Clubs in Östergötland

SHL

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IFBrynäs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Silfverberg, JakobLW92682770000219.5212333.33
281Bellows, KiefferRW952749541003116.1312333.33
310Larsson, JohanCE934729541101421.43875013763.50
436Ölund, LinusCE933647521001323.0822406235.48
529Andersson, AxelRD823527521011414.29000N/A
618Rödin, AntonRW70552431000110.00000N/A
711Anderson-Dolan, JaretCE922425231101315.38545811248.21
823Lindblom, OskarLW922446330001118.1813425.00
961Rindell, AxelRD91340642000205.00000N/A
1028Kinnvall, JohannesLD91344835010195.26000N/A
118Trivigno, BobbyLW930346240001520.000440.00
1227Norlinder, MattiasRD90330752000170.00000N/A
1371Jonsson-Fjällby, AxelLW90334440000130.0012333.33
1412Gauthier, JulienRW91124615000128.3335837.50
1515Bertilsson, SimonLD9022272500090.00000N/A
1638Hillström, GustavCE91010321000250.0015264136.59
173Djoos, ChristianRD4011032100040.00000N/A
1834Forslund, CharlieLW4011010100010.00000N/A
191Konrads, KasparsGK10000   0000N/A    
47Larsson, MelwinLW100000000000N/A000N/A
2Raftheim Hedin, VictorLD100000000000N/A000N/A
2222Sundqvist, LeoRW200000000000N/A000N/A
2325Hansen Ahlström, SanderGK30000   0000N/A    
2420Gästrin, MiltonCE6000012-100020.00000N/A
259Järnkrok, CalleCE6000202-200040.0028366443.75
2630Chrona, MagnusGK90000   0000N/A    
2731Källgren, ErikGK90000   0000N/A    
2814Hägg, RobertRD90006862000110.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Chrona, Magnus997278:051010011090.912.16032
231Källgren, Erik995258:03109110190.102.33022
325Hansen Ahlström, Sander93000:00000N/AN/A000
1Konrads, Kaspars91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Djurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
155Hudon, CharlesRW9347658-32101915.7915616.67
244Vejdemo, LukasCE923548530001315.3848388655.81
342Stockselius, TheoRW91340431000119.0932560.00
47Snively, JosephLW9134636-3100195.2612333.33
589Wahlstrom, OliverLW7213413-20101118.1835837.50
694Hartmann, SebastianRW82130532000825.0014520.00
740Josefson, JacobCE8213445-1010728.57536511844.92
871Åman, NilsCE71234110-90101010.0042499146.15
937Pettersson, JesperRD91232440000520.00000N/A
1010Gunler, NoelRW9202273300001020.000440.00
1153Blomgren, DavidLW91122431000175.8811162740.74
1215Brouillard, NikolasRD9022057-2000160.00000N/A
1352Holm, PhilipRD9022246-2000100.000110.00
1482Sissons, ColbyLD9022857-2000240.00000N/A
1517Eriksson, HenrikLW6011021100030.00000N/A
1620Pettersen, Mathias EmilioCE9011216-5000120.0013425.00
1726Carlsson, LucasLD100000000000N/A000N/A
1836Zirath, HampusRW2000000000020.00101100.00
1929Salsten, HåvardLW5000003-300080.0021163756.76
2046Grewe, AlbinLW5000224-200060.00000N/A
2132Krüger, MarcusCE70002400000040.00515710847.22
2265Pettersson, LiamLD8000021100020.00000N/A
2345Blixt, HugoLD8000005-500010.00000N/A
2435Hellberg, MagnusGK90000   0000N/A    
2572Marmenlind, DanielGK90000   0000N/A    
2628Lindström, GustavRD9000857-2000100.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Hellberg, Magnus998417:091717719491.242.45034
272Marmenlind, Daniel992123:406515789.472.91002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Frölunda HCFrölunda HCFrölunda HCFrölunda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
19Clarke, GraemeRW9459678-11102416.671061662.50
27Tömmernes, HenrikRD924668260001020.00000N/A
310Westergård, MaxLW924667430001216.670220.00
444Peterson, JacobRW924665410001414.29756714252.82
511Fagemo, SamuelRW923524310102010.0023540.00
692Cederqvist, FilipLW923545140002010.0025728.57
712Friberg, MaxLW931425501201323.083192213.64
821Puistola, PatrikLW8224225-32101020.000550.00
916Meijer, BosseCE92240651000922.2228386642.42
106Hasa, FilipLD92246909000728.57000N/A
118Johannesson, SamuelRD92136410-61101315.38000N/A
1231Lasu, NicklasCE71232413000812.50515010150.50
1333Högberg, LinusRD912321156000137.69000N/A
1477Lindholm, MaxRW90336642000120.0014520.00
1586Thorell, ErikLW21120202100250.00000N/A
1670Dower Nilsson, LiamRW91126633100911.1132215360.38
1726Heens, IsacLD9022047-300060.000110.00
1827Olausson, OskarLW301103030000N/A0110.00
1930Normann, TobiasGK70110   0000N/A    
2043Nilsson, TomRD7011473400030.00000N/A
211Johansson, LarsGK90112   0000N/A    
2240Hasa, NoahLW9011434-100050.0048388655.81
233Milosevic, StefanRD9011812-100020.00000N/A
2491Cilthe, HjalmarLD200000000000N/A000N/A
2550Thegerström, WilliamGK30000   0000N/A    
2664Kongsbak Klyvö, MadsRW7000000000030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Normann, Tobias974243:265525791.231.23131
21Johansson, Lars996298:461415617091.762.81041
350Thegerström, William93000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Färjestad BKFärjestad BKFärjestad BKFärjestad BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Lodin, ViktorLW957121011472003116.1324633.33
267Zohorna, RadimCE94610211472101625.001065516165.84
315Berglund, JackCE946106918110850.00625812051.67
47Bergkvist, AxelLD92792945020238.70000N/A
598Studenic, MarianRW91782927001128.33000N/A
622Åslund, PerRW943749270101625.0025728.57
729Steen, OskarRW924662201101811.11000N/A
848Roos, FilipLD91560927100714.29000N/A
98Oby Olsen, MikkelRW91452202000147.1412333.33
106Wikman, AlbertLD931468350001323.08000N/A
1112Jansson, ChristofferCE922424040201315.3854389258.70
1227Carlsson, GabrielLD90442725000120.00000N/A
1373Ollas Mattsson, AdamLD930348081002512.00000N/A
1411Nygård, JoakimLW91232817000520.00000N/A
1590Johansson, MarcusLW31120211010714.2912333.33
1632Nygren, MagnusRD90226909000200.000110.00
1723Eriksen, MikkelCE41012101000333.33471136.36
1814Ejdsell, VictorLW510121100101010.00461040.00
1916Cederle, SebastianCE9011020200070.000220.00
2041Pihlström, MalteRD100000000000N/A000N/A
34Skantz, WilliamGK10000   0000N/A    
2230Nilsson, DouglasGK40000   0000N/A    
2318Loob Trygg, LinusCE600000000000N/A000N/A
2492Gudmundsson, MånsRD800000000000N/A000N/A
2535Thelin, MelkerGK90000   0000N/A    
2633Larmi, EmilGK90000   0000N/A    
2759Johansson, LinusCE900010312000110.00635111455.26
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Thelin, Melker995303:53312512897.660.59250
233Larmi, Emil994245:0059510095.001.22131
330Nilsson, Douglas94000:00000N/AN/A000
34Skantz, William91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HV 71HV 71HV 71HV 71[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
144Fransson, HugoRD9099612111000250.00000N/A
281Mysak, JanLW97184811-30102035.00675412155.37
384Regenda, PavolLW8358878-10101520.0032560.00
428Kloos, Justin GlennCE934726601101915.79856114658.22
570Rousek, LukasCE9257668-2020540.0011132445.83
696Pasic, NikolaLW932547611001618.75000N/A
727Ang, JonathanRW92350512-7000825.00000N/A
816Lindström, LinusCE913406420011010.00505710746.73
978Gustafsson, MalteRD90442312-900090.00000N/A
1041Woods, RileyRW9213445-10101315.3826825.00
1191Heponiemi, AleksiCE8033233000070.00202100.00
1255Borgman, AndreasLD9112656-1101244.170110.00
138Lagerberg, LucasLD9101245-10001010.00000N/A
146Komuls, MarkussRD4011013-200010.00000N/A
159Hardman, MikeLW70110220000120.000220.00
1638Alsing, OlleLD90112660000120.00000N/A
175Blanar, VashekLD200000000000N/A000N/A
26Skarby, NoelLD200000000000N/A000N/A
30Sääf, OscarGK20000   0000N/A    
2065Annborn, KarlRD3000000000020.00000N/A
24Eriksson, HampusCE3000000000020.004141822.22
35Glifford, OlofGK30000   0000N/A    
2360Sandström, FelixGK70000   0000N/A    
2440Stål-Lyrenäs, OskarRW7000003-300010.00000N/A
2580Liv, HermanGK90000   0000N/A    
2671Ignberg Nilsson, WilliamRW9000214-3000100.0022450.00
2782Hatakka, SanteriLD9000657-2000150.00000N/A
2823Laz, VictorCE9000605-500030.0019244344.19
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Sandström, Felix975301:121614716390.183.19014
280Liv, Herman994242:28149310786.923.46022
335Glifford, Olof93000:00000N/AN/A000
30Sääf, Oscar92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF BjörklövenIF BjörklövenIF BjörklövenIF Björklöven[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Ottosson, AxelCE934767340201127.27675912653.17
216Ekeståhl-Jonsson, LukasRD9257845-1000219.52000N/A
386Kovacs, RobinRW9516028-61302420.83000N/A
491Tellström, OscarRW933606511001225.0044850.00
556Forsberg, FredrikRW91562523010166.250110.00
610Nilsson, MarcusLW61450514000333.33000N/A
793Robins, TristenCE922404221001414.2924295345.28
834Di Giuseppe, PhilLW9224294132101414.29481233.33
911Reunanen, TarmoLD90440862000100.00000N/A
107Niemelä, TopiLD9123268-2000128.33000N/A
1128Alba, EmilLW9112034-1000520.0061785.71
1233Lundin, AlbinCE9112239-6000616.67536511844.92
1371Possler, GustavLW9022024-200020.000110.00
1439Mustonen, JoelLW9101423-1100425.0038488644.19
1588Didomenico, ChristopherRW9011228-600050.0013193240.62
37Killinen, LenniLW9011223-100040.00000N/A
1747Björk, MarcusRD9011856-1000100.00000N/A
1835Salasca Nääs, FabianGK10000   0000N/A    
1964Malmström, AntonLD200000000000N/A000N/A
2077Hemmyr, PhilipCE300000000000N/A12333.33
2157Barklund, AlfredRD7000201-100020.00000N/A
2250Tuohimaa, FransGK90000   0000N/A    
2330Lehtinen, LassiGK90000   0000N/A    
2424Cronholm, LinusRD9000443100060.00000N/A
2544Didier, JosiahRD90008431000100.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Tuohimaa, Frans996350:581315116492.072.22041
230Lehtinen, Lassi994187:09811011893.222.56122
335Salasca Nääs, Fabian91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö Redhawks[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
17Kaski, OliwerLD8437634-10201822.22000N/A
248Pajuniemi, LauriRW82574541100258.0033650.00
395Persson, CarlCE841526061101921.05000N/A
422Kuokkanen, JanneLW814510651010166.25586111948.74
543Eklind, OscarLW8224445-10101811.1123540.00
626Norén, PatrikRD8224106240001020.00000N/A
728Myrenberg, JonathanRD813421037100812.500110.00
878Hanzl, RobinCE8044271600060.00746013455.22
913Vesterheim, PetterCE83032541000650.0015203542.86
1051Diliberatore, PeterLD81230523000119.09000N/A
1191Sundberg, AxelRW81232615100128.3324633.33
126Viro, EemilRD81238541000185.56000N/A
1310Von Barnekow, WilliamCE8033054100080.00961560.00
149Pettersson, HugoRW81120440000137.69000N/A
1512Dahlbeck, KlasLD80222440000190.00000N/A
1627Born, IsacRW8022232100040.0044850.00
1720Berg Paulsen, ThomasRW8022222000050.0028477537.33
1863Händemark, FredrikCE31010000010520.0027194658.70
1994Langhamer, MarekGK80110   0000N/A    
2033Hemström, KalleLW100000000000N/A000N/A
2111Pedrotti, EliaLD4000001-100020.00000N/A
2249Barton, SethRD4000202-200040.00000N/A
2371Nilsson, IsacRW500000000000N/A000N/A
2424Björkman, FilipLW7000021100090.00000N/A
2540Blomgren, OskarGK80000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
194Langhamer, Marek885301:46810611492.981.59241
240Blomgren, Oskar883183:4614779184.624.57003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Linköping HCLinköping HCLinköping HCLinköping HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
128Degerstedt, ArvidRW82130330000825.0012333.33
48Kokkonen, MikkoLD8213036-31001118.18000N/A
320Marody, Cooper PatrickCE8213237-4100229.099233228.12
470Karlström, FredrikCE8123256-1000147.1449459452.13
524Shinnimin, BrendanCE81234311-8001128.331282060.00
621Ehn, ChristofferLW8202048-4000922.22835313661.03
718Elie, RemiCE6101234-1010812.50981752.94
814Krantz, LokeLW8101215-4000714.2942666.67
926Martin, MaxLD5011045-100050.00000N/A
1040Bernhardt, DavidLD5011021100030.00000N/A
17Öhrqvist, FelixLD5011023-100040.00000N/A
123Hultström, LinusRD8011027-5000180.00000N/A
138Giuttari, ZacharyRD8011247-300050.00000N/A
145Fantenberg, OscarRD8011225-3000140.00000N/A
1553Hofbauer, AdamLW8011212-100010.000110.00
1688Niku, SamiLD8011637-400090.00000N/A
1713Vrana, JakubRW8011834-1000150.0027922.22
181Viklund, MaxGK10000   0000N/A    
1981Lennström, TheodorLD100020000000N/A000N/A
201Wilde Larsen, AntonGK40000   0000N/A    
2127Tuomaala, SamuRW5000004-400080.0021366.67
2292Nybeck, ZionRW7000001-100030.0027305747.37
2338Södergran, JohanLW7000232100090.00000N/A
2446Söderlund, TimLW7000203-300050.00000N/A
2563Högberg, MarcusGK80000   0000N/A    
2623Johnsson, JohanCE8000032100030.0040347454.05
2736Ignatjew, WaltteriGK80000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
163Högberg, Marcus886358:542114616787.433.51124
236Ignatjew, Waltteri882117:354384290.482.04002
31Viklund, Max81000:00000N/AN/A000
1Wilde Larsen, Anton84000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
176Levtchi, AntonLW926888800001414.2921366.67
245Koppanen, JoonaLW952708531001435.71646012451.61
348Puustinen, ValtteriRW9426036-30101625.000220.00
425Eriksson, FilipRW932524311201520.00525710947.71
586Bromé, MathiasLW9235068-2110922.220220.00
651Nurmi, MarkusRW92351289-10001118.180220.00
726Sjöström, OliwerLD9134015-40101010.00000N/A
891O'neill, BrianCE9123434-1000520.00516912042.50
927Laaksonen, OskariRD9033678-1000150.00000N/A
1072Tardif, BenLW9112014-3010911.1114520.00
1129Gustafsson, ErikLD3022033000030.00000N/A
1239Själin, PontusLD8022665100070.000110.00
1317Brännström, IsacRW9022235-200090.000110.00
1496Andreasson, PontusCE8011219-8000140.0051439454.26
1534Lassinantti, JoelGK90110   0000N/A    
1623Sellgren, JesperLD9011247-3000110.00000N/A
176Hedqvist, IsacCE9011615-400050.0022450.00
1811Linder, IsakRD100000000000N/A000N/A
21Lövgren, DavidCE100000000000N/A101100.00
5Westin, HugoRD100000000000N/A000N/A
218Håkansson, WilliamLD2000201-10000N/A000N/A
2220Juustovaara Karlsson, CasperCE7000202-200010.000110.00
2382Leskinen, OttoLD8000248-4000100.00000N/A
2431Ward, MatteusGK90000   0000N/A    
2515Granberg, DavidCE9000001-100010.0023540.00
2632Engsund, OscarRD9000257-200080.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
134Lassinantti, Joel998397:271316918292.861.96124
231Ward, Matteus993145:5514405474.075.76012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Rögle BKRögle BKRögle BKRögle BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
122Olofsson, FredrikCE926828530001315.38867416053.75
262Horky, LubosLW951607342201827.78000N/A
395Friedman, MarkRD90556752000140.00000N/A
418Everberg, DennisRW931404400001323.0811250.00
546Kellman, JoelCE922486601001910.53706313352.63
658Johansson, FilipRD82134523000258.00000N/A
783Kuhlman, KarsonRW921326601001910.53551050.00
851Själin, CalleRD91232853000323.12000N/A
98Sandin, LinusCE91236651000147.1411250.00
1044De Haan, CalvinLD912312853000128.330110.00
1194Koblar, Tinus LucRW5033231200070.0023540.00
1272Zaar, DanielLW80330550000100.00000N/A
1337Sundsvik, AlbinCE9112256-1000128.33786614454.17
1441Zether, SimonCE91122202100425.009233228.12
1532Solberg, IsacLW9022233000040.0021366.67
164Clurman, NathanielRD9101426-40001010.00000N/A
1775Holm, ArvidGK90110   0000N/A    
187Claesson, LudvigRD9011033000050.00000N/A
196Ladue, PaulRD90112651000120.00000N/A
2021Jellvik, OskarLW9011241300040.0011250.00
215Kumlin, AxelRD2000000000010.00000N/A
20Neumann, JohannesLW200000000000N/A000N/A
2367Bristedt, LeonCE2000212-100030.00000N/A
2428Bengtsson, AntonCE3000202-20000N/A8122040.00
2517Bartholdsson, NilsRW6000000000020.0021366.67
2670Clang, CalleGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
175Holm, Arvid997412:571614916590.302.32034
270Clang, Calle992120:002545696.431.00020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
124Lindberg, OscarCE9381112610-40302611.54676012752.76
217Lindholm, PärCE92810012571001910.53586111948.74
329Aagaard, MikkelLW9538467-11102420.83000N/A
496Hugg, RickardLW9358069-31102611.54491330.77
564Pudas, JonathanRD915612770010234.35000N/A
69Stjernborg, VictorCE923547251021414.2943388153.09
752Lundberg, ArvidLD91452651001185.56000N/A
822Johnson, JonathanCE91452312010119.09781546.67
914Johnson, AndreasRW931404401101030.0012333.33
106Grahn, ViktorRD913421055000911.11000N/A
1125Johansson, PontusRD91342743001224.55000N/A
1220Fasching, HudsonRW921367610001118.1811250.00
1312Lindberg, ValterCE91232642100119.0963966.67
1472Vuollet, OskarLW9202224-20001414.29000N/A
1571Davidsson, JonathanRW71120211001425.00101100.00
1642Forsfjäll, ZebCE91012220000911.1136397548.00
176Forsfjäll, MånsLD7011264200070.00000N/A
184Bergqvist, RasmusLD9011257-2000170.00000N/A
191Lindberg Persson, TheoGK10000   0000N/A    
201Ringquist, AntonGK30000   0000N/A    
2140Lundström, OlleLD4000002-20000N/A000N/A
227Haara, FransRD5000013-200040.00000N/A
2328Kaderli, AndroRW5000201-100070.00000N/A
2473Nordlund, ViggoLW6000201-100040.00000N/A
2538Mann, StraussGK90000   0000N/A    
2631Lampinen, JaniGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
138Mann, Strauss998479:331715517290.122.13062
231Lampinen, Jani99161:164202483.333.92001
31Lindberg Persson, Theo91000:00000N/AN/A000
1Ringquist, Anton93000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Timrå IKTimrå IKTimrå IKTimrå IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
117Mclaughlin, DylanCE92572660100326.25797415351.63
216Eriksson, LinusCE90552642000200.00617413545.19
57Wedin, AntonLW90552642000180.0022450.00
418Genborg, EddieLW9224446-20002010.0011250.00
7Hardegård, MarcusRD9224447-3010287.14000N/A
612Kivenmäki, OttoRW91340440000119.09000N/A
729Forsell, LucasRW8213436-30001414.290220.00
889Gardiner, ReidRW9213027-5110219.5216714.29
926Heikkinen, AntonRW9213014-31201216.6722450.00
109Strömberg, DidrikLD91128633000137.69000N/A
1138Sundin, AlbinRD9022034-1000230.00000N/A
122Svensson, PerLD90222550000170.00000N/A
1345Hallquisth, WilhelmRD9022224-200060.00000N/A
1419Westfält, MarcusCE9101212-1000616.6739317055.71
1522Barkemo, TimRD9101437-4100147.14000N/A
1610Lilja, DavidRW91016220000714.29000N/A
1732Andersson, LeonGK10000   0000N/A    
33Sörbrand, WilliamLW100000000000N/A0110.00
191Gunnarsson, JonasGK20000   0000N/A    
2099Berglund, MaxGK40000   0000N/A    
2180Dichow, FrederikGK60000   0000N/A    
2230Johansson, JacobGK90000   0000N/A    
2328Forsmark, SimonLD9000001-100040.00000N/A
91Pääjärvi, MagnusLW9000001-100010.0011250.00
2551Lander, AntonCE9000215-400050.00686112952.71
72Walli Walterholm, ErikRW9000214-3000160.0016714.29
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Johansson, Jacob998448:571716117890.452.27044
280Dichow, Frederik96299:065303585.713.03001
332Andersson, Leon91000:00000N/AN/A000
99Berglund, Max94000:00000N/AN/A000
1Gunnarsson, Jonas92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Växjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Elvenes, LucasLW92121429900001315.38000N/A
220Nadeau, OlivierRW973102911-20403619.4416173348.48
394Persson, JoelRD94610089-10202218.18000N/A
440Rasmussen, DennisCE91672990000128.33946515959.12
521Cooper, BrianRD933649811001225.00000N/A
619Suomi, JimiLD92246810-21001711.76000N/A
711Rafferty, BroganRD91342411-7010234.35000N/A
828Gustafsson, HugoCE9213048-40011216.67691540.00
912Mäntykivi, MatiasLW8123048-4110812.5035488342.17
104Lowe, KeeganLD90332958-300060.000110.00
1124Henriksson, KarlCE9202245-1000825.008111942.11
1210Suomi, EemeliCE9112449-5000911.11000N/A
1342Kratz, KalleCE9022034-10000N/A961560.00
1463Aho, SebastianLD4011223-100070.00000N/A
1529Strandberg, SebastianCE9011637-400080.0016405628.57
1668Levin, EddieRW5000002-200020.00000N/A
69Palme, OlaRD5000001-100020.00000N/A
1834Cehlarik, PeterRW5000216-500070.0011250.00
1970Åhman, AdamGK90000   0000N/A    
2032Persson, LudvigGK90000   0000N/A    
2141Nilsson, LudvigLW900003120000N/A12333.33
2218Karlsson, OlleLW900022020000N/A11250.00
2317Anderberg, MorganLW9000213-20000N/A33346749.25
2422Lindgren, EliasLD9000403-300060.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Persson, Ludvig995267:211110111290.182.47013
270Åhman, Adam995266:061910512484.684.28023
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örebro HKÖrebro HKÖrebro HKÖrebro HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
189Karlkvist, PatrikLW935808622101816.6721366.67
211Kossila, KalleCE90774752000100.00595311252.68
329Oscarson, MiltonCE932527700001030.005232817.86
455Quenneville, DavidRD7145234-1000137.69000N/A
551Veronneau, MaxLW9224225-31202010.00101100.00
672Ylönen, JesseRW91234330010714.29000N/A
737Gustafsson, GlennCE8202634-1000728.5733650.00
842Salo, RobinLD9202289-10001711.76000N/A
917Wikman, WilliamRW91124220000812.5025728.57
104Norén, ErikRD91012330000333.33000N/A
1119Dickinson, JoshCE9101436-3000313.23936816157.76
1291Stachowiak, WojciechCE91011025-3000137.6920193951.28
1314Danielsson, LiamRW5011001-100020.00000N/A
1410Ranta, SampoRW7011612-100060.0012333.33
155Backström, GustavLD9011025-300030.00000N/A
1628Arnesson, LinusRD9011244000030.00000N/A
177Martin, LukeRD9011213-2000160.00000N/A
186Berglund, FilipRD90116761000160.00000N/A
1933Mastomäki, ChristopherCE9011833000060.0045428751.72
2069Ericson, KristofferGK10000   0000N/A    
2141Hallquisth, TheodorRD2000001-100010.00000N/A
2269Törnblom, KevinGK30000   0000N/A    
2323Polin, EgorRW4000001-100020.000110.00
2416Command, AlexanderCE5000001-100030.0011250.00
2571Stockselius, LucasCE700001100000N/A24633.33
2639Larsson, FilipGK80000   0000N/A    
2731Arntzen, JonasGK90000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Arntzen, Jonas995275:201111012190.912.40022
239Larsson, Filip985269:341513915490.263.34114
369Ericson, Kristoffer91000:00000N/AN/A000
69Törnblom, Kevin93000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS