Clubs in Östergötland

U18 Regional Herr Syd, Region Syd

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-15 09:50
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Johansson, RubenVÄX652010000354,5518,1827,2701111.78
231Karlsson, FiggeLHC561000000454,559,0936,3601112.17
335Jonasson, JohnRBK680000000657,140,0042,8600142.35
41Kellander, MileOLO72111100001263,892,7833,3300365.08
51Viklund, MaxLHC6113000000268,7518,7512,5000162.67
630Lundén, VictorVÄX560000001175,000,0025,000081.59
755Annborn, AdamHV716151000000475,005,0020,0000203.33
830Merkle-Rohdin, HannesTAIF5100000000376,920,0023,0800132.56
960Lagumdzija, EmirMIF7151000000378,955,2615,7901192.72
1045Zimmerlund, OzcarRBK541010000083,3316,670,000061.19
1135Andersson, ColinFRÖ5100010000284,620,0015,3801132.57
1235Stenberg, OskarHV715110000000184,620,007,6910132.60
1335Haag, EliasTAIF6220000000484,620,0015,3800264.34
1430Berggren, OttoFRÖ660000000185,710,0014,290071.15
1530Hellmark, VilgotKAR8300010000488,570,0011,4300354.32
1630Nygren, AlvinTRO8160020000290,000,0010,0000202.69

31Tingström, HugoKAR360000000366,670,0033,330192.92
35Egersand, VincentIKO3121010000568,425,2626,3200196.33
35Sanell, OscarTRO4161000000569,574,3521,7410236.43
31Perisic, JovanMIF330010000180,000,0020,000051.67
35Willanen, MelvinOLO4241000000580,003,3316,6700307.50
35Fjällman, EricVIT5181000000381,824,5513,6400225.32
1Möller, FabianIKO4190000000482,610,0017,3900235.75
40Lundquist, TimIKO4140010000383,330,0016,6700184.54
1Modelski, OliverVIT4150000000383,330,0016,6700185.42
31Tkach, MarkVIT5170000000289,470,0010,5300195.43
35Brodén, MarkusMIF1100000000100,000,000,000011.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
FRÖ
- Frölunda HC
VIT
- HC Vita Hästen
HV71
- HV 71
MIF
- IF Malmö Redhawks
TRO
- IF Troja-Ljungby
IKO
- IK Oskarshamn
KAR
- Karlskrona HK
LHC
- Linköping HC
OLO
- Olofströms IK
RBK
- Rögle BK
TAIF
- Tingsryds AIF
VÄX
- Växjö Lakers HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS