Clubs in Skåne
Clubs in Skåne

U15P Grundserie 1, Skånes Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 15:28
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
140Perisic, LukaMIF Svart20000000000000.00
50Ström, LeoLIM10000000000000.00
325Karlsson, CasperLIM121010001150,000,0050,000066.00
441Gustavsson, SandraRBK DamJ230110000257,1414,2928,570073.50
530Hullegaard Nygren, MatildaOSB283000000357,1421,4321,4300147.00
61Mathisen, AlexanderTRE390000000281,820,0018,1800114.12
730Nyberg, MarcelMIF Svart2900000000100,000,000,000096.00

25Schütz, JulianTRE10000000010,000,00100,000013.00
31Haby, TilianHHHC121000000066,6733,330,000033.00
30Olsen, JonHHHC1100000000100,000,000,000011.00
35Wennerlund, CharlieHHHC1300000000100,000,000,000033.00
30Birch, FridaRBK DamJ1400000000100,000,000,000044.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
HHHC
- Halmstad Hammers HC
MIF Svart
- IF Malmö Redhawks Svart
LIM
- Limhamn HK
OSB
- Osby IK
RBK DamJ
- Rögle BK DamJ
TRE
- Trelleborgs IF

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS