Clubs in Örebro

HockeyTvåan Herr Region Väst B

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-23 21:36
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Cullin, PatrikARB351000000355,5611,1133,330192.92
298Byberg, AlbinSKE480000000557,140,0035,7110144.22
330Runnemalm, OscarIFK7151000001762,504,1733,3300243.40
430Åhlund, CarlHAL3111000001368,756,2525,0000165.43
530Stokvik, JoakimFAG5110000000473,330,0026,6700153.24
682Darke, EdvinSME7170030000674,070,0022,2210273.83
730Johansson, LucasAVE581100000275,008,3316,6700122.37
815Silfvernagel, DavidHAL4160000000576,190,0023,8100215.25
934Kres-Johansson, AlexanderSKE4200000000676,920,0023,0801268.45
101Lindström, OscarKUM490000000281,820,0018,1801112.72
1143Boston, ViggoARB4150000000383,330,0016,6700184.50
1263Lekensjö, ZackKUM3200000000100,000,000,000020.67

65Tjärnhell, SimonAVE220010000175,000,0025,000041.97
35Johansson, LudvigFAG3120000000475,000,0025,0000166.64
1Sundman, GustavSKE1500000000100,000,000,000057.22
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AVE
- Avesta BK
FAG
- Fagersta AIK
HAL
- Hallstahammars HK
ARB
- IFK Arboga
IFK
- IFK Hallsberg
KUM
- Kumla Hockey
SKE
- Skedvi/Säter IF
SME
- Smedjebackens HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS