Preseason Senior Gästrikland

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-09-29 21:14
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Andersson, CasperTIE271000001358,330,0041,6700125.99
235Nilsson, MaxGÄV220000000166,670,0033,330031.50
333Morelius, JohnOHC260000000185,710,0014,290074.20
465Skogsman, LucasAVE1100000000100,000,000,000011.02
51Engberg, ViggoBOL1300100000100,000,000,000044.00

39Sundström, FrodeOHC10000000010,000,00100,000013.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
ALF
- Alfta GIF Hockey
AVE
- Avesta BK
BOL
- Bollnäs IS
BÅL
- Bålsta HC
FAL
- Falu IF
GÄV
- Gävle GIK
HED
- Hedesunda IF
HIL
- Hille/Åbyggeby IK
OHC
- Ockelbo HC
IRO
- SK Iron Hockey
SOL
- Solna SK
TIE
- Tierps HK
VAL
- Valbo HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS