Clubs in Göteborg
Clubs in Göteborg

U20 Division 1 Herr Syd A , Region Syd

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-21 12:59
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Andersson, IsacGRÄ331000001242,8614,2942,860072.27
21Johansson, VictorMÖL251100000166,670,0022,221094.62
399Karlsson, SimonSTE360010000370,000,0030,0000103.88
430Stopp, HolgerBÄC241010000171,430,0028,570073.44
530Mattsson, RazmusVÄN290000000375,000,0025,0000126.00
636Andersson, LukasSÖR240000000180,000,0020,000052.45
71Ståhlgren, LudvigULR381010000181,829,099,0900113.64
830Bengtsson, GabrielHOV3211020000482,143,5714,29002810.50
935Gäärd, NoelKÅL3120000000285,710,0014,2900144.60
101Börjesson / Byfält, LiamRÖN3110020000286,670,0013,3300154.91
1185Backelin, AntonPAR3141100000093,756,250,0000166.86
1261Montell, ElliottHIS3500000000100,000,000,000051.67

1Ensvik, OscarPAR20000000000000.00
35Axell, AndersLER10000000100,000,00100,000011.00
30Stiernstrand, ErikMÖL210000000150,000,0050,000021.87
1Berntsson, OscarLER111000000050,000,0050,000022.00
92Mickevic, DamianBÄC120000000066,670,000,001132.77
99Sokolov, AlexanderSTE130000000175,000,0025,000048.49
1Aronsson, AlfredVÄN181010000181,829,099,09001111.00
30Sjöström, PhilipJÄR1110000000191,670,008,33001212.00
35Svenhard, LukasJÄR1200000000100,000,000,000022.00
35Wikerberg, LudvigSÖR1300000000100,000,000,000033.00
1Kämpelycke, TylerLER1400000000100,000,000,000044.04
1Wanne, NoaHOV1200000000100,000,000,000026.00
33Mattson, DexterJÄR1400300000100,000,000,000077.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BÄC
- Bäcken HC
GRÄ
- Grästorps IK
HIS
- Hisingens IK
HOV
- Hovås HC
MÖL
- IF Mölndal Hockey
JÄR
- Järnbrotts HK
KÅL
- Kållered SK
LER
- Lerums BK
PAR
- Partille HK
RÖN
- Rönnängs IK
STE
- Stenungsund HF
SÖR
- Sörhaga/Alingsås HK
ULR
- Ulricehamns IF/Nittorps IK
VÄN
- Vänersborgs HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS