Göteborg Ishockey Cup



Schedule and Results

Last update: 2019-01-05 17:41
RoundDateGameResultSpectatorsVenueGroup
1Hanhals IF  -  Brinkens IF12 - 1 (5-1, 7-0) 12044Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå grupp
  Flemingsbergs IK  -  Kungälvs IK7 - 0 (3-0, 4-0) 77OasenSkoda - Blå grupp
  TPS Turku  -  IF Lejonet11 - 2 (5-0, 6-2) Vallhamra IshallNewbody - Blå grupp
  IFK Tumba IK  -  Hisingens IK5 - 0 (1-0, 4-0) Tuve IshallNjie - Blå grupp
  HV 71  -  Kållered SK2 - 1 (1-1, 1-0) Kållereds IshallEstrella - Blå grupp
  IK Oskarshamn  -  Lund Giants HC1 - 1 (1-0, 0-1) Angered ArenaGevalia - Blå grupp
  Grankulla IFK White  -  Nyköpings HF Ungdom1 - 4 (0-3, 1-1) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå grupp
  IF Malmö Redhawks  -  Frisk Asker1 - 1 (1-1, 0-0) 115OasenSkoda - Blå grupp
  Hovås HC  -  Spånga Hockey2 - 2 (1-2, 1-0) Vallhamra IshallNewbody - Blå grupp
  Furuset IF  -  Karlskrona HK2 - 2 (2-0, 0-2) Tuve IshallNjie - Blå grupp
  Grüner Ishockey  -  Wings HC Arlanda1 - 1 (1-1, 0-0) Kållereds IshallEstrella - Blå grupp
  Frölunda HC  -  Viggbyholms IK4 - 2 (1-2, 3-0) Angered ArenaGevalia - Blå grupp
  AIK  -  Härryda HC6 - 1 (1-0, 5-1) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit grupp
  Grankulla IFK Green  -  Mörrums GoIS IK4 - 1 (3-1, 1-0) 20OasenSkoda - Vit grupp
  IFK Täby HC  -  Finspång/Kumla4 - 0 (2-0, 2-0) Vallhamra IshallNewbody - Vit grupp
  Stenungsund HF  -  Nässjö HC5 - 1 (1-0, 4-1) Tuve IshallNjie - Vit grupp
  Almtuna IS  -  Grankulla IFK Gold9 - 1 (6-1, 3-0) 75Kållereds IshallEstrella - Vit grupp
  Linköping HC  -  Lerums BK6 - 2 (4-1, 2-1) Angered ArenaGevalia - Vit grupp
  Tyringe SoSS  -  Skara IK3 - 0 (1-0, 2-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit grupp
  Sollentuna HC  -  Lions HC Strömstad3 - 3 (2-0, 1-3) 89OasenSkoda - Vit grupp
  Stavanger Oilers  -  Olofströms IK1 - 4 (0-2, 1-2) Vallhamra IshallNewbody - Vit grupp
  Rögle BK  -  IF Vallentuna BK1 - 1 (0-1, 1-0) Tuve IshallNjie - Vit grupp
  Södertälje SK  -  Borås HC2 - 3 (2-1, 0-2) 85Kållereds IshallEstrella - Vit grupp
  Vålerenga Ishockey  -  Värmdö HC4 - 1 (4-0, 0-1) Angered ArenaGevalia - Vit grupp
2Nyköpings HF Ungdom  -  Hanhals IF2 - 5 (1-2, 1-3) 12044Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå grupp
  Frisk Asker  -  Flemingsbergs IK1 - 3 (0-0, 1-3) 76OasenSkoda - Blå grupp
  Spånga Hockey  -  TPS Turku1 - 8 (0-5, 1-3) Vallhamra IshallNewbody - Blå grupp
  Karlskrona HK  -  IFK Tumba IK1 - 4 (0-1, 1-3) Tuve IshallNjie - Blå grupp
  Wings HC Arlanda  -  HV 712 - 2 (2-1, 0-1) 75Kållereds IshallEstrella - Blå grupp
  Viggbyholms IK  -  IK Oskarshamn0 - 3 (0-1, 0-2) Angered ArenaGevalia - Blå grupp
  Brinkens IF  -  Grankulla IFK White8 - 0 (6-0, 2-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå grupp
  Kungälvs IK  -  IF Malmö Redhawks1 - 2 (1-1, 0-1) 73OasenSkoda - Blå grupp
  IF Lejonet  -  Hovås HC0 - 3 (0-0, 0-3) Vallhamra IshallNewbody - Blå grupp
  Hisingens IK  -  Furuset IF1 - 1 (0-1, 1-0) Tuve IshallNjie - Blå grupp
  Kållered SK  -  Grüner Ishockey3 - 1 (2-0, 1-1) 68Kållereds IshallEstrella - Blå grupp
  Lund Giants HC  -  Frölunda HC4 - 6 (3-2, 1-4) Angered ArenaGevalia - Blå grupp
  Skara IK  -  AIK2 - 6 (1-4, 1-2) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit grupp
  Lions HC Strömstad  -  Grankulla IFK Green0 - 1 (0-0, 0-1) OasenSkoda - Vit grupp
  Olofströms IK  -  IFK Täby HC0 - 2 (0-2, 0-0) Vallhamra IshallNewbody - Vit grupp
  IF Vallentuna BK  -  Stenungsund HF1 - 1 (0-0, 1-1) Tuve IshallNjie - Vit grupp
  Borås HC  -  Almtuna IS1 - 4 (1-2, 0-2) Kållereds IshallEstrella - Vit grupp
  Värmdö HC  -  Linköping HC0 - 3 (0-2, 0-1) 98Angered ArenaGevalia - Vit grupp
  Härryda HC  -  Tyringe SoSS0 - 6 (0-4, 0-2) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit grupp
  Mörrums GoIS IK  -  Sollentuna HC0 - 7 (0-5, 0-2) OasenSkoda - Vit grupp
  Finspång/Kumla  -  Stavanger Oilers2 - 3 (0-2, 2-1) Vallhamra IshallNewbody - Vit grupp
  Nässjö HC  -  Rögle BK1 - 5 (0-1, 1-4) Tuve IshallNjie - Vit grupp
  Grankulla IFK Gold  -  Södertälje SK0 - 10 (0-1, 0-9) Kållereds IshallEstrella - Vit grupp
  Lerums BK  -  Vålerenga Ishockey1 - 6 (1-3, 0-3) 98Angered ArenaGevalia - Vit grupp
3Nyköpings HF Ungdom  -  Brinkens IF4 - 2 (1-2, 3-0) 12044Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå grupp
  Frisk Asker  -  Kungälvs IK8 - 4 (3-0, 5-4) 198OasenSkoda - Blå grupp
  Spånga Hockey  -  IF Lejonet6 - 0 (1-0, 5-0) Vallhamra IshallNewbody - Blå grupp
  Karlskrona HK  -  Hisingens IK11 - 3 (9-1, 2-2) Tuve IshallNjie - Blå grupp
  Wings HC Arlanda  -  Kållered SK4 - 4 (1-3, 3-1) Kållereds IshallEstrella - Blå grupp
  Viggbyholms IK  -  Lund Giants HC4 - 2 (4-1, 0-1) 109Angered ArenaGevalia - Blå grupp
  Hanhals IF  -  Grankulla IFK White18 - 0 (11-0, 7-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå grupp
  Flemingsbergs IK  -  IF Malmö Redhawks6 - 3 (3-1, 3-2) 180OasenSkoda - Blå grupp
  TPS Turku  -  Hovås HC4 - 2 (2-0, 2-2) Vallhamra IshallNewbody - Blå grupp
  IFK Tumba IK  -  Furuset IF4 - 1 (3-0, 1-1) Tuve IshallNjie - Blå grupp
  HV 71  -  Grüner Ishockey1 - 1 (0-0, 1-1) Kållereds IshallEstrella - Blå grupp
  IK Oskarshamn  -  Frölunda HC2 - 5 (1-3, 1-2) 114Angered ArenaGevalia - Blå grupp
  Skara IK  -  Härryda HC6 - 2 (3-0, 3-2) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit grupp
  Lions HC Strömstad  -  Mörrums GoIS IK8 - 1 (4-1, 4-0) OasenSkoda - Vit grupp
  Olofströms IK  -  Finspång/Kumla1 - 1 (1-0, 0-1) Vallhamra IshallNewbody - Vit grupp
  IF Vallentuna BK  -  Nässjö HC5 - 1 (4-0, 1-1) Tuve IshallNjie - Vit grupp
  Borås HC  -  Grankulla IFK Gold9 - 0 (6-0, 3-0) Kållereds IshallEstrella - Vit grupp
  Värmdö HC  -  Lerums BK4 - 1 (4-0, 0-1) 81Angered ArenaGevalia - Vit grupp
  AIK  -  Tyringe SoSS6 - 2 (4-2, 2-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit grupp
  Grankulla IFK Green  -  Sollentuna HC7 - 2 (4-1, 3-1) 63OasenSkoda - Vit grupp
  IFK Täby HC  -  Stavanger Oilers10 - 0 (5-0, 5-0) Vallhamra IshallNewbody - Vit grupp
  Stenungsund HF  -  Rögle BK3 - 3 (2-2, 1-1) Tuve IshallNjie - Vit grupp
  Almtuna IS  -  Södertälje SK6 - 1 (2-0, 4-1) Kållereds IshallEstrella - Vit grupp
  Linköping HC  -  Vålerenga Ishockey3 - 1 (1-1, 2-0) 83Angered ArenaGevalia - Vit grupp
1Brinkens IF  -  Härryda HC6 - 0 (4-0, 2-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit dag 2
  IF Malmö Redhawks  -  Mörrums GoIS IK2 - 4 (0-2, 2-2) 54OasenSkoda - Vit dag 2
  Spånga Hockey  -  Finspång/Kumla1 - 2 (1-1, 0-1) Vallhamra IshallNewbody - Vit dag 2
  Furuset IF  -  Nässjö HC4 - 0 (1-0, 3-0) Tuve IshallNjie - Vit dag 2
  Wings HC Arlanda  -  Grankulla IFK Gold9 - 1 (5-1, 4-0) Kållereds IshallEstrella - Vit dag 2
  Viggbyholms IK  -  Lerums BK3 - 0 (1-0, 2-0) Angered ArenaGevalia - Vit dag 2
  Skara IK  -  Grankulla IFK White1 - 1 (0-1, 1-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit dag 2
  Sollentuna HC  -  Kungälvs IK1 - 2 (0-1, 1-1) 64OasenSkoda - Vit dag 2
  Stavanger Oilers  -  IF Lejonet0 - 0 (0-0, 0-0) Vallhamra IshallNewbody - Vit dag 2
  IF Vallentuna BK  -  Hisingens IK2 - 1 (2-1, 0-0) Tuve IshallNjie - Vit dag 2
  Södertälje SK  -  Grüner Ishockey3 - 1 (3-1, 0-0) Kållereds IshallEstrella - Vit dag 2
  Värmdö HC  -  Lund Giants HC8 - 4 (5-2, 3-2) Angered ArenaGevalia - Vit dag 2
  Hanhals IF  -  Tyringe SoSS4 - 0 (2-0, 2-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå dag 2
  Flemingsbergs IK  -  Lions HC Strömstad4 - 1 (3-1, 1-0) 72OasenSkoda - Blå dag 2
  TPS Turku  -  Olofströms IK3 - 0 (3-0, 0-0) Vallhamra IshallNewbody - Blå dag 2
  IFK Tumba IK  -  Stenungsund HF0 - 0 (0-0, 0-0) Tuve IshallNjie - Blå dag 2
  HV 71  -  Borås HC1 - 3 (1-2, 0-1) Kållereds IshallEstrella - Blå dag 2
  Frölunda HC  -  Vålerenga Ishockey5 - 3 (2-3, 3-0) Angered ArenaGevalia - Blå dag 2
  AIK  -  Nyköpings HF Ungdom6 - 0 (4-0, 2-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå dag 2
  Grankulla IFK Green  -  Frisk Asker4 - 2 (1-1, 3-1) 54OasenSkoda - Blå dag 2
  IFK Täby HC  -  Hovås HC1 - 1 (1-1, 0-0) Vallhamra IshallNewbody - Blå dag 2
  Rögle BK  -  Karlskrona HK1 - 4 (0-3, 1-1) Tuve IshallNjie - Blå dag 2
  Almtuna IS  -  Kållered SK4 - 1 (3-0, 1-1) Kållereds IshallEstrella - Blå dag 2
  Linköping HC  -  IK Oskarshamn2 - 0 (1-0, 1-0) Angered ArenaGevalia - Blå dag 2
2Brinkens IF  -  Skara IK3 - 1 (2-1, 1-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit dag 2
  IF Malmö Redhawks  -  Sollentuna HC1 - 3 (1-0, 0-3) 67OasenSkoda - Vit dag 2
  Spånga Hockey  -  Stavanger Oilers1 - 3 (1-1, 0-2) Vallhamra IshallNewbody - Vit dag 2
  Furuset IF  -  IF Vallentuna BK2 - 4 (1-2, 1-2) Tuve IshallNjie - Vit dag 2
  Wings HC Arlanda  -  Södertälje SK2 - 0 (1-0, 1-0) Kållereds IshallEstrella - Vit dag 2
  Viggbyholms IK  -  Värmdö HC0 - 3 (0-2, 0-1) Angered ArenaGevalia - Vit dag 2
  Härryda HC  -  Grankulla IFK White4 - 1 (0-0, 4-1) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit dag 2
  Mörrums GoIS IK  -  Kungälvs IK3 - 6 (2-3, 1-3) 70OasenSkoda - Vit dag 2
  Finspång/Kumla  -  IF Lejonet3 - 1 (1-1, 2-0) Vallhamra IshallNewbody - Vit dag 2
  Nässjö HC  -  Hisingens IK1 - 3 (0-2, 1-1) Tuve IshallNjie - Vit dag 2
  Grankulla IFK Gold  -  Grüner Ishockey0 - 11 (0-3, 0-8) Kållereds IshallEstrella - Vit dag 2
  Lerums BK  -  Lund Giants HC1 - 4 (1-3, 0-1) Angered ArenaGevalia - Vit dag 2
  Hanhals IF  -  AIK4 - 2 (1-0, 3-2) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå dag 2
  Flemingsbergs IK  -  Grankulla IFK Green6 - 2 (5-0, 1-2) 48OasenSkoda - Blå dag 2
  TPS Turku  -  IFK Täby HC1 - 2 (0-2, 1-0) Vallhamra IshallNewbody - Blå dag 2
  IFK Tumba IK  -  Rögle BK1 - 2 (1-2, 0-0) Tuve IshallNjie - Blå dag 2
  HV 71  -  Almtuna IS1 - 4 (1-3, 0-1) 127Kållereds IshallEstrella - Blå dag 2
  Frölunda HC  -  Linköping HC2 - 1 (0-1, 2-0) Angered ArenaGevalia - Blå dag 2
  Tyringe SoSS  -  Nyköpings HF Ungdom1 - 5 (1-3, 0-2) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå dag 2
  Lions HC Strömstad  -  Frisk Asker2 - 2 (1-1, 1-1) 81OasenSkoda - Blå dag 2
  Olofströms IK  -  Hovås HC0 - 1 (0-0, 0-1) Vallhamra IshallNewbody - Blå dag 2
  Stenungsund HF  -  Karlskrona HK0 - 2 (0-0, 0-2) Tuve IshallNjie - Blå dag 2
  Borås HC  -  Kållered SK4 - 1 (2-1, 2-0) 124Kållereds IshallEstrella - Blå dag 2
  Vålerenga Ishockey  -  IK Oskarshamn1 - 7 (1-5, 0-2) Angered ArenaGevalia - Blå dag 2
3Skara IK  -  Härryda HC1 - 1 (1-1, 0-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit dag 2
  Sollentuna HC  -  Mörrums GoIS IK2 - 1 (2-0, 0-1) 55OasenSkoda - Vit dag 2
  Stavanger Oilers  -  Finspång/Kumla1 - 1 (1-1, 0-0) Vallhamra IshallNewbody - Vit dag 2
  IF Vallentuna BK  -  Nässjö HC8 - 0 (3-0, 5-0) Tuve IshallNjie - Vit dag 2
  Södertälje SK  -  Grankulla IFK Gold8 - 2 (4-1, 4-1) 53Kållereds IshallEstrella - Vit dag 2
  Värmdö HC  -  Lerums BK3 - 1 (2-1, 1-0) Angered ArenaGevalia - Vit dag 2
  Grankulla IFK White  -  Brinkens IF1 - 8 (0-6, 1-2) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Vit dag 2
  Kungälvs IK  -  IF Malmö Redhawks3 - 4 (1-3, 2-1) 55OasenSkoda - Vit dag 2
  IF Lejonet  -  Spånga Hockey1 - 1 (1-0, 0-1) Vallhamra IshallNewbody - Vit dag 2
  Hisingens IK  -  Furuset IF3 - 6 (0-1, 3-5) Tuve IshallNjie - Vit dag 2
  Grüner Ishockey  -  Wings HC Arlanda1 - 2 (1-0, 0-2) 63Kållereds IshallEstrella - Vit dag 2
  Lund Giants HC  -  Viggbyholms IK2 - 1 (2-1, 0-0) Angered ArenaGevalia - Vit dag 2
  AIK  -  Tyringe SoSS8 - 1 (5-1, 3-0) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå dag 2
  Grankulla IFK Green  -  Lions HC Strömstad0 - 2 (0-1, 0-1) OasenSkoda - Blå dag 2
  IFK Täby HC  -  Olofströms IK6 - 1 (3-1, 3-0) Vallhamra IshallNewbody - Blå dag 2
  Rögle BK  -  Stenungsund HF0 - 4 (0-3, 0-1) Tuve IshallNjie - Blå dag 2
  Almtuna IS  -  Borås HC2 - 1 (1-0, 1-1) 73Kållereds IshallEstrella - Blå dag 2
  Linköping HC  -  Vålerenga Ishockey6 - 0 (2-0, 4-0) Angered ArenaGevalia - Blå dag 2
  Nyköpings HF Ungdom  -  Hanhals IF2 - 7 (2-4, 0-3) Kungsbacka Ishall (A)Familjen Dafgård - Blå dag 2
  Frisk Asker  -  Flemingsbergs IK2 - 5 (2-3, 0-2) 41OasenSkoda - Blå dag 2
  Hovås HC  -  TPS Turku0 - 6 (0-3, 0-3) Vallhamra IshallNewbody - Blå dag 2
  Karlskrona HK  -  IFK Tumba IK2 - 0 (1-0, 1-0) Tuve IshallNjie - Blå dag 2
  Kållered SK  -  HV 710 - 4 (0-2, 0-2) 82Kållereds IshallEstrella - Blå dag 2
  IK Oskarshamn  -  Frölunda HC5 - 0 (1-0, 4-0) Angered ArenaGevalia - Blå dag 2
1Flemingsbergs IK  -  AIK2 - 2 (1-2, 1-0) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Vit grupp
  Borås HC  -  HV 713 - 3 (2-1, 1-2) Askims IshallSlutspel B - Vit grupp
  Nyköpings HF Ungdom  -  Vålerenga Ishockey5 - 4 (3-3, 2-1) Kållereds IshallSlutspel C - Vit grupp
  IF Vallentuna BK  -  Södertälje SK4 - 2 (1-2, 3-0) Angered ArenaSlutspel D - Vit grupp
  Stavanger Oilers  -  Mörrums GoIS IK3 - 0 (1-0, 2-0) Tuve IshallSlutspel E - Vit grupp
  IF Lejonet  -  Nässjö HC1 - 0 (0-0, 1-0) Vallhamra IshallSlutspel F - Vit grupp
  Almtuna IS  -  IK Oskarshamn0 - 2 (0-2, 0-0) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Vit grupp
  Stenungsund HF  -  Hovås HC1 - 3 (0-1, 1-2) Askims IshallSlutspel B - Vit grupp
  IFK Tumba IK  -  Kållered SK2 - 1 (1-0, 1-1) Kållereds IshallSlutspel C - Vit grupp
  Wings HC Arlanda  -  Kungälvs IK4 - 3 (2-2, 2-1) Angered ArenaSlutspel D - Vit grupp
  Lund Giants HC  -  Viggbyholms IK2 - 2 (0-1, 2-1) Tuve IshallSlutspel E - Vit grupp
  IF Malmö Redhawks  -  Lerums BK3 - 0 (1-0, 2-0) Vallhamra IshallSlutspel F - Vit grupp
  Hanhals IF  -  TPS Turku1 - 3 (1-2, 0-1) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Blå grupp
  Linköping HC  -  Grankulla IFK Green3 - 0 (2-0, 1-0) Askims IshallSlutspel B - Blå grupp
  Rögle BK  -  Tyringe SoSS4 - 0 (3-0, 1-0) 65Kållereds IshallSlutspel C - Blå grupp
  Brinkens IF  -  Furuset IF2 - 6 (1-4, 1-2) Angered ArenaSlutspel D - Blå grupp
  Sollentuna HC  -  Hisingens IK2 - 2 (1-0, 1-2) Tuve IshallSlutspel E - Blå grupp
  Skara IK  -  Grankulla IFK Gold2 - 1 (2-0, 0-1) Vallhamra IshallSlutspel F - Blå grupp
  Karlskrona HK  -  IFK Täby HC2 - 3 (1-0, 1-3) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Blå grupp
  Lions HC Strömstad  -  Frölunda HC6 - 1 (4-0, 2-1) Askims IshallSlutspel B - Blå grupp
  Frisk Asker  -  Olofströms IK6 - 2 (1-1, 5-1) 52Kållereds IshallSlutspel C - Blå grupp
  Värmdö HC  -  Finspång/Kumla5 - 0 (5-0, 0-0) Angered ArenaSlutspel D - Blå grupp
  Härryda HC  -  Grüner Ishockey0 - 6 (0-3, 0-3) Tuve IshallSlutspel E - Blå grupp
  Spånga Hockey  -  Grankulla IFK White6 - 0 (2-0, 4-0) Vallhamra IshallSlutspel F - Blå grupp
2IK Oskarshamn  -  Flemingsbergs IK4 - 6 (2-1, 2-5) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Vit grupp
  Hovås HC  -  Borås HC2 - 1 (1-0, 1-1) Askims IshallSlutspel B - Vit grupp
  Kållered SK  -  Nyköpings HF Ungdom0 - 5 (0-2, 0-3) 89Kållereds IshallSlutspel C - Vit grupp
  Kungälvs IK  -  IF Vallentuna BK3 - 2 (1-2, 2-0) Angered ArenaSlutspel D - Vit grupp
  Viggbyholms IK  -  Stavanger Oilers3 - 1 (0-1, 3-0) Tuve IshallSlutspel E - Vit grupp
  Lerums BK  -  IF Lejonet2 - 1 (1-0, 1-1) Vallhamra IshallSlutspel F - Vit grupp
  AIK  -  Almtuna IS2 - 0 (2-0, 0-0) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Vit grupp
  HV 71  -  Stenungsund HF3 - 2 (2-0, 1-2) Askims IshallSlutspel B - Vit grupp
  Vålerenga Ishockey  -  IFK Tumba IK2 - 3 (0-1, 2-2) 82Kållereds IshallSlutspel C - Vit grupp
  Södertälje SK  -  Wings HC Arlanda0 - 6 (0-1, 0-5) Angered ArenaSlutspel D - Vit grupp
  Mörrums GoIS IK  -  Lund Giants HC1 - 3 (1-0, 0-3) Tuve IshallSlutspel E - Vit grupp
  Nässjö HC  -  IF Malmö Redhawks0 - 1 (0-0, 0-1) Vallhamra IshallSlutspel F - Vit grupp
  IFK Täby HC  -  Hanhals IF2 - 2 (1-1, 1-1) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Blå grupp
  Frölunda HC  -  Linköping HC2 - 3 (1-1, 1-2) Askims IshallSlutspel B - Blå grupp
  Olofströms IK  -  Rögle BK2 - 1 (2-1, 0-0) 93Kållereds IshallSlutspel C - Blå grupp
  Finspång/Kumla  -  Brinkens IF2 - 0 (1-0, 1-0) Angered ArenaSlutspel D - Blå grupp
  Grüner Ishockey  -  Sollentuna HC5 - 1 (2-0, 3-1) Tuve IshallSlutspel E - Blå grupp
  Grankulla IFK White  -  Skara IK1 - 3 (1-0, 0-3) Vallhamra IshallSlutspel F - Blå grupp
  TPS Turku  -  Karlskrona HK5 - 0 (1-0, 4-0) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Blå grupp
  Grankulla IFK Green  -  Lions HC Strömstad1 - 1 (1-0, 0-1) Askims IshallSlutspel B - Blå grupp
  Tyringe SoSS  -  Frisk Asker2 - 2 (1-1, 1-1) 48Kållereds IshallSlutspel C - Blå grupp
  Furuset IF  -  Värmdö HC2 - 5 (0-3, 2-2) Angered ArenaSlutspel D - Blå grupp
  Hisingens IK  -  Härryda HC5 - 2 (3-1, 2-1) Tuve IshallSlutspel E - Blå grupp
  Grankulla IFK Gold  -  Spånga Hockey0 - 10 (0-7, 0-3) Vallhamra IshallSlutspel F - Blå grupp
3IK Oskarshamn  -  AIK4 - 2 (3-0, 1-2) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Vit grupp
  Hovås HC  -  HV 710 - 3 (0-2, 0-1) Askims IshallSlutspel B - Vit grupp
  Kållered SK  -  Vålerenga Ishockey0 - 1 (0-0, 0-1) 65Kållereds IshallSlutspel C - Vit grupp
  Kungälvs IK  -  Södertälje SK1 - 2 (1-2, 0-0) Angered ArenaSlutspel D - Vit grupp
  Viggbyholms IK  -  Mörrums GoIS IK2 - 1 (1-1, 1-0) Tuve IshallSlutspel E - Vit grupp
  Lerums BK  -  Nässjö HC0 - 4 (0-2, 0-2) Vallhamra IshallSlutspel F - Vit grupp
  Flemingsbergs IK  -  Almtuna IS1 - 1 (0-0, 1-1) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Vit grupp
  Borås HC  -  Stenungsund HF1 - 5 (1-4, 0-1) Askims IshallSlutspel B - Vit grupp
  Nyköpings HF Ungdom  -  IFK Tumba IK1 - 1 (0-0, 1-1) 72Kållereds IshallSlutspel C - Vit grupp
  IF Vallentuna BK  -  Wings HC Arlanda1 - 2 (0-1, 1-1) Angered ArenaSlutspel D - Vit grupp
  Stavanger Oilers  -  Lund Giants HC2 - 2 (1-1, 1-1) Tuve IshallSlutspel E - Vit grupp
  IF Lejonet  -  IF Malmö Redhawks0 - 1 (0-0, 0-1) Vallhamra IshallSlutspel F - Vit grupp
  IFK Täby HC  -  TPS Turku0 - 0 (0-0, 0-0) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Blå grupp
  Frölunda HC  -  Grankulla IFK Green2 - 2 (1-1, 1-1) Askims IshallSlutspel B - Blå grupp
  Olofströms IK  -  Tyringe SoSS7 - 6 (3-0, 4-6) 68Kållereds IshallSlutspel C - Blå grupp
  Finspång/Kumla  -  Furuset IF3 - 5 (1-4, 2-1) Angered ArenaSlutspel D - Blå grupp
  Grüner Ishockey  -  Hisingens IK7 - 0 (2-0, 5-0) Tuve IshallSlutspel E - Blå grupp
  Grankulla IFK White  -  Grankulla IFK Gold1 - 1 (1-1, 0-0) Vallhamra IshallSlutspel F - Blå grupp
  Hanhals IF  -  Karlskrona HK2 - 2 (1-2, 1-0) Kungsbacka Ishall (A)Slutspel A - Blå grupp
  Linköping HC  -  Lions HC Strömstad2 - 0 (1-0, 1-0) Askims IshallSlutspel B - Blå grupp
  Rögle BK  -  Frisk Asker4 - 3 (3-1, 1-2) 54Kållereds IshallSlutspel C - Blå grupp
  Brinkens IF  -  Värmdö HC2 - 5 (1-2, 1-3) Angered ArenaSlutspel D - Blå grupp
  Sollentuna HC  -  Härryda HC6 - 0 (3-0, 3-0) Tuve IshallSlutspel E - Blå grupp
  Skara IK  -  Spånga Hockey2 - 6 (1-2, 1-4) Vallhamra IshallSlutspel F - Blå grupp
1AIK  -  Karlskrona HK3 - 2 (1-1, 2-1) Kungsbacka Ishall (A)GIC A - Slutspel B Plac. 5-8
  Stenungsund HF  -  Frölunda HC3 - 5 (2-2, 1-3) 32Askims IshallGIC B - Slutspel B Plac. 13-16
  Vålerenga Ishockey  -  Tyringe SoSS9 - 1 (5-1, 4-0) 50Kållereds IshallGIC C - Slutspel B Plac. 21-24
  Kungälvs IK  -  Brinkens IF2 - 3 (0-1, 2-2) Angered ArenaGIC D - Slutspel B plac. 29-32
  Stavanger Oilers  -  Härryda HC6 - 0 (3-0, 3-0) Tuve IshallGIC E - Slutspel B Plac. 37-40
  IF Lejonet  -  Grankulla IFK Gold3 - 0 (3-0, 0-0) Vallhamra IshallGIC F - Slutspel B Plac. 45-48
  Hanhals IF  -  Almtuna IS2 - 1 (2-0, 0-1) Kungsbacka Ishall (A)GIC A - Slutspel B Plac. 5-8
  Grankulla IFK Green  -  Borås HC3 - 2 (0-0, 2-2, 0-0, 1-0) Askims IshallGIC B - Slutspel B Plac. 13-16
  Frisk Asker  -  Kållered SK1 - 2 (0-2, 1-0) 50Kållereds IshallGIC C - Slutspel B Plac. 21-24
  Finspång/Kumla  -  Södertälje SK2 - 3 (0-2, 2-0, 0-0, 0-1) Angered ArenaGIC D - Slutspel B plac. 29-32
  Hisingens IK  -  Mörrums GoIS IK2 - 3 (0-2, 2-1) Tuve IshallGIC E - Slutspel B Plac. 37-40
  Grankulla IFK White  -  Lerums BK0 - 3 (0-1, 0-2) Vallhamra IshallGIC F - Slutspel B Plac. 45-48
  IK Oskarshamn  -  IFK Täby HC0 - 4 (0-0, 0-4) Kungsbacka Ishall (A)GIC A - Slutspel A Plac. 1-4
  HV 71  -  Lions HC Strömstad2 - 3 (0-2, 2-1) Askims IshallGIC B - Slutspel A Plac. 9-12
  Nyköpings HF Ungdom  -  Olofströms IK2 - 1 (1-0, 1-1) 50Kållereds IshallGIC C - Slutspel A Plac. 17-20
  Wings HC Arlanda  -  Furuset IF3 - 1 (0-0, 3-1) Angered ArenaGIC D - Slutspel A Plac. 25-28
  Viggbyholms IK  -  Sollentuna HC3 - 2 (2-0, 0-2, 0-0, 1-0) Tuve IshallGIC E - Slutspel A Plac. 33-36
  IF Malmö Redhawks  -  Skara IK4 - 1 (3-0, 1-1) Vallhamra IshallGIC F - Slutspel A Plac. 41-44
  TPS Turku  -  Flemingsbergs IK3 - 2 (2-2, 0-0, 1-0) Kungsbacka Ishall (A)GIC A - Slutspel A Plac. 1-4
  Linköping HC  -  Hovås HC2 - 0 (1-0, 1-0) Askims IshallGIC B - Slutspel A Plac. 9-12
  Rögle BK  -  IFK Tumba IK0 - 4 (0-3, 0-1) 50Kållereds IshallGIC C - Slutspel A Plac. 17-20
  Värmdö HC  -  IF Vallentuna BK1 - 0 (0-0, 0-0, 1-0) Angered ArenaGIC D - Slutspel A Plac. 25-28
  Grüner Ishockey  -  Lund Giants HC0 - 2 (0-1, 0-1) Tuve IshallGIC E - Slutspel A Plac. 33-36
  Spånga Hockey  -  Nässjö HC0 - 1 (0-1, 0-0) Vallhamra IshallGIC F - Slutspel A Plac. 41-44
2Karlskrona HK  -  Almtuna IS3 - 1 (2-0, 1-1) Kungsbacka Ishall (A)GIC A - Slutspel B Plac. 5-8
  Stenungsund HF  -  Borås HC4 - 1 (1-0, 3-1) Askims IshallGIC B - Slutspel B Plac. 13-16
  Tyringe SoSS  -  Frisk Asker1 - 4 (0-2, 1-2) 83Kållereds IshallGIC C - Slutspel B Plac. 21-24
  Kungälvs IK  -  Finspång/Kumla3 - 4 (1-2, 2-2) Angered ArenaGIC D - Slutspel B plac. 29-32
  Härryda HC  -  Hisingens IK3 - 4 (1-1, 2-2, 0-0, 0-1) Tuve IshallGIC E - Slutspel B Plac. 37-40
  Grankulla IFK Gold  -  Grankulla IFK White0 - 1 (0-1, 0-0) Vallhamra IshallGIC F - Slutspel B Plac. 45-48
  AIK  -  Hanhals IF3 - 4 (2-1, 1-2, 0-1) Kungsbacka Ishall (A)GIC A - Slutspel B Plac. 5-8
  Frölunda HC  -  Grankulla IFK Green0 - 1 (0-0, 0-0, 0-1) Askims IshallGIC B - Slutspel B Plac. 13-16
  Vålerenga Ishockey  -  Kållered SK4 - 3 (2-0, 1-3, 0-0, 1-0) 78Kållereds IshallGIC C - Slutspel B Plac. 21-24
  Brinkens IF  -  Södertälje SK0 - 4 (0-0, 0-4) Angered ArenaGIC D - Slutspel B plac. 29-32
  Stavanger Oilers  -  Mörrums GoIS IK3 - 2 (1-2, 2-0) Tuve IshallGIC E - Slutspel B Plac. 37-40
  IF Lejonet  -  Lerums BK6 - 0 (2-0, 4-0) Vallhamra IshallGIC F - Slutspel B Plac. 45-48
  IK Oskarshamn  -  Flemingsbergs IK6 - 3 (3-1, 3-2) Kungsbacka Ishall (A)GIC A - Slutspel A Plac. 1-4
  HV 71  -  Hovås HC2 - 1 (1-0, 0-1, 0-0, 1-0) Askims IshallGIC B - Slutspel A Plac. 9-12
  Olofströms IK  -  Rögle BK3 - 2 (1-0, 1-2, 1-0) 65Kållereds IshallGIC C - Slutspel A Plac. 17-20
  Furuset IF  -  IF Vallentuna BK0 - 2 (0-1, 0-1) Angered ArenaGIC D - Slutspel A Plac. 25-28
  Sollentuna HC  -  Grüner Ishockey2 - 0 (1-0, 1-0) Tuve IshallGIC E - Slutspel A Plac. 33-36
  Skara IK  -  Spånga Hockey3 - 2 (2-2, 1-0) Vallhamra IshallGIC F - Slutspel A Plac. 41-44
  IFK Täby HC  -  TPS Turku1 - 3 (1-2, 0-1) Kungsbacka Ishall (A)GIC A - Slutspel A Plac. 1-4
  Lions HC Strömstad  -  Linköping HC0 - 3 (0-2, 0-1) Askims IshallGIC B - Slutspel A Plac. 9-12
  Nyköpings HF Ungdom  -  IFK Tumba IK3 - 1 (3-1, 0-0) 52Kållereds IshallGIC C - Slutspel A Plac. 17-20
  Wings HC Arlanda  -  Värmdö HC1 - 3 (0-2, 1-1) Angered ArenaGIC D - Slutspel A Plac. 25-28
  Viggbyholms IK  -  Lund Giants HC5 - 0 (1-0, 4-0) Tuve IshallGIC E - Slutspel A Plac. 33-36
  IF Malmö Redhawks  -  Nässjö HC3 - 2 (1-1, 1-1, 1-0) Vallhamra IshallGIC F - Slutspel A Plac. 41-44