Clubs in Östergötland

U16 Regional Pojk Syd, Region Syd

 
Bäcken HCBäcken HCBäcken HCBäcken HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
134Stocks, MaxLW63142010
223Nyström, AbbeCE62130000
320Wallén, VictorLW62022010
416Wikmar, AlvinLW62024000
514Sandberg, OlleRW50222000
610Kärrman, RasmusLD50228000
712Eriksson, DouglasCE61010000
826Zelano, OlofRD50110000
94Alshamary, SabahLD60110000
1019Thulin, SvanteRD60114000
1118Olofsson, AntonRD60114000
128Hallikainen, ViktorRD601114000
1350Magnusson, RasmusGK20000000
141Leeman, IsakGK40000000
1532Grimfeldt, ArvinLW40000000
11Strömblad, ArvidRW40000000
1721Sidot, AlbertLW50000000
1817Häll, RasmusRW50006000
1930Bågenholm, OliverGK60000000
2042Zander, JacRW60000000
2115Carlsson, HugoLD60002000
2244Von Hofsten, IsacRW60008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Bågenholm, Oliver663179:212011413485.076.69003
21Leeman, Isak642120:0012556782.096.00002
350Magnusson, Rasmus62160:007263378.797.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Frölunda HCFrölunda HCFrölunda HCFrölunda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
186Svedberg, ChristofferRW6101116040
249Lundqvist Ottordahl, ViktorCE565110130
312Holm, VictorLD637100100
463Annvik, JohnLD61896000
539Migas, TheodorLW64480010
624Luukkonen, LukasLW64482020
765Öberg, HugoRD53582100
870Strauss, JohnRW62574000
946Andersson, JulianLW61560000
1072Lindqvist, JohanLW53254210
1142Welander, LoveCE21340000
1248Hulthén, ViktorRD621329000
1354Sjödin, WilliamRD61124000
1453Andersson, LukasLD61010000
1573Frykberg, LucasLW61018000
1682Nordberg, HelgeLW40110000
1775Älverbrandt, ArvidRD40110000
1884Orfanidis, ElvinLW60110000
1964Henriksson, MaxCE60112000
2031Andersson, MioGK10000000
75Gunes, LeonelCE10000000
76Ström, RasmusRD10000000
2331Årstadius, EmilGK20000000
2431Oksanen, VinceGK30000000
2580Rosenqvist, AxelGK60000000
269Baranto, MiloCE60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
180Rosenqvist, Axel666360:001614015689.742.67051
231Andersson, Mio61000:00000N/AN/A000
31Oksanen, Vince63000:00000N/AN/A000
31Årstadius, Emil62000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita Hästen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Energård, FransCE56390031
210Näsström, NoelCE61566000
325Månsson, AlbinLW52350120
419Eldh, AgatonRW64042011
527Sahlin, OliverRD60334000
63Nilsson, FrankCE21010000
756Engelstad, KevinRD61010000
818Ternstedt, LiamLD40110000
923Andersson, DavidCE60118000
1043Colliander, MelvinRD601131000
1125Essén Norinder, OliwerRD10000000
4Moberg, WilliamLW10000000
3Åström, LiamRW10000000
1442Pie, EdwinLD20000000
154Garstad, TheoRW40000000
21Spenninge, JackRW40000000
1714Sigurdsson, ElisRD40004000
1831Hallström, HampusGK60000000
191Von Arnold, GustavGK60000000
2016Lindström, IvanRW60000000
2147Månsson, NoahLD60002000
2260Antell Söderberg, EdwinRW60004000
55Björkman, LukasRW60004000
24Helbro, HugoLD60004000
2558Stajer, JanRD60006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Von Arnold, Gustav663180:001913115087.336.33012
231Hallström, Hampus663180:332112814985.916.98003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HV 71HV 71HV 71HV 71[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
19Axell, NilasRW6512174200
221Rangstig, AntonLW475120100
312Blom, SimonLD639120010
428Kistler, LoanLW56394011
526Hafström, JackRD63582210
617Bjurbäck, SixtenCE61564000
727Rubensson, AlfredLW52352000
833Ljunggren, MelvinRD63146000
913Norèn, AlfredCE62242010
106Bernebrink, AlexanderCE622434000
1116Wållgren, VincentCE51344010
1219Löfgren, IanCE30330000
1311Claesson, MalteRD42022020
144Sandstedt, TinoLD41120000
1536Karlsson, ErikLD51122000
1631Bellrèus, MiloCE51010000
175Eklöf, NoaLD40000000
3Sandwall, GustavRD40000000
1920Lundberg Bergqvist, LucasRW50000000
2060Kølendorf, XavierGK60000000
2170Kulborg, VidarGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Kølendorf, Xavier664243:0289410292.161.98131
270Kulborg, Vidar662120:002404295.241.00120
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö Redhawks[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
114Perisic, PavleCE6107172011
229Larsson, CharlieRW466122100
39Svensson, TroyCE619108000
426Björklund, HjalmarLD60662000
599Heeris, DanielLW63142100
610Zeba, TheoCE61342000
713Lindegård-Uhlmann, JackLW53036100
82Brixland, AntonLW62022000
999Jönsson, ViggoLW61124000
104Lindén, ArvidLD61128100
1122Persson, WilliamCE61012010
125Strandhvenius, HampusLD61014000
136Sundblad, CharlieRD60112000
1421Hemström, OlleRD10000000
16Palm, VilgotRD10000000
3Petersen, MiloLW10000000
173Kamf Schlyter, MiltonLD20000000
183Filippini, EmilioRD30002000
1912Aimakov, AlanRD30002000
17Emsfors, FelixLD30002000
2140Spasic, AkillesGK60000000
221Tonchev, Daniel ChristianGK60000000
2318Wigren, LeoCE60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Tonchev, Daniel Christian664186:349768589.412.89021
240Spasic, Akilles663172:5920739378.496.94021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-Ljungby[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Falk, OlleCE63472000
219Johansson, NoahRW64150010
34Lorentzon, AlbinRD51340000
418Bratell, MaxCE61346100
521Broqvist, OskarRW62130000
611Evesson, JackRW51232000
714Sundqvist, AxelCE60332000
813Ekholm, AdamLD62022000
916Blomberg, JohannesLW41120010
1023Carlmon, LeoLW61120010
1120Hedelin, WilleLD41012000
129Dürango, OlleCE51010000
1310Palm, IsakLD40112000
145Jonsson, HaraldRD50112000
157Henrysson, SantinoRD50114000
168Enthav, VilleRD60114000
1712Dolck, DanteLD20000000
12Svanström, NoahLW20000000
1915Egerhag, WilliamCE50002000
2035Wiklandt, MaximilianGK60000000
2130Åhman, MalteGK60000000
226Björnlund, ViggoRD60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Wiklandt, Maximilian664197:10208710781.316.09004
230Åhman, Malte663161:18239611980.678.56011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Linköping HCLinköping HCLinköping HCLinköping HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
132Tegnered Silfverduk, WilhelmCE64484000
258Axén Schelin, AugustRW33250000
316Weghammar, OscarLD63252111
434Österström Ferm, LinusLW61450000
523Tyrestedt, MiloRW63148010
637Sigfridsson, LouiCE52244100
717Trygg, LukasCE62134100
829Ahlenbäck, FilipLW61122000
93Karlsson, PhilipRD61128000
39Zackrisson, FabianRD61128000
1133Nordstrand, JacksonCE30110000
1214Åsberg, ViggoRW30114000
134Weber, MånsRD301124000
1440Samuelsson, TheoRD40110000
1520Alm, MalteLD60110000
1611Thor, FilipRD60112000
1721Jonsson, OliverLW601135000
188Bellinetto, HugoRW10000000
1944Lindberg, CharlieCE10002000
2099Hilding, OttoLW20000000
219Bäckström, MelkerLD30000000
2231Ingefjord, ArvidGK60000000
231Fransson, ViggoGK60000000
2413Pääjärvi, OscarLW60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Ingefjord, Arvid664187:1814587280.564.48131
21Fransson, Viggo663172:42168610284.315.56002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
197Dal Pozzo, MaxCE63474120
232Kihlström, TeddiLW62468010
395Holmström, HannesCE622431000
436Jansson Wennheim, MauriRD60446000
577Magnusson, AlfredRW62132000
644Svensson, HarryLW62136000
792Glifberg, LincolnRW61122000
855Söderberg, JackLD611212110
938Laakso, WilliamRD61014000
1088Levin, MelvinRW20112000
1161Mauldin, JakeCE60110000
1253Karlsson, SethLW60118000
1349Lindström, AlvinCE30000000
1486Peter, VincentLD30004000
1540Olsson, ElvinCE40000000
1628Thomasson, TexasRD400033000
1756Appelgren, TheoLW50000000
1833Wiberg, IsacGK60000000
1930Thomée, AdrianGK60000000
2090Nilsson Lindkvist, SvanteLD60004000
2180Gustafsson, SixtenLD60006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Wiberg, Isac664240:002712014781.636.75013
230Thomée, Adrian662120:009596886.764.50011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Rögle BKRögle BKRögle BKRögle BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Klarèn, LiamRW6971614110
242Lenngård, LucasRW6412162010
312Strömblad, VictorRW664100010
427Koch, DarrenCE61890010
524Rosenström, IsakLW56284060
67Bliss, ZackCE54484100
747Brunnström, AlexanderCE62570100
859Zandén Olovsson, MelvinLD62462000
911Carlsson, AlexanderLD60556000
1017Joves, AndreasLW53140010
1154Hernestam, AndréLD63142100
1220Henningsson, TylerCE50330000
1348Hall, AlvinLD60330000
1416Leskelä Adler, WhilliamCE32022000
1556Starbrant, OttoRD61122000
1665Gustafsson, HampusLW60222000
1735Löf, LevisGK20000000
1831Lärk, BusterGK40000000
1936Joström, EdvinLW40002000
2030Andersson, EliasGK60000000
218Bondesson, EricLD60000000
2221Modin, HampusLW60004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Andersson, Elias664240:007687590.671.75231
231Lärk, Buster642121:466495589.092.96011
335Löf, Levis62000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Växjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Golding, GabrielCE61311240221
221Salts, AstonCE6711184010
322Herrlin, ElisRW6513186000
420Andersson Blom, CarlCE66390020
58Rydén, LoveCE63692110
616Andersson, HenryCE54480110
710Dackebrand, ValterCE64480000
815Kroksmyr, AntonLW63250110
94Ericsson Ademi, ElliotRD60330000
103Krantz, AgustRD60332000
117Persson, AlexanderLD21126000
122Holmquist, AntonCE61120000
1323Pettersson, JakobCE20220000
1417Dellberg, OliverLD20226000
156Bornholm, Frank-IvarRD60222000
165Begic, AnteRD60222000
1714Henricson, HugoCE61010000
1830Malmqvist, HugoGK10000000
1913Jörnehag, SiggeRW40000000
201Andersson, IsakGK50000000
2150Svensson, HarryGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Andersson, Isak654240:00109810890.742.50040
250Svensson, Harry662120:0014455976.277.00011
330Malmqvist, Hugo61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS