Slutspel (1-8), Stålbucklan



Overview

Last update: 2019-03-01 09:12
Quarterfinals
Småland - Ångermanland1 - 0
Quarterfinal 1 (QF1)
Dalarna - Stockholm0 - 4
Quarterfinal 2 (QF2)
Skåne/Blekinge - Västerg/Bohuslän-Dal3 - 2
Quarterfinal 3 (QF3)
Södermanland - Östergötland9 - 0
Quarterfinal 4 (QF4)
Semifinals
Småland - Stockholm2 - 3
Semifinal 1 (SF1)
Skåne/Blekinge - Södermanland1 - 6
Semifinal 2 (SF2)
Ångermanland - Dalarna0 - 4
Placering 5-8
Västerg/Bohuslän-Dal - Östergötland1 - 2
Placering 5-8
Finals
Stockholm - Södermanland1 - 4
Final
Småland - Skåne/Blekinge1 - 0
Placing game 3-4
Dalarna - Östergötland3 - 0
Placering 5-6
Ångermanland - Västerg/Bohuslän-Dal1 - 4
Placering 7-8
 

Schedule and Results

Quarterfinals
Quarterfinal 1 (QF1) Småland promoted to next round
Småland - Ångermanland 1 - 0  
2019-02-23Ljungby Arena A-hallen
Småland -  Ångermanland1 - 0 (0-0, 1-0) 1 - 0389
Quarterfinal 2 (QF2) Stockholm promoted to next round
Dalarna - Stockholm 0 - 1  
2019-02-23Ljungby Arena B-hallen
Dalarna -  Stockholm0 - 4 (0-2, 0-2) 0 - 4100
Quarterfinal 3 (QF3) Skåne/Blekinge promoted to next round
Skåne/Blekinge - Västerg/Bohuslän-Dal 1 - 0  
2019-02-23Ljungby Arena B-hallen
Skåne/Blekinge -  Västerg/Bohuslän-Dal3 - 2 (2-1, 0-1, 0-0, 1-0) 3 - 275
Quarterfinal 4 (QF4) Södermanland promoted to next round
Södermanland - Östergötland 1 - 0  
2019-02-23Ljungby Arena A-hallen
Södermanland -  Östergötland9 - 0 (4-0, 5-0) 9 - 0200
Semifinals
Semifinal 1 (SF1) Stockholm promoted to next round
Småland - Stockholm 0 - 1  
2019-02-23Ljungby Arena A-hallen
Småland -  Stockholm2 - 3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-1) 2 - 3325
Semifinal 2 (SF2) Södermanland promoted to next round
Skåne/Blekinge - Södermanland 0 - 1  
2019-02-23Ljungby Arena A-hallen
Skåne/Blekinge -  Södermanland1 - 6 (1-4, 0-2) 1 - 6174
Placering 5-8Dalarna promoted to next round
Ångermanland - Dalarna 0 - 1  
2019-02-23Virdavallens Ishall
Ångermanland -  Dalarna0 - 4 (0-2, 0-2) 0 - 4
Placering 5-8Östergötland promoted to next round
Västerg/Bohuslän-Dal - Östergötland 0 - 1  
2019-02-23Virdavallens Ishall
Västerg/Bohuslän-Dal -  Östergötland1 - 2 (0-1, 1-1) 1 - 2122
Finals
Final
Stockholm - Södermanland 0 - 1  
2019-02-24Ljungby Arena A-hallen
Stockholm -  Södermanland1 - 4 (1-3, 0-1) 1 - 4368
Placing game 3-4
Småland - Skåne/Blekinge 1 - 0  
2019-02-24Ljungby Arena A-hallen
Småland -  Skåne/Blekinge1 - 0 (1-0, 0-0) 1 - 0319
Placering 5-6
Dalarna - Östergötland 1 - 0  
2019-02-24Virdavallens Ishall
Dalarna -  Östergötland3 - 0 (1-0, 2-0) 3 - 0103
Placering 7-8
Ångermanland - Västerg/Bohuslän-Dal 0 - 1  
2019-02-24Virdavallens Ishall
Ångermanland -  Västerg/Bohuslän-Dal1 - 4 (1-1, 0-3) 1 - 4112