lol
lol

U13 Slutspel Stockholm Hockey Cup, Stockholms Ishockeyförbund



Overview

Last update: 2015-03-14 21:03
Qualification Round 1
Viggbyholms IK 2 - Väsby IK HK5 - 0 (Viggbyholms IK 2 promoted to next round) Kvalomgång 1: 1
Ekerö IK - IK Waxholm1 - 6 (IK Waxholm promoted to next round) Kvalomgång 1: 2
Haninge Anchors HC 2 - Brinkens IF3 - 4 (Brinkens IF promoted to next round) Kvalomgång 1: 3
Järfälla HC - Södertälje SK 24 - 1 (Järfälla HC promoted to next round) Kvalomgång 1: 4
IFK Salem - Hässelby Kälvesta5 - 6 (Hässelby Kälvesta promoted to next round) Kvalomgång 1: 5
Qualification Round 2
Värmdö HC 2 - Mälarh/Bre Hockey3 - 2 (Värmdö HC 2 promoted to next round) Kvalomgång 2: 1
Haninge Anchors HC 1 - Viggbyholms IK 25 - 0 (Haninge Anchors HC 1 promoted to next round) Kvalomgång 2: 2
Tyresö Hanviken Hockey - IK Waxholm4 - 1 (Tyresö Hanviken Hockey promoted to next round) Kvalomgång 2: 3
Åker/Strängnäs HC - Brinkens IF5 - 6 (Brinkens IF promoted to next round) Kvalomgång 2: 4
Viggbyholms IK 1 - Järfälla HC4 - 0 (Viggbyholms IK 1 promoted to next round) Kvalomgång 2: 5
Spånga IS IK - Hässelby Kälvesta12 - 0 (Spånga IS IK promoted to next round) Kvalomgång 2: 6
16th finals
IF Vallentuna BK Ishockey - Värmdö HC 25 - 0 (IF Vallentuna BK Ishockey promoted to next round) 16th final 2 (16F2)
IFK Österåker Vikings HC - Haninge Anchors HC 11 - 4 (Haninge Anchors HC 1 promoted to next round) 16th final 4 (16F4)
Wings HC Arlanda - Tyresö Hanviken Hockey 2 - 3 (Tyresö Hanviken Hockey promoted to next round) 16th final 6 (16F6)
GötaTraneberg IK - Brinkens IF6 - 0 (GötaTraneberg IK promoted to next round) 16th final 8 (16F8)
Almtuna IS - Viggbyholms IK 16 - 2 (Almtuna IS promoted to next round) 16th final 10 (16F10)
Värmdö HC 1 - Spånga IS IK 4 - 3 (Värmdö HC 1 promoted to next round) 16th final 12 (16F12)
Sollentuna HC - IFK Tumba IK8 - 2 (Sollentuna HC promoted to next round) 16th final 14 (16F14)
Boo HC - Huddinge IK 1 - 4 (Huddinge IK promoted to next round) 16th final 16 (16F16)
Eighth finals
IF Vallentuna BK Ishockey - IFK Täby HC0 - 6 (IFK Täby HC promoted to next round) Eighth final 1 (8F1)
Nacka HK - Haninge Anchors HC 11 - 2 (Haninge Anchors HC 1 promoted to next round) Eighth final 2 (8F2)
AIK IF - Tyresö Hanviken Hockey 5 - 0 (AIK IF promoted to next round) Eighth final 3 (8F3)
SDE HF - GötaTraneberg IK 5 - 0 (SDE HF promoted to next round) Eighth final 4 (8F4)
Norrtälje IK - Almtuna IS3 - 2 (Norrtälje IK promoted to next round) Eighth final 5 (8F5)
Nyköpings HF Ungdom - Värmdö HC 12 - 9 (Värmdö HC 1 promoted to next round) Eighth final 6 (8F6)
Södertälje SK 1 - Sollentuna HC 1 - 2 (Sollentuna HC promoted to next round) Eighth final 7 (8F7)
Djurgårdens IF - Huddinge IK 6 - 1 (Djurgårdens IF promoted to next round) Eighth final 8 (8F8)
Quarterfinals
IFK Täby HC - Haninge Anchors HC 13 - 4
Quarterfinal 1 (QF1)
AIK IF - SDE HF 1 - 2
Quarterfinal 2 (QF2)
Norrtälje IK - Värmdö HC 13 - 0
Quarterfinal 3 (QF3)
Sollentuna HC - Djurgårdens IF 4 - 2
Quarterfinal 4 (QF4)
Semifinals
Haninge Anchors HC 1 - SDE HF 0 - 3
Semifinal 1 (SF1)
Norrtälje IK - Sollentuna HC 3 - 1
Semifinal 2 (SF2)
Finals
SDE HF - Norrtälje IK2 - 3
Final
 

Schedule and Results

Qualification Round 1
Kvalomgång 1: 1Viggbyholms IK 2 promoted to next round
Viggbyholms IK 2 - Väsby IK HK 1 - 0  
2015-01-31Hägernäshallen
Viggbyholms IK 2 -  Väsby IK HK5 - 05 - 0
Kvalomgång 1: 2IK Waxholm promoted to next round
Ekerö IK - IK Waxholm 0 - 1  
2015-02-04Vikingahallen
Ekerö IK -  IK Waxholm1 - 6 (1-3, 0-3) 1 - 627
Kvalomgång 1: 3Brinkens IF promoted to next round
Haninge Anchors HC 2 - Brinkens IF 0 - 1  
2015-02-01Torvalla Ishall
Haninge Anchors HC 2 -  Brinkens IF3 - 4 (1-2, 2-1, 0-1) 3 - 447
Kvalomgång 1: 4Järfälla HC promoted to next round
Järfälla HC - Södertälje SK 2 1 - 0  
2015-02-01Järfälla Ishall
Järfälla HC -  Södertälje SK 24 - 1 (3-1, 1-0) 4 - 167
Kvalomgång 1: 5Hässelby Kälvesta promoted to next round
IFK Salem - Hässelby Kälvesta 0 - 1  
2015-02-03Salems Ishall
IFK Salem -  Hässelby Kälvesta5 - 6 (3-2, 2-3, 0-1) 5 - 655
Qualification Round 2
Kvalomgång 2: 1Värmdö HC 2 promoted to next round
Värmdö HC 2 - Mälarh/Bre Hockey 1 - 0  
2015-02-08Ekhallen
Värmdö HC 2 -  Mälarh/Bre Hockey3 - 2 (1-0, 1-2, 1-0) 3 - 245
Kvalomgång 2: 2Haninge Anchors HC 1 promoted to next round
Haninge Anchors HC 1 - Viggbyholms IK 2 1 - 0  
2015-02-08Torvalla Ishall
Haninge Anchors HC 1 -  Viggbyholms IK 25 - 05 - 0
Kvalomgång 2: 3Tyresö Hanviken Hockey promoted to next round
Tyresö Hanviken Hockey - IK Waxholm 1 - 0  
2015-02-08Tyresö Ishall
Tyresö Hanviken Hockey  -  IK Waxholm4 - 1 (1-1, 3-0) 4 - 151
Kvalomgång 2: 4Brinkens IF promoted to next round
Åker/Strängnäs HC - Brinkens IF 0 - 1  
2015-02-08Strängnäs Ishall
Åker/Strängnäs HC -  Brinkens IF5 - 6 (2-2, 3-3, 0-1) 5 - 643
Kvalomgång 2: 5Viggbyholms IK 1 promoted to next round
Viggbyholms IK 1 - Järfälla HC 1 - 0  
2015-02-07Hägernäshallen
Viggbyholms IK 1 -  Järfälla HC4 - 0 (2-0, 2-0) 4 - 041
Kvalomgång 2: 6Spånga IS IK promoted to next round
Spånga IS IK - Hässelby Kälvesta 1 - 0  
2015-02-07IVT-hallen
Spånga IS IK  -  Hässelby Kälvesta12 - 0 (10-0, 2-0) 12 - 042
16th finals
16th final 2 (16F2) IF Vallentuna BK Ishockey promoted to next round
IF Vallentuna BK Ishockey - Värmdö HC 2 1 - 0  
2015-02-15Vallentuna Ishall
IF Vallentuna BK Ishockey  -  Värmdö HC 25 - 0 (3-0, 2-0) 5 - 052
16th final 4 (16F4) Haninge Anchors HC 1 promoted to next round
IFK Österåker Vikings HC - Haninge Anchors HC 1 0 - 1  
2015-02-14Österåker Sportcentrum
IFK Österåker Vikings HC  -  Haninge Anchors HC 11 - 4 (1-0, 0-4) 1 - 433
16th final 6 (16F6) Tyresö Hanviken Hockey promoted to next round
Wings HC Arlanda - Tyresö Hanviken Hockey 0 - 1  
2015-02-14Pinbackshallen
Wings HC Arlanda -  Tyresö Hanviken Hockey 2 - 3 (1-1, 1-2) 2 - 3
16th final 8 (16F8) GötaTraneberg IK promoted to next round
GötaTraneberg IK - Brinkens IF 1 - 0  
2015-02-14JM hallen Stora Mossen
GötaTraneberg IK  -  Brinkens IF6 - 0 (2-0, 4-0) 6 - 056
16th final 10 (16F10) Almtuna IS promoted to next round
Almtuna IS - Viggbyholms IK 1 1 - 0  
2015-02-15Metallåtervinning Arena
Almtuna IS -  Viggbyholms IK 16 - 2 (2-0, 4-2) 6 - 252
16th final 12 (16F12) Värmdö HC 1 promoted to next round
Värmdö HC 1 - Spånga IS IK 1 - 0  
2015-02-14Ekhallen
Värmdö HC 1 -  Spånga IS IK 4 - 3 (2-1, 2-2) 4 - 337
16th final 14 (16F14) Sollentuna HC promoted to next round
Sollentuna HC - IFK Tumba IK 1 - 0  
2015-02-15SVEAB Arena
Sollentuna HC  -  IFK Tumba IK8 - 2 (5-1, 3-1) 8 - 242
16th final 16 (16F16) Huddinge IK promoted to next round
Boo HC - Huddinge IK 0 - 1  
2015-02-14Björknäs Ishall
Boo HC  -  Huddinge IK 1 - 4 (1-1, 0-3) 1 - 4
Eighth finals
Eighth final 1 (8F1) IFK Täby HC promoted to next round
IF Vallentuna BK Ishockey - IFK Täby HC 0 - 1  
2015-03-03Vallentuna Ishall
IFK Täby HC - IF Vallentuna BK Ishockey 0 - 6 (0-4, 0-2) 0 - 628
Eighth final 2 (8F2) Haninge Anchors HC 1 promoted to next round
Nacka HK - Haninge Anchors HC 1 0 - 1  
2015-02-18Nacka B-hall
Nacka HK  -  Haninge Anchors HC 11 - 2 (1-1, 0-1) 1 - 2
Eighth final 3 (8F3) AIK IF promoted to next round
AIK IF - Tyresö Hanviken Hockey 1 - 0  
2015-02-19Ulriksdals IP
AIK IF -  Tyresö Hanviken Hockey 5 - 0 (3-0, 2-0) 5 - 065
Eighth final 4 (8F4) SDE HF promoted to next round
SDE HF - GötaTraneberg IK 1 - 0  
2015-02-18Enebybergs Ishall
SDE HF  -  GötaTraneberg IK 5 - 05 - 0
Eighth final 5 (8F5) Norrtälje IK promoted to next round
Norrtälje IK - Almtuna IS 1 - 0  
2015-02-19Contigahallen
Norrtälje IK -  Almtuna IS3 - 2 (0-1, 2-1, 1-0) 3 - 2
Eighth final 6 (8F6) Värmdö HC 1 promoted to next round
Nyköpings HF Ungdom - Värmdö HC 1 0 - 1  
2015-02-17Stora Hallen
Nyköpings HF Ungdom -  Värmdö HC 12 - 9 (1-3, 1-6) 2 - 942
Eighth final 7 (8F7) Sollentuna HC promoted to next round
Södertälje SK 1 - Sollentuna HC 0 - 1  
2015-02-19AXA Sports Center
Södertälje SK 1 -  Sollentuna HC 1 - 2 (1-1, 0-1) 1 - 260
Eighth final 8 (8F8) Djurgårdens IF promoted to next round
Djurgårdens IF - Huddinge IK 1 - 0  
2015-02-22Mälarhöjdens Ishall
Djurgårdens IF  -  Huddinge IK 6 - 1 (4-1, 2-0) 6 - 18095
Quarterfinals
Quarterfinal 1 (QF1) Haninge Anchors HC 1 promoted to next round
IFK Täby HC - Haninge Anchors HC 1 0 - 1  
2015-03-07Tibble Ishall
IFK Täby HC -  Haninge Anchors HC 13 - 4 (0-3, 3-1) 3 - 463
Quarterfinal 2 (QF2) SDE HF promoted to next round
AIK IF - SDE HF 0 - 1  
2015-03-08Ulriksdals IP Hall 1
AIK IF -  SDE HF 1 - 2 (0-1, 1-0, 0-1) 1 - 282
Quarterfinal 3 (QF3) Norrtälje IK promoted to next round
Norrtälje IK - Värmdö HC 1 1 - 0  
2015-03-07Contigahallen
Norrtälje IK -  Värmdö HC 13 - 0 (1-0, 2-0) 3 - 0
Quarterfinal 4 (QF4) Sollentuna HC promoted to next round
Sollentuna HC - Djurgårdens IF 1 - 0  
2015-03-07SVEAB Arena
Sollentuna HC  -  Djurgårdens IF 4 - 2 (2-1, 2-1) 4 - 237
Semifinals
Semifinal 1 (SF1) SDE HF promoted to next round
Haninge Anchors HC 1 - SDE HF 0 - 1  
2015-03-10Pinbackshallen
Haninge Anchors HC 1 -  SDE HF 0 - 3 (0-3, 0-0) 0 - 3
Semifinal 2 (SF2) Norrtälje IK promoted to next round
Norrtälje IK - Sollentuna HC 1 - 0  
2015-03-10Pinbackshallen
Norrtälje IK -  Sollentuna HC 3 - 1 (1-0, 2-1) 3 - 174
Finals
Final
SDE HF - Norrtälje IK 0 - 1  
2015-03-14Björkängshallen
SDE HF  - Norrtälje IK2 - 3 (0-0, 2-3) 2 - 3112