Clubs in Gotland

U16P Röd grupp 2, Stockholms Ishockeyförbund

 
Flemingsbergs IKFlemingsbergs IKFlemingsbergs IKFlemingsbergs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
169Kukolj, IvanCE612112314111
252Nordvall, ValterCE635810100
317Thell, RasmusLW26060102
422Tingsborg, AntonCE233625000
518Eriksson, DouglasCE21560000
627Dahl, EbbeRW23140101
736Krumins, ValtersLW22240100
860Dolk Rinon, EmilLD52244010
957Sunebäck, MateoLD62242010
1049Hagström Rudin, AntonLD32134011
1134Bruvik, MelvinLW21232000
1240Tell, AlfredCE22022000
1319Sundberg, WilliamLW11122000
1416Klinga, BenjaminCE21122000
1558Masa, NicholasRD60224000
1613Seppänen, NoelLW21010100
174Arneflod, HugoLD10110000
23Carnlöf, WilliamLW10110000
1966Jernberg, CharlieLW40112000
2024Skullman, ErnstCE10000000
2121Biberg, NoelRW10002000
29Blohmé, PhilipLW10002000
2347Dolsenius, LiamLD20002000
241Strihovsky, AdamGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Strihovsky, Adam666360:001614916590.302.67060
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK Tumba IKIFK Tumba IKIFK Tumba IKIFK Tumba IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Öberg, MonchaiRW773102102
217Bunka, TheodoreLD64262010
34Bullock, SamuelLD72130010
499Cederquist, LucasRW30332000
59Pramila, TriasLD50224000
627Johansson, AlexanderCE50110000
23Jonsson, PontusCE50110000
86Saavedra Persson, GabrielLW60112000
918Gradin, MaximilianCE20000000
1013Stenström, NeoCE20004000
118Persson, TeodorRD30000000
12Renner, DennisLW30000000
135Strömstedt-Köhler, WilleCE50000000
141Häggström, VincentGK60000000
1531Olsson, MelkerGK60000000
1616Ehn, AntonLD60002000
20Von Bahr, HugoRW60002000
1814Lundqvist, MelvinLW600025000
1926Wahlstrand, LudvigLD70008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Häggström, Vincent766290:472622425089.605.36013
231Olsson, Melker763129:13198310281.378.82003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Järna SKJärna SKJärna SKJärna SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
144Östergren, EmilLW9109194110
221Petterson, NeoRW974118120
326Öqvist, LinusLW934716210
44Appelqvist, TheoRD33142000
523Vitkalla, ZanderCE53140200
633Kosatha, TheoCE92240000
786Turunen, OttoRW33034000
832Wåhlstedt, OliverLW92134000
924Keskitalo, VincentRD92138010
1014Söderqvist, TheoCE61120000
1111Möllerström, HannesRD40222000
126Farkouh, AdrianCE70220000
1319Lindholm, KarlRD902227000
147Gillqvist, TitusLW11010000
1517Eck Siira, GustavLD21012000
1654Johansson, FritteCE20110000
1715Kippola, LiamCE30110000
1820Eklöf, OscarLW601114000
1999Andersson, EmilCE10000000
27Bornmarker, FrankLW10000000
52Karlsson, EmilLW10000000
99Pettersson, FelixLW10000000
2399Danielsson, BillyLD10002000
2438Österlund Hansen, LexRW40002000
2599Dalén, JonathanLD50006000
261Skoglund, ViggoGK70000000
2731Nyström Karlsson, HampusGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Nyström Karlsson, Hampus986364:263320724086.255.43133
21Skoglund, Viggo973181:5511788987.643.63030
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nyköpings SKNyköpings SKNyköpings SKNyköpings SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Håkansson, EdvinRW8914232130
215Freij, JuliusRW8611178110
320Skeppstedt, AlvarLD848124130
422Eriksson Friberg, SamRD855108010
555Eriksson Levander, AxelRW53360100
642Hansson, ZackCE83252101
729Abour, MilleCE74042010
891Larsson, MelwinLW330314000
926Uuganbayar, TengisLW70330000
109Skeppstedt, TageRD80226000
1123Celander Larsson, EliasCE61012000
1216Serlander, TheodorCE81012000
1311Dahl, VilmerLW40110000
1410Axbom, MelwinLD60116000
1512Andersson, FelixCE70110000
1614Teplan, CarlLW10000000
1725Christensen, CharlieLD30006000
1813Boocha, AtleLD50000000
7Gustafsson, LiamRW50000000
2030Högberg, NilsGK80000000
2131Bäck, EdwinGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Bäck, Edwin884249:2612829487.232.89022
230Högberg, Nils884240:391810612485.484.49031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tyresö Hanvikens HockeyTyresö Hanvikens HockeyTyresö Hanvikens HockeyTyresö Hanvikens Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
137Andersson, CharlieLW8313166000
213Andersson, WilliamLW877148012
322Pelicano, LudvigLD8561112000
425Andersson, OliverLW84594100
53Bygård, CarlCE85388122
627Löfström, SebastianCE844829100
79Wallin, FabianLW84370010
820Andersson, AlveLW63472020
916Wallgren, OscarLW83362000
1021Grundel, HugoCE83254020
1124Edström, FilipLD82022000
1226Andersson, ElliotLW40220000
1334Grushevskij, MishaLD81018000
1429Björve, SixtenCE30110000
1540Orrebro, JackRD30112000
166Vickberg, KevinLW70112000
1710Tördell, AvalonLW10000000
1817Rihov, WilliamLW20002000
1915Nilsson, JesperLW30000000
19Storm, GustafLW30000000
2141Harrysson, LoGK70000000
221Hagström, AlvinGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
141Harrysson, Lo875299:221413114590.342.81023
21Hagström, Alvin873182:2615809584.214.93012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Visby-Roma HK Ungdom/Nynäshamns IFVisby-Roma HK Ungdom/Nynäshamns IFVisby-Roma HK Ungdom/Nynäshamns IFVisby-Roma HK Ungdom/Nynäshamns IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
199Klang, ThomLD743710020
29Petersson, LeviCE642612000
399Jaworek, AdrianLD51564001
419Öhman, BillyLW54154220
518Niklasson, MelkerRD423556010
699Dehlin, MioCE32240010
799Kolpakov, RobertLW61234000
899Slavinskas, DominikRD30330000
911Oredsson Linde, LukasLW50334000
1099Vikström, AlexanderCE12020000
1199Nilsson-Kaare, WalterRW52020000
1299Pettersson, SixtenRW11120000
1399Ullbrand, BrolleRW10220000
1499Olsson, DanielRW30220000
1599Ny, SiggeCE11016010
1615Gardell, EdvinCE31010000
1799Österberg Thunström, SamRD51010000
1899Görndt, MiloLW10110000
1999Fadeel Jonsson, LeoRD20110000
99Wallberg, WilmerRD20110000
2199Ronquist, AlexanderLD30110000
2299Pettersson, TheodorRW30112000
2323Ahlqvist, JamesRD30118000
2422Wahlgren, DevinRD40110000
2520Aspdahl, LinusRD50110000
2699Lundberg, AlexanderGK10000000
2799Andersson, WilliamGK10000000
2899Lindström, VideGK10000000
2999Asplund, EmilLW10000000
99Johansson, MelwinRW10000000
3199Waldenlind, GustavGK20000000
3224Andersson, LucasLD20000000
99Gardell, WilliamRD20000000
3499Pettersson, LisaGK30000000
3599Olofsson, NilsCE30000000
3699Boman, RufusGK40000000
3799Meyer Bergström, TristanRD40000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
199Lindström, Vide71165:003444793.622.77010
299Waldenlind, Gustav72160:004303488.244.00001
399Andersson, William71160:395253083.334.95001
499Pettersson, Lisa733149:3313728584.715.22011
599Lundberg, Alexander71161:556354185.375.81001
699Boman, Rufus74130:005172277.2710.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Åker Strängnäs HC/Eskilstuna Linden HCÅker Strängnäs HC/Eskilstuna Linden HCÅker Strängnäs HC/Eskilstuna Linden HCÅker Strängnäs HC/Eskilstuna Linden HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
134Ålund, LeoRW794136100
228Puolakka, EddieCE428102000
333Klemola, JackCE65490111
417Scherdin, MelkerCE65384011
510Brink, ElisCE60660000
622Levicki, AxelLD723512100
729Spångberg, EmilLD74048010
811Larsson, VictorCE32242000
915Mugisha, JoshuaRW61230000
108Rosén, EliasLW72020000
1126Bergkvist, GastonLD611212010
1221Petterson, EmilLW71122010
1324Rosedal Salvéus, WalterCE10220000
147Blomqvist, BobRW61010000
1532Hanson, VilleCE10110000
9Juhlin Ulvhag, MaxCE10110000
1719Axling, IvanRD30114000
182Tördahl, NilsLD501114000
1940Hanson, EmilGK10000000
2025Vasilevski, LeoRD10000000
2123Hjortsberg, OlleRW10004000
2230Sikström, FrankGK20000000
231Stors, WiggoGK20000000
2431Käck, LeoGK20002000
2599Eriksson, IsacGK30000000
2613Wallin, AntonLW30000000
275Kanto, ElvisCE30002000
2899Lantz, LeoGK40000000
296Andersson Pennbro, CharlieLD50000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Käck, Leo72266:392373994.871.80010
230Sikström, Frank72131:031141593.331.93001
399Eriksson, Isac733120:354475192.161.99110
440Hanson, Emil71130:063212487.505.98010
51Stors, Wiggo72130:053252889.295.98000
699Lantz, Leo744153:21208510580.957.83003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS