Clubs in Västergötland
Clubs in Västergötland

U18 Division 1 Herr Syd A , Region Syd

 
Borås HCBorås HCBorås HCBorås HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
129Vacklid, OlleLW787152120
233Nordquist, PhilipRW795148211
310Kiellarson, VilleCE756116010
468Roglar, WilliamCE72790010
540Gillberg, EbbeCE72792000
680Sundell, TedLD72794110
726Siedberg, LucasRW65270020
827Björklund, JoelRW62136100
911Banehag, OtisRW50332000
1063Åkesson, AbbeRD71120000
1189Strand, AlvinLD71120000
1243Lundahl, CharlieLD60222000
1336Bjerborn, EdvinLD40110000
1455Hedlund, EliasRW50110000
1582Andrésen, WilliamRD50112000
1654Hördin, ArvidCE60112000
9Nicklasson, SebastianLD60112000
1880Palmqvist, EdvinRW10000000
1928James, LucasLD20000000
2019Glittmark, SvanteRW30000000
2196Carlmon, OliverLW50000000
2230Björnsberg, OliverGK70000000
2360Johansson, AlfredGK70000000
2473Björkblom, MelkerCE70002000
2522Berggren, WilliamLW70006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Björnsberg, Oliver775304:48714014795.241.38232
260Johansson, Alfred772120:003353892.111.50120
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Bäcken HCBäcken HCBäcken HCBäcken HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
132Rosenkvist, MaxLW6107178010
213Thulin, AlvinLW667132000
333Aronsson, StureLW6210124000
421Skartind, OlleLW673102210
58Sidot, HugoRD61892000
620Wiktorski, TymoteuszCE62680000
734Nilsson, MaxRW62682120
844Dickson, AlexanderLW64370210
910Slevin, JamieLW42464000
106Bertilsson, MelkerLD61454000
114Tafakkori, AxelLD62242100
122Algerin, ValterLD51342000
135Malmström, VidarCE61342001
147Håkansson, LudvigLD62134000
1525Lundberg, VincentLW51232000
1637Vitell, AlvinRW61232000
1736Jävert, HampusRD61234000
1849Khanna, PhilipLW22020000
1912Povilaika, TomasRW20220000
2017Schmidinger, LeviRW20222000
2127Hedenfeldt, VictorRD10110000
2216Karlsson, AxelRW30110000
2314Sandberg, OlleRW10000000
2450Mickevic, DamianGK20000000
251Rosén, ErnstGK50000000
2640Henning, HectorGK50000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Rosén, Ernst652120:0002626100.000.00220
240Henning, Hector652120:002373994.871.00120
350Mickevic, Damian622120:004606493.752.00020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grästorps IK/HC LidköpingGrästorps IK/HC LidköpingGrästorps IK/HC LidköpingGrästorps IK/HC Lidköping[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
127Landqvist, HugoLW73366110
224Hasselström, MelkerCE73140001
334Asplund, HugoRD21124001
428Binnberg, VincentRD71122000
512Maltinger, FilipLD70220000
613Bengtsson, EricLW51012001
710Berndtson, ElvinCE61012000
829Larsson, LeoLW71014000
932Ljungqvist, ErwinRW10110000
1059Andersson, JohnRD20112000
1167Olsson, MaxCE40112000
1221Jonsson, AntonLD60110000
1358Henriksson, RobinLW10000000
6Odenmarck, LiamRD10000000
16Rudbeck, OscarRW10000000
1617Lundmark, SvenRW20002000
1735Ekblad, WiggoGK30000000
1830Bertilsson, WilliamGK40000000
1925Hansson, GustavRW50002000
2038Ibrahim, MattiasCE60000000
2123Selley, RowanLW60002000
2260Malmberg, MelkerGK70000000
2339Almén, JoelCE70000000
18Erlandsson, TheoLD70000000
2514Ljungström, VidarRD70002000
2622Schmidmeir, OveCE70004000
272Grönberg, GabrielRD70006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Malmberg, Melker777303:501920322291.443.75014
230Bertilsson, William74154:577354283.337.64001
335Ekblad, Wiggo73260:5413445777.1912.81001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hanhals IFHanhals IFHanhals IFHanhals IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Caris, RobinRW765114000
259Karlsson, TimCE45272000
323Rehnström, KarlLW73474010
410Wåhlstrand, HugoLW65164001
516Lindström, AlbinRW61566100
632Sandström, OliverCE42240000
714Berggren, LouiRW32130000
88Boysen, ViggoLD61230100
941Kellerman, GustavRD71230000
109Andersson, AlgotRD40332000
115Vretlund Lust, MiltonRD503326000
1229Lessig, LeoCE60330000
1337Lönn, MiloLD51122000
1454Samuelsson, ElliotRD61122000
1544Löfgren, EmilCE611210100
167Olenborg, LeonRD50224000
1722Kronholm, VictorCE70224000
1833Fjellman, ElliotCE11012001
1967Westberg, ArvidLW31012000
2038Wetter, CharlieLW51010000
2141Apéll, WilliamLW10000000
223Norgren, LouieLW20000000
4Vala, RadimCE20000000
2411Karlsson, LudwigRD30002000
2516Rydbeck, FrodeRW40002000
266Wallman, FilipRD50004000
271Öhrn, SimonGK70000000
2835Sandgren, PhilipGK70000000
2949Asterborg, MalteLW70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Sandgren, Philip773179:116647091.432.01021
21Öhrn, Simon774241:062410613081.545.97013
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hisingens IKHisingens IKHisingens IKHisingens IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Pihlgren, MelkerCE62466000
220Roska, AlexCE722410100
35Andersson, DouglasLW33032000
414Stenfelt, AlexanderCE72132010
57Nygren, MånsCE61230100
611Stockman, JamieCE71234000
715Hagström, JakobLD21120000
869Lagerlöf, OlofLW21124000
919Paulsson, FilipRW71120000
104Fast, HampusLD71128000
29Haglunds, ArvidLW71128000
1213Brage Läppännen, ErikLD70224000
138Björsander, JohnRW20110000
1469Kinnander, HjalmarRD20112000
1522Hylving, LoveLD50110000
1688Dashevskyi, IgorLW10000000
10Ek, VilliamRD10000000
25Gren, EliasGK10000000
15Gäärd, ViggoLD10000000
15Thapper, NiclasLD10000000
219Lundgren, FelixRD20000000
2217Petersson, AxelLD20004000
238Johansson, AdamRW30002000
2431Stefanovic, DavidLW40000000
251Gustafsson, MånsGK60002000
2626Gardbeck, FilipRW60002000
2735Rydestål, SamiGK70000000
2816Persson, VilmerLD70000000
293Ekholm, LeoLW70004000
2Kristiansson, AlbinLD70004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Rydestål, Sami774231:221913715687.824.93013
21Gustafsson, Måns764188:381815217089.415.73012
325Gren, Elias71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Mölndal HockeyIF Mölndal HockeyIF Mölndal HockeyIF Mölndal Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
118Carlsmose, LeonCE743710010
223Almgren, ArturLD71678010
322Hagenlöv, OscarRW62460000
419Tschanz, MauriceCE61562100
57Carlsson, HjalmarCE42350000
621Fredrikson, ErikRW42246000
711Lantz, VincentCE52242000
814Williams, KevinRW60440000
920Magnusson, AdrianoLW13030010
1017Nyberg, VilleCE72132000
119Thorn Svensson, TheoLW72020000
1227Viklund, JaydenLD70222000
1399Berg, HugoRW11010000
20Falk, JoelRW11010000
2Liderud-Martinsson, HugoLD11010000
164Larsson, LeonLD71018000
1725Hägglund, WiltonRW10112000
99Rosello, EmanuelCE10112000
1928Mycock, WilliamLD60110000
203Widlund, WilmerRD70112000
2112Nilsson Hallberg, CharlieCE70114000
2215Jonemark, JamieCE10000000
1Stiernstrand, ErikGK10000000
245Allnor, LucasLD20000000
16Rönnfors, WilleLD20000000
2699Arvidsson, JackRD20004000
2713Berg, NilsLW30000000
29Browallius, CalleLW30000000
2935Levin, OlofGK60000000
3030Brisegård Strandéus, AntonGK70000000
318Finnström, MaximillianLD70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Levin, Olof765304:193017020085.005.91014
230Brisegård Strandéus, Anton772118:4410566684.855.05002
31Stiernstrand, Erik71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kungälvs IKKungälvs IKKungälvs IKKungälvs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
18Wunsch, ErikCE688166000
219Dindic Jönsson, LéonRW64592000
337Jonhede, LiamRW53694210
485Holmberg, HampusLW65382110
525Josefsson, HugoRD63582010
691Dunhäll, ElwinRW55162200
736Theng, GustavRD61564010
888Määttä, KimiRW53140010
954Stojanovski, OliverRW53144020
1041Angervall, LucasRD61340100
1187Borgström, VildeRD60442000
1297Lamprill Pujadas, JoaquimLW61234010
1324Anderström, OlleCE62020000
1495Stangmo, LiamCE61120000
1515Stenström, Lucas LW60224000
1633Johanson, MiloCE60226000
1776Wieslander, WilmerLD50110000
183Väärt, SanteCE60110000
1921Rylén, WilleLW60112000
2014Engström, TorLW60114000
2129Persson, LeonLW30000000
2240Williamzon, LeoGK60000000
2335Winterkorn, NimoGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Williamzon, Leo664246:381012113192.372.43140
235Winterkorn, Nimo662120:006404686.963.00020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kållered SKKållered SKKållered SKKållered SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Corneliusson, GustavCE66392100
233Lindgren, SimonCE74260010
36Andersson, AntonRD51450000
429Agerblom, CasperLW72248000
514Bräutigam, GustavCE42132100
610Axelsson, IsakLW71230000
734Tobiasson, OscarRW71232000
826Lirås, MelkerRD70332000
916Magnusson, FelipeRD31120100
1012Lindberg, MelkerLW51120001
1123Almström, ValentinoCE51016000
1217Mosslund, LeonLD61010000
1318Sjöberg, MarcusRD10110000
1427Kuhlin, EliasRW10114000
152Schliszka, DanielRD50110000
22Sjövall, WilliamRW50110000
179Svensson, AlecCE70110000
1830Markling, WilmerGK20000000
27Orvarson, LiamLW20000000
208Boyagi, AlexRD30000000
20Gustafsson, AxelRD30000000
2235Gäärd, NoelGK50000000
2399Grimberg, MioLW50000000
24Gustavsson, FelixRD50000000
255Blixt, NeoLD60002000
261Espenholt, LokeGK70000000
2728Markling, EmilRD70002000
2819Nilsson, HugoLD700016000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Gäärd, Noel753180:0013809386.024.33121
21Espenholt, Loke773185:00229011280.367.14012
330Markling, Wilmer72160:0011304173.1711.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS