Clubs in Småland
Clubs in Småland

HockeyAllsvenskan

 
AIKAIKAIKAIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
198Theocharidis, TheoklisLD1431316619613110585.17000N/A
229Ljungman, DanielCE14671310174131012722.221288921758.99
312Pooley, ScottRW145712616610110578.7743757.14
478Johansson, OliverRW147411414591201936.8435837.50
571Rolston, RyderRW144610211101010468.7021366.67
658Magnusson, OskarLW143690144102002611.5413425.00
772Lennartsson, ViktorRW145381012661002123.8126825.00
820Rudslätt, RasmusLW12437611560201921.05797715650.64
923Vesel, TylerCE14347013851002412.5011813225047.20
1087Schreiber, MartinLD1425710188100011910.53000N/A
1126Nord, OscarCE14336613851202512.0023540.00
1213Kopac, BornaLW1324625411001612.500220.00
1315Grönlund, AndersRD1424661156000922.22000N/A
1470Isén, EdvinLD1415601028000119.09000N/A
1533Pethrus, WilliamRD1414501578000128.33000N/A
1625Bengtsson, ChristopherLW1022466240001513.33101100.00
1727Björk, ChristofferCE12224356421101612.50516411544.35
186Vainio, OlliRD141341614131000185.56101100.00
198Jonsson, SamuelLD7112446-2100128.33000N/A
2064Boije, SidCE2011011000010.0072977.78
2130Brattström, VictorGK130112   0000N/A    
2288Enroth, JhonasGK140110   0000N/A    
2338Contreras, LeonGK10000   0000N/A    
2476Hellgren, LudwigCE2000001-10000N/A34742.86
2516Nordstrand Jansson, NeoLW4000001-10000N/A000N/A
267Pettersson, LudvigRD7000001-100020.00000N/A
2763Eriksson, MaxRW13000224-200080.00101100.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Brattström, Victor14136363:421115316493.291.81051
288Enroth, Jhonas14148483:212317419788.322.86171
338Contreras, Leon141000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Sterner, KarlRW146410101017-71102326.0910513924443.03
28Osmanis, BrunoRW14549278-13203315.15000N/A
392Salonen, SamuelLW144594510-50202714.816101637.50
491Vesterlund, LukasLW1445910918-90112913.7933650.00
540Ohlsson, AntonCE14279278-10012010.007810418242.86
633Asplund, OskarLD1418941316-3000195.26000N/A
796Jarbsjö, MarwinLW1435828710001323.08591435.71
810Forslund, CharlieLW141674916-7010273.7011250.00
916Sundqvist, LeoRW143364532110348.820110.00
1071Ragnarsson, JakobLD11224331014-40101315.38000N/A
1117Pentler, OscarCE122023156-1000922.22678415144.37
1229Smith, LukasCE142026440001825.00448112535.20
133Hammarlund, EdvinLD1302214911-2000130.00000N/A
1413Schlyter, FrederikLW140220412-8000140.005111631.25
159Degnell, EliasLD140226610-400060.0011250.00
1654Wernquist, NikodemusRD14022856-1000130.00000N/A
175Proos, AlexanderRD7101014-31001100.00000N/A
1822Johansson, ViktorRW14101438-5000137.690110.00
194Aronsson, VictorLD11011839-600070.00000N/A
2036Lerebäck, LeonRD120118411-7000120.00101100.00
2123Bartholdsson, NilsRW1000002-200030.00000N/A
75Nilsson, TemujinRW1000002-20000N/A000N/A
236Pecirep, WilliamCE300020000000N/A36933.33
2475Karling, NeoRW400000000000N/A000N/A
2530Hävelid, HugoGK140000   0000N/A    
261Forslund, TimGK140000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Forslund, Tim14147377:132015417488.513.18132
230Hävelid, Hugo14149468:162719322087.733.46036
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
BIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK Karlskoga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Treloar, TravisCE144711211740002814.2915616.67
271Pastujov, NicholasCE14279161275010326.2510610020651.46
341Emanuelsson, JesperLW13448245500203511.430220.00
448Golder, CarsonLW14358457-2100466.520220.00
58Ölvestad, LucasLD1443710121110002317.39000N/A
614Björklund, HenrikRW144372247-31402416.6726214755.32
715Franzén, GustafCE14347839-60302313.041288621459.81
89Teräväinen, EeroLD141671013103000313.23000N/A
921Holmertz, OscarCE14314245-11101717.65981752.94
1090Olsén, RikardRD141340972000234.35000N/A
1112Thorell, GustafRW14134625-3000147.14785613458.21
1217Blaisdell, HarrisonLW90441056-1000180.000110.00
1378Käyhkö, OnniRD61232220100616.67000N/A
1419Hermansson, JonathanLW121230532000119.090110.00
1527Sjökvist, TobiasRW14123467-1000911.119122142.86
1640Jellvert, KalleCE9033237-400060.0052409256.52
1744Harju, JonatanRW81124523100616.67101100.00
1820Westlund, WilhelmLD14011226-4000150.00000N/A
1922Lang, ViktorLD14011844000070.00000N/A
2039Berglund, VincentGK10000   0000N/A    
1Fredriksson, GabrielGK10000   0000N/A    
2239Jacobsson, CasperGK30000   0000N/A    
2329Lawner, OscarLW3000213-200010.00000N/A
2499Bråtner, WilliamCE5000001-10000N/A0110.00
2538Järås, Karl-AlfredLD8000000000020.00000N/A
2649Sättermann, DouglasRW10000001-100010.00000N/A
271Lindbom, OlofGK130000   0000N/A    
2860Goos, MånsGK130000   0000N/A    
294Leandersson, AlexanderRD14000237-400080.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lindbom, Olof141310497:042123225391.702.53226
260Goos, Måns14136339:121813415288.163.18033
339Berglund, Vincent141000:00000N/AN/A000
1Fredriksson, Gabriel141000:00000N/AN/A000
39Jacobsson, Casper143000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK OskarshamnIK OskarshamnIK OskarshamnIK Oskarshamn[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Svensson, JoelRW151310232131122704727.667121936.84
214Karlsson, CalleCE159101941113-23304619.57000N/A
310Brown, MatthewLW1541014215780002913.798172532.00
48Elofsson, AxelRD1501414814122000240.00000N/A
59Dzhaniyev, DaniyalCE1557128151141003215.62000N/A
659Svensson, VilleCE15571210151140102321.748011119141.88
733Engsund, FiliphCE1548126161241112317.3914811426256.49
841Eriksson, MelkerRW1325714911-20101118.18827916150.93
966Markman, LudvigLD1232513121021012114.29000N/A
1071Sveningsson, FilipLW90552853000170.00000N/A
1162Ågren, ManuelLW5224023-1010633.33101100.00
1220Malmström, AntonLD31340725000333.33000N/A
1319Georgsson, LudvigLD121346651000812.50000N/A
1477Hansson, HermanLW152133047-3000229.090110.00
1521Hallquisth, TheodorRD1212341147000520.00000N/A
1622Björnkvist, AxelCE1512341633000911.11567513142.75
1736Rosander, DavidLD150336810-2000180.000330.00
1818Larsson, AlbinRW14112024-2000425.00000N/A
197Näsén, PontusRD3101223-1000250.00000N/A
2011Dietz Larsen, SörenRW15101225-3000911.110330.00
213Östman, LudvigLD9011876100070.00101100.00
2227Allvin, HugoLD11011412-100040.00000N/A
2323Myrberg Andersson, JoelRW100000000000N/A000N/A
23Nilsson, WilleRD100000000000N/A000N/A
2529Karlsson, OlleLW2000000000030.00000N/A
20Vidsäter, MelkerCE200000000000N/A000N/A
2723Younan, AlexanderLD3000012-100030.00000N/A
2830Schoch, GuillaumeGK50000   0000N/A    
2923Pärna, MartinRW7000012-100030.00000N/A
3026Jonsson, VilleRD110003958-3000100.00000N/A
3137Vuorio, EmilGK150000   0000N/A    
3245Nyman, AxelGK150000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Vuorio, Emil151513741:504027031087.103.24075
245Nyman, Axel15153153:4411576883.824.29012
330Schoch, Guillaume155000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalmar HCKalmar HCKalmar HCKalmar HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Felton, ChristianRD1458131617892112619.23000N/A
223Vitelli, ReeceCE1457126143112104710.6423540.00
324Ekmark, ElliotCE146410489-12313020.0012913626548.68
49Klingsell, ViktorLW144610010641002516.00000N/A
593Limpar Lantz, MarcusCE143710614681002313.04966115761.15
684Bergsland, TommyRD142810414131010316.450110.00
719Mcshane, AllanCE11448214680001526.67565411050.91
818Lindén, JesperLW1426810121020001513.33000N/A
925Johansson, KimLD14178101486100323.12101100.00
1015Andersson, JonathanLD140881014131000260.0011250.00
1113Plato, HampusLW1143733761010429.52101100.00
1278Ihs-Wozniak, JakobLW144370111100103013.330220.00
1373Johansson, ValdemarLW14246101091010306.67303100.00
144Törnqvist, PhilipRD141342550000714.29000N/A
1520Smeds, ViktorCE14112457-2000119.0916183447.06
1636Brochu, BrettGK140222   0000N/A    
1711Wigley, MathiasCE14101038-5000263.85878216951.48
1891Westlin, ArvidRW14101023-1000119.09000N/A
195Aronsson, TobiasLD11011442200070.00000N/A
2047Ekefjärd, ElliotLW1000001-100010.00000N/A
2168Dunegård, GustavCE300000000000N/A000N/A
2243Eckmyhl, WilliamRD8000201-100030.00000N/A
2358Jonasson, HugoLD11000842200090.00000N/A
2431Malmqvist, CarlGK140000   0000N/A    
2529Vesterlund, ValdemarLW14000803-300030.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
136Brochu, Brett141413740:162627029691.222.11293
231Malmqvist, Carl14142103:129394881.255.23002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Kelleher, TylerLW141117288209112404723.40000N/A
29Zackrisson, PatrikRW1361117018991101833.3315613529153.61
314Lang, OskarLW148816216794303026.6733650.00
415Stakkestad, ÅkeRW14791615171070213718.9212333.33
512Passolt, JoshRW1477146188100013023.3335837.50
636Lissel, AugustCE147512814591103221.88626612848.44
77Angle, TylerCE141101161798010234.35748616046.25
834Crookes, ZakiRW143710412570002313.0410213132.26
923Berger, CarterRD113471011832001421.43000N/A
106Lundqvist, AlexanderRD1425729181170002010.00000N/A
115Sjöholm, VictorLD1323512184140002010.00000N/A
123Nilsson, FredRD140554871000110.00000N/A
138Lagerberg-Hoen, JonasRW41340505000520.00000N/A
1427Mccourt, RileyRD1404441174000190.00000N/A
1526Langvardt, RockyLD1403381367000180.000110.00
1617Altörn, DennisRW142024211100540.0036933.33
1710Kleffner, PaxCE71126541000812.50000N/A
1824Eljas, ArvidRW14112626-4010175.88397411334.51
194Andersson, AdamLW3011023-100030.0010122245.45
2022Lidén, VilgotLD9011094500050.00000N/A
2129Staios, NathanRD9011654100040.00000N/A
2221Larsen, OliverLW11011024-200060.00000N/A
2311Karlsson, MartinLW140111527-5000140.0023540.00
2435Jobs, AgustGK20000   0000N/A    
2530Tamm, ViggoGK80000   0000N/A    
2625Christoffersson, RobinGK130000   0000N/A    
271Gidlöf, MarcusGK130002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Christoffersson, Robin14137388:03915416394.481.39351
21Gidlöf, Marcus14138406:382014716788.022.95052
330Tamm, Viggo148139:46291181.823.02010
435Jobs, Agust142000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
128Rosén, EliasRD12651113131031302227.27000N/A
217Hermansson, EltonRW1465111089-14203417.650110.00
325Mattsson, CarlLW14821009450102729.6315616.67
45Berg, AugustRD144481112480003013.33000N/A
524Sundström, MilanCE120888990000140.0028376543.08
634Hallin, HugoLD1416709810001010.00000N/A
726Larsson, EmilRW1433627910-12102611.5412333.33
823Wahlberg, OskarRD141564880000234.350110.00
971Yoon, BryanRD140664963000100.00000N/A
1020Caderoth, ArvidCE1406610990000210.001116417563.43
1112Pettersson, OscarRW14415107340002913.790220.00
1236Ohlsson, SebastianLW141450835000147.1413425.00
1310Jutting, JacksonCE14145279-2000303.33777415150.99
1451Berglund, VictorRD1405541112-1000480.00101100.00
1527Lundmark, AntonRW1021346330011612.500110.00
1619Jinesjö Karlsson, ErikLW142134810-21001612.5018304837.50
1770Bourke, TroyCE91232541100128.3335367149.30
1815Bjerselius, JacobCE1012344311001010.00667313947.48
197Karlberg, MarcusRW41122413000333.33000N/A
2018Nässén, LinusCE5022432100060.0029447339.73
2135Werner, AdamGK140220   0000N/A    
2237Knights, TheodorLD100000000000N/A000N/A
1Skröder, MarkusGK10000   0000N/A    
11Vettersand, TeodorRW100000000000N/A000N/A
2518Styf, HarryRW100020000000N/A000N/A
2632Gästrin, MalcomLW200000000000N/A000N/A
2730Hellsten, JakobGK130002   0000N/A    
2838Falkenhäll, WilliamRW14000024-200090.00101100.00
2955Kyrkjeeide Oeversveen, PederRD14000011000040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hellsten, Jakob14136363:591311012389.432.14142
235Werner, Adam14148496:062020122190.952.42162
31Skröder, Markus141000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mora IKMora IKMora IKMora IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
119Tärnström, OliverLW14481209900002416.671582365.22
226Røbru Elvseen, PatrickRW1465114131030123417.650110.00
377Mosley, RylandLW14551026600204211.90000N/A
491Umegård, KarlLW1471828710102429.170220.00
527Larsson, HampusCE1444866601203312.1211162740.74
622Salqvist, IsakLW1226828261101513.3327517834.62
746Sjödin, SvanteCE14167012120101195.269311620944.50
813Milfors, LoaRW1424626240001910.5322450.00
934Juntorp, NilsLW141454725000812.50571241.67
1071Giroux, DamienCE1422447610101315.381289822656.64
1118Thomsson, TimRD10134271037100166.25000N/A
1250Ekberg, TobiasLD131344954100205.00000N/A
1341Aase-Stensland, TobiasLW133037404100475.000220.00
1416Karlström, MarcusRD1303361192000250.00000N/A
1523Skiöld, AugustRD511225413000520.00000N/A
1620Weigelt, GeorgCE9022940400060.00545310750.47
1728Carlsson, OlleLW13022434-100030.000110.00
1857Johansen Breivold, TobiasGK140222   0000N/A    
194Norén, JakobLD14022855000070.00000N/A
205Raftheim Hedin, VictorRD71010330000520.00000N/A
216Engebråten Kopperstad, VictorRD9011886200060.00000N/A
228Udd, AlbinRD130111095400080.00000N/A
2349Olerot, JoelRD140111049-500090.000110.00
2443Karlsson, OliwerRW100000000000N/A000N/A
2529Schenk, FlorianLW2000001-100010.0021366.67
2611Eriksen, MikkelCE50000220000130.0021204151.22
2731Hellgren Smed, MarcusGK140002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
157Johansen Breivold, Tobias14147404:381315316692.171.93234
231Hellgren Smed, Marcus14148440:151819521391.552.45034
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Rohdin, JoachimRW1456118715-81304411.3621103167.74
228Jacobsson, TheoCE14459269-32202814.2920325238.46
359Wytinck, ZacharyLD144484411-70101921.05000N/A
411Wersäll, MelvinLW141784510-5000166.2534742.86
510Kandergård, OliverRW143254310-70202810.7111250.00
634Nordin, OscarCE8145226-4100520.00496010944.95
788Lindfors, TimRW14134639-6010224.55000N/A
824Kant, JoelCE14213237-4100219.529010419446.39
20Lennström, FilipRW14213237-4000248.33526111346.02
1029Warg, LudvigRW141234633000137.690330.00
117Engebråten, Sander VoldRD141236714-7000224.55101100.00
128Krämer, MånsLD13033469-3000100.00000N/A
1322Nikupeteri, OlliLW14033459-4000180.0036619737.11
149Hemström, KalleLW10112824-2000520.0023214452.27
1519Stenman, EliasCE131122236-3000520.00476210943.12
1649Holm, KalleRD1402241012-2000330.00000N/A
1721Nilsson, IsacRW41010202010911.11000N/A
1895Säll, GabrielLW14101034-1000185.56202100.00
1953Mångs, JesperLD130111059-4000130.00000N/A
2080Ollas, HugoGK140110   0000N/A    
2141Svensson, LiamLW1000010100050.0021366.67
2241Lövgren, FelixLD100000000000N/A000N/A
30Tillback, AlwinGK10000   0000N/A    
2433Styrenius, NoelRD2000201-100020.00000N/A
2572Dahlqvist, Aron**LD8000401-100010.00000N/A
2667Molldén, AlexanderRD9000825-3000150.00000N/A
271Eltonius, PontusGK140000   0000N/A    
285Granberg, FredrikLD14000214-300070.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Eltonius, Pontus141410559:092420623089.572.58145
280Ollas, Hugo14146261:012011313384.964.60014
330Tillback, Alwin141000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Souch, CarterRW141161767431704623.91303100.00
28Fizer, TarunLW133111446510102711.11000N/A
391Vanderbeck, AndrewRW1157122210642102718.5231475.00
427Norbe, DanielLD14461048620302714.81000N/A
521Stevens, NolanCE82810125140101118.18546211646.55
619Muzito Bagenda, DanielCE14437212661102020.00927016256.79
795Väyrynen, TeemuCE14347410910001225.001672369.57
816Ikonen, JoniRW142468510-50011513.3313411224654.47
99Harlestam, HampusCE141454981100185.56809117146.78
1082Laavainen, RoopeRD141456862000185.56101100.00
1188Holst, FilipLW142244431100540.00101100.00
1228Hesselvall, AdamRW1422466420002010.0011250.00
1329Håkansson, WilliamLD80441258-300040.00000N/A
1423Polin, EgorRW521343121102010.00000N/A
155Lundgren, JonatanLD14033686200090.00000N/A
1620Loimaranta, VeikkoRW31120312010333.33000N/A
1761Skager, LinusRW3022012-100080.00000N/A
1849Lantz, PhilipLW7101012-1100616.670110.00
1971Olsson, GabrielLW14101435-2000156.670110.00
206Söderberg, LudvigRD11011052300010.00000N/A
2173Härenstam, LoveGK140112   0000N/A    
2244Arell, NiklasRD140114116500040.00000N/A
2381Dahlqvist, SebastianLW100000000000N/A000N/A
2417Salmi Lilja, GustavRW3000200000070.00000N/A
2512Dani, AlexanderCE5000000000010.00661250.00
2674Carell, FelixRD10000015-400070.00000N/A
274Nilsson, NiklasRD13000479-2000130.00000N/A
2835Munther, TeodorGK140000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
173Härenstam, Love141411656:302425828291.492.19274
235Munther, Teodor14143184:258627088.572.60012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vimmerby HCVimmerby HCVimmerby HCVimmerby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
158Lejon, HugoRW13681421214-20201735.29881650.00
29Carlsson, KalleLW137512214771102035.000330.00
323Karlsson, MaxCE1373108812-41102133.331148419857.58
421Bochen, NickRD1317881014-4010323.12000N/A
581Mörnsjö, JohanLW132572513-80101315.38101100.00
636Karlsson, HampusCE12336447-31102213.64727714948.32
796Hellberg, HannesRW131561437-4000254.000110.00
815Lindgren, OskarLD1314533981000128.33000N/A
968Millner Westberg, LinusLD1305510990000160.00000N/A
1018Wennström, KevinLW13224656-10001711.7612102254.55
1122Kangas, GustafCE1313401293000185.56807815850.63
1219Carlsson, AntonLW131346510-5110214.7612333.33
1333Hurtig, ArvidRD130444910-1000130.000220.00
7Malmkvist, GustafLD13044498100090.00000N/A
1548Orrsten, HugoCE13123256-10001010.00786314155.32
1627Alftberg, WilliamLD13123689-1000119.09000N/A
1724Andersson, LudvigRW121126220000616.67000N/A
1867Norbäck, JesperLW13112049-5010185.56000N/A
1931Sörqvist, IsakGK130222   0000N/A    
2029Petersson, AdamRW7101024-2000714.29101100.00
216Hjälm, AlfredLD13011213-200050.00000N/A
2212Wiberg, FilipRW8000000000010.00000N/A
2330Rydén, TomasGK130000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sörqvist, Isak131311602:123126129289.383.09047
230Rydén, Tomas13133183:3812556782.093.92002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Visby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Estephan, GiorgioCE1048120713-61301428.57986416260.49
246Liuksiala, JuhoRW1456112613-70101827.780110.00
318Dahlström, JohnLW124370512-70201526.6726825.00
440Thelander, AndreasLD143474514-91302910.34000N/A
574Gagnier, RyanLW132578612-6100296.9025386339.68
610Thelin, JoakimRW1423514611-50101811.1133650.00
721Lindström, EliasCE14314438-50111323.081149420854.81
861Ramberg, LucasLD140442813-500080.00000N/A
919Engman, HampusLW142131149-5000922.2222450.00
1047Norin, EricRD8123634-10101010.00000N/A
1193Wikström, JonathanCE101126212-10000911.11667113748.18
1248Fakt, SebastianCE14112837-4000175.88569915536.13
1316Dahl, AndreasLW12022838-5000180.0013425.00
1457Johansson, KarlLD140228413-900060.00000N/A
1513Jonsson, IsakRW141014112-11000137.69000N/A
167Påhlsson, KarlCE301121100000N/A000N/A
1715Bengtsson, JacobLD1301110614-8000120.00000N/A
1834Bärehag, WilleCE14011218-700060.0010132343.48
196Peltonen, JanneRD140118515-10000110.00000N/A
2024Isaksson, MaxCE1000000000010.0025728.57
2142Palm, ErikLD2000013-200010.00000N/A
228Soini, SebastianLD2000201-100010.00000N/A
2322Andersson, OlleLD12000006-6000100.000110.00
2430Voutilainen, JoonaGK140000   0000N/A    
2525Lindblad, FilipGK140000   0000N/A    
2628Jidenius, LucasLW14000436-3000100.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Voutilainen, Joona141412700:023934638589.873.34039
225Lindblad, Filip14143140:0016668280.496.86002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerås IKVästerås IKVästerås IKVästerås IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Jansson, JimmieLD141111212810-2010362.78000N/A
218Falk, SebastianLW1464104111101001833.3345944.44
388Hellström, FabianRW13551047522101533.330440.00
427Jakobsson, CarlLW1446104610-40303212.500220.00
528Zetterberg, LukasLW14639689-10404513.331061662.50
616Pantzare, VictorLW14538148801002321.74000N/A
792Gunnarsson, DanielRD1417812911-2010303.33000N/A
841Johansson, FelixLW142576815-70102010.000330.00
921Keilin, TheoLW142468812-4110355.711059520052.50
1059Mylläri, AntonRD13235299450001315.38000N/A
1119Edvardsen, Simen AndreLW1013410651000147.14957316856.55
1234Olsson, AntonRD121232710-3000303.33000N/A
1313Bertals, MelkerLW141236660000812.50777114852.03
1477Birgersson, OscarCE141128871000911.119512021544.19
1560Lundgren, NiclasLD14011049-500070.00000N/A
1643Arvedson, AdamLD14011410100000170.000220.00
1714Engström, LiamRW14011417-6000180.00000N/A
1815Lindberg, WilliamLW1000000000010.00000N/A
1925Sohlberg, EdvinCE3000000000010.0011250.00
209Friberg, TimRW5000001-100020.00000N/A
2129Lundin, OscarLD8000403-300080.00000N/A
2264Pennerborn, ViktorRD9000433000060.00000N/A
2311Wengrud, AlvinCE10000012-100050.00771450.00
2430Oschgan, BenediktGK140000   0000N/A    
2539Håkansson, OliverGK140000   0000N/A    
2617Ekholm, EmilCE14000423-1000130.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Håkansson, Oliver14148451:202219922190.052.92135
230Oschgan, Benedikt14147384:562014316387.733.12124
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Östersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
163Öhrn, DanielCE134812167701202218.181166818463.04
259Klint, AntonCE147310411831302725.931278020761.35
325Semjonov, MaksimRW1454927702004810.42861457.14
491Proos, WilliamLW1427941183010414.8811250.00
523Sjöberg, AlbertRW14358279-20202015.00000N/A
610Budgell, BrettCE1435868800003010.00846715155.63
736Norberg, OlleRD14178469-3000293.45000N/A
818Flood, ErikLD14167141082000273.70000N/A
992Nijhoff, LoganRW14325469-31001717.650110.00
1028Solem, SamuelLW1423529721001612.5027922.22
1172Dahlqvist, Aron**LD4044444000010.00000N/A
1214Ljungkrantz, AlexanderLW10303235-20202512.0013425.00
1320Holmner-Härgestam, CarlLW14112428-6000137.6927204757.45
1452Jansson, FredricRD90221046-200080.000110.00
155Arvidsson, KevinLD14022237-4000100.00000N/A
1621Hermansen, Joachim LundeLD80111016-5000110.00000N/A
1719Garfve, IsakCE14011038-5000140.001098819755.33
1824Sagranden, LukasRW140110220000100.00000N/A
1986Berglund, AntonLD1000010100010.00000N/A
2035Bohman, VilmerGK20000   0000N/A    
35Wallström, WilleGK20000   0000N/A    
2213Wetterberg, ColinCE300000000000N/A000N/A
2335Bergsten, SvenGK40000   0000N/A    
86Bertils, EdvinRD400000000000N/A000N/A
2539Nordh, NilsLD9000024-200020.000220.00
2627Sundqvist, LeoRD10000047-3000100.00000N/A
2747Malmström, HenrikLD100001239-600080.00000N/A
2890Hedman, HampusGK140000   0000N/A    
291Carlsson, Simon**GK140000   0000N/A    
3070Hesselvall, FilipLW14000223-100050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
190Hedman, Hampus141410609:342728130891.232.66164
21Carlsson, Simon**14144240:571411012488.713.49004
335Bergsten, Sven144000:00000N/AN/A000
35Bohman, Vilmer142000:00000N/AN/A000
35Wallström, Wille142000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS