Clubs in Örebro

U18 Division 1 D Västra Herr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-23 21:13
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
120Bergström, GabrielVHC341000000444,4411,1144,440093.00
279Uhlander , WilliamGRU2220000000250,000,0050,000042.00
350Bergström, ValterHAM230010000266,670,0033,330063.00
41Gustavsson, AlvinARV241000000166,6716,6716,670063.00
569Hildebrand, ViktorSHC370010000280,000,0020,0000104.12
699Krafve, WilliamÖRE22121000000280,006,6713,3300157.50
71Pettersson- Grahn, WilliamSUN380000000188,890,0011,110092.98
835Schiller, LiamHAM290000000190,000,0010,0000105.01
990Leandersson, TheoKIL3110010000192,310,007,6900134.31

40Högfeldt, OliverARV111000000050,0050,000,000022.00
1Lissjanis, SamuelVHC110000000050,000,000,001022.00
72Sandberg, ElliottSHC252000000255,5622,2222,220095.40
50Lundblad, BenjaminSUN130000000260,000,0040,000055.00
44Winberg, HugoÖRE2141100000066,6733,330,000066.00
73Seimars, AndriKIL140100000080,0020,000,000055.00
35Bergsten Belin, LiamSHC380000000280,000,0020,0000105.25
49Agnemyr, MaximillianGRU21300000000100,000,000,000033.00
35Papathanasakis, KasperÖRE21600000000100,000,000,000066.05
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
ARV
- Arvika HC
GRU2
- Grums IK:2
HAM
- Hammarö HC
KIL
- Kils AIK
SHC
- Solstad Hockey/Nor
SUN
- Sunne IK
VHC
- Viking HC
ÖRE2
- Örebro HUF:2/ÖHK:2

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS