Clubs in Skåne
Clubs in Skåne

U13P Grundserie 2, Skånes Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-19 19:01
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
125Olofsson, JacobFRO Vit.341000000257,1414,2928,570073.38
230Blomvik, MelkerOSB340000000266,670,0033,330064.00
334Bransmo Holmlund, WilliamRBK Grön250000000183,330,0016,670066.00
425Andersson, ColinLAN/ÅST2100000000100,000,000,000011.00
1Jensen, EdvinLAN/ÅST2100000000100,000,000,000011.00
635Dahl, HarryLIM2200000000100,000,000,000022.00
71Mårtensson, EmlaOSB31000000000100,000,000,0000106.67

30Bille, OttoRBK Grön151000000083,3316,670,0000612.00
30Bengtsson, AugustLIM1100000000100,000,000,000012.00
1Magnusson, FelixLIM1100000000100,000,000,000012.00
1Karlsson, ManfredFRO Vit.2400000000100,000,000,000044.31
31Castro, LeoRBK Grön1600000000100,000,000,0000612.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
FRO Vit.
- Frosta Hockey Vit.
LAN/ÅST
- IF Lejonet/ Åstorp IK
LIM
- Limhamn HK
OSB
- Osby IK
RBK Grön
- Rögle BK Grön

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS