U14 Örebro/Västmanland



Schedule and Results

Last update: 2018-01-15 06:47
RoundDateGameResultSpectatorsVenue
1VIK Västerås HK Ung  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör5 - 2 (1-0, 1-2, 3-0) Mimerhallen (Rocklunda B)
  Kumla HC Black Bulls  -  Surahammars IF6 - 3 (0-2, 3-1, 3-0) ICA Maxi Arena
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  Örebro Hockey UF7 - 1 (3-0, 2-1, 2-0) 56Klimatteknik hallen
  Lindlövens IF  -  Köping HC0 - 2 (0-1, 0-1, 0-0) Lindehov
  Fagersta AIK  -  Eskilstuna Linden Hockey2 - 6 (1-2, 0-2, 1-2) Fagerliden
  IFK Hallsberg Hockey  -  Åker/Strängnäs HC7 - 0 (1-0, 3-0, 3-0) Sydnärkehallen
2Eskilstuna Linden Hockey  -  VIK Västerås HK Ung6 - 4 (3-2, 2-1, 1-1) 44Smehallen
  Örebro Hockey UF  -  Fagersta AIK13 - 1 (3-0, 5-0, 5-1) Trängens IP Hall A
  Köping HC  -  Kumla HC Black Bulls5 - 4 (4-1, 0-2, 1-1) 593Köpings Ishall
  Surahammars IF  -  Finspångs AIK/Vita Hästen6 - 5 (1-1, 2-0, 3-4) 53Surahallen
  Motala AIF HK  -  Lindlövens IF5 - 3 (3-1, 1-2, 1-0) Exeo hallen
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  IFK Hallsberg Hockey8 - 1 (6-1, 1-0, 1-0) Fellingsbro Ishall
3Fagersta AIK  -  Surahammars IF3 - 2 (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0) Fagerliden
  Eskilstuna Linden Hockey  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör2 - 8 (0-1, 1-5, 1-2) 30Smehallen
  VIK Västerås HK Ung  -  Örebro Hockey UF9 - 3 (4-0, 3-1, 2-2) Mimerhallen (Rocklunda B)
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  Köping HC7 - 1 (3-0, 0-1, 4-0) 37Klimatteknik hallen
  Lindlövens IF  -  Åker/Strängnäs HC3 - 2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0) Lindehov
  Kumla HC Black Bulls  -  Motala AIF HK ICA Maxi Arena
4Åker/Strängnäs HC  -  Kumla HC Black Bulls3 - 4 (1-2, 1-0, 1-2) 23Strängnäs Ishall
  Örebro Hockey UF  -  Eskilstuna Linden Hockey8 - 3 (6-3, 1-0, 1-0) 29Trängens IP Hall A
  Motala AIF HK  -  Finspångs AIK/Vita Hästen4 - 5 (3-1, 1-2, 0-1, 0-1) 45Exeo hallen
  Surahammars IF  -  VIK Västerås HK Ung2 - 12 (0-1, 2-6, 0-5) Surahallen
  Köping HC  -  Fagersta AIK3 - 5 (2-3, 0-1, 1-1) Köpings Ishall
  IFK Hallsberg Hockey  -  Lindlövens IF6 - 0 (3-0, 2-0, 1-0) Sydnärkehallen
5Kumla HC Black Bulls  -  IFK Hallsberg Hockey4 - 1 (2-0, 0-1, 2-0) ICA Maxi Arena
  Fagersta AIK  -  Motala AIF HK6 - 5 (2-2, 1-1, 2-2, 1-0) Fagerliden
  Örebro Hockey UF  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör2 - 5 (2-0, 0-3, 0-2) Trängens IP Hall A
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  Åker/Strängnäs HC1 - 4 (1-3, 0-1, 0-0) 54Klimatteknik hallen
  Eskilstuna Linden Hockey  -  Surahammars IF3 - 8 (2-5, 0-1, 1-2) 42Smehallen
  VIK Västerås HK Ung  -  Köping HC10 - 2 (2-0, 7-1, 1-1) 53ABB Arena Nord
6Åker/Strängnäs HC  -  Fagersta AIK1 - 4 (0-2, 0-0, 1-2) Strängnäs Ishall
  IFK Hallsberg Hockey  -  Finspångs AIK/Vita Hästen1 - 2 (0-0, 1-1, 0-1) Sydnärkehallen
  Surahammars IF  -  Örebro Hockey UF1 - 3 (0-1, 0-1, 1-1) Surahallen
  Köping HC  -  Eskilstuna Linden Hockey4 - 3 (2-2, 0-0, 1-1, 1-0) 126Köpings Ishall
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Lindlövens IF4 - 1 (1-1, 1-0, 2-0) Mälarenergi Arena
  Motala AIF HK  -  VIK Västerås HK Ung2 - 6 (0-3, 0-3, 2-0) Exeo hallen
7Surahammars IF  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör3 - 4 (3-1, 0-2, 0-1) 89Surahallen
  Kumla HC Black Bulls  -  Lindlövens IF6 - 0 (2-0, 3-0, 1-0) ICA Maxi Arena
  Örebro Hockey UF  -  Köping HC8 - 3 (1-0, 6-0, 1-3) Trängens IP Hall A
  Fagersta AIK  -  IFK Hallsberg Hockey8 - 6 (1-0, 3-5, 4-1) Fagerliden
  VIK Västerås HK Ung  -  Åker/Strängnäs HC12 - 1 (3-0, 4-1, 5-0) 77ABB Arena Nord
  Eskilstuna Linden Hockey  -  Motala AIF HK3 - 4 (0-1, 2-1, 1-2) 35Smehallen
8Köping HC  -  Surahammars IF6 - 3 (1-2, 3-1, 2-0) 48Köpings Ishall
  Lindlövens IF  -  Finspångs AIK/Vita Hästen1 - 10 (1-1, 0-7, 0-2) Lindehov
  Åker/Strängnäs HC  -  Eskilstuna Linden Hockey2 - 3 (0-0, 0-2, 2-1) 55Strängnäs Ishall
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Kumla HC Black Bulls1 - 3 (0-0, 1-2, 0-1) Fellingsbro Ishall
  Motala AIF HK  -  Örebro Hockey UF4 - 3 (2-0, 1-0, 0-3, 1-0) Exeo hallen
  IFK Hallsberg Hockey  -  VIK Västerås HK Ung2 - 4 (0-2, 2-1, 0-1) Sydnärkehallen
9Fagersta AIK  -  Lindlövens IF2 - 3 (1-1, 0-1, 1-1) Fagerliden
  Köping HC  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör5 - 2 (1-1, 3-1, 1-0) 65Köpings Ishall
  Eskilstuna Linden Hockey  -  IFK Hallsberg Hockey11 - 3 (5-1, 4-1, 2-1) 42Smehallen
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  Kumla HC Black Bulls3 - 2 (0-0, 1-2, 1-0, 1-0) 45Klimatteknik hallen
  Örebro Hockey UF  -  Åker/Strängnäs HC7 - 2 (1-1, 4-0, 2-1) 45Trängens IP Hall A
  Surahammars IF  -  Motala AIF HK5 - 2 (2-0, 3-1, 0-1) Surahallen
10IFK Hallsberg Hockey  -  Örebro Hockey UF0 - 1 (0-0, 0-1, 0-0) Sydnärkehallen
  Lindlövens IF  -  VIK Västerås HK Ung0 - 8 (0-5, 0-1, 0-2) Lindehov
  Kumla HC Black Bulls  -  Fagersta AIK6 - 4 (2-2, 1-1, 3-1) ICA Maxi Arena
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Finspångs AIK/Vita Hästen1 - 3 (0-1, 1-1, 0-1) Rasta Arena
  Åker/Strängnäs HC  -  Surahammars IF9 - 3 (2-0, 1-2, 6-1) 57Strängnäs Ishall
  Motala AIF HK  -  Köping HC4 - 1 (2-0, 2-0, 0-1) Exeo hallen
11IFK Hallsberg Hockey  -  Motala AIF HK1 - 2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-1) Sydnärkehallen
  VIK Västerås HK Ung  -  Fagersta AIK5 - 2 (1-0, 2-0, 2-2) 25Månskensrinken
  Örebro Hockey UF  -  Kumla HC Black Bulls1 - 3 (0-0, 0-2, 1-1) Trängens IP Hall A
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  Eskilstuna Linden Hockey5 - 2 (3-0, 2-0, 0-2) 34Klimatteknik hallen
  Åker/Strängnäs HC  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör2 - 0 (0-0, 1-0, 1-0) 33Strängnäs Ishall
  Surahammars IF  -  Lindlövens IF3 - 2 (2-0, 0-1, 1-1) Surahallen
12Fagersta AIK  -  Finspångs AIK/Vita Hästen3 - 2 (2-1, 1-1, 0-0) Fagerliden
  Surahammars IF  -  IFK Hallsberg Hockey7 - 6 (2-1, 1-2, 3-3, 0-0, 1-0) Surahallen
  Köping HC  -  Åker/Strängnäs HC3 - 2 (0-1, 2-1, 1-0) 30Köpings Ishall
  VIK Västerås HK Ung  -  Kumla HC Black Bulls6 - 2 (4-1, 1-1, 1-0) ABB Arena Nord
  Eskilstuna Linden Hockey  -  Lindlövens IF2 - 5 (0-1, 1-3, 1-1) 37Smehallen B
  Motala AIF HK  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör0 - 4 (0-2, 0-1, 0-1) Exeo hallen
13Finspångs AIK/Vita Hästen  -  VIK Västerås HK Ung4 - 3 (1-1, 2-1, 1-1) 32Klimatteknik hallen
  IFK Hallsberg Hockey  -  Köping HC6 - 5 (1-0, 3-2, 2-3) Sydnärkehallen
  Kumla HC Black Bulls  -  Eskilstuna Linden Hockey5 - 1 (3-0, 2-1, 0-0) ICA Maxi Arena
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Fagersta AIK2 - 4 (0-2, 0-2, 2-0) Rasta Arena
  Lindlövens IF  -  Örebro Hockey UF0 - 2 (0-1, 0-1, 0-0) Lindehov
  Åker/Strängnäs HC  -  Motala AIF HK5 - 3 (2-1, 3-1, 0-1) 31Strängnäs Ishall
14Örebro Hockey UF  -  Finspångs AIK/Vita Hästen0 - 5 (0-0, 0-4, 0-1) Trängens IP Hall A
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  VIK Västerås HK Ung3 - 8 (1-4, 1-2, 1-2) 97Mälarenergi Arena
  Eskilstuna Linden Hockey  -  Fagersta AIK5 - 2 (2-1, 0-0, 3-1) 30Smehallen
  Köping HC  -  Lindlövens IF4 - 1 (1-0, 1-0, 2-1) Köpings Ishall
  Åker/Strängnäs HC  -  IFK Hallsberg Hockey8 - 2 (3-0, 2-2, 3-0) 25Strängnäs Ishall
  Surahammars IF  -  Kumla HC Black Bulls6 - 5 (1-1, 2-4, 2-0, 1-0) 40Surahallen
15IFK Hallsberg Hockey  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör1 - 3 (0-2, 1-1, 0-0) Sydnärkehallen
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  Surahammars IF5 - 2 (1-1, 3-0, 1-1) 45Klimatteknik hallen
  VIK Västerås HK Ung  -  Eskilstuna Linden Hockey11 - 2 (4-1, 3-1, 4-0) 66Mimerhallen (Rocklunda B)
  Kumla HC Black Bulls  -  Köping HC6 - 2 (2-1, 3-1, 1-0) ICA Maxi Arena
  Lindlövens IF  -  Motala AIF HK2 - 1 (2-0, 0-0, 0-1) 37Lindehov
  Fagersta AIK  -  Örebro Hockey UF4 - 5 (2-1, 0-1, 2-3) Fagerliden
16Motala AIF HK  -  Kumla HC Black Bulls0 - 3 (0-0, 0-2, 0-1) Exeo hallen
  Örebro Hockey UF  -  VIK Västerås HK Ung2 - 7 (1-2, 1-2, 0-3) Trängens IP Hall A
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Eskilstuna Linden Hockey7 - 2 (4-0, 2-2, 1-0) Fellingsbro Ishall
  Åker/Strängnäs HC  -  Lindlövens IF3 - 4 (0-1, 2-1, 1-1, 0-1) 52Åkers Ishall
  Surahammars IF  -  Fagersta AIK Surahallen
  Köping HC  -  Finspångs AIK/Vita Hästen Köpings Ishall
17Lindlövens IF  -  IFK Hallsberg Hockey1 - 2 (0-1, 1-0, 0-1) Lindehov
  Kumla HC Black Bulls  -  Åker/Strängnäs HC4 - 3 (1-2, 2-1, 1-0) ICA Maxi Arena
  Fagersta AIK  -  Köping HC6 - 2 (3-1, 2-0, 1-1) Fagerliden
  Eskilstuna Linden Hockey  -  Örebro Hockey UF3 - 8 (0-4, 2-2, 1-2) 45Smehallen
  VIK Västerås HK Ung  -  Surahammars IF6 - 1 (3-1, 2-0, 1-0) Mimerhallen (Rocklunda B)
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  Motala AIF HK Klimatteknik hallen
18Surahammars IF  -  Eskilstuna Linden Hockey7 - 4 (4-1, 2-0, 1-3) 805Surahallen
  IFK Hallsberg Hockey  -  Kumla HC Black Bulls2 - 1 (1-0, 1-0, 0-1) Sydnärkehallen
  Åker/Strängnäs HC  -  Finspångs AIK/Vita Hästen0 - 13 (0-1, 0-6, 0-6) 18Åkers Ishall
  Köping HC  -  VIK Västerås HK Ung3 - 9 (0-5, 1-4, 2-0) Köpings Ishall
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Örebro Hockey UF10 - 0 (3-0, 3-0, 4-0) 98Mälarenergi Arena
  Motala AIF HK  -  Fagersta AIK0 - 9 (0-2, 0-4, 0-3) Exeo hallen
19Lindlövens IF  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör Lindehov
  Fagersta AIK  -  Åker/Strängnäs HC Fagerliden
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  IFK Hallsberg Hockey Klimatteknik hallen
  VIK Västerås HK Ung  -  Motala AIF HK Månskensrinken
  Örebro Hockey UF  -  Surahammars IF Trängens IP Hall B
  Eskilstuna Linden Hockey  -  Köping HC Smehallen B
20Lindlövens IF  -  Kumla HC Black Bulls Lindehov
  Åker/Strängnäs HC  -  VIK Västerås HK Ung Strängnäs Ishall
  IFK Hallsberg Hockey  -  Fagersta AIK Sydnärkehallen
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Surahammars IF Rasta Arena
  Köping HC  -  Örebro Hockey UF Köpings Ishall
  Motala AIF HK  -  Eskilstuna Linden Hockey Exeo hallen
21Örebro Hockey UF  -  Motala AIF HK Trängens IP Hall A
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  Lindlövens IF Klimatteknik hallen
  Eskilstuna Linden Hockey  -  Åker/Strängnäs HC Smehallen
  Kumla HC Black Bulls  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör ICA Maxi Arena
  VIK Västerås HK Ung  -  IFK Hallsberg Hockey Mimerhallen (Rocklunda B)
  Surahammars IF  -  Köping HC Surahallen
22Lindlövens IF  -  Fagersta AIK Lindehov
  IFK Hallsberg Hockey  -  Eskilstuna Linden Hockey Sydnärkehallen
  Kumla HC Black Bulls  -  Finspångs AIK/Vita Hästen ICA Maxi Arena
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Köping HC Fellingsbro Ishall
  Åker/Strängnäs HC  -  Örebro Hockey UF Strängnäs Ishall
  Motala AIF HK  -  Surahammars IF Exeo hallen
23Surahammars IF  -  Åker/Strängnäs HC Surahallen
  Fagersta AIK  -  Kumla HC Black Bulls Fagerliden
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör Klimatteknik hallen
  VIK Västerås HK Ung  -  Lindlövens IF Mimerhallen (Rocklunda B)
  Köping HC  -  Motala AIF HK Köpings Ishall
  Örebro Hockey UF  -  IFK Hallsberg Hockey Trängens IP Hall A
24IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Åker/Strängnäs HC Rasta Arena
  Motala AIF HK  -  IFK Hallsberg Hockey Exeo hallen
  Lindlövens IF  -  Surahammars IF Lindehov
  Kumla HC Black Bulls  -  Örebro Hockey UF ICA Maxi Arena
  Fagersta AIK  -  VIK Västerås HK Ung Fagerliden
  Eskilstuna Linden Hockey  -  Finspångs AIK/Vita Hästen Smehallen B
25Kumla HC Black Bulls  -  VIK Västerås HK Ung ICA Maxi Arena
  IFK Hallsberg Hockey  -  Surahammars IF Sydnärkehallen
  Lindlövens IF  -  Eskilstuna Linden Hockey Lindehov
  Finspångs AIK/Vita Hästen  -  Fagersta AIK Klimatteknik hallen
  IFK Arboga/FFIK/Kungsör  -  Motala AIF HK Rasta Arena
  Åker/Strängnäs HC  -  Köping HC Strängnäs Ishall
26Örebro Hockey UF  -  Lindlövens IF Trängens IP Hall A
  Fagersta AIK  -  IFK Arboga/FFIK/Kungsör Fagerliden
  Eskilstuna Linden Hockey  -  Kumla HC Black Bulls Smehallen B
  VIK Västerås HK Ung  -  Finspångs AIK/Vita Hästen Mimerhallen (Rocklunda B)
  Köping HC  -  IFK Hallsberg Hockey Köpings Ishall
  Motala AIF HK  -  Åker/Strängnäs HC Exeo hallen