Clubs in Småland
Clubs in Småland

U16P Division 1 C, Smålands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-26 11:50
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Thomée, AdrianMÖR110010000166,670,0033,330033.00
21Nieminen, OlleIKO240000000180,000,0020,000052.50
31Saarnak, FilipLEN/V280000000280,000,0020,0000105.00
439Jonnergård, AlveKalm240010000183,330,0016,670062.93
535Bengtsson, AlfredTAIF3190000000290,480,009,5200217.00
625Karlsson Werkström, AxelMÖR1200000000100,000,000,000022.04
730Persson, OliwerKAR2600000000100,000,000,000062.93

1Plynius, GabrieliusKalm10000000000000.00
35Dolatabadi, ErmiaIKO131000001060,0020,0020,000055.00
25Medegård, ElisKAR121000000066,6733,330,000033.00
1Tillback, EdwinNYB3100000000471,430,0028,5700147.00
30Cerwallius, LeoNYB1121020001373,685,2621,05001919.00
37Sixtensson, HampusNYB3170010001285,710,0014,29002110.50
30Modig, WilliamLEN/V1121000000185,717,147,14001414.00
32Willanen, EdvinLEN/V1130000000192,860,007,14001414.00
40Johansson, HarryKalm1100000000100,000,000,000011.00
1Carlsson, AlexTAIF1300000000100,000,000,000033.00
1Sedlacek Pålsson, IsacKAR1300000000100,000,000,000033.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
IKO
- IK Oskarshamn
Kalm
- Kalmar HC
KAR
- Karlskrona HK
LEN/V
- Lenhovda/Växjö
MÖR
- Mörrums GoIS IK
NYB
- Nybro Vikings IF
TAIF
- Tingsryds AIF

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS