Clubs in Småland
Clubs in Småland

Folke Filbyter Cup Grupp 1, Östergötlands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-31 19:43
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Veiksans, ErikVIK U4110000000664,710,0035,2900174.41
231Åkerlund, IvarNAC321000000066,6733,330,000031.00
347Carlsson - Helin, VidarRBK381000000272,739,0918,1800115.22
435Higårds, EmilÖRE4120000000380,000,0020,0000154.33
530Saarnak, FilipVÄX380000000188,890,0011,110093.02
630Trehn, AlexanderDIF390000000090,000,000,0010103.33
735Löf, LevisRBK3131000000092,867,140,0000144.92

31Kenakkala, WiltonVIK U270000002550,000,0050,00001412.26
99Krafve, WilliamÖRE290000000190,000,0010,0000106.91
30Friman, CharlieNAC2200000000100,000,000,000021.00
50Willanen, EdvinVÄX2400000000100,000,000,000042.00
35Lundqvist, LeoDIF21000000000100,000,000,0000105.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
DIF
- Djurgårdens IF
NAC
- Nacka HK
RBK
- Rögle BK
VIK U
- Västerås IK Ungdom
VÄX
- Växjö Lakers HC
ÖRE
- Örebro Hockey UF

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS