Clubs in Västergötland
Clubs in Västergötland

U20 Division 1 Herr Syd A , Region Syd

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-24 21:03
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Andersson, IsacGRÄ451000001350,0010,0040,0000102.45
230Stiernstrand, ErikMÖL351000001162,5012,5025,000083.87
399Karlsson, SimonSTE460010000463,640,0036,3600113.08
41Johansson, VictorMÖL251100000166,670,0022,221094.62
535Berntsson, OscarLER271100000170,0010,0020,0000105.07
630Stopp, HolgerBÄC241010000171,430,0028,570073.44
730Mattsson, RazmusVÄN3101000000371,437,1421,4300146.64
892Mickevic, DamianBÄC240000000080,000,000,001152.40
936Andersson, LukasSÖR240000000180,000,0020,000052.45
101Ståhlgren, LudvigULR4112010000180,006,6713,3300153.73
111Aronsson, AlfredVÄN2151010000380,005,0015,00002010.58
1230Bengtsson, GabrielHOV4271020000485,292,9411,7600349.27
1335Gäärd, NoelKÅL3120000000285,710,0014,2900144.60
141Börjesson / Byfält, LiamRÖN4120020000287,500,0012,5000163.95
1530Sjöström, PhilipJÄR2161000000188,895,565,5600189.00
1685Backelin, AntonPAR3141100000093,756,250,0000166.86
171Ensvik, OscarPAR3100000000100,000,000,000010.58
1861Montell, ElliottHIS41000000000100,000,000,0000102.50
1935Wikerberg, LudvigSÖR21000000000100,000,000,0000105.00

35Axell, AndersLER10000000100,000,00100,000011.00
99Sokolov, AlexanderSTE130000000175,000,0025,000048.49
35Svenhard, LukasJÄR1200000000100,000,000,000022.00
1Kämpelycke, TylerLER1400000000100,000,000,000044.04
1Edström, JoelKÅL1500000000100,000,000,000055.07
1Wanne, NoaHOV1200000000100,000,000,000026.00
33Mattson, DexterJÄR1400300000100,000,000,000077.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BÄC
- Bäcken HC
GRÄ
- Grästorps IK
HIS
- Hisingens IK
HOV
- Hovås HC
MÖL
- IF Mölndal Hockey
JÄR
- Järnbrotts HK
KÅL
- Kållered SK
LER
- Lerums BK
PAR
- Partille HK
RÖN
- Rönnängs IK
STE
- Stenungsund HF
SÖR
- Sörhaga/Alingsås HK
ULR
- Ulricehamns IF/Nittorps IK
VÄN
- Vänersborgs HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS