Clubs in Skåne
Clubs in Skåne

U13P Grundserie 4, Skånes Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 12:36
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Bjarneborg, VeraHHHC Vit220000000166,670,0033,330031.50
230Ly, KingstonTYR382000000172,7318,189,0900117.33
331Claesson, VeraKRI240000000180,000,0020,000053.58
498Murat, NoahHEL Vit150000000183,330,0016,670066.00
535Jönsson, EltonMIF Svart2500000000100,000,000,000055.00
98Ljungqvist, IsakHEL Vit1500000000100,000,000,000055.00
71Waldau, HarryTYR3800000000100,000,000,000085.33

31Broberg, HenrikMIF Svart100010000150,000,0050,000024.00
1Nordin, IsidorHHHC Vit120000000166,670,0033,330033.00
98Lindblad, EmilHEL Vit130000000175,000,0025,00004N/A
1Börsbo, HenningKRI250000000183,330,0016,670069.97
30Kongstad, TrulsMIF Svart1100000000100,000,000,000012.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
HHHC Vit
- Halmstad Hammers HC Vit
HEL Vit
- Helsingborg HC Ungdom Vit
MIF Svart
- IF Malmö Redhawks Svart
KRI
- Kristianstads IK
TYR
- Tyringe SoSS

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS