Clubs in Bohuslän-Dals

U20 Division 1 C Västra Herr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-21 14:12
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Jigneus, ViggoGRU10000000000000.00
299Högfeldt, OliverMUN10000000020,000,0066,671033.01
370Nermo, KristianKIL250000000362,500,0037,500084.00
41Andersson, WilliamSUN241000000166,6716,6716,670063.02
599Gustavsson, AlvinMUN120000000166,670,0033,330033.02
61Gustafsson, AdamÅMÅ3101000000183,338,338,3300124.18
799Willford, MioVHC2600000000100,000,000,000162.88

31Larsson, EddieÅMÅ110000000150,000,0050,000028.38
99Bergsten Belin, LiamNIK151000000171,4314,2914,2900712.82
1Collin, TheoNIK130010000180,000,0020,000054.87
99Westvang, OdinSUN2100000000100,000,000,000010.85
99Pettersson- Grahn, WilliamSUN1200000000100,000,000,000022.41
1Billström, MilleNIK1400000000100,000,000,000044.00
30Lindeblad, LeonKIL1800000000100,000,000,000088.00
30Nordh, AlexanderNIK1600000000100,000,000,0000613.21
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
GRU
- Grums IK:2
MUN
- IFK Munkfors/Arvika U23
KIL
- Kils AIK
NIK
- Nor IK/Solstad HC U23
SUN
- Sunne IK
VHC
- Viking HC
ÅMÅ
- Åmåls SK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS