Clubs in Dalarna
Clubs in Dalarna

HockeyTvåan Herr Region Väst B

 
Avesta BKAvesta BKAvesta BKAvesta BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
188Eriksson, MånsRW67180220
291Häggström, ArvidCE60880000
321Alander, GustenRW62570100
492Larsson, WilliamLW62574010
515Bergsten, DennisRW63362110
5Vallin, LinusLW63362111
712Lilja, EltonLW42462020
823Forsman, ArwidCE64152021
981Ytter, LukasLW63252010
1067Cassel, LucasLD614510010
1177Lamberg, KasperLD60330000
124Gustafsson, JesperRD60226000
1320Almkärr, OliverLW51010000
148Ström, FilipRD50112000
47Önnebro, VilleCE50112000
169Juhlin, TimRW60110000
1726Ajax, AssarRD60112000
1813Leijd, RobinRD10000000
1965Tjärnhell, SimonGK20000000
200Damberg, OliverGK40000000
2110Sharets, ArtemRW50000000
2230Johansson, LucasGK60000000
2372Lyckman, ViktorRD60002000
2422Berglund, CarlLD60006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Johansson, Lucas664245:00611211894.921.47140
265Tjärnhell, Simon622121:394454991.841.97111
30Damberg, Oliver64000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Fagersta AIKFagersta AIKFagersta AIKFagersta AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
13Månegarm, LudwigLW655102100
221Nilsson, LinusLW66396010
39Lorentzon, CarlLW63584000
411Rauch, WiggoLW63362020
524Sahlen, JesperLD61560100
661Pettersson, AlexanderRW615629001
723Byhlin, LucasLD51452110
828Hassel, KarlCE61452010
919Sjulander, CarlRW61340000
1020Söderlund, LinusRW41230000
1113Gallon, FreddieRW61236000
1218Bergsten, LucasLW61128010
134Söderholm, VictorRD50220000
1427Matuschewski Tuner, RasmusLW51012000
1514Ahlström, SamuelRD10110000
1629Hyttring, FilipRD30112000
1712Sohlin, AntonRD50112000
1810Sandström, CasperRW10000000
14Öhman, CarlLD10000000
208Hellström, MelvinLD40000000
2130Stokvik, JoakimGK60000000
2235Johansson, LudvigGK60000000
2316Erixon, SixtenCE60000000
247Wiklund, HampusRD60004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Stokvik, Joakim665278:061512213789.053.24032
235Johansson, Ludvig66284:3812748686.058.51001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hallstahammars HKHallstahammars HKHallstahammars HKHallstahammars HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Lindström, MarcusLW6310136010
224Cadei, LeonLW645956010
32Källström, KennyLD616711010
426Hammarstedt, JoelCE64262100
525Trollvad, LucasCE61342000
621Ljungberg, FilipRD60334000
729Siemerling, ChristofferCE52024110
818Hatlem, MarkusCE61122000
99Lundberg, KarlLD21010000
103Andersson, WilliamLD41010000
1117Fränden, EricRW61010000
1216Morin, ChristofferRD20110000
1320Hammarstedt, IsakCE40110000
1423Wirzén, EmilRW50112000
158Söderkvist, HampusRD60112000
161Olofsson, VictorGK10000000
11Wernquist, AntonLD10000000
184Suchanek, LiamLD30002000
1913Lahtela, VihoLW40002000
2030Åhlund, CarlGK50000000
2114Nurmi, OskarLW50000000
2215Silfvernagel, DavidGK60000000
2310Erosson Lindberg, NoaLW60000000
22Johansen, MagnusRW60000000
255Udd, KevinLD60004000
27Wahlström, OliverLW60004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
115Silfvernagel, David664240:002115017187.725.25022
230Åhlund, Carl652117:088556387.304.10002
31Olofsson, Victor61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK ArbogaIFK ArbogaIFK ArbogaIFK Arboga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
118Johansson, EmilRW63584010
23Henriksson, TobiasRW52680100
37Kaijser, WilliamRD52570100
415Alexandersson, ColinCE62570000
521Ageborg, LinusLW64262011
619Fröding, EmrikLW63142110
723Larsson, AdamCE62248000
820Hedman, JesperLW61342000
917Marklund, OlofRD61230000
109Rapp, AffeLW61230010
1129Antonsson, JoelLW60222000
126Bojar, ThimLD60222000
138Bärehag, LucasLD60228000
144Fält, VilleCE60114000
1512Käck, JimmyLD30000000
1616Wallin, HampusLW30004000
1725Åkerlind, ColinCE50000000
1811Käll, EmilLD50002000
1943Boston, ViggoGK60000000
201Cullin, PatrikGK60002000
2127Danielsson, NoelRD60002000
2213Jakobsson, ViggoLD60004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Cullin, Patrik663185:009808989.892.92012
243Boston, Viggo663180:00158610185.155.00021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK HallsbergIFK HallsbergIFK HallsbergIFK Hallsberg[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Lindberg, DanielLW676136120
210Carlsson-Moberg, OssianRW557122010
317Lindberg, JoelCE62792010
418Amnebratt, AlbinRW64264110
512Åström, LeoRD63252000
629Gustavsson, PetterRW62354000
713Lööw, EdwinRW52240100
816Kviesis, KristersRW62240010
925Karlsson, MolleLD60442000
105Carlsson, MalteLD61234100
119Åvik, DouglasLD60330000
128Johansson, AxelLD60336000
133Eriksson, PontusLD60220000
1422Granqvist, SacCE51010000
1515Eklund, KarlLW30110000
1623Supranavicius, DovydasRD30112000
1719Ullberg, EmilCE40110000
1811Hamp, LukasLD50114000
1920Graff, LukasLW60110000
204Johansson, AlbinRD10000000
23Lindqvist, MalteRD10000000
1Sedvall, RasmusGK10000000
236Johansson, OlleLD10002000
241Dellevåg, TimGK50000000
2530Runnemalm, OscarGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Runnemalm, Oscar666364:251817219090.532.96042
21Dellevåg, Tim65000:00000N/AN/A000
1Sedvall, Rasmus61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kumla HockeyKumla HockeyKumla HockeyKumla Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
116Harrysson, DavidRW547110100
212Edström, AntonCE682106030
391Johansson, AntonCE637100010
488Sandahl, EdwinRW65498200
576Östlund, GustavRW60884000
661Orrsten, MaxLW64152020
726Jäderberg, AntonRD60550000
840Klemetz, CharlieLW51340000
923Dahlqvist, LudvigLW51232100
1029Brorsson, AntonLD503310000
1168Log, WilhelmRD60332000
1236Karlsson, RobinLW50222000
1332Odenius Lindborg, CarlLD60220000
1462Harrysson, WilliamRW61012000
24Junevik, FredrikCE61012000
1653Eriksson, AlexanderGK10000000
18Sandén, FelixRD10000000
1863Lekensjö, ZackGK50000000
194Rönning, HampusLD50002000
201Lindström, OscarGK60000000
2142Hultdin, MaxRD60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
163Lekensjö, Zack653180:002757797.400.67230
21Lindström, Oscar663182:457717891.032.30112
353Eriksson, Alexander61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skedvi/Säter IFSkedvi/Säter IFSkedvi/Säter IFSkedvi/Säter IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
126Öhman, MartinLW644822110
223Danerhag, EmilLD61784010
331Nylén, EdvinLW617825010
420Eriksson, EmilCE53472010
522Ericsson, VilgotCE54040000
627Granström, OskarLW42020000
77Enckell, EmilRD41124000
816Hadin, RasmusLW40220000
98Hultman, IsakRD60220000
1032Andersson, HannesCE60222000
1129Lundgren, ErikRD41012000
123Karlsson, JoelRD61018000
139Samuelsson, EricCE610131000
1425Björkman, TimLD20112000
1513Österman, AxelRW40112000
1624Backlund, EliasCE601125000
1717Björkman, WillyLW10000000
1833Folmerz, NoelLW10002000
1911Hadin, MånsRW30000000
2018Grundström, JeremiasLW40002000
2121Strand, RobinLW50000000
2215Sandell, OlleLD60000000
231Byberg, AlbinGK60002000
2410Åhlstad, WilliamLD60002000
19Östberg, TexasCE60002000
2628Lindqvist, AntonLW600013000
2734Kres-Johansson, AlexanderGK600020000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Byberg, Albin664199:051413615090.674.22012
234Kres-Johansson, Alexander663166:16219511681.907.58003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Smedjebackens HCSmedjebackens HCSmedjebackens HCSmedjebackens HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
196Angelström, LucasLW65380110
237Bergström, LudwigLW51348000
328Almetun-Lantz, HelmerCE61344010
471Wargloo, NoelCE613414010
561Ohlsson, VictorCE61230000
625Lindberg, AlbinRD61232000
722Björklund, FilipRW42022110
888Nähr Winkel, OliverRD51124000
992Enarsson, WincentRW51128000
1012Granberg, EdvinCE61124000
1114Sveningsson, LiamRD40222000
1224Sundström, GabrielLD50222000
1358Enarsson, EdwardRW60224000
146Nordqvist, JesperRW31010000
1579Silfverlin, RasmusRW41010000
1627Eriksson, FilipRD30110000
1755Igel, RobertRD60114000
1830Björklund, AntonGK10000000
21Danielsson, SamuelRW10000000
30Söderström, OliverGK10000000
2134Sveningsson, EmilGK40000000
2277Lorenz, LiamRD400025000
235Steenstrup, JonathanLD50000000
2482Darke, EdvinGK60000000
259Igel, HenrikCE60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
182Darke, Edvin666363:242520022588.894.13024
230Björklund, Anton61000:00000N/AN/A000
34Sveningsson, Emil64000:00000N/AN/A000
30Söderström, Oliver61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS