Clubs in Bohuslän-Dals

HockeyTvåan Herr Region Väst C

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-22 08:04
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Fridh, ViktorÅMÅ341000001344,4411,1144,440092.99
215Hammarström, LudwigVHC51310000001054,174,1741,6702244.65
360Keve Gustafsson, HenrikMUN351000000355,560,0044,440092.99
490Lundin, EliasKIK481100000464,297,1428,5700143.88
526Holmström, HugoKIL361010000177,7811,1111,110192.85
672Nygren, WilliamKIL340000000180,000,0020,000051.67
735Johnsson, RasmusHAM4111000000184,627,697,6900133.19
81Gustavsson, RobinSUN6180000000385,710,0014,2900213.65
931Johansson, LinusÅMÅ370000001087,500,0012,500082.59
1039Karlsson, OscarSHC5190010000290,910,009,0900224.65
1134Lindqvist-Nordin, AxelMUN3500000000100,000,000,000051.67
1272Karlsson, LawrenceKIK3600000000100,000,000,000062.45

30Sandström, ErikSHC260000000554,550,0045,4500118.66
1Graavgard, TomasVHC150000001171,430,0028,570077.00
29Löf, ErikHAM2800000000100,000,000,000084.00
50Larsson, AnthonySUN1400000000100,000,000,0000412.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
HAM
- Hammarö HC
MUN
- IFK Munkfors
KIK
- Karlskoga IK
KIL
- Kils AIK
SHC
- Solstad Hockey
SUN
- Sunne IK
VHC
- Viking HC
ÅMÅ
- Åmåls SK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS