Clubs in Småland
Clubs in Småland

Folke Filbyter Cup Slutspel, Östergötlands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-11-01 16:50
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
147Carlsson - Helin, VidarRBK10000000000000.00
235Lundqvist, LeoDIF10000000020,000,00100,000022.00
31Berg, WilmerFBK231000000160,000,0040,000052.41
432Jääskä, EmmiSSK110010000166,670,0033,330033.00
590Dahl, PontusIFK230010002066,670,0033,330063.06
61Malm, JasonSSK140000000266,670,0033,330066.00
730Saarnak, FilipVÄX230000000175,000,0025,000041.93
835Falk, LeytonLHC220010000175,000,0025,000041.99
935Higårds, EmilÖRE230000000175,000,0025,000043.30
101Spasic, AkillesMIF250000000183,330,0016,670063.00
1170Rahm, FilipHV711100000000100,000,000,000110.89
1235Löf, LevisRBK1100000000100,000,000,000010.91
1365Victorzon, EfraimHV711100000000100,000,000,000011.00
1431Åkerlund, IvarNAC2300000000100,000,000,000031.50
1531Kenakkala, WiltonVIK U1200000000100,000,000,000021.98
1630Trehn, AlexanderDIF1200000000100,000,000,000022.00
171Veiksans, ErikVIK U1300000000100,000,000,000033.00

99Krafve, WilliamÖRE140010000362,500,0037,5000810.45
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
DIF
- Djurgårdens IF
FBK
- Färjestad BK
HV71
- HV 71
MIF
- IF Malmö Redhawks
IFK
- IFK Täby HC
LHC
- Linköping HC
NAC
- Nacka HK
RBK
- Rögle BK
SSK
- Södertälje SK
VIK U
- Västerås IK Ungdom
VÄX
- Växjö Lakers HC
ÖRE
- Örebro Hockey UF

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS