Clubs in Dalarna
Clubs in Dalarna

U15 Dalarna

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 19:10
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Backlund, SamuelÄLV391000001364,297,1428,5700144.67
231Karlsson, HugoHED3120010000765,000,0035,0000206.62
340Nordin, AlfredAVE262000000166,6722,2211,110094.55
430Gustafsson-Schütt, IsakMIK270010000272,730,0018,1810115.33
530Bagge Anlind, LucasLIF130000000175,000,0025,000044.00
61Nissas, JohannesORE391020000278,577,1414,2900145.56
71Micali, MatteoFAL3110000000378,570,0021,4300145.59
835Tingnert, JonathanSÄT340000000180,000,0020,000051.67
91Huokko, NoahLIF150000000183,330,0016,670066.02
101Carlsson, LokeBOR271000000087,5012,500,000183.84
111Hellstrand, ElvinLUD3211000001187,504,178,3300247.74
1235Broberg, HampusBJÖ3150000000288,240,0011,7600175.64
131Ymell, MemphisMAL3140000000193,330,006,6700157.45

99Bredenfeldt, MaxAVE10000000100,000,00100,000011.00
31Gröning, MarlonMIK110000001050,000,0050,000022.00
41Olsson, LudvigMAL241000000080,0020,000,000054.76
22Lindblom, LinusFAL1200000000100,000,000,000024.02
30Johansson, MaxORE1200100000100,000,000,000036.01
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AVE
- Avesta BK
BJÖ
- Björbo IF/VAIK
BOR
- Borlänge HF
FAL
- Falu IF
HED
- Hedemora SK/SIF/HHC
ORE
- IFK Ore
LIF
- Leksands IF
LUD
- Ludvika Hockey Förening/SHC
MAL
- Malungs IF
MIK
- Mora IK
SÄT
- Säters IF
ÄLV
- Älvdalens HK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS