Clubs in Östergötland

U15P Division 1A, Smålands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-19 10:33
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
132Fägersjö, SixtenVIT130000000175,000,0025,000044.00
231Gånge, BastianVIM140000000180,000,0020,000055.00
325Borski, DamjanTRA280000000280,000,0020,0000106.42
430Kernell, OtisVIM140010000183,330,0016,670065.94
529Björkhag, OlleHV71b2101000000183,338,338,3300126.00
630Weidermark, ElvisVIT1300000000100,000,000,000033.00

1Damberg, AlgotMOT/W10000000000000.00
1Vavruch, AlbinLHCb10000000010,000,00100,000012.01
50Lindfelt, Alfred LindfeltHV71b110000000150,000,0050,000022.00
1Linder, WilmerTRA150000000271,430,0028,5700715.84
35Högström, DouglasVÄS260000001175,000,0025,000087.91
30Karlsson, MiloVÄS270000000277,780,0022,220099.01
25Conradsson, LudwigMOT/W141000000080,0020,000,000055.00
30Lundberg, LouiLHCb260010000187,500,0012,500088.02
60Erlandsson, LeonVÄS270010000188,890,0011,110099.01
61Eng, OliverLHCb1100000000100,000,000,000011.97
99Nyberg, ErlingMOT/W1200000000100,000,000,000023.00
31Pousette, MalteLHCb1300000000100,000,000,000035.98
25Josefsson, TibbeMOT/W1700000000100,000,000,000077.00
35Willquist, ErnstLHCb1500000000100,000,000,0000510.10
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
VIT
- HC Vita Hästen
HV71b
- HV 71 Blå
LHCb
- Linköping HC Blå
MOT/W
- Motala/Wettern
TRA
- Tranås AIF
VIM
- Vimmerby HC
VÄS
- Västerviks IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS