Clubs in Hälsingland

Hockeyettan Norra

 
Asplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey Förening[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Kantola, EerikLW733666601202611.5413425.00
227Virta, SanteriLW723546510201315.3848439152.75
319Kemppainen, PatrikCE72356220010825.0037438046.25
48Fjällkeborn, FelixLW6224245-10001711.760110.00
521Juntto, WilliamRW7134015-4100911.1141580.00
629Fellman, PatrikRW7112224-2010520.00000N/A
724Saikkonen, TopiasRD7112478-1100119.09000N/A
816Heinänen, KasperiLW71121026-4010166.2512333.33
940Ylivainio, JesperRW6022005-500030.00303100.00
1011Kekarainen, JuusoLW7022003-300030.0030134369.77
119Savaloja, VilleLD6101236-3000333.330110.00
1215Weiberg, AdamRD7101646-2000714.29000N/A
1314Bertgren, JanCE7011207-700050.0023436634.85
18Mäenpää, KasperRD7011204-400070.00000N/A
156Kankkunen, RasmusLD7011416-500080.00000N/A
1626Manninen, JereRW2000001-10000N/A0220.00
174Kuivas, ArttuLD3000200000050.00000N/A
1810Eriksson, AnthonLW4000206-600050.0012333.33
195Eronen, JoonasRD5000015-400010.00000N/A
2028Ojala, VilleLW6000001-10000N/A23540.00
2117Esperi, WilliamLW6000204-400010.00000N/A
221Suvanto, EemilGK70000   00010.00    
2330Konttila, ArvoGK70000   0000N/A    
2412Hietala, RasmusRD7000411000030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Konttila, Arvo775267:161514015590.323.37014
21Suvanto, Eemil773149:377667390.412.81020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Bodens HFBodens HFBodens HFBodens HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
115Nilsson, AndreasRW7113144954010714.291321586.67
220Thomasson, NilsCE7481209450001625.00754612161.98
321Jonsson, JoelRW74610279450202218.18000N/A
47Dahlroth, FelixRD7281009540202010.00000N/A
562Wallin, AlexanderRW771824042502626.92000N/A
611Hämäläinen, AleksiCE744829271001233.3332417343.84
726Muzik, RadekRW724669180001020.0018911.11
841Sundin, JacobCE71560404000616.6735286355.56
952Tornberg, AugustRD51454624000911.11000N/A
1076Callgren, EliasRW5224272112201216.67000N/A
114Selström, OliverLW71344716000714.29641060.00
1278Selström, EliasLW71230321000250.00101100.00
1333Svensson, OliverLD71232945000616.67000N/A
1424Stevens, JacobRD71234734010156.67101100.00
1577Arespång, ViktorRD6202255230001118.18000N/A
1628Åström, WilleCE7112023-1000812.5044438750.57
175Abrahamsson, TobiasRD71012624100911.11000N/A
188Jonsson, HermanRD7011032100050.00000N/A
1918Landström, TheoRW7011022000070.0031475.00
209Edström, VictorLW7011214-3000120.00000N/A
2161Eklund, EliasLD2000001-100010.00000N/A
2260Stenmark, FelixGK70000   0000N/A    
2330Westling, SimonGK70000   00010.00    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Stenmark, Felix775305:00811212093.331.57041
230Westling, Simon772120:006465288.463.00020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Borlänge HFBorlänge HFBorlänge HFBorlänge HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
190Palmberg, TimCE845987610002714.81696012953.49
219Falk, PontusCE61564541000185.5654955.56
310Myrberg Andersson, JoelRW8415478-10202714.81000N/A
423Nazarenko, ErastsRW81450541100128.3354955.56
578Mannebratt, VictorRD821308530001020.00000N/A
611Olhans-Lind, ErikLW82131249-5010219.5245469149.45
721Taylan, MikaelCE8123457-2100156.6742666.67
89Björk, MarcusRD8033468-2000200.00991850.00
973Aronsson, EdwinLD80224431000110.00000N/A
1013Källberg, VidarRW8101028-6000119.09000N/A
1153Nylén, EdvinLW2011010100020.0021366.67
1271Frisk, JohannesLD8011035-2000240.00000N/A
1325Gullbrandsson, JohnCE8011222000050.001351872.22
1466Bergman, PontusRD8011836-300080.00000N/A
1599Daniels, AlbinCE1000000000010.00000N/A
99Stornils, SixtenCE100000000000N/A000N/A
1799Eriksson, AlexanderRW5000201-100040.00000N/A
1872Aspling, ViggoLW6000201-100020.000110.00
1931Vallin, HampusGK80000   0000N/A    
2045Frölander, AlvarGK80000   0000N/A    
2134Hedvall, HugoLD8000225-300090.00000N/A
2274Kansell, ViktorLD8000201-100010.00000N/A
29Runnkvist, MarcusCE8000204-4000210.0059409959.60
2412Sandell, ViktorLW8000612-1000100.000660.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Vallin, Hampus885295:531010711791.452.03023
245Frölander, Alvar883181:577707790.912.31003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Enköpings SK HKEnköpings SK HKEnköpings SK HKEnköpings SK HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Wiklund, EdvinLW8415107701012020.001141573.33
253Söderlund, FelixLD805528761000100.00000N/A
316Andersson, KarlCE83144412-80011618.75778215948.43
464Ekfeldt, RomeoLW8044457-2000120.000330.00
59Andersson, JesperRW82136312-9000922.22000N/A
625Ledin, FelixCE5123023-1010425.0012122450.00
711Helldén, AdamCE4112436-3000812.5027235054.00
814Nilsson-Ström, KevinCE81124330010156.6741499045.56
915Eriksson, KalleRD4022648-400040.00000N/A
1012Knudsen, AxelCE80222959-4000150.0013425.00
118Vannar, ValtherLD8101036-30001010.00000N/A
1221Ling, GustavRW8101417-6000119.0911250.00
1317Lindström, LiamCE6011022000040.0023275046.00
1486Ahlberg, OliverLD6011213-200060.00000N/A
1510Gunnarsson, AlexanderLW8011010100080.00101100.00
1651Nilsson, VictorRD80113179-2000120.00000N/A
1713Ingemarsson, PeterCE1000000000040.00461040.00
19Uusitalo, SvanteRW1000000000020.00000N/A
1931Forsberg, WilliamGK20000   0000N/A    
203Aronsson, OskarRW300000000000N/A000N/A
31Tjärnhell, SimonGK30000   0000N/A    
2230Jansson, EmilGK40000   0000N/A    
6Wall, LinusCE4000000000010.006101637.50
2420Lindell, HugoCE6000411000020.000330.00
2560Andersson, ViktorGK70000   0000N/A    
2628Dengg, HugoLD7000402-200080.00000N/A
2740Dahlen, EbbeLW8000200000040.0011250.00
2834Hansson Myhrén, AntonRD8000416-5000270.00000N/A
297Sandell, LudvigRD80002701-10000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Andersson, Viktor876316:462011713785.403.79115
231Forsberg, William822118:538839191.214.04002
331Tjärnhell, Simon83140:004212584.006.00000
430Jansson, Emil84000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
192Nordström, ViggoCE761117212482103318.1834742.86
249Thorstensson, LucasLD7212140196130101020.00000N/A
321Svensson, JacobRW658132142121201827.7850388856.82
416Kangas, GabrielLW738112153120001520.009101947.37
523Lindblom, LinusLW746104141130002218.18000N/A
626Kilpinen, MaximilianCE7459012480201822.22704211262.50
747Sundin, ArvidLW745947070101921.0522450.00
89Eriksson, ViktorLW735825051102512.000220.00
911Schagerberg, AntonLD7268619514000238.70000N/A
1022Lundkvist, OskarLW432508440001127.27000N/A
1124Levander, AxelLW723507250011118.18000N/A
125Carnebo, AdrianLD7235412111100633.33000N/A
1320Stadin, EmilLD71452909000224.55000N/A
1436Kahilainen, RasmusLW71454826000911.11000N/A
1518Olsson, AxelCE721327161001216.6740408050.00
1655Walfridsson, SebastianRD512306150001010.00000N/A
1710Larsson, RasmusRD720266330001020.00000N/A
1870Johansson, WilleCE40220404000120.0023234650.00
1915Almén, NoahLD4011050500040.00000N/A
207Ahnfeldt, EliasRW3000000000020.006101637.50
43Fagerström, MånsRD3000001-100010.00000N/A
221Lundberg, EbbeGK70000   0000N/A    
2331Hector, ScottGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lundberg, Ebbe773185:004465092.001.30030
231Hector, Scott774238:156788492.861.51131
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
170Olsén, HenrikRW619102761100175.881075215967.30
214Westerlund, LudvigCE652725232101631.2549408955.06
329Wiberg, JesperLW634727520201915.790110.00
440Malm, HampusRD62576862010385.26000N/A
524Arpe, MartinCE61670615000911.1136933.33
623Byström Johansson, AdamLW6516456-10201729.41000N/A
77Pettersson, KarlRD61566725000119.09000N/A
821Sundberg, OliverCE605510624000120.00303100.00
911Fortkord, MiloCE4123023-1010911.1111250.00
1039Lindgren, LinusRD60220642000120.00000N/A
1115Bergendal, HugoLW61010321000616.67461040.00
1268Svennberg Berger, EdgarRD61012431000185.56000N/A
1334Hedlund, ErikRW61014321000147.1443757.14
1418Sjöholm, MaxCE6011232100040.0036407647.37
1522Romö, VincentRD6011622000050.00000N/A
1620Almgren, TimRW100000000000N/A000N/A
19Johansson, AntonCE1000000000010.00000N/A
71Westling Alm, FabianRW1000001-100020.00000N/A
1927Becker, HampusCE200000000000N/A000N/A
8Svensson, AlbinLD200000000000N/A000N/A
1Walfridsson, HannesGK20000   0000N/A    
2210Modin, EdvinLW400001100000N/A000N/A
2337Forsberg Zetterström, HubertGK40000   0000N/A    
249Wengelin, EmilLD4000404-400050.00000N/A
2530Ohre, AdamGK60000   0000N/A    
2633Larsson, IsakLD6000011000050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Ohre, Adam666358:281411613089.232.34133
237Forsberg Zetterström, Hubert64000:00000N/AN/A000
1Walfridsson, Hannes62000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Järfälla HCJärfälla HCJärfälla HCJärfälla HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Frylén, HugoLW974116121021002429.17561145.45
216Broed, KalleCE9448612931001921.05000N/A
377Qvarforth, OliverRW92572911-20001414.296131931.58
425Molin, MarcusRW95164710-32001827.78101100.00
511Dahlin, IsakLW933621011-10011323.0841549543.16
621Andersson, DanielCE906601082000130.00838516849.40
77Okonkwo Prada, LeonRD90552813-5000240.00000N/A
814Söderlund, Olle**RW531423211101127.270220.00
913Thorén, EmilRD9134121091000911.11000N/A
106Berglind, WilliamRD60446103700020.000110.00
1122Diberius, AxelLW9303047-30001030.0024633.33
1223Hedman, WilliamRW930344310101520.00000N/A
1310Croneld, HenricRW9033044000030.000220.00
1417Thorén, IsacLD903341679000160.00000N/A
1548Lundberg, HugoLD91122711-40001010.00000N/A
1620Sandberg, EddiCE90221057-2000140.00578213941.01
1740Eurenius, GustavCE1011011000020.0045944.44
1844Lööv, DouglasRW6011012-10000N/A10132343.48
1937Nüth, HugoLD90113182600030.00000N/A
2030Rifalk, WilliamGK10000   0000N/A    
35Sannemo, MiloGK10000   0000N/A    
2214Reimer, WalterLW200000000000N/A000N/A
236Jerbrant, LinusRD6000010100010.00000N/A
2430Fröberg, OscarGK70000   0000N/A    
2512Wahlbom, NeoLW8000004-4000110.00000N/A
261Hjälm, WilliamGK90000   0000N/A    
273Frylén, AxelRD9000212-100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Fröberg, Oscar975300:001712414187.943.40032
21Hjälm, William994243:531511312888.283.69022
330Rifalk, William91000:00000N/AN/A000
35Sannemo, Milo91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalix HCKalix HCKalix HCKalix HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Olsson, FelixCE7551028350111533.3357389560.00
231Lindqvist-Nilsson, RasmusLW73362624110933.330110.00
39Saarinen, RistoLW72464954100238.7022450.00
426Claesson, AntonRD71566642000185.56000N/A
57Kärjä, VeikkaLD71454954000156.67000N/A
621Von Gerdten, RobertLD7055262400090.00000N/A
724Ekblad, AlfonsCE731408350202711.1143438650.00
825Säteri, AlbinLW7224035-21001513.33861457.14
919Lindbäck, FilipCE71346523000166.2535837.50
108Kruukka, ArvidRW71232624100137.6932560.00
1127Björck, WilliamCE7202424-2010728.5710142441.67
123Idebäck, NoahLD720287341001612.50000N/A
1316Persson, AdamLW71120440000911.110110.00
145Abrahamsson, ViktorLD7022063300070.00000N/A
1517Burman, AlexanderLW7022022000020.000220.00
1618Pavlovics, RainersCE7022243100070.0022456732.84
1712Lundberg, LiamLW71012110000714.29000N/A
1883Vähäkangas, KieRW2011021100050.0018133158.06
194Ruud, EmilRD7011234-100070.00000N/A
2035Erliden, NoahGK10000   0000N/A    
216Habisreutinger, LucaRD200000000000N/A000N/A
2229Ågren, MånsLD5000400000070.00000N/A
231Ronnestål, DavidGK60000   0000N/A    
2440Carlsson, JacobGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Carlsson, Jacob775299:35812413293.941.60032
21Ronnestål, David762120:005364187.802.50020
335Erliden, Noah71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kiruna IFKiruna IFKiruna IFKiruna IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
115Nilsson, LiamCE733688530101225.0024633.33
217Kolsbo, IsakLW7336278801001225.0012333.33
316Mäki, JohannesCE7336338621101030.0035458043.75
422Fridén, MartinLW614525320001010.00651154.55
58Esko, SiggeLD7055250500060.00000N/A
627Fridén, TomCE740445501101136.3651257667.11
720Kauppila, AnttiLD7134257-2000137.690110.00
810Vartiainen, TuomasLW70336431000120.00202100.00
93Hansson-Geidon, JacobRW31120110000714.2914520.00
1019Kolsbo, NoahCE61122211100812.5017133056.67
1128Hagström, HampusCE7112425-3010119.0924355940.68
1223Näslund, RasmusRD7022252300060.00000N/A
135Larsson, AntonRD71012440000616.67000N/A
1411Halmkrona, WillyRD5011051400030.00000N/A
1525Hjorth, ElliotRD5011013-20000N/A000N/A
1614Koivuniemi, SvanteCE5011220200030.0023234650.00
174Seniut, ArturRD7011235-2000100.00000N/A
1826Harmouche, JosephLW1000000000010.00000N/A
9Törmä, MiloCE1000001-10000N/A000N/A
2029Aidantausta, HjalmarLW200000000000N/A000N/A
44Berggren, HermanLD2000002-200030.00000N/A
2Jonsson Holmgren, TeodorLD200000000000N/A000N/A
6Älvero, WilgotCE200000000000N/A000N/A
2431Ogandzhanian, ArturGK70000   0000N/A    
251Törmä, DennisGK70000   0000N/A    
2612Hagström, VilmerLW70002000000100.0021366.67
2713Carlsten, TageRW7000401-100040.0014520.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Ogandzhanian, Artur775300:501114115292.762.19141
21Törmä, Dennis772118:507586589.233.53002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Lindlövens IFLindlövens IFLindlövens IFLindlövens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Andersson, AmillLW842686331002218.18614310458.65
250Arle Östergren, OliverLW733647341101225.0025335843.10
310Johansson, LukasLW832504311002412.500110.00
425Broeng, JesperLD7055236-3000240.00000N/A
59Sjöqvist, LinusCE7314246-2001933.3313102356.52
664Nyhlén-Persson, SimonLD722427340001513.33000N/A
78Jämsén, JohannesCE8044246-2000120.00614710856.48
824Pettersen-Finckenhagen, Lukas NikolajRW821304310101612.50101100.00
938Sälle, Carl JohanRD812304311001010.00000N/A
1093Oskarsson, TobiasCE81232440100214.7627245152.94
1114Forsmark, FilipRD8112024-2000119.09000N/A
1217Wetterberg, ColinCE4022032100030.00000N/A
1341Grundström, VilmerCE8022445-1000240.00000N/A
1462Hilmersson, OlleCE80226624000240.0021366.67
1520Karlsson, GustavLW8022622000080.0034742.86
167Hagsten, NilsLD4101012-1001425.00000N/A
1727Arvidsson, GustavLW6011021100080.0042337556.00
1846Brenkle, ErikRD6011881700080.0011250.00
1928Wenell, HannesRD80112532000100.00000N/A
2011Hammar, IsacLW6000613-2000100.0023540.00
2147Karlsson, JoshuaRD60008523000130.00000N/A
221Frykholm, JonathanGK80000   0000N/A    
2331Svensson, AlfredGK80000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Frykholm, Jonathan886337:03912513493.281.60141
231Svensson, Alfred883143:435606592.312.09112
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Norrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
131Ödman-Hadzinikolic, OliverRW8257259-40001612.5024633.33
262Melin, GabrielLW8235278-1100267.69000N/A
370Dufva, MånsCE8235268-20101216.67554710253.92
433Sjölund, LinusRD5213436-3000922.220110.00
512Hamberg, IsacCE82136410-60001910.53496711642.24
659Dahlin, CalleRD41230440010911.11000N/A
78Rådberg, AndreasRD80336315-12000170.00000N/A
87Fagerström, OlleRW6112437-4000911.11202100.00
971Forsström, TheodorCE81124330000425.0020163655.56
1053Nordström, LucasRD11014220000616.67000N/A
1118Björkman, DennisRD81012550000205.00000N/A
122Jakobsson, IsakRD3011015-400030.00000N/A
1328Håkansson, ElvinLD7011422000070.00000N/A
1472Leijon, CarlLW8011055000060.000110.00
1591Carlqvist, EmilCE8011415-400050.0032467841.03
1636Öbrink, MaxRW100000000000N/A000N/A
1736Lilja, EltonLW2000022000010.000110.00
185Lundberg, JacobRD2000010100020.00000N/A
19Luotonen, ErkkaRW2000011000060.00000N/A
2088Ydehed, EliasCE4000000000020.00000N/A
214Falkenhäll, TheodorRD4000205-500060.00000N/A
1Griffin, JoshuaLD4000201-100010.00000N/A
2379Nyström, TeodorRD7000815-400010.00000N/A
2432Danell, AntonGK80000   0000N/A    
2545Jägergård, JohnGK80000   0000N/A    
2617Chetverikov, VladimirLW8000005-5000140.0022375937.29
2713Wiita-Adamsson, GabrielRW8000227-5000130.0011250.00
2826Edin, LeoCE8000403-300010.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Danell, Anton886355:481617118791.442.70115
245Jägergård, John882118:1312657784.426.09002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Piteå HCPiteå HCPiteå HCPiteå HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Bolin, NilsLW554909723002123.8113102356.52
227Bramberg, OscarLW745948620103212.5023540.00
336Pettersson, MelvinLW724606511001118.186131931.58
425Lindgren, OliverCE7325059-40001520.0036933.33
529Holmström, IsakCE73251248-41101618.750220.00
641Hedlund, EliasLW71452532000128.3351378857.95
721Björk, CaesarLW7145448-4000185.56757114651.37
889Nilsson, OscarLW7055287100080.0046297561.33
99Cederholm, LukasLD712301165000911.11000N/A
108Söderberg-Nelson, JacobLW71232431010812.50000N/A
1171Åström, ViktorLD7123228-6000128.33000N/A
1277Lindfors, WilmerRD71234972000175.880110.00
1324Hansson, SebastianRW51122623-1000616.67771450.00
1426Lidman, JonathanRD71124770000214.76000N/A
157Lindmark, LinusLD7101625-3000137.69000N/A
1634Andersson, SebastianGK70110   0000N/A    
172Nordin, EdwinLD70112954000100.00000N/A
1814Larsson, AlvarRW200000000000N/A000N/A
1966Holmgren, HjalmarLW200020000000N/A0110.00
203Mård, ViggoRD400000000000N/A000N/A
2111Nylund, AlbinLW6000414-300010.0011102152.38
2231Reinholdt, JonathanGK70002   0000N/A    
2379Falk, AlbinLW7000420200060.00571241.67
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Reinholdt, Jonathan773183:348667489.192.61012
234Andersson, Sebastian774250:00139210587.623.12040
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sollentuna HCSollentuna HCSollentuna HCSollentuna HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Bergsdorf, FilipCE422425500001216.6729437240.28
227Molin, LinusRW6224249-50001216.67000N/A
362Ringström, PelleCE61342541000812.50576011748.72
476Wedemo, MarwinRD61344752000812.50000N/A
520Paulsson, LukasLW6213257-2010296.90101100.00
644Ek, EliasLD61238743100714.29000N/A
77Strömberg, KarlLD6112236-3000812.50101100.00
845Ekström, AndreasRD61121057-2001205.0013173043.33
940Logren, VictorRW40220321000100.000220.00
1033Boman, SimonRW3101012-1001250.000110.00
1139Persson, GustenLD6101034-1001714.29000N/A
1218Blom, AxelRW6101414-3010911.1126295547.27
1343Marinkovic, KeanuRW4011212-1000100.00000N/A
1423Ahlzén, JonathanRW6011424-2000130.0023540.00
1511Sunebäck, EliasLW4000001-10000N/A000N/A
1628Ersmark, HannesLD5000012-100030.00000N/A
1719Crozzoli, IsacCE5000002-200030.007162330.43
97Landis, TimLD5000002-200010.00000N/A
5Wiberg, HugoLD5000002-200030.00000N/A
2031Grönhagen, IsacGK60000   0000N/A    
2160Rajalin-Scharp, AlecGK60000   0000N/A    
2226Wiberg, ErikLW6000215-400060.000220.00
2336Magnusson, OliverLD6000426-400030.00000N/A
2437Möllerstedt, FilipLD6000416-500030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Grönhagen, Isac664195:491310712089.173.98013
260Rajalin-Scharp, Alec663164:4617668379.526.19002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Strömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Golovkovs, GeorgsRW6369056-11201520.00202100.00
240Utriainen, OskariRW6246025-31101513.330330.00
377Klaar, OskarCE6314426-4010933.3313253834.21
446Hellström, OlleRD60331213-2000200.000110.00
513Dahlén, BenjaminRW62026330000728.5719183751.35
611Hansson, MikaelCE6112035-20001010.00515210349.51
720Jacobson, CarlRW61126110110911.1122204252.38
818Nääs, EdvinLD6022642200040.00000N/A
919Åhlen-Hedenström, JesperLW6101214-3000616.67202100.00
1023Fahlstedt, FabianRD4011631200030.00101100.00
1196Hultgren, EricRW6011246-2000180.0013112454.17
1295Linderborg, MarcusRD6011412-100050.00000N/A
1343Bengtsson, WilliamLD6011645-100040.00000N/A
149Hultgren, FilipRW6011614-300060.00202100.00
1590Dahlgren, LinusCE4000010100030.00761353.85
1635Rönn, IvarGK60000   0000N/A    
31Sandrud, MarkusGK60000   0000N/A    
1810Hasselgren, PhilipLD6000039-600020.0011250.00
1917Björk Eriksson, WilmerRW6000002-200030.000110.00
38Forsman, LinusLD6000003-300050.00000N/A
2156Johansson, AlveLW6000210100060.000110.00
2222Jandrén, ZachariasCE6000200000020.0016233941.03
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sandrud, Markus664237:001010311391.152.53022
235Rönn, Ivar662125:004616593.851.92011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Surahammars IFSurahammars IFSurahammars IFSurahammars IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
140Campbell, WilliamLW724667252001315.3826285448.15
251Stark, AlbinLW71450422000812.5050348459.52
39Eriksson, FelixLW713431633000128.330110.00
498Lundgren, TheoCE72130532100922.2252771.43
586Ehrencrona, SebastianLW71230431000185.5648398755.17
14Filipson, FelixRW71230440101812.50000N/A
721Lilja, AlbinRW71232505000520.00303100.00
891Rydell, LinusRW71232321000224.5562875.00
965Dahlqvist, KasperRD71234330000714.29000N/A
1077Lundström, ToreRD711221046000911.110110.00
1129Joona, MaxRD71122523000520.00101100.00
1220Dahlberg, AlexanderCE71122330000128.33851361.54
1327Näslund, SamuelLD7022283500080.00000N/A
1490Gheorghiu, DanielLD7101213-2000425.00000N/A
1524Tellström Jovicic, SebastianRD71018220000425.00000N/A
1625Semjonov, RomanRW70112422000150.00101100.00
1722Hansson, MarkusRD7011415-400070.00000N/A
1871Sjölund, HampusLW7011613-200080.000110.00
1931Eneroth, JonasGK70000   0000N/A    
2030Eriksson, MalteGK70000   0000N/A    
2123Joona, MelvinLW7000402-200080.00000N/A
2216Ekman-Cederborg, WilleRW70002714-300060.0029336246.77
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Eneroth, Jonas774238:48712413194.661.76131
230Eriksson, Malte773185:006737992.411.95112
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
128Engholm, JoakimRW461728800001735.29000N/A
210Sundell, FilipCE41670963000520.001782568.00
333Hildebertszon, WilliamCE4145478-1000714.2925194456.82
422Jerneheim, WiktorLD3033242200030.00000N/A
526Karlsson, PontusCE22020202210728.57303100.00
624Kim, DanielRW42020303000540.00000N/A
719Sarhus, OscarRW4112002-2010616.6733316451.56
814Svennas, FredrikLD4022075200050.00000N/A
932Aaw, MarkusRW4022251400030.0012102254.55
109Segh, DavidCE4022213-200030.00000N/A
1117Andersson, LudwigRW4101013-2000812.500110.00
18Jegander, FelixRW41010101000250.00000N/A
138Andersson, CasperLW4101213-2000616.67101100.00
1415Lindström, TimRW410142020001100.0045944.44
155Gruvstål, NiclasLD4011062400050.00000N/A
1620Skarp, AxelRD4011235-200040.00000N/A
172Ljunggren, LeoRD100000000000N/A000N/A
16Plars, MelkerLD100000000000N/A000N/A
191Rönnqvist, ViktorGK40000   0000N/A    
2030Andersson, KalleGK40000   0000N/A    
2129Wassberg, WilliamCE4000010100040.0020274742.55
2225Lidström, LucasLD4000224-200030.00000N/A
2327Kardevall, MaxRD4000854100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Rönnqvist, Viktor444181:248798790.802.65121
230Andersson, Kalle44158:504222684.624.08001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Väsby IK HKVäsby IK HKVäsby IK HKVäsby IK HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
120Leijonhielm, RasmusRW633647341012114.290110.00
210Jonsson, OscarCE51562615000911.1129437240.28
346Valente, JesperRW632506330001520.00000N/A
486Lexell, GustavRW632547341001127.270330.00
514Hårdstam, TheoCE62352660010922.2214193342.42
633Meijer, GustavRW61454743000156.6754439755.67
74Persman, KarlLD6314105411001323.08000N/A
844Södergren, LokeRD60332743000140.00000N/A
918Wehmas, JeremiRD6033467-100080.00000N/A
1073Aalto, AlfredCE61120330100156.67000N/A
89Kivelä Carlzon, MarcusRW6112036-3000911.1129255453.70
1267Eriksson, LucasLD60228716000180.00000N/A
1388Forslund, KalleCE6101612-1000333.3324366040.00
1417Blom, ArvidLD6011456-100050.00000N/A
1547Lundgren, KennyRW3000000000020.00000N/A
169Dahlberg, ViktorRW5000000000010.00000N/A
1791Pettersson, MånsLW5000223-100020.0011250.00
1831Olsson, VictorGK60000   0000N/A    
1927Åslund, NoelLW6000012-100020.0032560.00
2032Törnqvist Watson, ColinGK60002   0000N/A    
218Wiklund, ViggoRD6000242200060.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Olsson, Victor664245:001012613692.652.45131
232Törnqvist Watson, Colin662117:595404588.892.54011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Wings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC Arlanda[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
196Wiman, WilliamRW72132416-120101216.6711250.00
299Yucel, JohannesRW3123036-3000520.00101100.00
311Franzén, JohanCE71234112-110001010.0036559139.56
415Dahlman, OlleRW71236311-8000119.09000N/A
513Lif, DidrikLW70330210-8000130.00202100.00
616Larsson, RasmusLW31124330000425.0020133360.61
781Hornborg, VilleLW4112014-3010616.6731475.00
829Lorentzi, AdamLD602210412-800010.00000N/A
919Löfström, CasperCE70228517-1200070.0023295244.23
1024Johansson, SvanteCE4101614-3000911.1111250.00
119Ahlström, AlexanderRD71010410-6100714.29000N/A
1210Wennås, JonathanLD71014213-11000119.09000N/A
135Åberg, LinusRD70112214-1200020.00000N/A
1420Göthberg, AlvarLD100000000000N/A000N/A
68Karling, NeoRW1000001-100020.00000N/A
28Nyberg, FilipCE1000001-10000N/A000N/A
21Pentler, OliverLW100000000000N/A0220.00
18Pitkänen, VilleRD100000000000N/A000N/A
1940Zetterberg, EliottRW5000004-400020.00000N/A
2091Gustavsson, WilliamRW6000005-500050.00000N/A
2125Lärnvåg, MalteLW6000209-900040.006263218.75
2214Harju, IsacRW6000408-800030.0011250.00
231Åkezon, LucasGK70000   0000N/A    
2470Owuya, MarkGK70000   0000N/A    
2578Lindström-Mardunovich, SebastianLD70002212-1000090.00000N/A
2612Meyer, DanielLW7000218-700040.0035559038.89
2726Fehrling, IsakRD70006212-10000130.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Owuya, Mark775222:041716017790.404.59012
21Åkezon, Lucas774197:082213015285.536.70004
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
127Carlsson, LukasCE726812615110728.5745347956.96
255Rönnelöw, KevinLD70886734000200.00000N/A
319Håkansson, LinusCE743704401102020.0021194052.50
491Krånglin, CharlieLW724684130001513.3332560.00
59Sjöqvist, RasmusRW73252422011475.00000N/A
615Normann, LiamRW723525321101910.53475710445.19
73Nordlander, ErikLD71450532100234.35000N/A
873Lindström, VilgotRW731425320002015.0051683.33
910Branthsson, HugoLW71348633010137.690110.00
1071Hallin, EliasLW41122211000333.33000N/A
1128Lundström, AntonLW61120321000520.0020234346.51
1279Hälldahl, FelixLW71120541100119.0924633.33
1320Öberg, GustavRW7112423-1000250.00000N/A
1457Edlund, EdvinLD711212330000812.50000N/A
1537Timander, OliverRD7022094500070.00000N/A
1616Fries, AgatonLW61010413000333.33000N/A
177Ingman, JosefRD71012624010214.76000N/A
1821Boström, EliasCE1000002-200010.000660.00
1Heijdenbeck, AronGK10000   0000N/A    
13Nyman, AlbinCE100000000000N/A000N/A
2114Dahlin, GustavRW3000201-10000N/A000N/A
228Lundgren, FilipLD400000000000N/A101100.00
2335Lindqvist, EdvinGK60000   0000N/A    
2430Rheyneuclaudes, LucasGK70000   0000N/A    
2511Lundgren, FelixLW7000244000040.0023376038.33
2623Hedkvist, RasmusLD7000854100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Rheyneuclaudes, Lucas776368:241518920492.652.44042
235Lindqvist, Edvin76160:001293096.671.00010
31Heijdenbeck, Aron71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS