/A
2114Hägg, RobertRD110116910-1000120.00000N/A
221Forsberg, WilliamGK10000   0000N/A    
1Konrads, KasparsGK10000   0000N/A    
47Larsson, MelwinLW100000000000N/A000N/A
2522Sundqvist, LeoRW300000000000N/A000N/A
2625Hansen Ahlström, SanderGK40000   0000N/A    
2Raftheim Hedin, VictorLD400000000000N/A000N/A
2831Källgren, ErikGK130000   0000N/A    
2930Chrona, MagnusGK140000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Chrona, Magnus141410451:532116018188.402.79035
231Källgren, Erik14137377:261813415288.162.86024
31Forsberg, William141000:00000N/AN/A000
25Hansen Ahlström, Sander144000:00000N/AN/A000
1Konrads, Kaspars141000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Djurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
155Hudon, CharlesRW1355106711-43103315.1515616.67
27Snively, JosephLW1537108913-4101319.6813425.00
315Brouillard, NikolasRD1534761011-11003010.00000N/A
489Wahlstrom, OliverLW13426847-31102020.007101741.18
542Stockselius, TheoRW1533656600001618.7532560.00
644Vejdemo, LukasCE15246612102000229.09987517356.65
794Hartmann, SebastianRW1422467520001811.11461040.00
829Salsten, HåvardLW111346550100119.09595611551.30
952Holm, PhilipRD1513461012-2000156.670110.00
1040Josefson, JacobCE8213445-1010728.57536511844.92
1171Åman, NilsCE111234314-11010137.69495910845.37
1237Pettersson, JesperRD1512345500001010.00000N/A
1320Pettersen, Mathias EmilioCE13033447-3000170.0043757.14
1482Sissons, ColbyLD1503310811-3000310.00000N/A
1532Krüger, MarcusCE1120226303000633.33988718552.97
1610Gunler, NoelRW132022734-10001118.180440.00
1753Blomgren, DavidLW151124660000234.3515254037.50
1817Eriksson, HenrikLW12022064200040.00471136.36
1946Grewe, AlbinLW110113135-2000100.00000N/A
2065Pettersson, LiamLD12011044000030.00000N/A
2128Lindström, GustavRD15011101214-2000120.00000N/A
2236Zirath, HampusRW4000203-300020.00101100.00
2326Carlsson, LucasLD7000203-3000110.00000N/A
2445Blixt, HugoLD11000215-400020.00000N/A
2535Hellberg, MagnusGK150000   0000N/A    
2672Marmenlind, DanielGK150000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Hellberg, Magnus151513726:092734937692.822.23175
272Marmenlind, Daniel15153183:40129010288.243.92003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Frölunda HCFrölunda HCFrölunda HCFrölunda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
19Clarke, GraemeRW16581314913-41104910.2015112657.69
244Peterson, JacobRW165611612840202718.5211710622352.47
312Friberg, MaxLW166410213941302326.094263013.33
410Westergård, MaxLW1646101413761002516.000220.00
57Tömmernes, HenrikRD1637108161061002313.04000N/A
692Cederqvist, FilipLW1645967521003611.1126825.00
711Fagemo, SamuelRW1244826330102814.2923540.00
886Thorell, ErikLW93472734210933.33000N/A
916Meijer, BosseCE1634759900101915.79518513637.50
1070Dower Nilsson, LiamRW1634768621001816.6736276357.14
1177Lindholm, MaxRW163471013760002910.34281020.00
1233Högberg, LinusRD16167419811000214.76000N/A
138Johannesson, SamuelRD164268917-81102218.18000N/A
146Hasa, FilipLD1624610144100001216.67000N/A
1531Lasu, NicklasCE1415641156000137.6910610020651.46
1621Puistola, PatrikLW8224225-32101020.000550.00
1740Hasa, NoahLW16044877000090.00787215052.00
1826Heens, IsacLD161232911-2000137.690110.00
193Milosevic, StefanRD1612312752000812.50000N/A
2027Olausson, OskarLW301103030000N/A0110.00
2143Nilsson, TomRD7011473400030.00000N/A
2230Normann, TobiasGK140110   0000N/A    
2364Kongsbak Klyvö, MadsRW14011044000080.00000N/A
241Johansson, LarsGK160112   0000N/A    
2591Cilthe, HjalmarLD200000000000N/A000N/A
2649Elofsson, LiamRW300000000000N/A000N/A
50Thegerström, WilliamGK30000   0000N/A    
2828Bratt, ZiggeLD4000001-10000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Normann, Tobias16149547:461915717689.202.08163
21Johansson, Lars16168416:221918620590.732.74052
350Thegerström, William163000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Färjestad BKFärjestad BKFärjestad BKFärjestad BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Lodin, ViktorLW141171816164123105121.57581338.46
267Zohorna, RadimCE1459144164122202123.811458723262.50
315Berglund, JackCE14671310132112111250.00919418549.19
448Roos, FilipLD1411112415510100147.14000N/A
529Steen, OskarRW144711108441202913.79000N/A
67Bergkvist, AxelLD14281041257020326.25000N/A
712Jansson, ChristofferCE1445928170301921.05846114557.93
822Åslund, PerRW14538411380102123.8136933.33
998Studenic, MarianRW14178213211001185.56000N/A
108Oby Olsen, MikkelRW141672413000283.5733650.00
1132Nygren, MagnusRD14167617017100273.700110.00
126Wikman, AlbertLD14336812480001915.79000N/A
1327Carlsson, GabrielLD1415681459100195.26000N/A
1411Nygård, JoakimLW1432541138001933.33000N/A
1573Ollas Mattsson, AdamLD143146160161002810.71000N/A
1659Johansson, LinusCE1322410936000219.52877416154.04
1723Eriksen, MikkelCE72132514000728.576111735.29
1890Johansson, MarcusLW31120211010714.2912333.33
1914Ejdsell, VictorLW611222110101010.00461040.00
2016Cederle, SebastianCE14022270700090.00561145.45
2118Loob Trygg, LinusCE1010121011001100.00000N/A
2224Holtet, IsakRW2011001-10000N/A000N/A
2338Bjurman, TomLD100000000000N/A000N/A
41Pihlström, MalteRD100000000000N/A000N/A
2534Skantz, WilliamGK20000   0000N/A    
2630Nilsson, DouglasGK40000   0000N/A    
2792Gudmundsson, MånsRD1200000000000N/A000N/A
2835Thelin, MelkerGK140000   0000N/A    
2933Larmi, EmilGK140002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Thelin, Melker14147425:00716617395.950.99370
233Larmi, Emil14147425:00915816794.611.27161
330Nilsson, Douglas144000:00000N/AN/A000
34Skantz, William142000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HV 71HV 71HV 71HV 71[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
184Regenda, PavolLW133811101013-30102412.50561145.45
244Fransson, HugoRD1401111101418-4000440.00000N/A
381Mysak, JanLW1481941317-40203522.861038018356.28
470Rousek, LukasCE142796914-5020540.0014223638.89
596Pasic, NikolaLW144484914-51002317.390550.00
628Kloos, Justin GlennCE143586611-51102611.541198920857.21
727Ang, JonathanRW144372716-90101526.6722450.00
841Woods, RileyRW14325667-10101915.795101533.33
916Lindström, LinusCE141450710-3001156.67729016244.44
108Lagerberg, LucasLD141344815-7000234.35000N/A
1178Gustafsson, MalteRD130442414-10000100.00000N/A
1255Borgman, AndreasLD1421312813-5101345.880110.00
139Hardman, MikeLW121230310-7000195.260220.00
1491Heponiemi, AleksiCE13033236-3000110.00202100.00
1565Annborn, KarlRD81010110000425.00000N/A
166Komuls, MarkussRD4011013-200010.00000N/A
1738Alsing, OlleLD14011269-3000150.00000N/A
185Blanar, VashekLD200000000000N/A000N/A
26Skarby, NoelLD200000000000N/A000N/A
2035Glifford, OlofGK30000   0000N/A    
2130Sääf, OscarGK40000   0000N/A    
2240Stål-Lyrenäs, OskarRW7000003-300010.00000N/A
2324Eriksson, HampusCE8000000000020.0010213132.26
2460Sandström, FelixGK120000   0000N/A    
2580Liv, HermanGK140000   0000N/A    
2671Ignberg Nilsson, WilliamRW14000416-5000140.0023540.00
2782Hatakka, SanteriLD14000669-3000250.00000N/A
2823Laz, VictorCE14000807-700040.0034488241.46
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Sandström, Felix141210576:322924927889.573.02018
280Liv, Herman14145276:261910712684.924.12023
335Glifford, Olof143000:00000N/AN/A000
30Sääf, Oscar144000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF BjörklövenIF BjörklövenIF BjörklövenIF Björklöven[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
156Forsberg, FredrikRW142794871010267.690110.00
286Kovacs, RobinRW146176216-141403716.2211250.00
391Tellström, OscarRW143470711-41001816.67561145.45
418Ottosson, AxelCE143476810-20201225.001039619951.76
516Ekeståhl-Jonsson, LukasRD142578514-9000296.90000N/A
634Di Giuseppe, PhilLW143253156-12102412.50591435.71
793Robins, TristenCE1423505501001910.5336498542.35
888Didomenico, ChristopherRW1423516413-90001118.1817244141.46
910Nilsson, MarcusLW81450541000333.33000N/A
1011Reunanen, TarmoLD1404401082000220.00000N/A
1133Lundin, AlbinCE142134514-9000922.228610018646.24
127Niemelä, TopiLD141238812-4000195.26000N/A
1328Alba, EmilLW13112236-3000520.0062875.00
1471Possler, GustavLW14022027-500050.000110.00
1539Mustonen, JoelLW14101627-5100616.67677714446.53
1677Hemmyr, PhilipCE701101010000N/A54955.56
1737Killinen, LenniLW14011425-300040.00000N/A
1847Björk, MarcusRD1401110712-5000190.00000N/A
1935Salasca Nääs, FabianGK10000   0000N/A    
2064Malmström, AntonLD6000214-300010.00000N/A
2157Barklund, AlfredRD7000201-100020.00000N/A
2250Tuohimaa, FransGK140000   0000N/A    
2330Lehtinen, LassiGK140000   0000N/A    
2424Cronholm, LinusRD14000646-2000110.00000N/A
2544Didier, JosiahRD140001248-4000110.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Tuohimaa, Frans14149524:062423025490.552.75044
230Lehtinen, Lassi14146303:191816418290.113.56124
335Salasca Nääs, Fabian141000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö Redhawks[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
122Kuokkanen, JanneLW1411314141174010234.351158620157.21
27Kaski, OliwerLD14761369722404615.22000N/A
395Persson, CarlCE1491104111103304221.43000N/A
448Pajuniemi, LauriRW14371081055100417.32851361.54
578Hanzl, RobinCE142810412390001513.3315710826559.25
628Myrenberg, JonathanRD14178217512100147.140110.00
713Vesterheim, PetterCE1452729540001827.7832457741.56
843Eklind, OscarLW14437611830102814.2935837.50
926Norén, PatrikRD1425714936000248.33000N/A
1010Von Barnekow, WilliamCE141560844000147.1411102152.38
1191Sundberg, AxelRW1423521046100267.69561145.45
1212Dahlbeck, KlasLD1414541266000352.86000N/A
1351Diliberatore, PeterLD141342633010205.00000N/A
1420Berg Paulsen, ThomasRW141344642000812.50548013440.30
1524Björkman, FilipLW131236422000166.250110.00
166Viro, EemilRD1412310963000293.45000N/A
1761Sylvegård, EmilLW51120321000520.000220.00
189Pettersson, HugoRW81120440000137.69000N/A
1927Born, IsacRW9022232100070.0054955.56
2063Händemark, FredrikCE31010000010520.0027194658.70
2133Hemström, KalleLW7011410100040.00000N/A
2294Langhamer, MarekGK140112   0000N/A    
2337Lind, WilliamLW100000000000N/A000N/A
2411Pedrotti, EliaLD4000001-100020.00000N/A
2515Green, OliverLW500000000000N/A000N/A
71Nilsson, IsacRW500000000000N/A000N/A
2749Barton, SethRD10000223-1000120.00000N/A
2840Blomgren, OskarGK140000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
194Langhamer, Marek141410608:191824726593.211.78273
240Blomgren, Oskar14144243:461410712188.433.45113
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Linköping HCLinköping HCLinköping HCLinköping HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
124Shinnimin, BrendanCE1444818621-150012615.3816173348.48
270Karlström, FredrikCE1417861014-4000214.76767214851.35
313Vrana, JakubRW143361268-20202910.34281020.00
428Degerstedt, ArvidRW14325069-30001915.7932560.00
581Lennström, TheodorLD72244610-41001910.530110.00
63Hultström, LinusRD1222425610-4010248.33000N/A
721Ehn, ChristofferLW142240618-120001910.5315611326957.99
820Marody, Cooper PatrickCE142246615-9100277.419233228.12
918Elie, RemiCE121342412-8010214.7625143964.10
1046Söderlund, TimLW13044446-200090.00000N/A
1148Kokkonen, MikkoLD10213236-31001216.67000N/A
1292Nybeck, ZionRW1321364401101711.76626512748.82
1326Martin, MaxLD7033066000070.00000N/A
1440Bernhardt, DavidLD9112057-2000812.50000N/A
158Giuttari, ZacharyRD141122611-5000175.88000N/A
1614Krantz, LokeLW14112427-5000128.33991850.00
1753Hofbauer, AdamLW14022223-100050.000110.00
1888Niku, SamiLD10011638-5000110.00000N/A
1917Öhrqvist, FelixLD11011026-400080.00000N/A
205Fantenberg, OscarRD140116411-7000270.00000N/A
2122Ericsson, OliverRD100000000000N/A000N/A
22Norén, JakobLD100000000000N/A000N/A
1Viklund, MaxGK10000   0000N/A    
2411Lundqvist, EdwinLD2000001-100010.00000N/A
251Wilde Larsen, AntonGK40000   0000N/A    
2627Tuomaala, SamuRW5000004-400080.0021366.67
2738Södergran, JohanLW130002321000130.00000N/A
2863Högberg, MarcusGK140000   0000N/A    
2923Johnsson, JohanCE14000052300060.00566512146.28
3036Ignatjew, WaltteriGK140000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
163Högberg, Marcus141410569:143623927586.913.79146
236Ignatjew, Waltteri14145234:481110711890.682.81004
31Viklund, Max141000:00000N/AN/A000
1Wilde Larsen, Anton144000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
145Koppanen, JoonaLW147512212662102035.001009119152.36
276Levtchi, AntonLW12279109810002010.0021366.67
351Nurmi, MarkusRW1444840111100001625.000330.00
448Puustinen, ValtteriRW125272547-30101827.780220.00
525Eriksson, FilipRW1443727611302516.00788916746.71
686Bromé, MathiasLW143362101001101816.670220.00
772Tardif, BenLW1433627701102213.6416714.29
826Sjöström, OliwerLD14246029-70101315.38000N/A
991O'neill, BrianCE14145456-10001010.00779517244.77
1027Laaksonen, OskariRD1405581213-1000250.00000N/A
1139Själin, PontusLD13224610730001020.000110.00
1296Andreasson, PontusCE131342413-9000254.00585211052.73
136Hedqvist, IsacCE14134857-20001010.0023540.00
1429Gustafsson, ErikLD5033053200090.00000N/A
1517Brännström, IsacRW14033445-1000150.000110.00
1623Sellgren, JesperLD140222990000170.00000N/A
1732Engsund, OscarRD14022101082000100.00000N/A
1820Juustovaara Karlsson, CasperCE121012440100812.508162433.33
1934Lassinantti, JoelGK140110   0000N/A    
2011Linder, IsakRD100000000000N/A000N/A
5Westin, HugoRD100000000000N/A000N/A
2221Lövgren, DavidCE5000001-10000N/A101100.00
238Håkansson, WilliamLD7000622000030.00000N/A
2482Leskinen, OttoLD8000248-4000100.00000N/A
2531Ward, MatteusGK140000   0000N/A    
2615Granberg, DavidCE14000203-300020.0023540.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
134Lassinantti, Joel141412644:292023625692.191.86255
231Ward, Matteus14144203:5616678380.724.71013
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Rögle BKRögle BKRögle BKRögle BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
162Horky, LubosLW148311212662202927.59000N/A
218Everberg, DennisRW154711610550102516.0011250.00
322Olofsson, FredrikCE153811213850002412.5013011424453.28
495Friedman, MarkRD15189281596000323.12000N/A
546Kellman, JoelCE153581010911002810.7111110821950.68
644De Haan, CalvinLD15268141394000219.520110.00
78Sandin, LinusCE15437810910002814.2921366.67
883Kuhlman, KarsonRW15336210821102810.71781546.67
972Zaar, DanielLW1415627853100137.69000N/A
1037Sundsvik, AlbinCE15314411741001717.6511911623550.64
1158Johansson, FilipRD142246651000434.65000N/A
1294Koblar, Tinus LucRW101346743100128.3323540.00
1351Själin, CalleRD1512341394000442.27000N/A
1441Zether, SimonCE151236330100812.5022365837.93
1532Solberg, IsacLW15033246-2000110.0022450.00
1621Jellvik, OskarLW151122550000137.6911250.00
176Ladue, PaulRD1502261174000170.00000N/A
184Clurman, NathanielRD15101437-4000137.69000N/A
1975Holm, ArvidGK150110   0000N/A    
207Claesson, LudvigRD150110743000140.00000N/A
2120Neumann, JohannesLW200000000000N/A000N/A
2267Bristedt, LeonCE2000212-100030.00000N/A
235Kumlin, AxelRD3000000000010.00000N/A
20Stolt, ArvidRW300000000000N/A000N/A
2528Bengtsson, AntonCE3000202-20000N/A8122040.00
2617Bartholdsson, NilsRW10000000000040.0021366.67
2770Clang, CalleGK150000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
175Holm, Arvid151510594:202321924290.502.32055
270Clang, Calle15155299:281110912090.832.20032
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
124Lindberg, OscarCE146131914131030504015.001029619851.52
296Hugg, RickardLW1451015212932113713.515121729.41
317Lindholm, PärCE14491321578110419.761119020155.22
452Lundberg, ArvidLD1421012418612001248.33000N/A
529Aagaard, MikkelLW147411610731103520.00000N/A
664Pudas, JonathanRD1428103411101020375.41000N/A
79Stjernborg, VictorCE14358412571022213.64646412850.00
825Johansson, PontusRD14268216610001375.41000N/A
914Johnson, AndreasRW1443748712101822.2223540.00
1071Davidsson, JonathanRW115160725201862.5011250.00
1122Johnson, JonathanCE121562330010137.697101741.18
1272Vuollet, OskarLW1432527430001816.67101100.00
136Grahn, ViktorRD1414521174000137.69000N/A
1412Lindberg, ValterCE141452752100175.88881650.00
1520Fasching, HudsonRW14314610730102512.0021366.67
1657Djuse, EmilLD41230514000333.33000N/A
174Bergqvist, RasmusLD141128770000234.35000N/A
1842Forsfjäll, ZebCE141014541000156.67515810946.79
1973Nordlund, ViggoLW9011212-100050.00000N/A
206Forsfjäll, MånsLD120112770000130.00000N/A
2138Mann, StraussGK140110   0000N/A    
221Lindberg Persson, TheoGK20000   0000N/A    
237Haara, FransRD5000013-200040.00000N/A
2440Lundström, OlleLD5000002-20000N/A000N/A
1Ringquist, AntonGK50000   0000N/A    
2628Kaderli, AndroRW100007330000160.00000N/A
2731Lampinen, JaniGK140000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
138Mann, Strauss141412724:332422024490.161.99093
231Lampinen, Jani14142121:165455090.002.47011
31Lindberg Persson, Theo142000:00000N/AN/A000
1Ringquist, Anton145000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Timrå IKTimrå IKTimrå IKTimrå IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
117Mclaughlin, DylanCE1447114990101449.0912111523651.27
218Genborg, EddieLW14448878-12102714.8111250.00
389Gardiner, ReidRW144372310-71303312.1216714.29
47Hardegård, MarcusRD14246678-1010414.88000N/A
557Wedin, AntonLW140664752000220.0035837.50
616Eriksson, LinusCE140666853000300.00869317948.04
726Heikkinen, AntonRW14415025-31302119.0524633.33
812Kivenmäki, OttoRW14145057-2000119.09000N/A
929Forsell, LucasRW132248410-60001811.110220.00
102Svensson, PerLD141342871000224.55000N/A
1138Sundin, AlbinRD130330651000280.00000N/A
129Strömberg, DidrikLD131128734000166.25000N/A
1345Hallquisth, WilhelmRD12022225-300060.00000N/A
1451Lander, AntonCE14101226-4100128.3310010020050.00
1519Westfält, MarcusCE14101423-1000812.50645411854.24
1622Barkemo, TimRD141016310-7100185.56000N/A
10Lilja, DavidRW141016321000119.09000N/A
1832Andersson, LeonGK10000   0000N/A    
33Sörbrand, WilliamLW100000000000N/A0110.00
2039Thun-Hansson, AdrianRD300000000000N/A000N/A
2180Dichow, FrederikGK60000   0000N/A    
221Gunnarsson, JonasGK70000   0000N/A    
2399Berglund, MaxGK80000   0000N/A    
2430Johansson, JacobGK140000   0000N/A    
2528Forsmark, SimonLD14000023-1000100.00000N/A
2691Pääjärvi, MagnusLW14000002-200030.0011250.00
2772Walli Walterholm, ErikRW14000824-2000190.0017812.50
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Johansson, Jacob141413752:172327129492.181.83276
280Dichow, Frederik146299:065303585.713.03001
332Andersson, Leon141000:00000N/AN/A000
99Berglund, Max148000:00000N/AN/A000
1Gunnarsson, Jonas147000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Växjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Elvenes, LucasLW132151721112-10001414.29000N/A
294Persson, JoelRD14561109900303613.89000N/A
340Rasmussen, DennisCE1438114121201001520.001339422758.59
420Nadeau, OlivierRW147310101113-20404814.5824224652.17
521Cooper, BrianRD14437810821002119.05000N/A
611Rafferty, BroganRD141562715-8010323.12000N/A
719Suomi, JimiLD1423561013-3100248.33000N/A
84Lowe, KeeganLD1404435714-7000130.000110.00
924Henriksson, KarlCE1430325500001520.0016213743.24
1028Gustafsson, HugoCE142132610-4001219.529152437.50
1110Suomi, EemeliCE142134613-71001711.760110.00
1263Aho, SebastianLD91231048-4000128.33000N/A
1312Mäntykivi, MatiasLW131230613-7110119.0942569842.86
1442Kratz, KalleCE14022235-200020.0018213946.15
1529Strandberg, SebastianCE14022648-4000150.00447712136.36
1634Cehlarik, PeterRW10011439-6000130.0022450.00
1717Anderberg, MorganLW12011225-300030.0043479047.78
1868Levin, EddieRW8000004-400020.00000N/A
1922Lindgren, EliasLD9000403-300060.00000N/A
2069Palme, OlaRD10000016-500060.00000N/A
2170Åhman, AdamGK140000   0000N/A    
2232Persson, LudvigGK140000   0000N/A    
2341Nilsson, LudvigLW14000034-100010.0045944.44
2418Karlsson, OlleLW14000421100030.0011250.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Åhman, Adam141410518:123219622885.963.71046
232Persson, Ludvig14146267:211311212589.602.92013
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örebro HKÖrebro HKÖrebro HKÖrebro HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
189Karlkvist, PatrikLW143912011922102512.0021366.67
211Kossila, KalleCE1411112814104100175.881028418654.84
351Veronneau, MaxLW14538268-22203016.67101100.00
455Quenneville, DavidRD122686880100277.41000N/A
529Oscarson, MiltonCE1443748710001428.5715294434.09
691Stachowiak, WojciechCE1425710990010229.0925234852.08
742Salo, RobinLD144266131301102516.00000N/A
87Martin, LukeRD142352761000267.69000N/A
937Gustafsson, GlennCE132241257-20001020.00371030.00
1014Danielsson, LiamRW10213024-2000633.33000N/A
1119Dickinson, JoshCE14213459-4010424.7614310925256.75
1272Ylönen, JesseRW111234431010812.50000N/A
1317Wikman, WilliamRW141234440000147.1425728.57
1471Stockselius, LucasCE1203303120000N/A26825.00
1528Arnesson, LinusRD141122770000911.11000N/A
164Norén, ErikRD14112645-1000333.33000N/A
175Backström, GustavLD14022026-400050.00000N/A
1810Ranta, SampoRW7011612-100060.0012333.33
1933Mastomäki, ChristopherCE140118550000130.00767214851.35
206Berglund, FilipRD14011101082000220.00000N/A
2169Hägerman, LinusGK10000   0000N/A    
2269Ericson, KristofferGK20000   0000N/A    
41Hallquisth, TheodorRD2000001-100010.00000N/A
2469Törnblom, KevinGK60000   0000N/A    
2516Command, AlexanderCE7000001-100030.0011250.00
2623Polin, EgorRW9000001-100030.000110.00
2739Larsson, FilipGK120000   0000N/A    
2831Arntzen, JonasGK140000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Larsson, Filip14127389:341717319091.052.62134
231Arntzen, Jonas14149453:482122524691.462.78043
369Ericson, Kristoffer142000:00000N/AN/A000
69Hägerman, Linus141000:00000N/AN/A000
69Törnblom, Kevin146000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS