Clubs in Medelpad

U16 Pojk Regional Norr B

 
IF BjörklövenIF BjörklövenIF BjörklövenIF Björklöven[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Dilevka, DominiksRW7851335120
215Adamsson, ViggoLW876132120
316Nilsson Hallin, MosesCE81101110000
419Janis Reniks, JekabsCE35384000
53Söderberg, GustavRD82572000
620Thysell, OliverLW84264110
718Pihlblad, LukasLW62464000
85Axheim Simonsbacka, HugoCE81566010
910Vähä, DanielRW43250010
1026Paringer, ErikLW83254100
1111Taivalsaari, OliverCE73146010
1229Mårs, SixtenCE31344100
138Jedheim, VincentLD51346000
1428Vikström, AlfonsCE22134000
1524Uusimäki, HugoRD81230000
166Lundqvist, LiamLW31010000
1725Lundberg, ArvidLW70112000
182Hägglund, RobinLD80114000
196Wallinder, KalleLD10000000
6Åkerlund, OscarRD10000000
2122Stenmark, EdvinLW20000000
7Öbrand, HenryRD20000000
2313Hortlund, EdvinRD30000000
14Jonsson, AlvinRW30000000
254Eriksson Barrefjord, VincentRD60000000
261Pettersson, HugoGK80000000
2735Stenmark, ViktorGK80000000
2821Åström, AbbeLW80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Stenmark, Viktor884240:0013698284.153.25122
21Pettersson, Hugo884239:4014839785.573.50031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
15Eriksson, PelleLD52130100
219Carlsson, BosseRD61234000
344Bergenstråhle, AxelCE42020010
431Persson, GordonRW62020000
510Sitter, OliverLW41124010
628Nordberg, LudvigRW61126000
713Antonsson, FransCE60220000
841Haga Jansson, VilfredCE51010000
998Vesterlund, EdvinLW30110000
1039Vesterlund, TroyCE40110000
1186Englund, HugoRW50110000
1263Vedin, VilmerRD50110000
131Viberg, LeoGK10000000
142Skimmermo, AlbinRD30000000
1592Rådbom, NeoLW30002000
169Nilsson, GustavLW40002000
174Sjögren, OliverRD40004000
1830Hultin, AlfredGK50000000
1950Åsén, EdvinGK60000000
207Fälldin, JohnLD60000000
24Krantz, OliverLD60000000
2291Åström, AdamLW60004000
2333Antbro, JulianRD60008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Åsén, Edvin666322:192719121887.615.03015
230Hultin, Alfred65135:353283190.325.06000
31Viberg, Leo61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Hedman, OliverLW769150000
210Wändin, LudvigCE776134240
322Grahn, EltonRW757126010
47Eriksson, MalteCE74592110
527Nordlund, AnteRW74268120
615Höglund, TheodorRW742612010
729Vågstedt, TorCE72460100
82Vestin, MilianCE73250100
920Johansson, ValleCE62350000
108Hamberg, VictorRD70556000
1116Viberg, WilhelmLW61230000
1218Lundmark, OlleRW62024000
136Hellgren, HannesCE71124000
1411Häggmark, AlbinLD60224000
1514Eriksson, JohanCE40114000
1617Forsberg, AlexanderRW60114000
175Öberg, IvarLW70110000
1899Connysson, AlfredLW10000000
1937Nilsson, VilmerCE20000000
2099Eriksson, HilmerRD30000000
99Näslund, HarryCE30000000
2212Abrahamsson, VilgotLD60000000
2335Nilsson, ValterGK70000000
2425Odelsheim, OliverGK70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Nilsson, Valter773180:003434693.481.00130
225Odelsheim, Oliver774238:53119810989.912.76031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tegs SK Hockey UngdomTegs SK Hockey UngdomTegs SK Hockey UngdomTegs SK Hockey Ungdom[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
127Heierstam, SixtenLW82132010
217Wikman, OssianLD82136000
318Lundgren, EmilRW52024001
416Martinesz, VilleLD62022010
528Brändström, VilmerRW711226000
615Hjerpe, AxelRW702222000
73Andersson, Eli KimLW80222000
819Niva, DieselCE80110000
924Dahlberg, AlvinRD10000000
26Fredriksson, MalteLD10000000
1Muzito-Bagenda, LiamLW10000000
1Åslund, OlovGK10000000
131Grönlund, EbbeLW20000000
1Lilleroth, AugustLW20000000
151Englund Muhrén, AugustLW20002000
166Eriksson, JohanRW30006000
1729Sandström, HildingCE50000000
1822Fransson, JustinCE50004000
198Engman, MånsRW60006000
2030Ådèn, WilgotGK70000000
2121Warg, WalterCE70000000
221Linder, OscarGK80000000
2323Fundell, OlleRD80000000
12Magnusson, SixtenCE80000000
5Svensson Wangdell, ValterLW80000000
264Karlsson, ArvidCE80004000
2720Lönnebrink, HampusRW80008000
2811Lindahl, LoveLD800032000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Linder, Oscar885261:313218721985.397.34004
230Ådèn, Wilgot874218:124021725784.4411.00004
31Åslund, Olov81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Timrå IKTimrå IKTimrå IKTimrå IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Nordlöf, WiltonLW7128202212
216Shevchenko, MarkRW656110001
327Gustin, OskarCE738112010
421Törnlund, NeoRD637104100
519Sarstedt, AlbertRW73582000
64Djursvik, IanLD74372020
714Torines, VidarCE62576101
86Marklund, MelkerRW74260000
910Dahg, LevisRD73360000
102Wallden, ViggoRD61564010
1117Toulec, JanLD71564000
1229Severin, CarlRW62354000
1313Odelberg, WilliamCE54046210
1424Svensson, CasperLW32130000
1526Eriksson, NikolasLW42132000
1622Svahn, ElvinLD70330000
1711Vesterlund, OscarCE20220000
1825Blückert, AxelRW10110000
193Lindström, EltonRD20110000
2028Andersson, ErikRD10000000
1Sjöling, JuliaGK10000000
1Tallqvist, MalteGK10000000
239Bjurberg, AlexanderLW40000000
2435Holmlund, OlleGK50000000
258Svensson, MelwinRD50000000
2630Schultz, OliverGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Schultz, Oliver775300:001710912686.513.40041
235Holmlund, Olle752120:005273284.382.50020
31Sjöling, Julia71000:00000N/AN/A000
1Tallqvist, Malte71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
19Hörnqvist, WernerCE798172001
218Öberg, WilhelmRW7511166000
314Hållberg, TimCE447110001
413Östman, MalteLW74262210
519Sylvin, HugoLW72462000
624Welander, NeohLW73252000
73Olsen, HugoRD70554000
815Öberg, HugoLW72242100
910Häggqvist, OlleRD60330000
1016Edblom, MelkerLD20110000
22Tarberg, NoahCE20110000
1220Bäckman, LennonRD70112000
132Strandberg, EdvinRD70114000
1411Hedlund, AxelLD701110000
1523Grundberg, TheoLW10000000
6Nilsson, TedCE10000000
23Olsson, LukasRW10000000
1812Molinder, MioCE20000000
1925Samuelsson, TureGK70000000
2030Stark, EliahGK70000000
2117Holmström, FelixCE70004000
228Jonsson, EdrisRD70006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Samuelsson, Ture774240:002011813885.515.00022
230Stark, Eliah773180:0016829883.675.33012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Östersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
111Wahlund, GrimCE7771410020
255Magnusson, VilgotCE74590110
332Pettersson, MiltonLW63582100
422Nordvall, HenrikRD72684120
588Lidberg, GustavLW73470000
624Blix, JonathanRW53362010
713Berlén, SiggeCE72350000
810Holmgren, WalterRW72354000
920Ekeljung, EdvinRW72356001
1057Asp, WilmerLD50552000
115Asp, LiamLD70552000
1234Bränngård, ArvidRD73142020
1328Annerstedt, FilipLD72242010
1451Lindman, EliasRW41232000
1597Arklöf, LouiLW71120010
1656Borg, LucasLD71126100
1723Rosenqvist, AxelRW31012010
1818Eriksson, AdrianLD30110000
1921Magnusson Mesch, VilhelmLW50110000
2019Löfholm, MosseLD70112000
2125Blomfelt, AntonLW10000000
221Elverum, KewGK40000000
2335Lindblom, LukasGK40000000
2430Solem, LeoGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Solem, Leo764240:001310411788.893.25013
21Elverum, Kew742120:002131586.671.00120
335Lindblom, Lukas74160:002313393.942.00010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS