Clubs in Örebro

HockeyTvåan Herr Region Väst B

 
Avesta BKAvesta BKAvesta BKAvesta BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
188Eriksson, MånsRW782100230
292Larsson, WilliamLW728104010
321Alander, GustenRW72682100
491Häggström, ArvidCE70880000
55Vallin, LinusLW74372121
615Bergsten, DennisRW73362110
712Lilja, EltonLW42462020
823Forsman, ArwidCE741529021
981Ytter, LukasLW73252010
1067Cassel, LucasLD714512010
119Juhlin, TimRW72130000
1277Lamberg, KasperLD70330000
134Gustafsson, JesperRD70228000
1420Almkärr, OliverLW61010000
158Ström, FilipRD60112000
1647Önnebro, VilleCE60114000
1726Ajax, AssarRD70112000
1822Berglund, CarlLD70116000
1913Leijd, RobinRD10000000
70Linderoth Johnsson, LeonGK10000000
2165Tjärnhell, SimonGK20000000
220Damberg, OliverGK40000000
2310Sharets, ArtemRW60000000
2430Johansson, LucasGK70000000
2572Lyckman, ViktorRD70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Johansson, Lucas775303:521214515792.362.37141
265Tjärnhell, Simon722121:394454991.841.97111
30Damberg, Oliver74000:00000N/AN/A000
70Linderoth Johnsson, Leon71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Fagersta AIKFagersta AIKFagersta AIKFagersta AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
13Månegarm, LudwigLW766122100
221Nilsson, LinusLW764106010
39Lorentzon, CarlLW737104000
461Pettersson, AlexanderRW727929111
511Rauch, WiggoLW73474020
624Sahlen, JesperLD72570100
719Sjulander, CarlRW73360000
828Hassel, KarlCE72464010
923Byhlin, LucasLD61452110
1018Bergsten, LucasLW71458010
1120Söderlund, LinusRW51230000
1213Gallon, FreddieRW71236000
1312Sohlin, AntonRD60334000
144Söderholm, VictorRD60220000
1527Matuschewski Tuner, RasmusLW61012000
1614Ahlström, SamuelRD20110000
1729Hyttring, FilipRD30112000
1814Öhman, CarlLD10000000
1910Sandström, CasperRW20000000
208Hellström, MelvinLD40000000
2130Stokvik, JoakimGK70000000
2235Johansson, LudvigGK70000000
2316Erixon, SixtenCE70000000
247Wiklund, HampusRD70004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Stokvik, Joakim775278:061512213789.053.24032
235Johansson, Ludvig773144:381610311986.556.64011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hallstahammars HKHallstahammars HKHallstahammars HKHallstahammars HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Lindström, MarcusLW7310136010
224Cadei, LeonLW745958010
32Källström, KennyLD616711010
426Hammarstedt, JoelCE74262100
525Trollvad, LucasCE71342000
621Ljungberg, FilipRD70336000
729Siemerling, ChristofferCE62026110
817Fränden, EricRW71120000
918Hatlem, MarkusCE71122000
1011Aronsson, OskarRW11010000
119Lundberg, KarlLD31012000
123Andersson, WilliamLD51010000
1327Wahlström, OliverLW71014000
1416Morin, ChristofferRD30110000
1520Hammarstedt, IsakCE40110000
1623Wirzén, EmilRW60112000
1710Erosson Lindberg, NoaLW70110000
188Söderkvist, HampusRD70112000
191Olofsson, VictorGK10000000
11Wernquist, AntonLD10000000
214Suchanek, LiamLD30002000
2213Lahtela, VihoLW50002000
2330Åhlund, CarlGK60000000
2414Nurmi, OskarLW60000000
2515Silfvernagel, DavidGK70000000
2622Johansen, MagnusRW70000000
275Udd, KevinLD70004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
115Silfvernagel, David774240:002115017187.725.25022
230Åhlund, Carl763176:48168810484.625.43003
31Olofsson, Victor71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK ArbogaIFK ArbogaIFK ArbogaIFK Arboga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
118Johansson, EmilRW746104010
23Henriksson, TobiasRW637100100
315Alexandersson, ColinCE737104100
421Ageborg, LinusLW75492011
519Fröding, EmrikLW74372110
67Kaijser, WilliamRD62570100
79Rapp, AffeLW72350010
820Hedman, JesperLW71452000
916Wallin, HampusLW42244000
1023Larsson, AdamCE72248000
118Bärehag, LucasLD71348000
1217Marklund, OlofRD71230000
1329Antonsson, JoelLW71232000
146Bojar, ThimLD60222000
154Fält, VilleCE70114000
13Jakobsson, ViggoLD70114000
1712Käck, JimmyLD40000000
1825Åkerlind, ColinCE60000000
1911Käll, EmilLD60002000
2043Boston, ViggoGK70000000
211Cullin, PatrikGK70002000
2227Danielsson, NoelRD70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Cullin, Patrik773185:009808989.892.92012
243Boston, Viggo774240:001810912785.834.50031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK HallsbergIFK HallsbergIFK HallsbergIFK Hallsberg[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Carlsson-Moberg, OssianRW678152020
221Lindberg, DanielLW778158120
317Lindberg, JoelCE738112020
418Amnebratt, AlbinRW75276110
516Kviesis, KristersRW72460010
612Åström, LeoRD73252000
729Gustavsson, PetterRW72354000
813Lööw, EdwinRW62240100
95Carlsson, MalteLD71344100
1025Karlsson, MolleLD60442000
119Åvik, DouglasLD70330000
128Johansson, AxelLD70336000
1311Hamp, LukasLD60224000
143Eriksson, PontusLD70220000
1522Granqvist, SacCE61010000
1615Eklund, KarlLW30110000
1719Ullberg, EmilCE40110000
1823Supranavicius, DovydasRD40112000
1920Graff, LukasLW70110000
204Johansson, AlbinRD10000000
7Lindberg, FelixRD10000000
23Lindqvist, MalteRD10000000
236Johansson, OlleLD10002000
241Sedvall, RasmusGK20000000
251Dellevåg, TimGK50000000
2630Runnemalm, OscarGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Runnemalm, Oscar777423:122419722189.143.40043
21Dellevåg, Tim75000:00000N/AN/A000
1Sedvall, Rasmus72000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kumla HockeyKumla HockeyKumla HockeyKumla Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Edström, AntonCE7103138140
216Harrysson, DavidRW657120100
376Östlund, GustavRW7110114010
488Sandahl, EdwinRW7551014200
591Johansson, AntonCE637100010
626Jäderberg, AntonRD70770000
761Orrsten, MaxLW74262020
840Klemetz, CharlieLW62352000
968Log, WilhelmRD71342000
1029Brorsson, AntonLD604412000
1123Dahlqvist, LudvigLW61232100
1262Harrysson, WilliamRW71122000
1336Karlsson, RobinLW60222000
1432Odenius Lindborg, CarlLD70222000
1524Junevik, FredrikCE71012000
1642Hultdin, MaxRD70116000
1753Eriksson, AlexanderGK10000000
18Sandén, FelixRD10000000
194Rönning, HampusLD50002000
2063Lekensjö, ZackGK60000000
211Lindström, OscarGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
163Lekensjö, Zack763180:002757797.400.67230
21Lindström, Oscar774242:4511889988.892.72122
353Eriksson, Alexander71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skedvi/Säter IFSkedvi/Säter IFSkedvi/Säter IFSkedvi/Säter IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
126Öhman, MartinLW745922110
231Nylén, EdvinLW727927010
320Eriksson, EmilCE64484010
423Danerhag, EmilLD71784010
522Ericsson, VilgotCE64150000
625Björkman, TimLD31232000
77Enckell, EmilRD51234000
816Hadin, RasmusLW50330000
927Granström, OskarLW52020000
108Hultman, IsakRD70220000
1132Andersson, HannesCE70222000
1229Lundgren, ErikRD51012000
133Karlsson, JoelRD61018000
149Samuelsson, EricCE710131000
1513Österman, AxelRW50112000
1628Lindqvist, AntonLW701113000
1724Backlund, EliasCE701125000
181Sundman, GustavGK10000000
1917Björkman, WillyLW10000000
2033Folmerz, NoelLW10002000
2111Hadin, MånsRW30000000
2221Strand, RobinLW50000000
2318Grundström, JeremiasLW50002000
2498Byberg, AlbinGK60002000
2515Sandell, OlleLD70000000
2610Åhlstad, WilliamLD70002000
19Östberg, TexasCE70002000
2834Kres-Johansson, AlexanderGK700020000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
198Byberg, Albin764199:051413615090.674.22012
234Kres-Johansson, Alexander774184:432611614281.698.45004
31Sundman, Gustav71141:335182378.267.22000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Smedjebackens HCSmedjebackens HCSmedjebackens HCSmedjebackens HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
196Angelström, LucasLW774110220
222Björklund, FilipRW54264110
328Almetun-Lantz, HelmerCE72466020
492Enarsson, WincentRW62358000
537Bergström, LudwigLW61458000
661Ohlsson, VictorCE71340000
771Wargloo, NoelCE713418010
824Sundström, GabrielLD61232000
925Lindberg, AlbinRD71232000
1014Sveningsson, LiamRD50334000
119Igel, HenrikCE70330000
1288Nähr Winkel, OliverRD51124000
1312Granberg, EdvinCE71124000
1458Enarsson, EdwardRW70224000
156Nordqvist, JesperRW31010000
1679Silfverlin, RasmusRW51010000
1777Lorenz, LiamRD510125000
1827Eriksson, FilipRD30110000
195Steenstrup, JonathanLD60110000
2055Igel, RobertRD70114000
2130Björklund, AntonGK10000000
30Söderström, OliverGK10000000
2321Danielsson, SamuelRW20000000
2434Sveningsson, EmilGK50000000
2582Darke, EdvinGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
182Darke, Edvin777423:032722325089.203.83034
230Björklund, Anton71000:00000N/AN/A000
34Sveningsson, Emil75000:00000N/AN/A000
30Söderström, Oliver71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS