Clubs in Örebro

Hockeyettan Norra

 
Asplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey Förening[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Kantola, EerikLW843786601302814.2927922.22
219Kemppainen, PatrikCE834763210111030.0038498743.68
321Juntto, WilliamRW8235027-52001414.2943757.14
427Virta, SanteriLW823566510201612.50535410749.53
58Fjällkeborn, FelixLW6224245-10001711.760110.00
640Ylivainio, JesperRW7033217-600030.0031475.00
711Kekarainen, JuusoLW8033203-300040.0037175468.52
829Fellman, PatrikRW8112224-2010520.00000N/A
924Saikkonen, TopiasRD8112489-1100119.09000N/A
1015Weiberg, AdamRD8112657-2000812.50000N/A
1116Heinänen, KasperiLW81121226-4010166.2512333.33
1214Bertgren, JanCE8022229-700060.0028487636.84
139Savaloja, VilleLD7101636-3000333.330110.00
1418Mäenpää, KasperRD8011204-400070.00000N/A
156Kankkunen, RasmusLD8011616-5000110.00000N/A
1626Manninen, JereRW3000001-10000N/A0220.00
174Kuivas, ArttuLD4000211000050.00000N/A
1810Eriksson, AnthonLW4000206-600050.0012333.33
195Eronen, JoonasRD6000026-400010.00000N/A
2028Ojala, VilleLW6000001-10000N/A23540.00
2117Esperi, WilliamLW7000204-400010.00000N/A
2230Konttila, ArvoGK80000   0000N/A    
1Suvanto, EemilGK80000   00010.00    
2412Hietala, RasmusRD8000411000030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Konttila, Arvo886327:161715617390.173.12024
21Suvanto, Eemil883149:377667390.412.81020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Bodens HFBodens HFBodens HFBodens HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
115Nilsson, AndreasRW8113144954010812.501421687.50
220Thomasson, NilsCE8481209450001625.00865313961.87
321Jonsson, JoelRW84610279450202218.18000N/A
47Dahlroth, FelixRD82810210640202010.00000N/A
562Wallin, AlexanderRW881926062502828.57000N/A
611Hämäläinen, AleksiCE8459210281001330.7733427544.00
741Sundin, JacobCE81890505000616.6739306956.52
84Selström, OliverLW825741019100922.22641060.00
926Muzik, RadekRW724669180001020.0018911.11
1024Stevens, JacobRD832548350201816.67101100.00
1152Tornberg, AugustRD51454624000911.11000N/A
1276Callgren, EliasRW5224272112201216.67000N/A
1378Selström, EliasLW81340422000333.33101100.00
1433Svensson, OliverLD812321147000812.50000N/A
1577Arespång, ViktorRD7202276240001315.38000N/A
1628Åström, WilleCE8112224-20001010.00525310549.52
175Abrahamsson, TobiasRD810127251001010.00000N/A
188Jonsson, HermanRD8011043100050.00000N/A
1918Landström, TheoRW8011023-100070.0031475.00
209Edström, VictorLW8011215-4000120.00000N/A
2161Eklund, EliasLD3000001-100010.00000N/A
2260Stenmark, FelixGK80000   0000N/A    
2330Westling, SimonGK80000   00010.00    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Stenmark, Felix886365:00913214193.621.48051
230Westling, Simon882120:006465288.463.00020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Borlänge HFBorlänge HFBorlänge HFBorlänge HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
190Palmberg, TimCE945987610002913.79787114952.35
219Falk, PontusCE71564550000224.5554955.56
310Myrberg Andersson, JoelRW9415479-20203312.12000N/A
423Nazarenko, ErastsRW91452541100137.69551050.00
511Olhans-Lind, ErikLW922412410-6010219.52525911146.85
69Björk, MarcusRD9134469-3010234.35991850.00
721Taylan, MikaelCE9134459-4100185.5653862.50
878Mannebratt, VictorRD921308530001020.00000N/A
973Aronsson, EdwinLD90224440000130.00000N/A
1013Källberg, VidarRW9101428-6000147.14000N/A
1153Nylén, EdvinLW2011010100020.0021366.67
1271Frisk, JohannesLD9011035-2000260.00000N/A
1325Gullbrandsson, JohnCE9011222000060.001361968.42
1466Bergman, PontusRD90111036-3000110.00000N/A
1599Stornils, SixtenCE100000000000N/A000N/A
1699Daniels, AlbinCE2000000000010.00000N/A
1772Aspling, ViggoLW6000201-100020.000110.00
99Eriksson, AlexanderRW6000201-100050.00000N/A
1931Vallin, HampusGK90000   0000N/A    
2045Frölander, AlvarGK90000   0000N/A    
2134Hedvall, HugoLD9000225-3000100.00000N/A
2274Kansell, ViktorLD9000202-200010.00000N/A
29Runnkvist, MarcusCE9000205-5000230.00664911557.39
2412Sandell, ViktorLW9000612-1000100.000660.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Vallin, Hampus995295:531010711791.452.03023
245Frölander, Alvar994243:03910311291.962.22004
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Enköpings SK HKEnköpings SK HKEnköpings SK HKEnköpings SK HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Wiklund, EdvinLW8415107701012020.001141573.33
253Söderlund, FelixLD805528761000100.00000N/A
316Andersson, KarlCE83144412-80011618.75778215948.43
464Ekfeldt, RomeoLW8044457-2000120.000330.00
59Andersson, JesperRW82136312-9000922.22000N/A
625Ledin, FelixCE5123023-1010425.0012122450.00
711Helldén, AdamCE4112436-3000812.5027235054.00
814Nilsson-Ström, KevinCE81124330010156.6741499045.56
915Eriksson, KalleRD4022648-400040.00000N/A
1012Knudsen, AxelCE80222959-4000150.0013425.00
118Vannar, ValtherLD8101036-30001010.00000N/A
1221Ling, GustavRW8101417-6000119.0911250.00
1317Lindström, LiamCE6011022000040.0023275046.00
1486Ahlberg, OliverLD6011213-200060.00000N/A
1510Gunnarsson, AlexanderLW8011010100080.00101100.00
1651Nilsson, VictorRD80113179-2000120.00000N/A
1713Ingemarsson, PeterCE1000000000040.00461040.00
19Uusitalo, SvanteRW1000000000020.00000N/A
1931Forsberg, WilliamGK20000   0000N/A    
203Aronsson, OskarRW300000000000N/A000N/A
31Tjärnhell, SimonGK30000   0000N/A    
2230Jansson, EmilGK40000   0000N/A    
6Wall, LinusCE4000000000010.006101637.50
2420Lindell, HugoCE6000411000020.000330.00
2560Andersson, ViktorGK70000   0000N/A    
2628Dengg, HugoLD7000402-200080.00000N/A
2740Dahlen, EbbeLW8000200000040.0011250.00
2834Hansson Myhrén, AntonRD8000416-5000270.00000N/A
297Sandell, LudvigRD80002701-10000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Andersson, Viktor876316:462011713785.403.79115
231Forsberg, William822118:538839191.214.04002
331Tjärnhell, Simon83140:004212584.006.00000
430Jansson, Emil84000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
192Nordström, ViggoCE761117212482103318.1834742.86
249Thorstensson, LucasLD7212140196130101020.00000N/A
321Svensson, JacobRW658132142121201827.7850388856.82
416Kangas, GabrielLW738112153120001520.009101947.37
523Lindblom, LinusLW746104141130002218.18000N/A
626Kilpinen, MaximilianCE7459012480201822.22704211262.50
747Sundin, ArvidLW745947070101921.0522450.00
89Eriksson, ViktorLW735825051102512.000220.00
911Schagerberg, AntonLD7268619514000238.70000N/A
1022Lundkvist, OskarLW432508440001127.27000N/A
1124Levander, AxelLW723507250011118.18000N/A
125Carnebo, AdrianLD7235412111100633.33000N/A
1320Stadin, EmilLD71452909000224.55000N/A
1436Kahilainen, RasmusLW71454826000911.11000N/A
1518Olsson, AxelCE721327161001216.6740408050.00
1655Walfridsson, SebastianRD512306150001010.00000N/A
1710Larsson, RasmusRD720266330001020.00000N/A
1870Johansson, WilleCE40220404000120.0023234650.00
1915Almén, NoahLD4011050500040.00000N/A
207Ahnfeldt, EliasRW3000000000020.006101637.50
43Fagerström, MånsRD3000001-100010.00000N/A
221Lundberg, EbbeGK70000   0000N/A    
2331Hector, ScottGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lundberg, Ebbe773185:004465092.001.30030
231Hector, Scott774238:156788492.861.51131
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
140Malm, HampusRD7461061064010449.09000N/A
270Olsén, HenrikRW719102862100185.561155917466.09
314Westerlund, LudvigCE754927252101827.78545010451.92
423Byström Johansson, AdamLW762846601301833.33000N/A
529Wiberg, JesperLW734747520202313.040110.00
624Arpe, MartinCE716708260001010.0036933.33
77Pettersson, KarlRD71566927000119.09000N/A
821Sundberg, OliverCE706610624000140.00303100.00
911Fortkord, MiloCE5123034-10101010.0011250.00
1018Sjöholm, MaxCE71122431000520.0043458848.86
1139Lindgren, LinusRD70220651000150.00000N/A
1215Bergendal, HugoLW71010321000616.677111838.89
1368Svennberg Berger, EdgarRD71014431000185.560110.00
1434Hedlund, ErikRW71014321000166.2544850.00
1527Wiberg, FilipRW1011010100030.00101100.00
1633Larsson, IsakLD7011221100080.00000N/A
1722Romö, VincentRD7011632100050.00000N/A
1820Almgren, TimRW100000000000N/A000N/A
71Westling Alm, FabianRW1000001-100020.00000N/A
2027Becker, HampusCE200000000000N/A000N/A
8Svensson, AlbinLD200000000000N/A000N/A
2219Johansson, AntonCE2000200000020.00000N/A
231Walfridsson, HannesGK30000   0000N/A    
2410Modin, EdvinLW400001100000N/A000N/A
2537Forsberg Zetterström, HubertGK40000   0000N/A    
269Wengelin, EmilLD4000404-400050.00000N/A
2730Ohre, AdamGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Ohre, Adam777418:281614015689.742.29143
237Forsberg Zetterström, Hubert74000:00000N/AN/A000
1Walfridsson, Hannes73000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Järfälla HCJärfälla HCJärfälla HCJärfälla HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Frylén, HugoLW974116121021002429.17561145.45
216Broed, KalleCE9448612931001921.05000N/A
377Qvarforth, OliverRW92572911-20001414.296131931.58
425Molin, MarcusRW95164710-32001827.78101100.00
511Dahlin, IsakLW933621011-10011323.0841549543.16
621Andersson, DanielCE906601082000130.00838516849.40
77Okonkwo Prada, LeonRD90552813-5000240.00000N/A
814Söderlund, Olle**RW531423211101127.270220.00
913Thorén, EmilRD9134121091000911.11000N/A
106Berglind, WilliamRD60446103700020.000110.00
1122Diberius, AxelLW9303047-30001030.0024633.33
1223Hedman, WilliamRW930344310101520.00000N/A
1310Croneld, HenricRW9033044000030.000220.00
1417Thorén, IsacLD903341679000160.00000N/A
1548Lundberg, HugoLD91122711-40001010.00000N/A
1620Sandberg, EddiCE90221057-2000140.00578213941.01
1740Eurenius, GustavCE1011011000020.0045944.44
1844Lööv, DouglasRW6011012-10000N/A10132343.48
1937Nüth, HugoLD90113182600030.00000N/A
2030Rifalk, WilliamGK10000   0000N/A    
35Sannemo, MiloGK10000   0000N/A    
2214Reimer, WalterLW200000000000N/A000N/A
236Jerbrant, LinusRD6000010100010.00000N/A
2430Fröberg, OscarGK70000   0000N/A    
2512Wahlbom, NeoLW8000004-4000110.00000N/A
261Hjälm, WilliamGK90000   0000N/A    
273Frylén, AxelRD9000212-100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Fröberg, Oscar975300:001712414187.943.40032
21Hjälm, William994243:531511312888.283.69022
330Rifalk, William91000:00000N/AN/A000
35Sannemo, Milo91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalix HCKalix HCKalix HCKalix HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Olsson, FelixCE8551028530111631.25614810955.96
231Lindqvist-Nilsson, RasmusLW833626331101030.000110.00
39Saarinen, RistoLW82464963100258.0022450.00
426Claesson, AntonRD81566642000185.56000N/A
57Kärjä, VeikkaLD81454972000175.88000N/A
621Von Gerdten, RobertLD80552624000110.00000N/A
724Ekblad, AlfonsCE831409450202910.3451489951.52
825Säteri, AlbinLW8224036-31001513.331181957.89
919Lindbäck, FilipCE81346532000185.5636933.33
1027Björck, WilliamCE8303434-1010837.5011142544.00
1116Persson, AdamLW81230541000119.090110.00
128Kruukka, ArvidRW81232633100147.1442666.67
133Idebäck, NoahLD8202108441001711.76000N/A
1417Burman, AlexanderLW7022022000020.000220.00
155Abrahamsson, ViktorLD8022065100070.00000N/A
1618Pavlovics, RainersCE80222431000100.0025527732.47
1712Lundberg, LiamLW8101212-1000812.50000N/A
1883Vähäkangas, KieRW2011021100050.0018133158.06
194Ruud, EmilRD8011434-100070.00000N/A
2035Erliden, NoahGK10000   0000N/A    
35Sifakakis, NikoGK10000   0000N/A    
226Habisreutinger, LucaRD200000000000N/A000N/A
2329Ågren, MånsLD6000411000070.00000N/A
2440Carlsson, JacobGK70000   0000N/A    
251Ronnestål, DavidGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Carlsson, Jacob875299:35812413293.941.60032
21Ronnestål, David873177:559495884.483.04021
335Erliden, Noah81000:00000N/AN/A000
35Sifakakis, Niko81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kiruna IFKiruna IFKiruna IFKiruna IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
115Nilsson, LiamCE733688530101225.0024633.33
217Kolsbo, IsakLW7336278801001225.0012333.33
316Mäki, JohannesCE7336338621101030.0035458043.75
422Fridén, MartinLW614525320001010.00651154.55
58Esko, SiggeLD7055250500060.00000N/A
627Fridén, TomCE740445501101136.3651257667.11
720Kauppila, AnttiLD7134257-2000137.690110.00
810Vartiainen, TuomasLW70336431000120.00202100.00
93Hansson-Geidon, JacobRW31120110000714.2914520.00
1019Kolsbo, NoahCE61122211100812.5017133056.67
1128Hagström, HampusCE7112425-3010119.0924355940.68
1223Näslund, RasmusRD7022252300060.00000N/A
135Larsson, AntonRD71012440000616.67000N/A
1411Halmkrona, WillyRD5011051400030.00000N/A
1525Hjorth, ElliotRD5011013-20000N/A000N/A
1614Koivuniemi, SvanteCE5011220200030.0023234650.00
174Seniut, ArturRD7011235-2000100.00000N/A
1826Harmouche, JosephLW1000000000010.00000N/A
9Törmä, MiloCE1000001-10000N/A000N/A
2029Aidantausta, HjalmarLW200000000000N/A000N/A
44Berggren, HermanLD2000002-200030.00000N/A
2Jonsson Holmgren, TeodorLD200000000000N/A000N/A
6Älvero, WilgotCE200000000000N/A000N/A
2431Ogandzhanian, ArturGK70000   0000N/A    
251Törmä, DennisGK70000   0000N/A    
2612Hagström, VilmerLW70002000000100.0021366.67
2713Carlsten, TageRW7000401-100040.0014520.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Ogandzhanian, Artur775300:501114115292.762.19141
21Törmä, Dennis772118:507586589.233.53002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Lindlövens IFLindlövens IFLindlövens IFLindlövens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Andersson, AmillLW842686331002218.18614310458.65
250Arle Östergren, OliverLW733647341101225.0025335843.10
310Johansson, LukasLW832504311002412.500110.00
425Broeng, JesperLD7055236-3000240.00000N/A
59Sjöqvist, LinusCE7314246-2001933.3313102356.52
664Nyhlén-Persson, SimonLD722427340001513.33000N/A
78Jämsén, JohannesCE8044246-2000120.00614710856.48
824Pettersen-Finckenhagen, Lukas NikolajRW821304310101612.50101100.00
938Sälle, Carl JohanRD812304311001010.00000N/A
1093Oskarsson, TobiasCE81232440100214.7627245152.94
1114Forsmark, FilipRD8112024-2000119.09000N/A
1217Wetterberg, ColinCE4022032100030.00000N/A
1341Grundström, VilmerCE8022445-1000240.00000N/A
1462Hilmersson, OlleCE80226624000240.0021366.67
1520Karlsson, GustavLW8022622000080.0034742.86
167Hagsten, NilsLD4101012-1001425.00000N/A
1727Arvidsson, GustavLW6011021100080.0042337556.00
1846Brenkle, ErikRD6011881700080.0011250.00
1928Wenell, HannesRD80112532000100.00000N/A
2011Hammar, IsacLW6000613-2000100.0023540.00
2147Karlsson, JoshuaRD60008523000130.00000N/A
221Frykholm, JonathanGK80000   0000N/A    
2331Svensson, AlfredGK80000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Frykholm, Jonathan886337:03912513493.281.60141
231Svensson, Alfred883143:435606592.312.09112
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Norrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
131Ödman-Hadzinikolic, OliverRW8257259-40001612.5024633.33
262Melin, GabrielLW8235278-1100267.69000N/A
370Dufva, MånsCE8235268-20101216.67554710253.92
433Sjölund, LinusRD5213437-4000922.220110.00
512Hamberg, IsacCE8213658-30001910.53496711642.24
659Dahlin, CalleRD41230422010911.11000N/A
78Rådberg, AndreasRD80336315-12000170.00000N/A
87Fagerström, OlleRW6112437-4000911.11202100.00
971Forsström, TheodorCE81124330000425.0020163655.56
1053Nordström, LucasRD11014220000616.67000N/A
1118Björkman, DennisRD8101245-1000205.00000N/A
122Jakobsson, IsakRD3011015-400030.00000N/A
1328Håkansson, ElvinLD7011421100070.00000N/A
1472Leijon, CarlLW8011056-100060.000110.00
1591Carlqvist, EmilCE8011415-400050.0032467841.03
1636Öbrink, MaxRW100000000000N/A000N/A
1736Lilja, EltonLW2000022000010.000110.00
185Lundberg, JacobRD2000010100020.00000N/A
19Luotonen, ErkkaRW2000011000060.00000N/A
2088Ydehed, EliasCE4000000000020.00000N/A
214Falkenhäll, TheodorRD4000205-500060.00000N/A
1Griffin, JoshuaLD4000201-100010.00000N/A
2379Nyström, TeodorRD7000816-500010.00000N/A
2432Danell, AntonGK80000   0000N/A    
2545Jägergård, JohnGK80000   0000N/A    
2617Chetverikov, VladimirLW8000007-7000140.0022375937.29
2713Wiita-Adamsson, GabrielRW8000228-6000130.0011250.00
2826Edin, LeoCE8000402-200010.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Danell, Anton886355:481617118791.442.70115
245Jägergård, John882118:1312657784.426.09002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Piteå HCPiteå HCPiteå HCPiteå HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Bolin, NilsLW65510010733002420.8315112657.69
227Bramberg, OscarLW845969630103312.12941369.23
329Holmström, IsakCE84261259-41101822.220220.00
425Lindgren, OliverCE8336269-30001520.00381127.27
536Pettersson, MelvinLW824606511001118.186172326.09
621Björk, CaesarLW8156459-4000185.56857616152.80
789Nilsson, OscarLW8066297200080.0054308464.29
841Hedlund, EliasLW81452541000147.1457409758.76
99Cederholm, LukasLD8123012660001010.00000N/A
1071Åström, ViktorLD8123229-7000147.14000N/A
1177Lindfors, WilmerRD81234981000175.880110.00
128Söderberg-Nelson, JacobLW812344400101010.00000N/A
137Lindmark, LinusLD8202645-10001513.33000N/A
1424Hansson, SebastianRW61122625-3000616.67791643.75
1526Lidman, JonathanRD8112478-1000234.35000N/A
1634Andersson, SebastianGK80110   0000N/A    
172Nordin, EdwinLD80112954000110.00000N/A
1814Claeson, HenrikLD100001010000N/A000N/A
1970Larsson, AlvarRW200000000000N/A000N/A
2066Holmgren, HjalmarLW200020000000N/A0110.00
213Mård, ViggoRD400000000000N/A000N/A
2211Nylund, AlbinLW7000415-400010.0011102152.38
2331Reinholdt, JonathanGK80002   0000N/A    
2479Falk, AlbinLW8000420200060.00571241.67
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Reinholdt, Jonathan884241:4911819288.042.73013
234Andersson, Sebastian884250:00139210587.623.12040
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sollentuna HCSollentuna HCSollentuna HCSollentuna HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Bergsdorf, FilipCE422425500001216.6729437240.28
227Molin, LinusRW6224249-50001216.67000N/A
362Ringström, PelleCE61342541000812.50576011748.72
476Wedemo, MarwinRD61344752000812.50000N/A
520Paulsson, LukasLW6213257-2010296.90101100.00
644Ek, EliasLD61238743100714.29000N/A
77Strömberg, KarlLD6112236-3000812.50101100.00
845Ekström, AndreasRD61121057-2001205.0013173043.33
940Logren, VictorRW40220321000100.000220.00
1033Boman, SimonRW3101012-1001250.000110.00
1139Persson, GustenLD6101034-1001714.29000N/A
1218Blom, AxelRW6101414-3010911.1126295547.27
1343Marinkovic, KeanuRW4011212-1000100.00000N/A
1423Ahlzén, JonathanRW6011424-2000130.0023540.00
1511Sunebäck, EliasLW4000001-10000N/A000N/A
1628Ersmark, HannesLD5000012-100030.00000N/A
1719Crozzoli, IsacCE5000002-200030.007162330.43
97Landis, TimLD5000002-200010.00000N/A
5Wiberg, HugoLD5000002-200030.00000N/A
2031Grönhagen, IsacGK60000   0000N/A    
2160Rajalin-Scharp, AlecGK60000   0000N/A    
2226Wiberg, ErikLW6000215-400060.000220.00
2336Magnusson, OliverLD6000426-400030.00000N/A
2437Möllerstedt, FilipLD6000416-500030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Grönhagen, Isac664195:491310712089.173.98013
260Rajalin-Scharp, Alec663164:4617668379.526.19002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Strömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Golovkovs, GeorgsRW6369056-11201520.00202100.00
240Utriainen, OskariRW6246025-31101513.330330.00
377Klaar, OskarCE6314426-4010933.3313253834.21
446Hellström, OlleRD60331213-2000200.000110.00
513Dahlén, BenjaminRW62026330000728.5719183751.35
611Hansson, MikaelCE6112035-20001010.00515210349.51
720Jacobson, CarlRW61126110110911.1122204252.38
818Nääs, EdvinLD6022642200040.00000N/A
919Åhlen-Hedenström, JesperLW6101214-3000616.67202100.00
1023Fahlstedt, FabianRD4011631200030.00101100.00
1196Hultgren, EricRW6011246-2000180.0013112454.17
1295Linderborg, MarcusRD6011412-100050.00000N/A
1343Bengtsson, WilliamLD6011645-100040.00000N/A
149Hultgren, FilipRW6011614-300060.00202100.00
1590Dahlgren, LinusCE4000010100030.00761353.85
1635Rönn, IvarGK60000   0000N/A    
31Sandrud, MarkusGK60000   0000N/A    
1810Hasselgren, PhilipLD6000039-600020.0011250.00
1917Björk Eriksson, WilmerRW6000002-200030.000110.00
38Forsman, LinusLD6000003-300050.00000N/A
2156Johansson, AlveLW6000210100060.000110.00
2222Jandrén, ZachariasCE6000200000020.0016233941.03
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sandrud, Markus664237:001010311391.152.53022
235Rönn, Ivar662125:004616593.851.92011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Surahammars IFSurahammars IFSurahammars IFSurahammars IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
140Campbell, WilliamLW824667252001414.2931346547.69
251Stark, AlbinLW81560523000119.0954429656.25
386Ehrencrona, SebastianLW82242532100219.52594410357.28
491Rydell, LinusRW81342422000244.17831172.73
59Eriksson, FelixLW813431734000147.140220.00
698Lundgren, TheoCE82130532100922.2252771.43
720Dahlberg, AlexanderCE821324310001414.291552075.00
865Dahlqvist, KasperRD71234330000714.29000N/A
914Filipson, FelixRW812304401011010.00101100.00
1021Lilja, AlbinRW81232505000520.00404100.00
1129Joona, MaxRD81122624000812.50101100.00
1277Lundström, ToreRD811241147000911.110110.00
1327Näslund, SamuelLD8022283500090.00000N/A
1425Semjonov, RomanRW80222523000190.00101100.00
1590Gheorghiu, DanielLD8101413-2000520.00000N/A
1624Tellström Jovicic, SebastianRD81018220000119.09000N/A
1722Hansson, MarkusRD8011625-3000100.00000N/A
1871Sjölund, HampusLW8011613-200090.000220.00
1931Eneroth, JonasGK80000   0000N/A    
2030Eriksson, MalteGK80000   0000N/A    
2123Joona, MelvinLW8000402-200080.00000N/A
2216Ekman-Cederborg, WilleRW80002714-300060.0034356949.28
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Eriksson, Malte884246:06710611393.811.71122
231Eneroth, Jonas884238:48712413194.661.76131
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
128Engholm, JoakimRW571829900102330.43000N/A
210Sundell, FilipCE51780972000714.291782568.00
333Hildebertszon, WilliamCE5257689-10001216.6735256058.33
422Jerneheim, WiktorLD4033242200030.00000N/A
526Karlsson, PontusCE22020202210728.57303100.00
624Kim, DanielRW52020312000633.33000N/A
719Sarhus, OscarRW5112003-3010812.5039387750.65
832Aaw, MarkusRW5022252300040.0015142951.72
920Skarp, AxelRD5022247-300040.00000N/A
109Segh, DavidCE5022214-300030.0012333.33
1114Svennas, FredrikLD5022476100070.00000N/A
1217Andersson, LudwigRW5101014-3000911.110110.00
18Jegander, FelixRW51010110000333.330110.00
148Andersson, CasperLW5101423-1000812.50101100.00
15Lindström, TimRW51014202000250.00651154.55
165Gruvstål, NiclasLD5011062400050.00000N/A
172Ljunggren, LeoRD100000000000N/A000N/A
16Plars, MelkerLD100000000000N/A000N/A
191Rönnqvist, ViktorGK50000   0000N/A    
2030Andersson, KalleGK50000   0000N/A    
2129Wassberg, WilliamCE5000010100060.0027315846.55
2225Lidström, LucasLD5000224-200030.00000N/A
2327Kardevall, MaxRD5000867-100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Rönnqvist, Viktor554181:248798790.802.65121
230Andersson, Kalle552117:358495785.964.08002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Väsby IK HKVäsby IK HKVäsby IK HKVäsby IK HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
120Leijonhielm, RasmusRW633647341012114.290110.00
210Jonsson, OscarCE51562615000911.1129437240.28
346Valente, JesperRW632506330001520.00000N/A
486Lexell, GustavRW632547341001127.270330.00
514Hårdstam, TheoCE62352660010922.2214193342.42
633Meijer, GustavRW61454743000156.6754439755.67
74Persman, KarlLD6314105411001323.08000N/A
844Södergren, LokeRD60332743000140.00000N/A
918Wehmas, JeremiRD6033467-100080.00000N/A
1073Aalto, AlfredCE61120330100156.67000N/A
89Kivelä Carlzon, MarcusRW6112036-3000911.1129255453.70
1267Eriksson, LucasLD60228716000180.00000N/A
1388Forslund, KalleCE6101612-1000333.3324366040.00
1417Blom, ArvidLD6011456-100050.00000N/A
1547Lundgren, KennyRW3000000000020.00000N/A
169Dahlberg, ViktorRW5000000000010.00000N/A
1791Pettersson, MånsLW5000223-100020.0011250.00
1831Olsson, VictorGK60000   0000N/A    
1927Åslund, NoelLW6000012-100020.0032560.00
2032Törnqvist Watson, ColinGK60002   0000N/A    
218Wiklund, ViggoRD6000242200060.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Olsson, Victor664245:001012613692.652.45131
232Törnqvist Watson, Colin662117:595404588.892.54011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Wings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC Arlanda[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
196Wiman, WilliamRW72132416-120101216.6711250.00
299Yucel, JohannesRW3123036-3000520.00101100.00
311Franzén, JohanCE71234112-110001010.0036559139.56
415Dahlman, OlleRW71236311-8000119.09000N/A
513Lif, DidrikLW70330210-8000130.00202100.00
616Larsson, RasmusLW31124330000425.0020133360.61
781Hornborg, VilleLW4112014-3010616.6731475.00
829Lorentzi, AdamLD602210412-800010.00000N/A
919Löfström, CasperCE70228517-1200070.0023295244.23
1024Johansson, SvanteCE4101614-3000911.1111250.00
119Ahlström, AlexanderRD71010410-6100714.29000N/A
1210Wennås, JonathanLD71014213-11000119.09000N/A
135Åberg, LinusRD70112214-1200020.00000N/A
1420Göthberg, AlvarLD100000000000N/A000N/A
68Karling, NeoRW1000001-100020.00000N/A
28Nyberg, FilipCE1000001-10000N/A000N/A
21Pentler, OliverLW100000000000N/A0220.00
18Pitkänen, VilleRD100000000000N/A000N/A
1940Zetterberg, EliottRW5000004-400020.00000N/A
2091Gustavsson, WilliamRW6000005-500050.00000N/A
2125Lärnvåg, MalteLW6000209-900040.006263218.75
2214Harju, IsacRW6000408-800030.0011250.00
231Åkezon, LucasGK70000   0000N/A    
2470Owuya, MarkGK70000   0000N/A    
2578Lindström-Mardunovich, SebastianLD70002212-1000090.00000N/A
2612Meyer, DanielLW7000218-700040.0035559038.89
2726Fehrling, IsakRD70006212-10000130.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Owuya, Mark775222:041716017790.404.59012
21Åkezon, Lucas774197:082213015285.536.70004
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
127Carlsson, LukasCE726812615110728.5745347956.96
255Rönnelöw, KevinLD70886734000200.00000N/A
319Håkansson, LinusCE743704401102020.0021194052.50
491Krånglin, CharlieLW724684130001513.3332560.00
59Sjöqvist, RasmusRW73252422011475.00000N/A
615Normann, LiamRW723525321101910.53475710445.19
73Nordlander, ErikLD71450532100234.35000N/A
873Lindström, VilgotRW731425320002015.0051683.33
910Branthsson, HugoLW71348633010137.690110.00
1071Hallin, EliasLW41122211000333.33000N/A
1128Lundström, AntonLW61120321000520.0020234346.51
1279Hälldahl, FelixLW71120541100119.0924633.33
1320Öberg, GustavRW7112423-1000250.00000N/A
1457Edlund, EdvinLD711212330000812.50000N/A
1537Timander, OliverRD7022094500070.00000N/A
1616Fries, AgatonLW61010413000333.33000N/A
177Ingman, JosefRD71012624010214.76000N/A
1821Boström, EliasCE1000002-200010.000660.00
1Heijdenbeck, AronGK10000   0000N/A    
13Nyman, AlbinCE100000000000N/A000N/A
2114Dahlin, GustavRW3000201-10000N/A000N/A
228Lundgren, FilipLD400000000000N/A101100.00
2335Lindqvist, EdvinGK60000   0000N/A    
2430Rheyneuclaudes, LucasGK70000   0000N/A    
2511Lundgren, FelixLW7000244000040.0023376038.33
2623Hedkvist, RasmusLD7000854100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Rheyneuclaudes, Lucas776368:241518920492.652.44042
235Lindqvist, Edvin76160:001293096.671.00010
31Heijdenbeck, Aron71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS