Clubs in Dalarna
Clubs in Dalarna

HockeyTrean Dalarna, Region Väst

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-20 21:28
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
10Ekholm-Rosén, MarkusORE220000000433,330,0066,670063.00
282Aspman, ViktorHÄR310000000150,000,0050,000020.67
327Lindkvist, FhilipBKOH250000000455,560,0044,440096.75
431Göthe, AlbinKVA280000000657,140,0042,8600147.00
590Lindqvist, IsacBKOH2142000000373,6810,5315,79001911.40
61Zuvela, DanielLUD3100000001276,920,0023,0800134.38
71Olsson, OscarBJÖ240000000180,000,0020,000052.50
827Johansson-Noresson, MaxHED2122000000180,0013,336,6700157.70
935Peleback, ErikSNI291000000181,829,099,0900115.53

1Gråbo, MikaelHED110000000233,330,0066,670033.06
30Olars, OscarBJÖ100010000150,000,0050,000022.00
1Danielsson, VictorSNI131000000160,000,0040,000055.00
60Rickardsson, LiamHÄR120000000166,670,0033,330033.00
31Åström, AndreasHED120000000166,670,0033,330033.02
35Öjefelt, SonnySNI131000000075,0025,000,000044.00
39Eriksson, AlexanderORE1400000000100,000,000,000044.00
75Jansson, EmilKVA1400000000100,000,000,000044.00
35Spinord, AntonLUD1400000000100,000,000,000044.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BJÖ
- Björbo IF
BKOH
- BK Ockra Hockey
HED
- Hedemora SK
HÄR
- Häradsbygdens Sportsällskap
ORE
- IFK Ore
KVA
- Kvarnsvedens GoIF IK/BHFU20
LUD
- Ludvika Hockey Förening
SNI
- Sellnäs Idrottsförening

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS