Clubs in Östergötland

U18 Regional Herr Syd, Region Syd

 
Frölunda HCFrölunda HCFrölunda HCFrölunda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Burström, TedLW1185134120
266Skrtic, SimonRW1184122221
314Hammerman, OliverCE1165112020
436Belin, MioRW1146106010
517Stenberg, KnutLD70772000
610Grådahl, OscarRD110776000
727Pettersen, NoaCE92462201
842Welander, LoveCE92352120
962Aronsson, CharleyRW102352110
1057Röshammar, KarlLD90552000
1113Andreasson, IsakLD101340000
1279Böhlin, EmilLW110446000
1343Lechtaler, AlexanderCE112134000
1416Wiking, AlexanderRD101232100
1583Koskela, HampusRW100336000
1619Zetterstedt, OlleLW22020010
1733Celius, LeonRW81124000
1887Köster, MånsRD1111212000
1955Skrtic, SamuelCE110222000
2049Lundqvist Ottordahl, ViktorCE21010000
2145Hansson, ViggoLD61012000
2265Öberg, HugoRD30110000
2320Svensson, DannyRD50110000
2437Hedenfeldt, VictorRD10000000
34Kalldin, CharlieCE10000000
70Strauss, JohnRW10000000
2724Luukkonen, LukasLW10004000
2811Axelsson, WilsonCE30002000
2930Berggren, OttoGK110000000
3035Andersson, ColinGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Berggren, Otto11116365:00713213994.961.15260
235Andersson, Colin11115303:4213849786.602.57023
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita Hästen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Laurell, HannesLW11551022221
258Stenberg, KevinCE1144812000
36Mckenzie, KingstonRD112682000
410Hollertz, AlexCE1134712000
591Khadjehbili, TheodoreCE102460010
688Eriksson, IvarCE83252100
720Pitkänen, KalleCE103250100
812Stajer, JakubLW90444000
927Johansson, HugoLW103030000
1022Carlsson, GabrielLD101230000
1186Everhill, ToreLW101236010
1248Fornander, WilleRD70330000
1399Energård, FransCE22020000
1414Gál, BenceLW91126000
1561Lindberg, TheoRW110220000
1615Aldén, AlwinRW110224000
1776Hedell, OlleLW51010000
1829Szaraz, AndrasRW81010000
1977Ström, CharlieLD1001127000
2099Näsström, NoelCE10000000
2199Sahlin, OliverRD30000000
2231Tkach, MarkGK60000000
2343Allstenius, LudvigRD60000000
18Öster, HugoRW60000000
2535Fjällman, EricGK70000000
261Modelski, OliverGK90000000
2717Borgström, ErikRD90006000
284Horndahl, PetterRD900026000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Fjällman, Eric1175247:572215818087.785.32013
21Modelski, Oliver1194199:241816718590.275.42021
331Tkach, Mark1165210:081915817789.275.43013
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HV 71HV 71HV 71HV 71[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
134Alvudd, IsakRW111112232220
217Sandberg, OlleLW11871514130
327Wistrand, MaximilliamCE8381129100
461Mivell, OskarCE945933200
516Fredsson, TeoLW111784110
653Aldén, JacobCE85270020
745Ronnemo, EmilCE94370000
831Zrno Karhapää, NeoLW92352000
94Jansson, VilmerLD72244000
1013Eriksson, PhilipLD92240100
118Welke, ColinLD101344000
1243Ulander, OliverCE62134000
1321Nordén, AlfredCE21232000
1412Storck, SamuelRD40330000
1548Irani, LeonLD110336000
1629Ingelsten, AlfredRW1020210000
1749Kistler, LoanLW61120000
1854Lundin, AxelRD111120000
1926Willén, Olle**LW20220000
2059Eriksson, HugoRD80222000
2147Toivola Henriksson, AntonLD91016000
2263Wållgren, VincentCE20110000
2311Bernebrink, AlexanderCE10000000
6Karlsson, ErikLD10000000
51Rubensson, AlfredLW10000000
20Thunblom, AlexanderLW10000000
5Valfridsson, NilsLD10000000
2851Olsson, AxelRD10002000
2944Hafström, JackRD20000000
50Kølendorf, XavierGK20000000
99Rangstig, AntonLW20000000
3252Axell, NilasRW40000000
42Lind, HermanCE40000000
3465Liivrand, FabianRD50002000
3555Annborn, AdamGK90002000
3635Stenberg, OskarGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Stenberg, Oskar11115300:0013758885.232.60050
255Annborn, Adam1196360:412015717788.703.33033
350Kølendorf, Xavier112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö Redhawks[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
139Filippini, MatteoLW11614206010
261Wilsell, SimonLW1169150030
357Bognäs, FelixCE1149132200
414Borgqvist, JoelLW1175128100
516Nilsson, NoahLW1039126000
644Biveus Björk, VilleRD1045910110
713Andrle, OliverLD65384020
811Linnér, LucasCE114488010
958Ostafin, KarolLD103360100
103Lamprecht, GianLD1124614100
1110Lacnak, TobiasCE115050000
1220Arrhagen, SvanteRD41342000
139Johnsson, AxelLW111340000
1465Larsson, SiggeCE10440000
1552Pagels, IsacLD1021329100
167Christensson Nordlöf, JuliusLD50222000
1727Modig, FrankRD70224000
1812Kramer, OskarRW110220000
1937Hjort, OscarRW71012000
2053Gauffin, PhilipCE10110000
2151Peter, HarryRD40110000
2235Brodén, MarkusGK10000000
2338Björklund, HjalmarLD10000000
36Larsson, CharlieRW10000000
2519Scherstén, CasperCE40002000
2624Stenlund, NoelLD50004000
2762Sterner, MelvinLW70000000
2831Perisic, JovanGK100000000
2960Lagumdzija, EmirGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Lagumdzija, Emir11117419:391916318289.562.72134
235Brodén, Markus111160:001242596.001.00010
331Perisic, Jovan11103180:005455090.001.67130
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-Ljungby[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
14Herrlin, PhilipLD1038114030
257Räsänen, IsakLW113692010
391Larsson, AdamRW105380100
477Bjureberg, EricCE113474020
588Gannerud, AntonRW113476010
619De Wall, CarlLW93252101
729Wilhelmsson, AlbinRW93144010
883Boylan, KasperRW113146000
934Räsänen, AdamRW60448000
1078Nilsson, OlleLD110442000
1143Terne, MaxRD70332000
128Rychnavsky, MaximLW102020000
1362Karlsson, HelgeRW112022100
1416Sjöbrink, HugoRW71124100
1520Nilsson, OscarCE1011210000
1640Ahlström, JuliusRW90224000
173Lundgren, JackRD110226000
1899Lorentzon, AlbinRD60110000
1910Lilge, Simon AlexRD70114000
209Osbäck, ElliotLD100112000
2182Papaioannou, AdamCE110112000
2299Carlmon, LeoLW10000000
99Ekholm, AdamLD10000000
99Wiklandt, MaximilianGK10000000
2576Ahlqvist, VincentCE20000000
2699Henrysson, SantinoRD60000000
2730Nygren, AlvinGK100000000
2835Sanell, OscarGK110002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Nygren, Alvin11108446:292017019089.472.69143
235Sanell, Oscar11114214:45238610978.906.43004
399Wiklandt, Maximilian111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK OskarshamnIK OskarshamnIK OskarshamnIK Oskarshamn[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
149Ketola, IsacCE1073104021
29Andersson, HugoLW114592000
314Winst, AlvinCE80552000
437Piispanen, AtroRW113144000
538Vedin, WilliamCE1131410020
648Jenssen, AntonLW103036000
743Ling, ViggoLW521325010
811Johansson, HermanCE1012318110
916Håkansson, MaximusRW110330000
102Thörnwall, RasmusLD110332000
1145Johansson, ValterCE111122001
1242Montenius, KalleRD80222000
1310Roth, GustavCE110224000
1415Johansson Lissel, AntonLD111016000
154Svensson, KalleRD1110110000
1651Eddyson, ViktorRD30110000
1733Klingberg, WalterLD50110000
1834Nyman Rosén, MiloCE100116000
1932Larsson, AlvinRD110116000
2099Franzen, EbbeRD10000000
2152Donred, PhilipRD50000000
2240Lundquist, TimGK60000000
2335Egersand, VincentGK70000000
2444Noresson, NisseRD800031000
251Möller, FabianGK90000000
2612Aldorsson, CasperRW100000000
2747Andersson, LiamLW110004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Lundquist, Tim1164238:011815917789.834.54013
21Möller, Fabian1194240:002314416786.235.75004
335Egersand, Vincent1173180:001912114086.436.33003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Karlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
190Palmqvist, AlvinRW1138114200
288Öberg, TageRW117296040
314Klein, SvanteCE115384010
44Björkman Jakobsson, LeoRD112682100
563Backendal, ElisRW103368001
616Strömberg, NoahCE92462010
773Frykberg, MaxRW61568000
872Wahlqvist, ViggoLW104046011
971Andersson, NoelCE103144110
1079Hallin, OliverLD100440000
1143Tylander, JesperRD110332000
1227Möllerberg, FrodeCE110334000
1310Löfberg, ViggoRW52024010
1491Ottinger, NoelRW81120000
1553Gidius, AlexanderLD101128000
1694Clementsson Kinn, MiloRW100220000
1717Stoltz, SiggeCE100224000
1841Carlén, LoveLD100226000
1920Gunnarsson, JonathanCE110114000
201Persson, OliwerGK10000000
2161Johansson, AdamLD50002000
2223Fennell, NoahCE70000000
238Fennell, EthanLD80000000
2431Tingström, HugoGK100000000
2530Hellmark, VilgotGK110000000
2629Bringsén, VilleRW110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hellmark, Vilgot11118486:153532936490.384.32026
231Tingström, Hugo11103185:0099410391.262.92021
31Persson, Oliwer111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Linköping HCLinköping HCLinköping HCLinköping HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
147Runnding, LucasCE1094134010
217Toumeh, LucasCE1158134010
36Trygg, HugoLD1138112020
439Bergenholm, ArvidRW1055100210
512Mattsson, FelixLW103696000
623Axén Schelin, AugustRW104482210
729Weber, ValerioCE83472200
821Fälting, HugoRW113470000
98Nimarker, CharlieLD100774000
1034Boman, WilliamRW94264201
1144Wallner, LudwigLD80662000
1243Davidsson, VigorLD112350010
1352Gustafsson, EbbeLW91452000
1453Ohlsson, LeoLD112242010
1536Alm, HarryRW111340000
1648Sevallius, EricRW112022010
175Linderoth, MarkusRW40220000
1815Sjölund, FolkeLD50222000
1916Lundberg Bergström, MelwinLW90224000
2045Karlsson, MaxCE110226000
2114Johansson, EbbeLD501122000
2225Näsström, VincentLW10000000
96Weber, MånsRD10000000
95Zackrisson, FabianRD10000000
2597Tegnered Silfverduk, WilhelmCE10002000
2694Weghammar, OscarLD30000000
2731Karlsson, FiggeGK110000000
281Viklund, MaxGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Karlsson, Figge11115304:221112513691.912.17141
21Viklund, Max11116359:001618319991.962.67042
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Olofströms IKOlofströms IKOlofströms IKOlofströms IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
129Leppälä, TroyLW112578000
210Nolsöe, FelixRW113360100
322Condrup, LeonRW821316000
411Hulzebosch, SylverLW112132000
534Glifberg, CaesarRW912356010
628Brannestål, GustafCE102024000
733Emilsson, ElvinLW1020239000
84Wigh, ElvisRD1011226000
918Persson Hadelid, AlvinLW111120000
1021Ekström, OliverLW111122000
1119Holmkvist Karlsson, CharlieRW1111259000
125Chebil, JosefLD110224000
1323Sjöö, MånsLW111012000
1420Friberg, ViggoLW100110000
1513Jørgensen, AsgerLD100116000
1638Häggblad, HjalmarRW110110000
172Augustinson, LudwigLD110112000
1824Wibring, ElliotLD40002000
191Kellander, MileGK110000000
2035Willanen, MelvinGK110000000
2126Häggblad, EskilLD110000000
226Berggren Fälth, MaxLD1100029000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Kellander, Mile11117425:003628231888.685.08016
235Willanen, Melvin11114240:003018021085.717.50004
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Rögle BKRögle BKRögle BKRögle BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
158Plank, VitusRW1187154220
262Orlandi, AeneasLW1157128020
329Johansson, SixtenLD11281031000
423Brendheden, MånsCE114590000
552Almtorp, ViktorLD934733020
65Backlund, WilliamLD81674000
734Paerremand, IsakCE93360220
814Gath, EbbeCE924612110
965Forsmark, VideLD112464000
1020Adolfsson, JohanRW115054101
1117Sandblom, HugoRW102354010
1238Odnell, AlwinRW101452010
1355Wieden, HugoCE110442000
1463Malashkoff, EliasCE110444000
154Perlhede, EmilRD112138100
1615Lundberg, VincentRD50336000
1761Eriksson, ArvidCE62028000
1836Roos Olsen, AntonLW911222000
1948Hultin, OliwerLD100224000
2053Kyncl, JakubRW21010010
2127Bjorland, IsakLD41010001
2240Finnström, VilleRD30110000
2345Zimmerlund, OzcarGK100110000
2422Torstensson, EdvinRW110116000
257Henningsson, TylerCE10000000
31Lärk, BusterGK10000000
2741Carlsson, AlexanderLD30002000
2835Jonasson, JohnGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
145Zimmerlund, Ozcar11105301:55611011694.831.19241
235Jonasson, John11116357:451412113589.632.35033
331Lärk, Buster111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
166Reuterdahl, ValterCE855100201
254Alm, ErikLD112572000
313Johansson, LiamRW103254010
419Gunnarsson, OscarLW92350000
571Walden, HugoLW92352000
674Nilsson, MelvinRD74042000
794Darolf, AbbeCE113142110
87Kjellsson Norberger, DouglasRD111344000
911Krantz, JakobLW93030100
1020Ahlgren, TheoCE82132001
1132Bengtsson, TorRD91232100
122Halvardsson, JamieRD90330000
138Sörensson Englund, MilianCE51122000
1445Hansson, EmilLW61122000
1515Ericsson, GunnarLW71122000
1677Nyman, RasmusLD81122000
1741Regnander, OlleLD101120010
1817Mauldin, AxelRW111120010
1927Lorentzon, OlleRW50220000
2037Carlén, NilsCE60220000
2128Hedberg, MiltonRW80224000
2238Karlsson, HarryCE60112000
2316Panke, SixtenCE90110000
2434Hessel Ylenstrand, EltonRD90114000
2599Persson, MånsGK10000000
2670Leinvall, VictorRD70006000
2743Sandsten, OliverCE90002000
2830Merkle-Rohdin, HannesGK100002000
2935Haag, EliasGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Merkle-Rohdin, Hannes11105304:251314415791.722.56132
235Haag, Elias11116359:312618120787.444.34024
399Persson, Måns111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Växjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Albrecht, TomasLW11315180110
225Broberg, KalleCE11961524212
394Persson, LudwigCE1183112100
492Landström, WilliamRW1155104020
516Andersson, HenryCE103690200
65Herrlin, OssianLD110990000
784Krantz, JosefCE117184000
895Helte, RickyLD1134710110
955Persson, LiamRD112570000
1096Brander-Nilsson, EliasLD113366000
1179Strömsholm, JackCE112464000
1271Isaksson, SiggeLW112466100
1365Johansson, TheodorCE111562000
1411Holmberg, VideRW114154000
1526Von Porat, MiloRW113142100
168Bergström, WilmerLD70440000
1783Åkesson, MelkerRD804429000
1893Ågren, ErikRW111232000
1927Landin, ValdermarLW70332000
2062Svensson, LucasLW100226000
2144Neijbert, LudvigLD60110000
2235Andersson, IsakGK20000000
2330Lundén, VictorGK90000000
241Johansson, RubenGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Lundén, Victor1195301:14811312193.391.59150
21Johansson, Ruben11116369:531111512691.271.78042
335Andersson, Isak112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS