Clubs in Ångermanland
Clubs in Ångermanland

HockeyTrean Herr Region Norr E, Region Norr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-17 17:25
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Sundberg, AlbinÖSKHF10000000000000.00
230Edmo, EdvinRAM120010000260,000,0040,000059.48
335Fälldin, TheoKRA141000000166,6716,6716,670066.00
444Westman Karlström, AntonHUS141000000080,0020,000,000055.00
531Sundström, GeorgeRAM181000000088,8911,110,0000919.04
61Pellny, WilhelmÖSKHF1100000000100,000,000,000011.00
71Johnzon, AntonHUS1200000000100,000,000,000022.00
81Erbell, ChristofferAIK1300000000100,000,000,000032.79
931Sidèn Öberg, JulianTHHC1300100000100,000,000,000043.72
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AIK
- AIK-Hockey Härnösand
HUS
- Husum HK
KRA
- Kramfors-Alliansen
RAM
- Ramsele IK
THHC
- Team Härnösand HC
ÖSKHF
- ÖSK HK/ÖHF

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS