Clubs in Västergötland

HockeyTvåan Herr Syd A , Region Syd

 
Bäcken HCBäcken HCBäcken HCBäcken HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Benjaminsson, JoelLW101011216230
217Schön, JacobLW10510154100
388Bengtsson-Söderlund, WilliamRW694130320
427Dynevik, MarcusCE94590100
523Bardh, AlbinCE94480000
624Wester, SimonCE101788000
75Kembel, VictorRD60882000
826Widlund, VictorRW102574000
92Tsoi, LiamRD103366000
1010Carlsson, DennisRW104154010
1197Esbjörs, AlexanderRD42358010
1271Sundman, RobinRW923524100
137Pålsson, JohanLW81454000
1498Ramqvist, OscarRD100444000
1566Eriksson, AlbinRD101234000
1611Holm, PhilippeLW71124000
1754Gustavsson, OscarRD40220000
1814Bonander, AlfonsLD70220000
1922Levin, JacobLW100222000
2019Ernsjöö, FinnLW81012100
2134Hedenfeldt, VictorRD70112000
2281Widlund, OlleLW70112000
2340Tuvestad, TimGK100110000
2438Ekdahl, HannesLW10000000
12Fransson, AlfonsLD10000000
4Loid, GustavRD10000000
2738Fredriksson, NoahRD20000000
54Vungi, HelmerRW20000000
2930Nyberg, PhilipGK100000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Nyberg, Philip10106367:261816218090.002.94060
240Tuvestad, Tim10104244:49139811188.293.19031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Gislaveds SKGislaveds SKGislaveds SKGislaveds SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
186Påhlman, SixtenCE10731016000
297Andersson, AdamLW1017825001
310Broström, EmilRW103470000
422Vilusic, DanielCE102576200
58Shamsutov, RomanRD103256010
688Mårtensson, WilleRW92352000
721Lidman, JohanRW1023527110
85Bjelke, WilmerRD101342000
990Bjelke, SiggeRW92130000
1028Lindqvist, OscarRW61232000
1171Pusac, MilosCE100332000
1216Åqvist, WalterLW62020000
1311Lindeborg, EltonCE21120000
1415Thelander, AntonLD902225000
157Pusac, NikolaLD51010000
1640Hoffrén, SannyLD80114000
1777Claar, HolgerLD1001113000
181Falk, TimGK10000000
1933Andersson, SakariasLD30002000
2091Lindström, AnthonLW50000000
2126Torell, ChristofferCE60000000
2213Bergh, KevinRW70002000
19Borg, OliverLD70002000
2470Haloda, OndrejGK90002000
2542Gamlén, AxelGK100000000
2625Qvarnström, TeodorCE100000000
4Rosenbaum, AvivRD100000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Haloda, Ondrej1099511:113223726988.103.76035
242Gamlén, Axel1010293:568414983.675.11002
31Falk, Tim101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Göteborgs IKGöteborgs IKGöteborgs IKGöteborgs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
129Öfverman, NoelRW1039120000
295Stoltz, AxelCE1047110210
311Siljesvärd, LudvigLW10551015000
428Laanemets, GustavCE84374120
525Ekberg, JacobRW104264020
616Lindell, ViktorCE92462120
718Blom, AlexanderRW102354010
874Jansson, WilleLW514522000
919Wennerö, AxelLD100558000
1027Gunnarsson, PhilipLD71232000
1117Nerpin, AlbinLD101236000
1224Havig, LarsRD100220000
1312Holmberg, IsakCE100222000
1423Carlén, JacobRW71010000
1514Biresev Loos, SebastianLW100114000
1633Kesselman, CasperLW10002000
1715Nilsson, Alfons**RD30000000
186Odeen, SiggeRD50002000
199Franzén, ArvidLD60004000
2013Kronroth Kjellberg, KasperLD80002000
217Assarskog, PontusLD90002000
228Haglund, JonathanLW90002000
231Jortby, HugoGK100000000
2430Bjerborn, AdamGK100000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Jortby, Hugo10107424:442224026291.603.11043
230Bjerborn, Adam10103180:521410211687.934.64003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hanhals IFHanhals IFHanhals IFHanhals IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
170Koch, SimzonCE94101464020
224Andersson, ErikLW10841225020
337Strömberg, ErikRW93692120
461Bäckström, KasperLW74482000
55Andersson, LinusRD91786010
626Dynell, FelixRW843725120
728Andersson, AlbinLW1034735010
820Olsson, TimLW92466111
945Ytfeldt, GustavRD92242000
1046Råberg, MalteRD102248000
1129Andersson, RobinLD81342000
1217Villaflor, JoshLD100442000
1322Larsson, AdamRW101232000
1421Fritiofsson, AxelRW70330000
156Börjesson, KevinLW11120110
1662Sjöström, IsakLW71128100
1748Edvinsson, HannesLD91127000
1839Molander, FilipLD90220000
1910Pettersson, WilliamLD100222000
2019Ahlstedt, EdvinCE21010100
2167Olsson, TheodorRW30110000
2211Hultqvist, FilipLW10000000
40Lansinger, JackCE10000000
43Ohlin, RasmusRD10000000
2549Ahlstedt, HermanRW20000000
65Bascones, BaileyLD20000000
78Östman, ViggoGK20000000
2823Johansson, LoweCE40000000
2935Wellergård, ErikGK90000000
3060Sundén, RasmusGK90000000
3134Flink, HugoCE90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Wellergård, Erik1095307:53139811188.292.53141
260Sundén, Rasmus1095303:421412814290.142.77023
378Östman, Viggo102000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Lidköping Red RoostersHC Lidköping Red RoostersHC Lidköping Red RoostersHC Lidköping Red Roosters[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Fjellström, EbbeRW10314172100
247Fjellström, OliwerRW767132020
371Gustafsson, TobiasCE874114021
415Tjulander, LinusCE9641027110
510Wiik, ElisRW104260100
66Thörn, HugoCE82356100
78Cederqvist, JonathanRD100558000
818Snepsts, GintsRW21340000
988Sandén, CasperRW51340000
1022Fredriksson, AntonLD102020000
1120Atterklint, WilmerRD91124000
1243Olofsson, HannesLD100224000
1328Karlsson, ErikLD1002235000
1489Brodén, HugoCE81010000
1511Wickman, AntonLW40110000
1623Ström, FilipRW50112000
1766Johanson, NoahRD1001121000
1816Gustafsson, VincentLW10000000
29Jonsson, EskilGK10000000
4Mårtensson, FelixRD10000000
7Thorén, GustavRD10000000
2262Fagerberg, JohanRD20000000
2319Dalin, HelmerRW30000000
2435Cederlöf, ArvidGK40000000
2529Aronsson, KevinGK50000000
13Axelsson, KarlLW50000000
9Börje, TimRW50000000
2817Wollsén, WilmerRD90002000
291Andersson, OliverGK100000000
3024Ståhl, CarlCE100004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Andersson, Oliver10108458:323527931488.854.58135
235Cederlöf, Arvid1043143:308707889.743.34011
329Aronsson, Kevin105000:00000N/AN/A000
29Jonsson, Eskil101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Mölndal HockeyIF Mölndal HockeyIF Mölndal HockeyIF Mölndal Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Markhede, MaxRW1075120310
275Strempel, AlexanderLW1055104011
334Rikardsson, AxelRD101780100
427Adler, MatheusRW722410100
529Turnéus, EricCE102242000
620Ivarsson, JoelLW90442000
761Niska, SimonLW92130000
867Högberg, SebastianCE71238000
922Karlsson, DidrikLW80336000
1023Jubel, AdamCE90330000
1121Pedersen, HampusCE92026020
1243Erngard, WilliamRD81128010
1314Rosello, EmanuelCE31012000
1410Edling, OlofRW101010010
1515Nilsson, Alfons**RD10110000
1616Blücher, JonatanLD20112000
1777Gullbrandsen, LiamRW40112000
1815Kronvall, ViggoRD80112000
1966Olsson, OliverLW100114000
2040Bladhammar, TheodoreCE10000000
5Hägglund, WiltonRW10000000
2233Stiernstrand, ErikGK30000000
2326Newberry, SamLD60004000
241Karlsson, AdamGK70000000
2518Öberg, OlleRD70002000
2686Tärneberg, MarcusCE90000000
8Zander, JohanLD90000000
2846Hellring, KevinRD90008000
2931Lönn, PhilipGK100000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Lönn, Philip10106360:381920021991.323.16033
21Karlsson, Adam1074239:031215216492.683.01022
333Stiernstrand, Erik103000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nittorps IKNittorps IKNittorps IKNittorps IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
196Kirilov, NikitaLW1055100200
211Larsson, EmilLW103588000
388Öhman, FrosteRW1052710010
492Rapp, MaxLW104376020
598Steiland, AntonRW102576020
622Bergström, FilipLW104150100
737Ossipov, AleksandrRD100556000
871Davidsson, AlbinCE102242011
970Andersson, SimonRW100447000
1012Kunc, AndrejRW91234000
114Martinsson, KristofferLD101232000
125Oppman, AlfredLD80332000
1317Argus, MaxLD61120000
1410Elofsson, MelvinCE61122000
1527Claesson, EmilRD1011212000
1616Karlsson, LinusRW50220000
1719Brattlöf, NoahRW100224000
183Gustavsson, TureLW81018000
1935Höglund, Adam**GK10000000
18Lund, NoahLW10000000
66Petersson, IsacCE10000000
2240Sibirtsev, AlekseiLW20000000
2330Lantz, JohanGK90000000
2435Nyqvist, BenjaminGK100002000
2563Bjelke Josefsson, MoltasLW100006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Lantz, Johan1097374:592320122489.733.68124
235Nyqvist, Benjamin10104224:3514819585.263.74113
335Höglund, Adam**101000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skövde Hockey ClubSkövde Hockey ClubSkövde Hockey ClubSkövde Hockey Club[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
140Siwert, SimonLW1049132001
220Pettersson, HampusRW1048124010
39Dahné, ErikCE737102100
412Möller, ErikCE104482020
513Berndt, NicoCE54260200
624Forsmark, OscarCE103362210
766Johansson, WilliamRD100662000
822Ingemarsson, HugoLW104154100
918Frändberg, JohnRW102136001
1060Örqvist, LeoRD91236000
1190Dahlöf, FilipLD1003326000
1221Larsson, FilipCE101120000
1311Stenberg, JamesLW310125000
1414Frödelius, WilliamRW1010136010
1559Thelander, AlexanderRD70110000
1617Swensson, MelcerCE100114000
1719Dahné, FredrikLD100116000
1815Jaara, MiloLD10000000
25Rydqvist, AntonRW10000000
208Forsbohl, EmilLD50000000
2116Bjursell, MelvinLD70004000
2252Magnusson, WilliamLW90002000
2365Abrahamsson, FritzGK100000000
241Sjökvist, NoelGK100000000
256Björkblom, HugoLD100002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
165Abrahamsson, Fritz10105305:151111312491.132.16150
21Sjökvist, Noel10105301:451611613287.883.18014
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sörhaga/Alingsås HKSörhaga/Alingsås HKSörhaga/Alingsås HKSörhaga/Alingsås HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
127Andersson, EliasRW104598100
232Rosén, VilleCE105386120
339Brockmark, AlvinRW103366100
446Holmsten, PontusLD1015610000
567Fransson, CarlCE102358010
623Rosén, IsakLW92240000
772Lagström, PontusLW91346000
852Leinonen, JesperRD91346000
917Gustafsson, OscarLD90440000
1092Serrestam, HampusCE61230010
1121Jaselius Däveskog, FilipLW1012312000
1219Halvordsson, PelleCE92027020
1313Packalén, JoarRW81126000
144Lindblom, PetterRD60224000
1571Nordgren, ViktorCE70222000
1636Andersson, LukasGK10000000
1735Wikerberg, LudvigGK20000000
1887Pecka, DominikCE30000000
1930Orbe, DouglasGK70000000
2088Bratland, ViggoLD80000000
211Kahila, AlexGK100000000
2228Hemming, MaxLW100000000
2399Belogortsev, DanilRD100000000
2418Stålberg, OliverRW100002000
2537Norlander, VincentRD100006000
2642Stålstedt, WilliamRD1000012000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Kahila, Alex101010623:152929532491.052.79037
236Andersson, Lukas101000:00000N/AN/A000
30Orbe, Douglas107000:00000N/AN/A000
35Wikerberg, Ludvig102000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vänersborgs HCVänersborgs HCVänersborgs HCVänersborgs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Svensson, AlbinRW1058134030
298Nestorsson, PontusRW10211130000
392Smith, RyanRW1073106210
427Berg, AntonCE1037100011
523Johansson, WilleRD9010106000
628Zingmark, OskarLW106392020
749Uller, EbbeRW86280130
875Winblad, JoelLW53474100
990Roloson, BrettLW83250000
1034Karlsson, WiggoLW83258110
1179Sundqvist, DouglasRW101458000
1240Bråthen Andreassen, FredrikLW913410000
1322Henérius, EricRD101348100
1467Joanzon, TimRD100442000
1591Wällensjö-Fjell, MariusLW103034110
1671Flood, MelkerRD101124000
38Nyström, MaxCE101124000
1821Rova, HugoRD902212000
1965Höiby, OskarRD100220000
2070Andersson, LinusRD10110000
215Skoogh, WilliamLD10000000
221Lindh, IsakGK30000000
30Mattsson, RazmusGK30000000
2435Olausson, CasperGK40000000
2531Sundstrand, AlexanderGK100000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sundstrand, Alexander10109544:452321623990.382.53163
235Olausson, Casper104160:001252696.151.00010
31Lindh, Isak103000:00000N/AN/A000
30Mattsson, Razmus103000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS