Clubs in Västergötland
Clubs in Västergötland

Hockeyettan Södra

 
Boro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
117Sörensson, WiggoCE107714411921313917.951137318660.75
291Laframboise, JoshuaCE105510278-12202222.7363966.67
310Kankkunen, PetteriRD1027981174110513.92000N/A
421Sollin, AntonCE94481224-20401136.3644850.00
519Windahl, FilipLW1034746511011421.4345944.44
67Henell, OlleLW100771035-2000180.00101100.00
729Holm, OskarCE102464711-4100258.0013162944.83
88Andersson, VigorRD101452871000214.76000N/A
914Lövgren, FelixLD10224658-30001513.33000N/A
1076Henell, OttoLW91342642000137.6936933.33
1171Jonsson, JakobCE10213247-30111711.76567312943.41
1223Karlsson, WilhelmRD10213446-20001315.38000N/A
139Ryberg, ErikCE101230541000520.00202100.00
1415Aleksandrov, ArtemiLW101236422100254.000220.00
153Henell, VilleLD100336862000150.00000N/A
165Fransson, JoakimRD4011010100040.00000N/A
1711Hallerboij, JakobRD9011647-300050.00000N/A
1827Soijärvi, AleksiCE100118220000150.0046479349.46
1943Kellander, JesperLD200000000000N/A000N/A
2026Rosenqvist, ArvidRD400000000000N/A000N/A
2135Edlund, AlbinGK100000   0000N/A    
221Boman, VictorGK100000   0000N/A    
2362Andersson, AlfredCE10000031200060.0038458345.78
2463Pettersson, AntonRW10000011000020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Boman, Victor10105305:481311512889.842.55041
235Edlund, Albin10105302:061410511988.242.78032
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Borås HCBorås HCBorås HCBorås HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
121Svensson, AntonRW983114122101304318.6011250.00
229Davidsson, AntonRD91892743000166.25000N/A
382Aunes Johansson, AdamLW8358286511102313.04000N/A
411Lindberg, ChristianLD9178057-2110283.57000N/A
533Hirsch, AdamCE725748260001020.00486211043.64
617Smedberg, EmilRW82572743000238.7021366.67
722Rainersson, ErikRW751645410111533.3351683.33
889Pantzare, OscarRD942649271001625.00000N/A
910Storm, AlbinLW71562716000214.76841266.67
1028Andersson, ErikCE932548711101520.00987317157.31
1126Svensson, PhilipRW932567341201421.4342666.67
1212Svensson, WilliamRD8055471600030.00000N/A
1340Aterius, ErikLW8224257-20101118.1824153961.54
1424Larsson, CasperCE81346752010119.09446010442.31
1596Dahlén, AdrianCE9033242200010.00191010.00
1673Eriksen, PhilipRD903361055000100.00000N/A
1754Bartholdsson, KalleRD51122440000616.67000N/A
1863Börje, TimRW31010110000520.00000N/A
1919Olsson, OliverCE2011211000010.00505100.00
2068Ericsson, SimonRD501127523000100.00000N/A
2134Bryngelsson, AlexRW8011012-100030.00000N/A
2260Asp Cassåsen, MelwinGK90110   0000N/A    
2355Hansson, AugustRD9011875200080.00000N/A
2427Petersson, IsacCE100001010000N/A31475.00
259Nordström, FilipCE5000212-100010.0015173246.88
2635Andrén, ViggoGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Asp Cassåsen, Melwin996359:481313514891.222.17142
235Andrén, Viggo993178:097566388.892.36021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grums IKGrums IKGrums IKGrums IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Nyman, JoelLW9310136963010339.090110.00
211Stark, VictorLW82680614-80101020.00000N/A
334Ivansson, EliasLW95274712-51202520.00505910945.87
428Wiklund, AntonRD525725320102010.00000N/A
514Malmer, MelkerRW9415238-51201723.53000N/A
616Enqvist, LukasCE8235657-2020540.00995615563.87
74Bäckman, AlfredRD5033017-600050.00000N/A
819Davidsson, AdrianRD81126610-4000166.25101100.00
927Bergman, AlfredRW811235541000128.3312333.33
1029Frost, LinusRW9101036-3000119.09101100.00
118Olsson, JakobLW9101014-3000812.500110.00
126Henningsson, AlexanderCE91014110-9000166.2515616.67
1312Backlund, JonathanLW6011414-300020.006101637.50
1432Granrud, EricLD70112633000100.00000N/A
1520Bergvall, HugoLD8011037-400020.00000N/A
1622Runnemalm, PhilipRW9011224-200060.00781546.67
1718Grunditz, SiggeCE90112728-600030.00535410749.53
1817Olsson, IsacCE1000201-100010.00000N/A
197Holmgren, JohannesRD4000403-300030.00000N/A
205Jarnevi Wendegård, AntonRD6000004-40000N/A000N/A
219Göransson, DavidLD8000419-800070.00000N/A
221Törnqvist, OscarGK90000   0000N/A    
2326Falkenström, EdvinGK90002   0000N/A    
2410Röhr, ErikCE9000206-6000100.0037286556.92
253Eriksson, JohanRD90008411-700070.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
126Falkenström, Edvin996352:262216218488.043.75015
21Törnqvist, Oscar993179:0216749082.225.36012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grästorps IKGrästorps IKGrästorps IKGrästorps IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
123Fankl, PhilipCE923512510-50011711.76887516353.99
246Ramik, MichaelRW93144411-70201323.08000N/A
319Kivelä, AntonCE9224269-30001711.760330.00
492Böris, LeoCE9134046-20011010.00656412950.39
515Jansson, AxelRW93030532101837.5012333.33
612Pettersson, LiamLW9213226-40101118.180110.00
781Kanka, JakubCE9123437-4000119.0922274944.90
871Casselsten, OliverLD9123667-1000119.09000N/A
938Back Nilsson, DavidRD91238710-3000714.29000N/A
104Berntsson, RasmusLD90338516-11000180.00000N/A
1121Sandström Hult, ViktorLW92022523101728.5726386440.62
129Cederqvist, OskarRW6112217-60101010.0011250.00
1398Sterner, AlbinRW9022418-7000210.0010122245.45
1410Löfström, LucasRW9022638-5000120.00381127.27
1528Svensson, SimonLD90221037-4000120.00000N/A
168Bergkvist, FelixLD90225446-2000100.000110.00
1796Olsen Brekke, RasmusCE60112934-100060.0033366947.83
185Bolinder, ViktorRD9011445-100070.00000N/A
1990Johansson, EliasRW100000000000N/A000N/A
2061Dalin, HelmerRW400000000000N/A000N/A
2159Andersson, JohnRD500000000000N/A000N/A
2258Hägg, JoacimRD6000405-50000N/A26825.00
2335Andersson, HugoGK90000   0000N/A    
241Blomquist, IanGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Andersson, Hugo996290:251213314591.722.48022
21Blomquist, Ian995247:112610813480.606.31005
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Halmstad Hammers HCHalmstad Hammers HCHalmstad Hammers HCHalmstad Hammers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Johnsson, OscarLW9279610280101910.530440.00
243Stahre, OttoCE926828530001513.33776514254.23
37Netterberg, PontusRW934748440001915.7914520.00
424Klarin, AlexanderCE9426067-10201723.53907416454.88
523Artursson, AlexanderLW933608712002711.11591435.71
69Berg, WilliamCE9336468-20111421.4324446835.29
734Isaksson, LeoRW9145037-4100714.2913425.00
862Bergström, TimRD90444853000100.00000N/A
945Gustafsson, WilliamLW93031026-41202213.6413425.00
108Peter, SebastianRD92138611-50001910.53000N/A
1119Blomberg, AlbinLW91234431000234.350330.00
1289Bothén, TimRD903314990000230.00000N/A
1318Kulmala, EmonRW9202224-20001612.50000N/A
1421Pettersson, MelkerLD920267161001216.67000N/A
1514Larsson, OskarRW9022636-3000180.0035447944.30
1625Berglund, AntonLD2011800000020.00000N/A
1729Wassberg, FelixCE9011225-300030.0017193647.22
1832Johansson, HampusRD9011689-100090.00000N/A
1916Renemark, IsakRD90118330000170.00000N/A
2011Rix, MatheoCE300000000000N/A000N/A
2191Lindeborg, EltonCE4000000000010.00000N/A
2272Tengvall, FelixGK90000   0000N/A    
231Emvall, MelkerGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Tengvall, Felix997403:411918820790.822.82043
21Emvall, Melker993143:166465288.462.51111
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hanvikens SKHanvikens SKHanvikens SKHanvikens SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Frantz, SebastianRW9369868-20201618.75684010862.96
214Sigrell, ElliotRW9178046-2010214.76000N/A
334Palm, ErikLD8077268-2000140.00000N/A
416Ek, AlexCE9336258-32103010.000110.00
520Claesson, SamuelLW9156435-2000156.6733366947.83
610Thulin, JoelRW9415037-40201723.5321366.67
725Edvardsson, TureRW941544310202020.00000N/A
821Pettersson, HugoRW941543300202317.3935427745.45
919Pedersen, AlbinLW9134838-5100175.8810203033.33
1011Feuk, LucasLW91231034-1000812.508162433.33
1112Hallberg, HenrikRW9112225-3000224.5522254746.81
125Carlsson, PelleLD91124422000520.00000N/A
1313Jona, ChristofferLW91128303000714.290550.00
1429Falk, AdamLW9022447-3000120.00898417351.45
159Redstedt, TimRD90223167-100090.00000N/A
1626Martinsson, KelvinLD90112541000100.000110.00
1755Almgren, LudvigLD9011858-300070.00000N/A
1880Ounasvuori, MikaLW90112620200050.000220.00
198Hurtig, EdvinLD300001100000N/A000N/A
2022Frantz, MathiasRD8000402-200040.00000N/A
217Sjölund, IvarLD80003836-300080.00000N/A
2235Sjöberg, MikeGK90000   0000N/A    
2330Brännman, MarcusGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Sjöberg, Mike995260:001210812090.002.77031
230Brännman, Marcus995285:381811313186.263.78005
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC DalenHC DalenHC DalenHC Dalen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
124Svensson, Liam**LW534724221101520.0051683.33
293Sandahl, HampusLW7257417-6010267.69000N/A
323Glad, DanielLD70771076100030.000110.00
467Thörnberg, JesperLW72460310-71101315.3826123868.42
52Johannesson, AntonLD715624310101010.00000N/A
695Kling, LucasCE632585321011421.43731070.00
722Persson, LiamLW621304131101315.38404100.00
891Pedersen, MarcusRW7213412-10201216.6716714.29
977Westh, VictorLD71232440000119.09000N/A
1098Zetterkvist, CharlieCE62024312000450.00000N/A
1125Romfors, WilliamCE7112045-1000520.0040488845.45
1229Rostedt, HugoCE71120110010156.6730346446.88
1348Kiirikki, JoelCE71124532000250.0021366.67
1432Styrenius, NoelRD7022845-1000120.00000N/A
157Kruse, HugoLD7101015-4000425.00000N/A
1626Angel, GustavLD7011022000050.00000N/A
1711Nousiainen, NicklasCE7011438-5000160.00574810554.29
1837Arwidson, FabianGK10000   0000N/A    
1934Andersson, LiamCE100000000000N/A000N/A
99Danielsson, LinusGK10000   0000N/A    
2163Lilja, OscarRW2000000000020.00101100.00
2241Stenberg, JamesLW300000000000N/A000N/A
231Larsson, MaxGK50000   0000N/A    
2433Alexandersson, AlbinGK70000   0000N/A    
256Ernstig, CarlLD7000034-100040.00000N/A
269Wallqvist, OliverLW7000233000030.0035296454.69
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Alexandersson, Albin776358:211511913488.812.51042
237Arwidson, Fabian71159:064151978.954.06001
399Danielsson, Linus71000:00000N/AN/A000
1Larsson, Max75000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita Hästen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
176Wahlgren, JoelLW737100111101101717.6512333.33
212Edwardsson, Carl-HenrikRW8819107072312532.005131827.78
327Davidsson, OscarCE827969360001118.18495910845.37
496Samuelsson, JacobRW843727430002119.0522450.00
529Matthiasson, LeonLD815661046100911.11000N/A
677Wahlgren, MaxLW841545321101526.6713425.00
767Kaijser, SebastianLW832525232101225.00000N/A
820Eriksson, MarcusCE80442413000100.0038195766.67
986Sellin, JesperLW521327303000633.33000N/A
1015Styf, HelmerLW7033034-100060.0025305545.45
1113Alftberg, PhilipRD8033452300090.00000N/A
127Styf, HugoRD80338844000120.00000N/A
1350Wahlgren, TimCE61122422000137.6953399257.61
1462Östberg, CasperLW7112046-2000156.67101100.00
1528Nord, FredLD6022051400030.00000N/A
1623Ivarsson-Hamberg, AlbinCE70222741300080.00545110551.43
1753Wäng, CalleRD8022070700090.00000N/A
1851Carlson, AlbinLD80226523000170.00000N/A
1918Andersson, HampusRW81010312000250.00000N/A
2043Häggström, LeonRD8011673400090.00000N/A
2121Önander, EmilCE100000000000N/A000N/A
2271Aldén, EmilCE300000000000N/A000N/A
26Berggren, HermanLD3000001-10000N/A000N/A
2437Fahlström, DanielGK80000   0000N/A    
2540Aldenrud, PhilipGK80000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Aldenrud, Philip884224:26511011595.651.34030
237Fahlström, Daniel885261:271110711890.682.52141
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Huddinge IKHuddinge IKHuddinge IKHuddinge IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Liiv, DanielRW84262513-81201822.220110.00
29Karlsson, OlleRD92466512-70202010.00000N/A
326Karlsson, AlexanderLW81564642010128.3320123262.50
422Eljas, EricCE8224057-20001216.67475910644.34
518Aronsson, EmilCE82242312-90101910.531157118661.83
629Puikkonen, DavidCE9224635-20101612.5052419355.91
77Jankler, EliasRD91348610-4000147.14000N/A
819Dahlqvist, RasmusLW9044243100080.00000N/A
923Ahlén, TobiasRW9044405-5000120.00000N/A
1014Åhs, GabrielLW93034310-71202910.340220.00
1117Franz, AndreLW82132431000922.22000N/A
1212Wassenius, CarlRW21230202100520.00000N/A
1316Kronnäs, CharlieLD91121047-3000137.69000N/A
1425Holmberg, EliasRD80221227-5000110.00000N/A
1530Matthiesen, LeoGK90220   00010.00    
163Humble, OttoLD9022444000060.00000N/A
1710Jonasson, BjörnLW41014202000520.00000N/A
1828Odelius, WilliamLD51012440000616.67000N/A
196Klingvall, AxelLW101101010000N/A000N/A
2086Klasen, LinusRW1011223-100040.00000N/A
2115Lundström, AlveLD7011241300060.0022450.00
2221Strandberg Sarén, NilsLD100000000000N/A000N/A
2311Dahlberg-Karlsson, RasmusLW2000000000010.00000N/A
99Tillström, SamLW200000000000N/A000N/A
5Wiberg, NoahLD200000000000N/A000N/A
2620Engman, TheodorRW7000201-100090.00000N/A
2724Tuomarila, TedCE8000212-100010.0019294839.58
2835Svärd Karphed, WilliamGK90000   00010.00    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Matthiesen, Leo997391:291918820790.822.91024
235Svärd Karphed, William993153:215677293.061.96112
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-Ljungby[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Lindberg, GustavLW7651108351202128.5726825.00
286Bernhardtz, ViktorLW7099283500080.00000N/A
360Ek Koskela, HugoLW742626600101723.53000N/A
417Lindqvist-Muci, NoaCE73360743010742.86555410950.46
572Ståhl, OskarLW6235275320101612.500110.00
616Rupi, NikolajCE7235448-4000728.5745944.44
711Sjöblom, LukasLW714512550000128.33635611952.94
823Falk, SimonRW504427440000130.0021366.67
94Fransson, MartinLD70444911-2000250.00000N/A
105Myrestam, EdwinRD23030422000560.00000N/A
1129Dynell, EliasRD41234550000520.00000N/A
1210Käkelä, LucasCE7123247-3110128.3342499146.15
1337Hagberg, KasperRD6011413-200060.00000N/A
1422Davidsson, JonathanCE7011015-400050.0017122958.62
18Fredh, RasmusLW7011016-500090.000110.00
161Bäccman, LeviGK10000   0000N/A    
24Hadnagy, MichaelLW1000001-100010.00000N/A
185Fransson, MaxRD2000011000020.00000N/A
199Kamperhaug, BenjaminLD200000000000N/A000N/A
5Paulson, MusseRD2000001-10000N/A000N/A
2191Håkansson, AxelCE4000401-10000N/A22450.00
2230Björk, MelkerGK60000   0000N/A    
238Ehrenflod, SebastianLD60003541300090.00101100.00
2435Holm, VilgotGK70000   0000N/A    
2576Van Mourik, JaidyRW7000002-200010.00000N/A
262Elisson, AlvinRD7000424-200030.00000N/A
2714Johansson, ValterLD700010710-300020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Holm, Vilgot776340:342313916285.804.05024
230Björk, Melker76285:278303878.955.62001
31Bäccman, Levi71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Karlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
19Olofsson, ViktorLW93912214212310368.330220.00
242Värmhed, DennisCE94482142120002218.18775713457.46
313Abrahamsson, JoelLW960669181001931.580110.00
411Ekefjärd, ElliotLW933608171001520.00101100.00
528Sjöström, EliasLD906612725000290.00101100.00
661Sjögren, MalteRW906620615000180.00101100.00
721Ratkovic-Berndtsson, JoelLW9415105321002218.18731070.00
895Crus-Rydberg, VictorCE814506150001010.00654711258.04
97Fredin, LukasLD90550808000130.00000N/A
1058Hassel, OskarLD80440112900070.00000N/A
1180Von Dahn, MalteLW92132303000728.57000N/A
128Törnkvist, ColinRD11232606000425.00000N/A
1339Emvall, OscarLW91230321110185.56841266.67
1478Andersen, JonathanCE912325422000911.11525510748.60
1516Hagman, OscarRW90330404000110.00000N/A
1612Larsson, FreddieLW82028523000258.00000N/A
1729Olofsson, RasmusCE920204130001513.33566211847.46
1853Israelsson, KevinRD81122541110234.35000N/A
194Schalin, NoahRD91122725000616.67000N/A
2017Eckmyhl, WilliamRD1011012-100020.00000N/A
2123Wendt, HugoRD9011250500060.00000N/A
2230Larsson, LudvigGK20000   0000N/A    
2399Bjarkå, AlbinLD600000000000N/A000N/A
2435Hedlund, AugustGK70000   0000N/A    
2550Mangbo, AxelGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Mangbo, Axel996360:041013214292.961.67151
235Hedlund, August973194:385687393.151.54030
330Larsson, Ludvig92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kungälvs IKKungälvs IKKungälvs IKKungälvs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Knoester, EliasRW9481249720103112.909303923.08
271Gabay, OliverRW8741126510202825.00000N/A
346Hultfelt, RasmusRW84610127521301723.5323113467.65
428Olsén, AlexanderRW93361056-1120933.33456110642.45
510Nilsson, AxelRD8055469-300090.00000N/A
620Jacobson, WilliamRW82246422001633.33000N/A
727Asp, HannesCE8044246-2000110.00537813140.46
855Rix, ElisLW830303301102114.29000N/A
922Åkerblad, RasmusLD90331068-2000120.00000N/A
1024Roos, HampusLW4202424-2000633.330110.00
1144Persson, AlfredRD4022234-100030.00000N/A
125Åberg, EmilLD7022241300020.00000N/A
1398Ridell Boman, AugustRW90221245-1000110.00455810343.69
1467Malmunger, WikingLW8101926-4100616.67381127.27
1578Nömme, AdamRW2011012-100070.00000N/A
169Österman, MaxLD7011824-200080.00000N/A
178Fagerberg, ArvidLD80116440000110.00000N/A
1865Bayati, LiamRD9011035-200040.00000N/A
191Hennings, TheoGK10000   0000N/A    
2016Jonasson, LinusRW2000001-100030.00000N/A
58Sjöberg, WilhelmRW2000001-100010.00000N/A
2258Esbjörs, JacobCE3000000000010.00000N/A
2323Mohammad, YousefLD300020000000N/A000N/A
2457Linnard, NoelLW4000202-200060.000330.00
2517Öberg, MelkerLW7000402-200080.0011250.00
2635Ratkovic-Berndtsson, HannesGK80002   0000N/A    
2711Österman, EricRW8000204-400030.00101100.00
2870Rotting, CharlieGK90002   0000N/A    
2914Hedin, LiasRW90003103-300030.0023325541.82
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Ratkovic-Berndtsson, Hannes986364:462620723388.844.28024
270Rotting, Charlie993177:151010511591.303.39021
31Hennings, Theo91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mariestad BoIS HCMariestad BoIS HCMariestad BoIS HCMariestad BoIS HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Lundman, AlexanderCE8127190122101503534.29000N/A
295Blomberg, AntonRD8491316133101203411.76000N/A
377Lindewall, JeremiasLW8571229271201926.3211250.00
426Norén, GustavCE743769361001526.6743357855.13
511Weinö, WiggoLW83474141130002512.0012333.33
691Marcelius, OliverCE83474122100002114.29625511752.99
710Wennlund, MaxCE71676716001175.88764412063.33
894Haugen Amundsen, FelixLD816701129010119.09000N/A
971Håkansson, ManneLD723548351001020.00000N/A
1080Jonsson, KarlRD714561129001714.29000N/A
1119Haugen Evensen, CasperLW80552716000170.0072977.78
129Blixt, VidarRW8314315322102213.64303100.00
1343Eklund, SamuelRD72240835000540.00000N/A
1449Fält, AlexLW8044692700050.0015183345.45
1563Persson, AntonCE6101212-1000425.00101100.00
1613Astley Rydberg, AndréCE7101223-1001250.0025244951.02
178Good Bogg, DennisRD50113333000040.00000N/A
1818Gustafsson, VilleRW6011012-100010.00000N/A
1972Selindh, LucasGK80114   0000N/A    
2065Blom-Rotmark, WilmerLD100000000000N/A000N/A
7Larsson, JoelLD1000001-100010.00000N/A
2224Nordberg, MelwinRW200001100000N/A000N/A
2328Ahlgren, AlfredRW2000000000010.00000N/A
88Gustavsson, Carl-JohanLW2000001-10000N/A000N/A
66Ottosson, LukasLD200000000000N/A000N/A
265Willman, NeoLD3000222000030.00000N/A
2728Cruus, JoelLD7000222000040.00000N/A
2835Hultgren, KimhannGK80000   0000N/A    
2953Nilsson, AlfredRW8000603-300020.0024633.33
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Selindh, Lucas886362:291615316990.532.65051
235Hultgren, Kimhann882119:083424593.331.51020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mjölby HCMjölby HCMjölby HCMjölby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
112Sikl, AdamRW9561167701302520.0061785.71
217Lindblad, AdamLD919106981010224.55000N/A
355Karlsson, OscarLW953846511302025.0032316350.79
491Lillsund, SebastianCE9178625-30101010.00705012058.33
538Lagerqvist, WilliamCE934748530001323.08871553.33
621Forsell, MaxLW70772965100070.00576312047.50
720Lundqvist, EdvinCE9426046-21201723.53755713256.82
887Nelly, AndreasRW81342660000714.2921366.67
911Karlsson, AdamRW91340651010137.69000N/A
1095Rapp, ChristofferRW9134034-1000128.33000N/A
1119Pousette, ArvidCE92130541000922.2235346950.72
1229Lindholm, DavidCE71232642000616.67581338.46
1333Strand, WilliamRW90331634-1000220.00101100.00
1415Strand, LudwigRD820207521001414.29000N/A
1514Persson, SimonRD9112247-3000812.50000N/A
1622Lundqvist, AdamRD902210972000160.00000N/A
177Wikudd, MathiasRW31010211000520.000110.00
1818Andersson, LeoLW81010202000250.00000N/A
198Lundkvist, AlfredLD9101258-3000616.67000N/A
2027Rosén, AlwinRD91016413000333.33000N/A
216Andersson, OlleLD500000000000N/A000N/A
2271Rydin Irebro, HannesRD7000023-100020.00000N/A
231Nyberg, AnthonyGK90000   0000N/A    
2437Forsberg, EricGK90002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Nyberg, Anthony996335:131313214591.032.33042
237Forsberg, Eric994202:2615718682.564.45003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Dackell, TimCE9167859-4010214.76686313151.91
272Heiver, AlexanderRW9426647-32102615.3822450.00
324Stahmann, VilmerCE92461035-20101811.1114520.00
444Sandberg, AlexanderCE9325458-30102412.50566011648.28
588Fox, GriffenCE92353134-10101711.760110.00
68Ranström, MaxLD9145025-3010214.76000N/A
718Folkesson, LucasRD82130431001540.00000N/A
811Wälimaa, SamuelCE71230422010812.50691540.00
99Sundlöv, SebastianCE9123227-5010911.11646112551.20
1033Lönqvist, LudwigRW9123435-2000911.11281020.00
1191Elie, VinceRW9033217-6000310.0017173450.00
1281Nilsson, RasmusRW9112024-2000119.090110.00
1322Klavhed, LeoLD90226811-300090.00000N/A
1448Arvedson, CalleLD90221235-200060.00000N/A
1528Mörnhed, HugoCE51012101000333.3322396136.07
167Ollas Mattsson, IsacLD90118410-600080.00000N/A
1766Kemppi, MathiasLW90111049-5000170.000110.00
1899Grindhage, SiggeRW200000000000N/A000N/A
15Jadeland, SixtenCE2000000000010.00000N/A
2026Johansson Blomgren, LucasLD2000202-20000N/A000N/A
2154Parkosidis, MatheoLD4000001-100030.00000N/A
221Persson, AlgotGK90000   0000N/A    
2330Baden, ThorGK90000   0000N/A    
2420Mowe, HermanRD9000216-5000140.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Persson, Algot998421:502218220489.223.13026
230Baden, Thor993111:239364580.004.85001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nyköpings SKNyköpings SKNyköpings SKNyköpings SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
119Isiguzo, PatrickCE94374613-70102119.0515122755.56
267Olsson-Trkulja, DanielLW80662614-8000120.00748015448.05
323Mäntynen, TomiRW840423301302714.8112333.33
472Svedberg, SamuelCE9303435-20011030.0039569541.05
518Karlunden, TheodorLW9033813-2000340.00486411242.86
668Laine, WilleRD9112239-6100166.25000N/A
780Bergström, FelixLW91122220000128.33861457.14
87Aho-Schjölin, StormLD2022024-200080.00000N/A
977Risberg, JonasLW91011219-8000333.3314520.00
1090Axbom, RobinRD3011634-100070.00000N/A
1191Schünzel, LukasLD6011215-400060.00000N/A
1283Råman, MelvinRD6011207-7000100.00101100.00
1351Andersson, JonathanLW8011059-400090.0021366.67
1492Eriksson, KarlCE80112220000140.0024305444.44
1517Kauppila, SebastianLD8011438-500060.00000N/A
1620Ahlberg, ElliotRW9011437-4000100.0034742.86
1726Arvidsson, AlbinLD9011424-200050.00000N/A
1813Eneman, LiamLW100001100000N/A000N/A
197Ahlinder, MalteRD1000000000010.00000N/A
1Bernkert, ViggoGK10000   0000N/A    
23Byhlin, LucasLD1000001-100030.00000N/A
16Larsson, AlbinRW1000001-100010.00000N/A
10Moberg, JohnLW1000002-200020.000110.00
2499Björlin, CharlieLD1000200000010.00000N/A
2516Samuelsson, JacobRW3000001-100030.00000N/A
2697Mjösberg, AlbinRW50002504-400050.000330.00
2760Sundström, JohannesGK80000   0000N/A    
2822Åkerfelt, AlexanderLD8000236-300050.00000N/A
2955Nilsson, ArvidLD8000403-30000N/A000N/A
3050Hjerp, LinusGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Hjerp, Linus997321:371816017889.893.36014
260Sundström, Johannes984221:121611613287.884.34113
31Bernkert, Viggo91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
161Nordmark, EricLW106915129451203318.18000N/A
238Bergström, ArvidLD10111126954010293.45000N/A
326Hellerstedt, IsakCE103811410460001915.79636112450.81
428Fransson, WilliamRD10381149720301421.43000N/A
511Nielsen, IsacLW6641009363101931.58861457.14
656Sandberg, VincentCE105510411561202718.52571241.67
760Nermark, JoachimCE1045947250211428.57635812152.07
834Barklund, FilipLW101788431000185.5624633.33
972Johansson, HannesRW843707250102218.18000N/A
105Persson, LabanRD10257878-11101711.76000N/A
1114Gath, LoveCE102241426-40102010.0048328060.00
1215Persson, AdamCE101342523000156.67707314348.95
136Ohlsson, JoelLD1013441055100119.09000N/A
1431Hansson, SimonLW920242110201315.38000N/A
1516Tallberg, KimLW3112223-1000425.00101100.00
169Neumann, JohannesLW5112024-20001010.0031475.00
172Angesved, TheoRD4022441300080.00000N/A
1813Liljegren-Rungegård, AmadeusLW100221025-3000100.00000N/A
1979Grundström, VictorCE101014624000119.098212927.59
2024Berglund, AlbinRD8011061500090.00000N/A
2147Lindström, ValleRD9011252300070.00000N/A
229Burehed, MathiasRD100000000000N/A000N/A
99Hållström, MiltonLW100000000000N/A000N/A
2417Lindvall, EricCE200000000000N/A101100.00
257Ekman Larsson, KevinRD6000251400030.00000N/A
2639Cederlund, EmilGK100000   00010.00    
2770Von Schoultz, MartinGK100000   00010.00    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Cederlund, Emil10106368:481513014589.662.44042
270Von Schoultz, Martin10104239:549808989.892.25131
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tranås AIFTranås AIFTranås AIFTranås AIF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Eklöf, PontusLW921416211740101414.2951683.33
227Ternblad, AlexanderCE95813612752302619.23997917855.62
319Ruuskanen, MarkusLW97411212661302825.0015616.67
411Frank, LucasRD9461049630201526.67000N/A
526Isaksson, LukasRW92810667-10101118.180220.00
62Fredriksson, AlexanderLD8325296600001030.00000N/A
78Sjöberg, CarlCE9404436-31101330.77545310750.47
815Carlqvist, DanielRD9044267-1000130.0011250.00
921Eklund, GabrielLW9202234-10001020.004131723.53
1016Johansson, AxlRW9112837-4000195.264141822.22
1128Eklöf, PetterRW91121228-61001010.00727214450.00
126Nilsson, EdvinRD4022225-300050.00000N/A
1325Lindman Gustafsson, HugoRD9022243100060.00000N/A
1410Puistola, NiklasRD9022834-100080.00000N/A
1524Nilsson, OliverRW9011636-300090.000440.00
165Morin, MelkerRD9011856-1000130.00000N/A
174Norberg, JohanLD90111057-2000130.00000N/A
1835Sääf, OscarGK10000   0000N/A    
1924Svensson, Liam**LW100000000000N/A000N/A
206Bodin, EliasLD100020000000N/A000N/A
14Lekbrant, FilipRW1000200000010.000110.00
2217Ström, JonathanCE2000012-100020.000110.00
2335Ranehamn, EmilGK20000   0000N/A    
22Sjöö-Laisio, VincentLW200000000000N/A000N/A
2512Svensson Träff, LudwigRW3000612-100020.00000N/A
2630Massot, NoelGK40000   0000N/A    
2718Rehnqvist, ElliotCE4000000000010.000220.00
281Johansson, JoelGK50000   0000N/A    
291Erliden, NoahGK60000   0000N/A    
3029Bergfoth Fransson, LukasCE600002110000N/A14213540.00
319Ek, IsacRW600020000000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Erliden, Noah965300:591813815688.463.59023
235Sääf, Oscar91160:002192190.482.00010
330Massot, Noel943180:0010869689.583.33021
41Johansson, Joel95000:00000N/AN/A000
35Ranehamn, Emil92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tyringe SoSSTyringe SoSSTyringe SoSSTyringe SoSS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
192Forssander, TeodorLW102111321046000326.25000N/A
29Jansson, GabrielLW9731049631202429.1733650.00
391Kumlin, EliasCE10731047341502825.00565811449.12
480Laband, LudwigRW1036987340002015.0031215259.62
550Thorbjörnsson, LiamLD1016781266100254.00000N/A
661Sundström, LudwigCE932526420101225.00716713851.45
718Söderberg, ViggoLW81452514000714.290220.00
816Laksonen, AlbinRW101454761010254.00101100.00
93Kroon, MaxRD103146624100837.5011250.00
1071Blomdahl- Arnoldsson, AlgotCE10134823-1010616.6733528538.82
1132Persson, VildeLD80331034-100090.00000N/A
1213Sundqvist, SimonCE10033254100060.00466411041.82
1327Burwall, ErikRD100334853000100.00000N/A
1423Ivehed, IsakRW10112226-4101520.00000N/A
157Tängerby, OskarRD101121237-4000812.50000N/A
1672Bertilsson, PhilipRW10022241300090.00641060.00
1712Macdonald, AntonLD100223762400070.000110.00
1829Stjärna, JakobLW2101212-1000333.33101100.00
1920Jakobsson, SamCE100000000000N/A000N/A
47Karlsson, IsacRW100000000000N/A12333.33
2147Svensson, ConradCE2000000000020.00000N/A
2210Floryk, DanielRW4000001-100010.00000N/A
2359Dahl, TheoLD9000202-20000N/A000N/A
241Ingelfeldt, AdamGK100000   0000N/A    
2530Zieba, JosephGK100002   0000N/A    
2615Persson, AlgotLW10000612-100060.000220.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Zieba, Joseph10106358:481516918491.852.51033
21Ingelfeldt, Adam10104244:351211212490.322.94022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerviks IKVästerviks IKVästerviks IKVästerviks IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
196Lundman, SebastianLW10511162151050202718.520550.00
220Wolf, NoahRW10951427161062003129.030220.00
327Tenemyr, JacobLW10671314161151112920.6942388052.50
437Kjellen, SebastianRW1054987700203016.6732560.00
514Rothsten, HenningRD103368141130011915.790110.00
629Sirkka, JackRW10235547-30001118.180110.00
716Stavlind, EdvinLW9224057-20001020.0011250.00
85Dervall-Svensson, EliasLD6044645-1000130.0062875.00
941Torvfelt, EmilCE102132611-50101216.67815313460.45
104Åman, LukasRD9123048-4000425.00000N/A
117Carlsson, JoelLD90334510-5000110.00000N/A
129Flygt, LukasRD100331012120000100.00000N/A
1319Köhler, KnutCE1003310711-4000110.00769717343.93
1421Eriksson, AxelLW10112839-6000911.1142666.67
158Svensson, WilmerCE5022035-200020.003131618.75
1686Johannesson, HampusLW8022448-4000130.0042428450.00
1711Backman, AttilaLD1002237880000100.00000N/A
1828Hedberg, FilipLD810121192000137.69000N/A
1989Åhman, AlfonsLW810123301001100.00000N/A
2071Ledin, FabianCE10101436-3000520.0012354725.53
2199Josefsson, AxelRW100000000000N/A000N/A
1Ståhl, OskarGK10000   0000N/A    
2317Geschwind, OscarCE2000010100060.00941369.23
2470Lundin, TylerGK90000   0000N/A    
2535Wagner, SebastianGK100000   0000N/A    
2624Collins - Florén, OliverRD10000235-200010.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Wagner, Sebastian10108464:452523125690.233.23044
21Ståhl, Oskar101101:04011100.000.00000
370Lundin, Tyler1093137:1314587280.566.12002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS