Clubs in Skåne

Hockeyettan Södra

 
Boro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
117Sörensson, WiggoCE97613411921313420.591006716759.88
291Laframboise, JoshuaCE95510078-12202123.8151683.33
310Kankkunen, PetteriRD917861165100442.27000N/A
419Windahl, FilipLW934746421011323.0835837.50
529Holm, OskarCE9257479-2100238.709162536.00
621Sollin, AntonCE83251224-2030933.3344850.00
78Andersson, VigorRD91450862000185.56000N/A
87Henell, OlleLW9055834-1000170.00000N/A
976Henell, OttoLW81342633000137.6925728.57
1071Jonsson, JakobCE9213046-20111612.50506311344.25
1123Karlsson, WilhelmRD9213446-20001020.00000N/A
14Lövgren, FelixLD9213448-40001414.29000N/A
1315Aleksandrov, ArtemiLW91236321100244.170220.00
143Henell, VilleLD90336844000120.00000N/A
159Ryberg, ErikCE9022043100040.00101100.00
1611Hallerboij, JakobRD8011646-200050.00000N/A
1727Soijärvi, AleksiCE90118211000130.0041458647.67
1843Kellander, JesperLD200000000000N/A000N/A
195Fransson, JoakimRD3000000000030.00000N/A
2026Rosenqvist, ArvidRD400000000000N/A000N/A
2135Edlund, AlbinGK90000   0000N/A    
221Boman, VictorGK90000   0000N/A    
2362Andersson, AlfredCE9000021100060.0031366746.27
2463Pettersson, AntonRW9000011000020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Edlund, Albin994239:5110869689.582.50031
21Boman, Victor995305:481311512889.842.55041
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Borås HCBorås HCBorås HCBorås HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
180Svensson, AntonRW771849271303420.5911250.00
229Davidsson, AntonRD71782624000147.14000N/A
382Aunes Johansson, AdamLW6347265321101915.79000N/A
422Rainersson, ErikRW551645140111241.6741580.00
589Pantzare, OscarRD742648261001428.57000N/A
612Svensson, WilliamRD6055251400030.00000N/A
717Smedberg, EmilRW622426240002010.00202100.00
824Larsson, CasperCE61342624010911.1134367048.57
911Lindberg, ChristianLD71340440110224.55000N/A
1010Storm, AlbinLW51232404000156.6741580.00
1140Aterius, ErikLW61232541000714.2922153759.46
1226Svensson, PhilipRW71232633100128.3342666.67
1328Andersson, ErikCE71234651000128.33756413953.96
1433Hirsch, AdamCE5033451400050.0034457943.04
1596Dahlén, AdrianCE7033042200010.000550.00
1673Eriksen, PhilipRD7033482600090.00000N/A
1763Börje, TimRW31010110000520.00000N/A
1819Olsson, OliverCE2011211000010.00505100.00
1968Ericsson, SimonRD501127523000100.00000N/A
2034Bryngelsson, AlexRW6011012-100020.00000N/A
2160Asp Cassåsen, MelwinGK70110   0000N/A    
2255Hansson, AugustRD7011674300070.00000N/A
2327Petersson, IsacCE100001010000N/A31475.00
2454Bartholdsson, KalleRD3000012-100040.00000N/A
259Nordström, FilipCE5000212-100010.0015173246.88
2635Andrén, ViggoGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Asp Cassåsen, Melwin775298:51910611592.171.81141
235Andrén, Viggo772118:094394390.702.03011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grums IKGrums IKGrums IKGrums IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Nyman, JoelLW837106752010319.680110.00
234Ivansson, EliasLW84264611-51202218.1838488644.19
311Stark, VictorLW72460413-9010825.00000N/A
428Wiklund, AntonRD41342523000185.56000N/A
516Enqvist, LukasCE7213456-1020540.00865013663.24
614Malmer, MelkerRW8213238-50001414.29000N/A
74Bäckman, AlfredRD4033016-500050.00000N/A
819Davidsson, AdrianRD71124510-5000156.67101100.00
927Bergman, AlfredRW811235541000128.3312333.33
106Henningsson, AlexanderCE81012110-9000147.1415616.67
1132Granrud, EricLD6011243100080.00000N/A
1220Bergvall, HugoLD7011037-400020.00000N/A
1318Grunditz, SiggeCE80112727-500020.0047479450.00
1417Olsson, IsacCE1000201-100010.00000N/A
157Holmgren, JohannesRD4000403-300030.00000N/A
1612Backlund, JonathanLW5000004-400010.0036933.33
175Jarnevi Wendegård, AntonRD6000004-40000N/A000N/A
189Göransson, DavidLD7000408-800070.00000N/A
1929Frost, LinusRW8000025-300090.00101100.00
1Törnqvist, OscarGK80000   0000N/A    
218Olsson, JakobLW8000004-400060.000110.00
2226Falkenström, EdvinGK80002   0000N/A    
2322Runnemalm, PhilipRW8000214-300050.00781546.67
2410Röhr, ErikCE8000206-600090.0037276457.81
253Eriksson, JohanRD80008210-800070.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
126Falkenström, Edvin886352:262216218488.043.75015
21Törnqvist, Oscar882119:0213476078.336.55002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grästorps IKGrästorps IKGrästorps IKGrästorps IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
123Fankl, PhilipCE82351049-50011513.33746714152.48
246Ramik, MichaelRW83144410-60201323.08000N/A
319Kivelä, AntonCE8224258-30001711.760330.00
412Pettersson, LiamLW8213226-40101020.000110.00
592Böris, LeoCE8123035-2001911.11635812152.07
681Kanka, JakubCE8123437-4000911.1122264845.83
738Back Nilsson, DavidRD81236610-4000714.29000N/A
815Jansson, AxelRW82020330001728.570220.00
971Casselsten, OliverLD8022656-1000100.00000N/A
104Berntsson, RasmusLD80228415-11000160.00000N/A
1121Sandström Hult, ViktorLW81012321101520.0021305141.18
129Cederqvist, OskarRW5011016-500090.000110.00
1396Olsen Brekke, RasmusCE50112733000060.0025265149.02
1498Sterner, AlbinRW8011217-6000180.00581338.46
1510Löfström, LucasRW8011618-700090.00381127.27
1628Svensson, SimonLD8011827-5000110.00000N/A
178Bergkvist, FelixLD80115436-3000100.00000N/A
1890Johansson, EliasRW100000000000N/A000N/A
1959Andersson, JohnRD400000000000N/A000N/A
61Dalin, HelmerRW400000000000N/A000N/A
2158Hägg, JoacimRD6000405-50000N/A26825.00
2235Andersson, HugoGK80000   0000N/A    
231Blomquist, IanGK80000   0000N/A    
245Bolinder, ViktorRD8000434-100060.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Andersson, Hugo885230:25910611592.172.34012
21Blomquist, Ian885247:112610813480.606.31005
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Halmstad Hammers HCHalmstad Hammers HCHalmstad Hammers HCHalmstad Hammers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
143Stahre, OttoCE826828350001414.29695912853.91
210Johnsson, OscarLW81784909000166.250440.00
324Klarin, AlexanderCE8426067-10201723.53776614353.85
423Artursson, AlexanderLW833608712002512.00591435.71
59Berg, WilliamCE8336467-10111421.4323446734.33
67Netterberg, PontusRW824647340001711.7614520.00
734Isaksson, LeoRW8134036-3100616.6713425.00
845Gustafsson, WilliamLW83031025-31201816.6713425.00
98Peter, SebastianRD8213869-30001216.67000N/A
1019Blomberg, AlbinLW81234431000205.000330.00
1162Bergström, TimRD8033474300060.00000N/A
1289Bothén, TimRD803314990000200.00000N/A
1318Kulmala, EmonRW8202223-10001612.50000N/A
1421Pettersson, MelkerLD820266061001118.18000N/A
1525Berglund, AntonLD2011800000020.00000N/A
1629Wassberg, FelixCE8011225-300010.0013173043.33
1714Larsson, OskarRW8011425-3000160.0028396741.79
1832Johansson, HampusRD8011689-100090.00000N/A
1916Renemark, IsakRD80118321000140.00000N/A
2011Rix, MatheoCE300000000000N/A000N/A
2191Lindeborg, EltonCE4000000000010.00000N/A
2272Tengvall, FelixGK80000   0000N/A    
231Emvall, MelkerGK80000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Tengvall, Felix887403:411918820790.822.82043
21Emvall, Melker88284:513252889.292.12110
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hanvikens SKHanvikens SKHanvikens SKHanvikens SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Frantz, SebastianRW7257846-20201315.3849348359.04
214Sigrell, ElliotRW7156025-3010166.25000N/A
320Claesson, SamuelLW7145414-30001010.0021224348.84
410Thulin, JoelRW7404025-30201428.5721366.67
521Pettersson, HugoRW7314223-10201816.6724275147.06
625Edvardsson, TureRW731443210201421.43000N/A
734Palm, ErikLD6044237-400080.00000N/A
816Ek, AlexCE7123237-4100244.170110.00
919Pedersen, AlbinLW7123826-4100137.6910203033.33
105Carlsson, PelleLD71124211000425.00000N/A
1113Jona, ChristofferLW71126202000714.290440.00
1229Falk, AdamLW7022236-3000110.00716113253.79
139Redstedt, TimRD70222954100060.00000N/A
1426Martinsson, KelvinLD7011223-100060.000110.00
1512Hallberg, HenrikRW7011214-3000180.0020204050.00
1655Almgren, LudvigLD7011845-100070.00000N/A
1711Feuk, LucasLW70111013-200040.008162433.33
188Hurtig, EdvinLD300001100000N/A000N/A
1922Frantz, MathiasRD6000402-200040.00000N/A
207Sjölund, IvarLD60003215-400070.00000N/A
2135Sjöberg, MikeGK70000   0000N/A    
2230Brännman, MarcusGK70000   0000N/A    
2380Ounasvuori, MikaLW70002410100040.000220.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Sjöberg, Mike773180:008808890.912.67021
230Brännman, Marcus774245:38139911288.393.18004
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC DalenHC DalenHC DalenHC Dalen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
167Thörnberg, JesperLW72570310-71101315.3826123868.42
293Sandahl, HampusLW7257417-6010267.69000N/A
323Glad, DanielLD70771076100030.000110.00
424Svensson, Liam**LW533624221101520.0051683.33
52Johannesson, AntonLD715624310101010.00000N/A
695Kling, LucasCE632585321011421.43731070.00
722Persson, LiamLW621304131101315.38404100.00
891Pedersen, MarcusRW7213412-10201216.6716714.29
977Westh, VictorLD71232440000119.09000N/A
1098Zetterkvist, CharlieCE62024312000450.00000N/A
1125Romfors, WilliamCE7112045-1000520.0040488845.45
1229Rostedt, HugoCE71120110010156.6730346446.88
1348Kiirikki, JoelCE71124532000250.0021366.67
1432Styrenius, NoelRD7022845-1000120.00000N/A
157Kruse, HugoLD7101015-4000425.00000N/A
1626Angel, GustavLD7011022000050.00000N/A
1711Nousiainen, NicklasCE7011438-5000160.00574810554.29
1837Arwidson, FabianGK10000   0000N/A    
1934Andersson, LiamCE100000000000N/A000N/A
99Danielsson, LinusGK10000   0000N/A    
2163Lilja, OscarRW2000000000020.00101100.00
2241Stenberg, JamesLW300000000000N/A000N/A
231Larsson, MaxGK50000   0000N/A    
2433Alexandersson, AlbinGK70000   0000N/A    
256Ernstig, CarlLD7000034-100040.00000N/A
269Wallqvist, OliverLW7000233000030.0035296454.69
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Alexandersson, Albin776358:211511913488.812.51042
237Arwidson, Fabian71159:064151978.954.06001
399Danielsson, Linus71000:00000N/AN/A000
1Larsson, Max75000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita Hästen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
112Edwardsson, Carl-HenrikRW671886062311936.845111631.25
227Davidsson, OscarCE62686835000728.5742529444.68
376Wahlgren, JoelLW525709180001315.38101100.00
496Samuelsson, JacobRW633626420001520.0021366.67
577Wahlgren, MaxLW641545321101233.3312333.33
629Matthiasson, LeonLD61452844100520.00000N/A
767Kaijser, SebastianLW622424221101020.00000N/A
886Sellin, JesperLW421327303000633.33000N/A
920Eriksson, MarcusCE6033231200070.0033175066.00
107Styf, HugoRD6033854100090.00000N/A
1150Wahlgren, TimCE41122321000714.2939256460.94
1215Styf, HelmerLW5022014-300060.0018244242.86
1328Nord, FredLD6022051400030.00000N/A
53Wäng, CalleRD6022050500070.00000N/A
1513Alftberg, PhilipRD6022252300070.00000N/A
1651Carlson, AlbinLD60226523000110.00000N/A
1762Östberg, CasperLW5011026-4000110.00101100.00
1823Ivarsson-Hamberg, AlbinCE50112531200030.0032316350.79
1943Häggström, LeonRD6011643100070.00000N/A
2026Berggren, HermanLD1000001-10000N/A000N/A
21Önander, EmilCE100000000000N/A000N/A
2271Aldén, EmilCE200000000000N/A000N/A
2337Fahlström, DanielGK60000   0000N/A    
2440Aldenrud, PhilipGK60000   0000N/A    
2518Andersson, HampusRW6000011000010.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Aldenrud, Philip663164:264757994.941.46020
237Fahlström, Daniel664201:2711889988.893.28031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Huddinge IKHuddinge IKHuddinge IKHuddinge IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Liiv, DanielRW7426257-21201822.220110.00
226Karlsson, AlexanderLW71454532010911.111592462.50
39Karlsson, OlleRD8145658-3010185.56000N/A
422Eljas, EricCE7224046-20001216.67475810544.76
518Aronsson, EmilCE7224238-50101513.331046717160.82
629Puikkonen, DavidCE8224235-20101216.6750398956.18
714Åhs, GabrielLW8303435-21202512.000220.00
817Franz, AndreLW82132431000922.22000N/A
912Wassenius, CarlRW21230202100520.00000N/A
107Jankler, EliasRD8123868-2000128.33000N/A
1119Dahlqvist, RasmusLW8033232100080.00000N/A
1223Ahlén, TobiasRW8033405-5000110.00000N/A
1316Kronnäs, CharlieLD81121046-2000128.33000N/A
1425Holmberg, EliasRD70221026-4000110.00000N/A
1530Matthiesen, LeoGK80220   00010.00    
163Humble, OttoLD8022433000060.00000N/A
1710Jonasson, BjörnLW41014202000520.00000N/A
186Klingvall, AxelLW101101010000N/A000N/A
1986Klasen, LinusRW1011223-100040.00000N/A
2015Lundström, AlveLD7011241300060.0022450.00
2111Dahlberg-Karlsson, RasmusLW2000000000010.00000N/A
99Tillström, SamLW200000000000N/A000N/A
5Wiberg, NoahLD200000000000N/A000N/A
2428Odelius, WilliamLD4000232100040.00000N/A
2520Engman, TheodorRW6000201-100040.00000N/A
2624Tuomarila, TedCE7000211000010.0012172941.38
2735Svärd Karphed, WilliamGK80000   00010.00    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Matthiesen, Leo886359:501517218791.982.50024
235Svärd Karphed, William882125:001545598.180.48111
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-Ljungby[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Lindberg, GustavLW6551008261101926.3224633.33
286Bernhardtz, ViktorLW6099283500050.00000N/A
317Lindqvist-Muci, NoaCE63360734010742.8643458848.86
460Ek Koskela, HugoLW641525320101526.67000N/A
572Ståhl, OskarLW6235275320101612.500110.00
611Sjöblom, LukasLW614510532000812.50574410156.44
723Falk, SimonRW404427413000100.0011250.00
85Myrestam, EdwinRD23030422000560.00000N/A
929Dynell, EliasRD31234514000333.33000N/A
1016Rupi, NikolajCE6123434-1000520.0033650.00
114Fransson, MartinLD60334871000220.00000N/A
1210Käkelä, LucasCE61120330110714.2939418048.75
1337Hagberg, KasperRD5011413-200060.00000N/A
1422Davidsson, JonathanCE6011013-200050.001582365.22
18Fredh, RasmusLW6011013-200060.000110.00
165Fransson, MaxRD1000010100010.00000N/A
171Bäccman, LeviGK10000   0000N/A    
24Hadnagy, MichaelLW1000001-100010.00000N/A
5Paulson, MusseRD100000000000N/A000N/A
209Kamperhaug, BenjaminLD200000000000N/A000N/A
2191Håkansson, AxelCE3000401-10000N/A22450.00
2230Björk, MelkerGK50000   0000N/A    
2335Holm, VilgotGK60000   0000N/A    
2476Van Mourik, JaidyRW6000001-10000N/A000N/A
252Elisson, AlvinRD6000413-200030.00000N/A
2614Johansson, ValterLD6000107520000N/A000N/A
278Ehrenflod, SebastianLD60003541300090.00101100.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Holm, Vilgot665306:011812214087.143.53023
230Björk, Melker65160:005162176.195.00001
31Bäccman, Levi61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Karlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
19Olofsson, ViktorLW836921028310348.820220.00
242Värmhed, DennisCE834729270001816.67704911958.82
328Sjöström, EliasLD806612716000240.00101100.00
411Ekefjärd, ElliotLW832506151001421.43101100.00
521Ratkovic-Berndtsson, JoelLW831484221001915.7952771.43
695Crus-Rydberg, VictorCE713404130001010.0054439755.67
761Sjögren, MalteRW804420413000160.00101100.00
813Abrahamsson, JoelLW830345140001225.000110.00
978Andersen, JonathanCE812325413000911.1145529746.39
107Fredin, LukasLD80330505000120.00000N/A
1112Larsson, FreddieLW82028523000258.00000N/A
1239Emvall, OscarLW81120211110156.67841266.67
134Schalin, NoahRD81122615000616.67000N/A
1453Israelsson, KevinRD81122541110234.35000N/A
1580Von Dahn, MalteLW81122202000520.00000N/A
1658Hassel, OskarLD7022062400050.00000N/A
1716Hagman, OscarRW80220303000100.00000N/A
1829Olofsson, RasmusCE81010312000137.6946539946.46
1917Eckmyhl, WilliamRD1011012-100020.00000N/A
2030Larsson, LudvigGK20000   0000N/A    
2135Hedlund, AugustGK60000   0000N/A    
2299Bjarkå, AlbinLD600000000000N/A000N/A
2350Mangbo, AxelGK80000   0000N/A    
2423Wendt, HugoRD8000040400060.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Mangbo, Axel885300:04810110992.661.60141
235Hedlund, August863194:385687393.151.54030
330Larsson, Ludvig82000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kungälvs IKKungälvs IKKungälvs IKKungälvs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Knoester, EliasRW8481249540102615.389283724.32
271Gabay, OliverRW7741126510202429.17000N/A
346Hultfelt, RasmusRW74610107341301428.5719102965.52
428Olsén, AlexanderRW83368541120650.0039579640.62
510Nilsson, AxelRD7055466000080.00000N/A
620Jacobson, WilliamRW82246422001633.33000N/A
727Asp, HannesCE7044245-100090.00487312139.67
822Åkerblad, RasmusLD80338651000100.00000N/A
924Roos, HampusLW4202424-2000633.330110.00
1055Rix, ElisLW720203211001811.11000N/A
1144Persson, AlfredRD3022233000030.00000N/A
125Åberg, EmilLD7022241300020.00000N/A
1367Malmunger, WikingLW7101925-3100520.0018911.11
1478Nömme, AdamRW1011010100040.00000N/A
158Fagerberg, ArvidLD70116440000110.00000N/A
1665Bayati, LiamRD8011034-100040.00000N/A
1798Ridell Boman, AugustRW80111045-1000100.0038518942.70
181Hennings, TheoGK10000   0000N/A    
16Jonasson, LinusRW1000000000010.00000N/A
2058Sjöberg, WilhelmRW2000001-100010.00000N/A
2123Mohammad, YousefLD200020000000N/A000N/A
2258Esbjörs, JacobCE3000000000010.00000N/A
2357Linnard, NoelLW4000202-200060.000330.00
2417Öberg, MelkerLW6000402-200080.0011250.00
259Österman, MaxLD6000623-100050.00000N/A
2635Ratkovic-Berndtsson, HannesGK70000   0000N/A    
2711Österman, EricRW7000203-300020.00000N/A
2870Rotting, CharlieGK80002   0000N/A    
2914Hedin, LiasRW80002902-200020.0020294940.82
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Ratkovic-Berndtsson, Hannes875304:462016018088.893.94023
270Rotting, Charlie883177:151010511591.303.39021
31Hennings, Theo81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mariestad BoIS HCMariestad BoIS HCMariestad BoIS HCMariestad BoIS HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Lundman, AlexanderCE61041409091502638.46000N/A
277Lindewall, JeremiasLW6461027250101526.6711250.00
395Blomberg, AntonRD637101010281101816.67000N/A
410Wennlund, MaxCE61676716001166.25734311662.93
511Weinö, WiggoLW63364120120001816.6712333.33
691Marcelius, OliverCE623549090001315.3845388354.22
771Håkansson, ManneLD62354826100728.57000N/A
826Norén, GustavCE623547341001118.1834266056.67
994Haugen Amundsen, FelixLD61450725010911.11000N/A
1019Haugen Evensen, CasperLW60552514000140.0042666.67
1143Eklund, SamuelRD62240633000450.00000N/A
1280Jonsson, KarlRD6044682600050.00000N/A
139Blixt, VidarRW6213294312101711.76202100.00
1449Fält, AlexLW6022462400040.00404100.00
1513Astley Rydberg, AndréCE6101223-1001250.0019173652.78
1663Persson, AntonCE6101212-1000425.00101100.00
1718Gustafsson, VilleRW401101100000N/A000N/A
188Good Bogg, DennisRD50113333000040.00000N/A
1972Selindh, LucasGK60114   0000N/A    
205Willman, NeoLD100001010000N/A000N/A
2188Gustavsson, Carl-JohanLW2000001-10000N/A000N/A
2235Hultgren, KimhannGK60000   0000N/A    
2328Cruus, JoelLD6000221100030.00000N/A
2453Nilsson, AlfredRW6000401-100020.000220.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Selindh, Lucas665304:071412313789.782.76050
235Hultgren, Kimhann66159:081161794.121.01010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mjölby HCMjölby HCMjölby HCMjölby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
112Sikl, AdamRW8551066601302321.7461785.71
217Lindblad, AdamLD80884880000180.00000N/A
355Karlsson, OscarLW843745411301822.2229285750.88
421Forsell, MaxLW60772954100070.0047519847.96
520Lundqvist, EdvinCE8426046-21201625.00634811156.76
638Lagerqvist, WilliamCE833646420001225.00761353.85
791Lillsund, SebastianCE8156614-30101010.00634410758.88
811Karlsson, AdamRW813406510101010.00000N/A
995Rapp, ChristofferRW81340330000128.33000N/A
1019Pousette, ArvidCE82130431000825.0031306150.82
1129Lindholm, DavidCE71232642000616.67581338.46
1287Nelly, AndreasRW71232550000520.0011250.00
1333Strand, WilliamRW8033434-1000180.00101100.00
1415Strand, LudwigRD720207521001414.29000N/A
1522Lundqvist, AdamRD802210972000160.00000N/A
167Wikudd, MathiasRW21010211000333.33000N/A
1718Andersson, LeoLW71010202000250.00000N/A
188Lundkvist, AlfredLD81012550000333.33000N/A
1927Rosén, AlwinRD81014303000250.00000N/A
2014Persson, SimonRD8011234-100040.00000N/A
216Andersson, OlleLD500000000000N/A000N/A
2271Rydin Irebro, HannesRD6000023-100020.00000N/A
231Nyberg, AnthonyGK80000   0000N/A    
2437Forsberg, EricGK80002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Nyberg, Anthony885278:07911512492.741.94041
237Forsberg, Eric884202:2615718682.564.45003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Heiver, AlexanderRW7325047-31002213.6411250.00
244Sandberg, AlexanderCE7325437-40102015.0043438650.00
371Dackell, TimCE7145849-5010185.56515310449.04
424Stahmann, VilmerCE7145824-2010137.6913425.00
58Ranström, MaxLD7134023-1010175.88000N/A
688Fox, GriffenCE71343123-1010128.330110.00
711Wälimaa, SamuelCE71230422010812.50691540.00
89Sundlöv, SebastianCE7123015-4010616.6744448850.00
991Elie, VinceRW7033217-6000250.0017173450.00
1081Nilsson, RasmusRW71120220000911.110110.00
1133Lönqvist, LudwigRW7112424-2000911.1127922.22
1248Arvedson, CalleLD70221223-100060.00000N/A
1328Mörnhed, HugoCE51012101000333.3322396136.07
1418Folkesson, LucasRD6101023-1000425.00000N/A
157Ollas Mattsson, IsacLD7011648-400060.00000N/A
1666Kemppi, MathiasLW7011837-4000140.000110.00
1715Grindhage, SiggeRW200000000000N/A000N/A
54Parkosidis, MatheoLD2000000000030.00000N/A
1926Johansson Blomgren, LucasLD2000202-20000N/A000N/A
201Persson, AlgotGK70000   0000N/A    
2130Baden, ThorGK70000   0000N/A    
2222Klavhed, LeoLD70002611-500070.00000N/A
2320Mowe, HermanRD7000213-2000120.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Persson, Algot776301:501712914688.363.38015
230Baden, Thor773111:239364580.004.85001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nyköpings SKNyköpings SKNyköpings SKNyköpings SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
119Isiguzo, PatrickCE84374612-60102020.0013122552.00
267Olsson-Trkulja, DanielLW70552511-600080.00636612948.84
323Mäntynen, TomiRW840423301302714.8112333.33
472Svedberg, SamuelCE8303435-2001837.5039569541.05
518Karlunden, TheodorLW8033813-2000310.00455810343.69
668Laine, WilleRD8112239-6100166.25000N/A
77Aho-Schjölin, StormLD2022024-200080.00000N/A
877Risberg, JonasLW8101819-8000333.330330.00
990Axbom, RobinRD2011033000040.00000N/A
1091Schünzel, LukasLD6011215-400060.00000N/A
1183Råman, MelvinRD6011207-7000100.00101100.00
1251Andersson, JonathanLW7011058-300070.0021366.67
1392Eriksson, KarlCE70112220000120.0020264643.48
1417Kauppila, SebastianLD7011426-400050.00000N/A
1580Bergström, FelixLW80112110000110.00861457.14
1626Arvidsson, AlbinLD8011424-200050.00000N/A
1713Eneman, LiamLW100001100000N/A000N/A
187Ahlinder, MalteRD1000000000010.00000N/A
1Bernkert, ViggoGK10000   0000N/A    
2099Björlin, CharlieLD1000200000010.00000N/A
2116Samuelsson, JacobRW3000001-100030.00000N/A
2297Mjösberg, AlbinRW50002504-400050.000330.00
2360Sundström, JohannesGK70000   0000N/A    
2422Åkerfelt, AlexanderLD7000225-300040.00000N/A
2550Hjerp, LinusGK80000   0000N/A    
2620Ahlberg, ElliotRW8000425-300090.0034742.86
2755Nilsson, ArvidLD8000403-30000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Hjerp, Linus886263:071513615190.073.42013
260Sundström, Johannes874221:121611613287.884.34113
31Bernkert, Viggo81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
161Nordmark, EricLW95813128441202718.52000N/A
226Hellerstedt, IsakCE9381148440001717.65605611651.72
338Bergström, ArvidLD9010106853000270.00000N/A
428Fransson, WilliamRD9369467-10301323.08000N/A
556Sandberg, VincentCE953849541202222.73561145.45
660Nermark, JoachimCE944846240211330.77595211153.15
711Nielsen, IsacLW543706333101233.3363966.67
834Barklund, FilipLW91678431000166.2513425.00
972Johansson, HannesRW733604220102015.00000N/A
105Persson, LabanRD9145648-4010147.14000N/A
1115Persson, AdamCE91342523000137.69646713148.85
126Ohlsson, JoelLD9134410551001010.00000N/A
1314Gath, LoveCE92131216-50101414.2946317759.74
1431Hansson, SimonLW920242110201315.38000N/A
1516Tallberg, KimLW3112223-1000425.00101100.00
169Neumann, JohannesLW4112024-2000812.50303100.00
172Angesved, TheoRD3022031200030.00000N/A
1813Liljegren-Rungegård, AmadeusLW90221025-300090.00000N/A
1979Grundström, VictorCE91012523000119.094172119.05
2047Lindström, ValleRD9011252300070.00000N/A
219Burehed, MathiasRD100000000000N/A000N/A
99Hållström, MiltonLW100000000000N/A000N/A
2317Lindvall, EricCE200000000000N/A101100.00
247Ekman Larsson, KevinRD6000251400030.00000N/A
2524Berglund, AlbinRD7000041300040.00000N/A
2639Cederlund, EmilGK90000   00010.00    
2770Von Schoultz, MartinGK90000   00010.00    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Cederlund, Emil996368:481513014589.662.44042
270Von Schoultz, Martin993179:548465485.192.67121
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tranås AIFTranås AIFTranås AIFTranås AIF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Eklöf, PontusLW72121428530101216.67404100.00
227Ternblad, AlexanderCE75611410642302123.81756914452.08
319Ruuskanen, MarkusLW754928531302123.8114520.00
411Frank, LucasRD743726510201330.77000N/A
526Isaksson, LukasRW7167446-20001010.000220.00
68Sjöberg, CarlCE7303425-31101030.0038458345.78
72Fredriksson, AlexanderLD61232745-1000616.67000N/A
815Carlqvist, DanielRD7033045-100090.0011250.00
921Eklund, GabrielLW72020330000922.223111421.43
1025Lindman Gustafsson, HugoRD7022233000060.00000N/A
1116Johansson, AxlRW7101626-4000156.673131618.75
126Nilsson, EdvinRD2011212-100010.00000N/A
134Norberg, JohanLD7011656-1000100.00000N/A
1424Nilsson, OliverRW7011634-100070.000330.00
1510Puistola, NiklasRD7011613-200040.00000N/A
165Morin, MelkerRD7011834-1000120.00000N/A
1728Eklöf, PetterRW70111217-600060.00625311553.91
1835Sääf, OscarGK10000   0000N/A    
1924Svensson, Liam**LW100000000000N/A000N/A
206Bodin, EliasLD100020000000N/A000N/A
14Lekbrant, FilipRW1000200000010.000110.00
2230Massot, NoelGK20000   0000N/A    
2335Ranehamn, EmilGK20000   0000N/A    
22Sjöö-Laisio, VincentLW200000000000N/A000N/A
2512Svensson Träff, LudwigRW3000612-100020.00000N/A
261Erliden, NoahGK40000   0000N/A    
2729Bergfoth Fransson, LukasCE400002020000N/A9101947.37
2818Rehnqvist, ElliotCE4000000000010.000220.00
291Johansson, JoelGK50000   0000N/A    
309Ek, IsacRW600020000000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Erliden, Noah744240:021511913488.813.75013
235Sääf, Oscar71160:002192190.482.00010
330Massot, Noel722120:004586293.552.00020
41Johansson, Joel75000:00000N/AN/A000
35Ranehamn, Emil72000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tyringe SoSSTyringe SoSSTyringe SoSSTyringe SoSS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
192Forssander, TeodorLW8210122835000277.41000N/A
291Kumlin, EliasCE8731006331502528.0046408653.49
39Jansson, GabrielLW762807611201931.5832560.00
480Laband, LudwigRW826846240001513.3326154163.41
561Sundström, LudwigCE722405410001118.18555110651.89
650Thorbjörnsson, LiamLD80446752000190.00000N/A
73Kroon, MaxRD82136523100633.3311250.00
816Laksonen, AlbinRW81234660010195.26101100.00
971Blomdahl- Arnoldsson, AlgotCE8123812-1010616.6723386137.70
1018Söderberg, ViggoLW6033031200030.000110.00
1132Persson, VildeLD80331034-100090.00000N/A
1227Burwall, ErikRD8022254100090.00000N/A
1312Macdonald, AntonLD80223752300050.000110.00
1429Stjärna, JakobLW2101212-1000333.33101100.00
157Tängerby, OskarRD81011025-3000616.67000N/A
1613Sundqvist, SimonCE8011233000060.0036488442.86
1772Bertilsson, PhilipRW8011221100070.00641060.00
1823Ivehed, IsakRW8011215-400030.00000N/A
1920Jakobsson, SamCE100000000000N/A000N/A
47Karlsson, IsacRW100000000000N/A12333.33
2147Svensson, ConradCE2000000000020.00000N/A
2210Floryk, DanielRW4000001-100010.00000N/A
2359Dahl, TheoLD7000201-10000N/A000N/A
241Ingelfeldt, AdamGK80000   0000N/A    
2530Zieba, JosephGK80002   0000N/A    
2615Persson, AlgotLW8000612-100050.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Zieba, Joseph884235:251010111190.992.55013
21Ingelfeldt, Adam884244:351211212490.322.94022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerviks IKVästerviks IKVästerviks IKVästerviks IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
196Lundman, SebastianLW951116214770202520.000550.00
220Wolf, NoahRW994132715872002931.030220.00
327Tenemyr, JacobLW947111415961012615.3834306453.12
437Kjellen, SebastianRW953886600202917.2432560.00
514Rothsten, HenningRD9336814950011915.790110.00
629Sirkka, JackRW9235546-2000922.220110.00
716Stavlind, EdvinLW8123047-3000812.5011250.00
84Åman, LukasRD9123048-4000425.00000N/A
97Carlsson, JoelLD80332410-600090.00000N/A
109Flygt, LukasRD9033101112-100080.00000N/A
1141Torvfelt, EmilCE92022511-60101216.67744712161.16
1221Eriksson, AxelLW9112838-5000714.2942666.67
138Svensson, WilmerCE4022034-100020.003131618.75
145Dervall-Svensson, EliasLD50226330000110.0062875.00
1586Johannesson, HampusLW7022447-3000120.0036347051.43
1619Köhler, KnutCE902210611-500090.00678615343.79
1711Backman, AttilaLD902237871000100.00000N/A
1828Hedberg, FilipLD710121165000119.09000N/A
1989Åhman, AlfonsLW810123301001100.00000N/A
2071Ledin, FabianCE9101436-3000425.0012354725.53
211Ståhl, OskarGK10000   0000N/A    
2217Geschwind, OscarCE2000010100060.00941369.23
2370Lundin, TylerGK80000   0000N/A    
2435Wagner, SebastianGK90000   0000N/A    
2524Collins - Florén, OliverRD9000235-200010.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Wagner, Sebastian997406:322120322490.623.10043
21Ståhl, Oskar91101:04011100.000.00000
370Lundin, Tyler983137:1314587280.566.12002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS