Clubs in Gotland

U15P Röd Grupp 3, Stockholms Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-21 19:40
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Swartling, AstonSOL26172000000570,838,3320,8300244.01
230Gesar, AlexanderVÄR2491000000275,008,3316,6700123.00
330Almqvist, JoelLVHC641000000080,000,0020,000050.82
431Lindström, VideVIS660000001085,710,0014,290071.51
51Sandgren, GeorgySEG5221010000288,463,857,6900265.20
635Stolarczyk, LeonardTÄBY24500100000100,000,000,000061.50

80Söderberg, EricTÄBY210000000000000.00
35Johansson, AlecVÄR22171000000477,274,5518,18002211.00
96Örnhall, WalterTÄBY2360010000187,500,0012,500082.65
30Malmborg, TeoVIS4300100000100,000,000,000041.60
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
TÄBY2
- IFK Täby HC 2
LVHC
- Lidingö Vikings HC
SEG
- Segeltorps IF Ishockeyförening
SOL2
- Solna SK 2
VIS
- Visby-Roma HK Ungdom
VÄR2
- Värmdö HC 2

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS