Clubs in Skåne
Clubs in Skåne

U15P Grundserie 3, Skånes Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 19:31
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
135Forsling, SixtenCopenhagen Falcons20100000010,0050,0050,000022.19
21Link, SvanteLUN2112000000368,7512,5018,7500168.00
330Norrlén, LukasMIF Vit252000000071,4328,570,000073.54
430Wulff, WilsonRBK260000000185,710,0014,290073.50
535Stendahl, OscarHEL361000000085,7114,290,000074.82
61Sai Walther, NicklasAKD180000000188,890,0011,1100913.50
795Harbo, EliasCopenhagen Falcons2100000000100,000,000,000010.92

30Larsson, HugoHEL291000000181,829,099,09001110.67
1Spasic, AkillesMIF Vit1200000000100,000,000,000022.00
47Löf, LevisRBK1300000000100,000,000,000033.00
30Kröyer, AtleAKD1200000000100,000,000,000026.00
1Wenzel, CarlHEL1500000000100,000,000,000059.66
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AKD
- AK Danmark
Copenhagen Falcons
- Copenhagen Falcons
HEL
- Helsingborg HC Ungdom
MIF Vit
- IF Malmö Redhawks Vit
LUN
- Lund Giants HC
RBK
- Rögle BK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS