Region Syd Nyårscup Bredd, Region Syd


 
Göteborg breddGöteborg bredd[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
1Hedlund, Selma2009-06-04GKL SWE  (Hovås HC* ) Hovås HC
2Österdahl, Elin2006-02-12RDL SWE  (Hanhals IF* ) Hanhals IF
3Fabian, Linnea2005-07-09CEL SWE  (Hanhals IF* ) Hanhals IF
4Thomson, Carolina2006-09-22CEL SWE  (Kållered SK* ) Kållered SK
5Broberg, Julia2006-02-08CEL SWE  (Hanhals IF* ) Hanhals IF
6Dunhäll, Elicia2006-10-05CEL SWE  (Hanhals IF* ) Hanhals IF
7Gustavsson, Klara2006-09-13CEL SWE  (Hanhals IF* ) Hanhals IF
8Pehrsson, Julia2006-07-03CEL SWE  (Hanhals IF* ) Hanhals IF
9Thorbard, Ella2006-10-23LDL SWE  (Kungälvs IK* ) Kungälvs IK
10Utbult, Tilde2006-06-08LWL SWE  (Skärgårdens SK* ) Skärgårdens SK
11Hellman, Ella2006-06-16LWL SWE  (Hovås HC* ) Hovås HC
12Linden, Elvira2006-01-06CEL SWE  (Partille HK* ) Järnbrotts HK
13Dejve, Linn2009-06-18LWL SWE  (Hovås HC* ) Hovås HC
14Lindén, Selma2009-08-13LWL SWE  (Partille HK* ) Järnbrotts HK
15Berlin, Wilma2007-08-21CEL SWE  (Kållered SK* ) Kållered SK
16Skiöld, Wilma2008-12-03RDL SWE  (Hovås HC* ) Hovås HC
17Sandsten, Felicia2006-12-06CEL SWE  (Hanhals IF* ) Hanhals IF
30Johansson, Ida2005-03-09GKL SWE  (Hovås HC* ) Hovås HC
   Avg.      
11.4 
Team Officials
Title Name
Head CoachDejve, Patrik
Assistant CoachHedlund, Johan
Assistant CoachLindén, Håkan
Assistant CoachLundquist, Niklas

 
Småland breddSmåland bredd[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
3Johansson, Alva2006-10-15CEL SWE  (IF Troja/Ljungby* ) IF Troja/Ljungby
4Claesson, Sofie2006-05-01CEL SWE  (Gislaveds SK* ) Gislaveds SK *
5Heimersson, Louise2006-04-01RDL SWE  (HV 71* ) HV 71
6Raunio, Jenna2006-09-24RWL SWE  (HV 71* ) HV 71
7Elmersson, Tilde2006-10-12RWL SWE  (Hockeyalliansen 74* ) Hockeyalliansen 74
8Svensson, Hilda2006-08-24CEL SWE  (IK Oskarshamn* ) IK Oskarshamn
9Persson, Tuva2006-03-18LDL SWE  (IF Troja/Ljungby* ) IF Troja/Ljungby
10Skoog, Maria2006-08-06LWL SWE  (HC Dalen* ) HC Dalen
11Gannerud, Hanna2007-12-11LWL SWE  (IF Troja/Ljungby* ) IF Troja/Ljungby
12Boston, Elvira2007-10-05RDL SWE  (IK Oskarshamn* ) IK Oskarshamn
14Jeansson, Ellen2006-02-12GKL SWE  (IK Oskarshamn* ) IK Oskarshamn
15Wahlberg, Thilia2006-09-18GKL SWE  (Tranås AIF* ) Tranås AIF
16Theil, Elsa2006-06-09RWL SWE  (Gislaveds SK* ) Gislaveds SK *
17Johannesson, Moa2007-02-26CEL SWE  (IF Troja/Ljungby* ) IF Troja/Ljungby
18Andersson, Meja2007-11-03RDL SWE  (IF Troja/Ljungby* ) IF Troja/Ljungby
19Olausson, Lina2006-02-21CEL SWE  (Lions HC Strömstad* ) Lions HC Strömstad
20Sidorsson, Ebba2006-07-17LWL SWE  (Rönnängs IK* ) Rönnängs IK
   Avg.      
11.8 
Team Officials
Title Name
Head CoachAndersson, Henrik
Assistant CoachGannerud, Anders

 
Västergötland breddVästergötland bredd[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
1Sandeman, Jennifer2008-06-11GKL SWE  (Vänersborgs HC* ) Vänersborgs HC
2Torsson, Lova2009-07-28CEL SWE  (IFK Falköping IK* ) IFK Falköping IK
3Stridh, Moa2010-05-15RWL SWE  (IFK Falköping IK* ) IFK Falköping IK
4Svensson, Meja2010-05-13RDL SWE  (Skara IK* ) Skara IK
5Wennberg, Lovias2008-04-23RWL SWE  (Trollhättans HC* ) Trollhättans HC
6Eriksen Kjellgren, Paloma2010-01-27CEL SWE  (Tibro IK* ) Tibro IK
7Bergström, Malin2006-03-10CEL SWE  (Vänersborgs HC* ) Vänersborgs HC
8Wallin, Elvira2006-09-21LWL SWE  (IFK Falköping IK* ) IFK Falköping IK
9Wallin, Cornelia2008-10-20RWL SWE  (IFK Falköping IK* ) IFK Falköping IK
10Medin, Tindra2010-05-30CEL SWE  (Mariestad BoIS HC* ) Mariestad BoIS HC
11Lindqvist, Alva2011-06-09CEL SWE  (Skövde IK* ) Skövde IK
13Wignell, Liv2007-03-10LWR SWE  (Rönnängs IK* ) Rönnängs IK
14Milding, Vera2008-02-12RWL SWE  (Trollhättans HC* ) Trollhättans HC
16Andersson, Judith2008-02-16LWL SWE  (Mariestad BoIS HC* ) Mariestad BoIS HC
17Johansson Carstens, Anouk Froukje2010-11-15CEL SWE  (Tidaholms HF* ) Tidaholms HF
18Norlander, Vilma2006-10-23CEL SWE  (Sörhaga/Alingsås HK* ) Vårgårda HC
19Andersson, Mirelle2005-01-06CEL SWE  (Skövde IK* ) Skövde IK
20Andren, Molly2009-02-05LWL SWE  (Skara IK* ) Skara IK
21Lillerskog, Alicia2007-03-26CEL SWE  (IFK Falköping IK* ) IFK Falköping IK
22Andersson, Isabella2006-08-31CEL SWE  (IFK Falköping IK* ) IFK Falköping IK
23Gustav, Meja2010-05-23CEL SWE  (Borås HC* ) Borås HC
24Ahlgren, Nellie2008-09-13RWL SWE  (IFK Falköping IK* ) IFK Falköping IK
   Avg.      
9.8 
Team Officials
Title Name
Head CoachWallin, Tommy
Assistant CoachMedin, Robert

 
Östergötland breddÖstergötland bredd[Top]
Team Roster Team Roster
No NameBirthdatePosition L/R   Nationality / Club Youth club
1Eriksson, Smilla2007-01-06GKL SWE  (Finspångs AIK HC* ) Finspångs AIK HC
2Persson, Ellen2006-11-09RDL SWE  (Finspångs AIK HC* ) Finspångs AIK HC
4Lindqvist, Tindra2006-05-31RWR SWE  (Linköping HC* ) Linköping HC
5Hjalmarsson, Cathrina2008-07-28RWL SWE  (HC Vita Hästen* ) HC Vita Hästen
6Hernström, Emilia2008-03-22LDL SWE  (Finspångs AIK HC* ) Finspångs AIK HC
7Fahlén, Merinda2006-10-19CEL SWE  (HC Wettern* ) HC Wettern
8Kinell, Ronja2007-08-01LDL SWE  (Finspångs AIK HC* ) Finspångs AIK
9Karlsson, Josephine2008-04-03LWL SWE  (HC Wettern* ) HC Wettern
11Lind, Meija2008-07-31LWL SWE  (Linköping HC* ) Linköping HC
12Bauer, Amilia2006-09-22LDL SWE  (Finspångs AIK HC* ) Finspångs AIK HC
18Andersson, Nicole2006-07-14CEL SWE  (Finspångs AIK HC* ) Finspångs AIK
19Sörlin, Elvira2006-02-06RDL SWE  (Linköping HC* ) Linköping HC
20Lindström, Annika2005-07-03RWR SWE  (Linköping HC* )
21Jansson, Tuva2007-03-22RDL SWE  (Finspångs AIK HC* ) Finspångs AIK HC
22Nilsson, Stina2006-04-05LWL SWE  (Linköping HC* ) Linköping HC
23Fransson, Nellie2008-01-17CEL SWE  (Finspångs AIK HC* ) Finspångs AIK HC
   Avg.      
11.2 
Team Officials
Title Name
Head CoachEriksson, Peter
Assistant CoachBowenius, Amanda
Assistant CoachEklind, Ida
Team ManagerOlsson, Linda
Goalie CoachEriksson, Amanda