U13 Division 1, Södermanlands Ishockeyförbund



Schedule and Results

Last update: 2018-03-29 09:02
RoundDateGameResultSpectatorsVenue
1Åker/Strängnäs HC  -  Linden Hockey1 - 7 (1-2, 0-5) 40Strängnäs Ishall
  Katrineholm/Flen  -  Södertälje SK 29 - 3 (3-0, 6-3) 32GB Hallen, Flen
  Södertälje SK 1  -  HC Vita Hästen9 - 0 (5-0, 4-0) BST -rinken
  Nyköpings HF Ungdom  -  Järna SK5 - 2 (2-1, 3-1) 25Lilla Hallen
2Södertälje SK 2  -  Nyköpings HF Ungdom3 - 3 (1-2, 2-1) 45BST -rinken
  Linden Hockey  -  Katrineholm/Flen2 - 3 (2-3, 0-0) 51Smehallen B
  HC Vita Hästen  -  Åker/Strängnäs HC1 - 6 (1-3, 0-3) Stallet Norrköping
  Järna SK  -  Södertälje SK 12 - 5 (2-2, 0-3) Järna Ishall
3Åker/Strängnäs HC  -  Södertälje SK 13 - 6 (1-3, 2-3) 30Strängnäs Ishall
  Katrineholm/Flen  -  HC Vita Hästen3 - 2 (1-1, 2-1) 35Fastighetsbyrån Arena
  Södertälje SK 2  -  Järna SK2 - 16 (1-7, 1-9) BST -rinken
  Nyköpings HF Ungdom  -  Linden Hockey8 - 3 (5-2, 3-1) Lilla Hallen
4HC Vita Hästen  -  Nyköpings HF Ungdom2 - 0 (2-0, 0-0) Stallet Norrköping
  Linden Hockey  -  Södertälje SK 29 - 2 (6-1, 3-1) 51Smehallen
  Järna SK  -  Åker/Strängnäs HC4 - 3 (0-1, 4-2) Järna Ishall
  Södertälje SK 1  -  Katrineholm/Flen4 - 4 (1-0, 3-4) 30BST -rinken
5HC Vita Hästen  -  Järna SK0 - 6 (0-5, 0-1) Stallet Norrköping
  Södertälje SK 1  -  Linden Hockey3 - 7 (1-4, 2-3) 45BST -rinken
  Nyköpings HF Ungdom  -  Katrineholm/Flen4 - 2 (2-0, 2-2) Lilla Hallen
  Åker/Strängnäs HC  -  Södertälje SK 213 - 1 (7-1, 6-0) 50Strängnäs Ishall
6Katrineholm/Flen  -  Åker/Strängnäs HC2 - 3 (0-0, 2-3) 31Fastighetsbyrån Arena
  Södertälje SK 2  -  HC Vita Hästen7 - 4 (1-2, 6-2) 24BST -rinken
  Linden Hockey  -  Järna SK3 - 1 (1-0, 2-1) 47Smehallen
  Nyköpings HF Ungdom  -  Södertälje SK 15 - 2 (4-1, 1-1) 49Stora Hallen
7Södertälje SK 1  -  Södertälje SK 212 - 4 (6-2, 6-2) BST -rinken
  Åker/Strängnäs HC  -  Nyköpings HF Ungdom2 - 12 (1-9, 1-3) 40Strängnäs Ishall
  HC Vita Hästen  -  Linden Hockey3 - 5 (1-4, 2-1) Stallet Norrköping
  Järna SK  -  Katrineholm/Flen0 - 3 (0-2, 0-1) Järna Ishall
8Linden Hockey  -  Åker/Strängnäs HC2 - 0 (1-0, 1-0) Smehallen B
  Järna SK  -  Nyköpings HF Ungdom2 - 5 (2-3, 0-2) Järna Ishall
  Södertälje SK 2  -  Katrineholm/Flen3 - 3 (1-2, 2-1) 48BST -rinken
  HC Vita Hästen  -  Södertälje SK 12 - 1 (1-0, 1-1) Stallet Norrköping
9Katrineholm/Flen  -  Linden Hockey4 - 4 (3-1, 1-3) Fastighetsbyrån Arena
  Åker/Strängnäs HC  -  HC Vita Hästen5 - 0 (3-0, 2-0) 35Strängnäs Ishall
  Södertälje SK 1  -  Järna SK1 - 1 (0-0, 1-1) BST -rinken
  Nyköpings HF Ungdom  -  Södertälje SK 210 - 2 (2-0, 8-2) 90Lilla Hallen
10Järna SK  -  Södertälje SK 22 - 3 (2-2, 0-1) Järna Ishall
  Linden Hockey  -  Nyköpings HF Ungdom2 - 5 (1-2, 1-3) Smehallen
  HC Vita Hästen  -  Katrineholm/Flen0 - 12 (0-5, 0-7) Stallet Norrköping
  Södertälje SK 1  -  Åker/Strängnäs HC3 - 4 (2-1, 1-3) BST -rinken
11Åker/Strängnäs HC  -  Järna SK2 - 6 (0-2, 2-4) 35Strängnäs Ishall
  Katrineholm/Flen  -  Södertälje SK 14 - 2 (3-1, 1-1) GB Hallen, Flen
  Södertälje SK 2  -  Linden Hockey8 - 7 (4-4, 4-3) BST -rinken
  Nyköpings HF Ungdom  -  HC Vita Hästen5 - 1 (1-0, 4-1) Lilla Hallen
12Katrineholm/Flen  -  Nyköpings HF Ungdom1 - 8 (1-2, 0-6) 24Fastighetsbyrån Arena
  Södertälje SK 2  -  Åker/Strängnäs HC3 - 4 (2-1, 1-3) 36BST -rinken
  Järna SK  -  HC Vita Hästen5 - 4 (3-2, 2-2) Järna Ishall
  Linden Hockey  -  Södertälje SK 15 - 3 (1-1, 4-2) 42Smehallen
13Järna SK  -  Linden Hockey4 - 2 (1-2, 3-0) 44Järna Ishall
  Åker/Strängnäs HC  -  Katrineholm/Flen4 - 1 (2-0, 2-1) 50Strängnäs Ishall
  HC Vita Hästen  -  Södertälje SK 23 - 1 (1-1, 2-0) Stallet Norrköping
  Södertälje SK 1  -  Nyköpings HF Ungdom0 - 7 (0-4, 0-3) BST -rinken
14Nyköpings HF Ungdom  -  Åker/Strängnäs HC10 - 0 (5-0, 5-0) 44Lilla Hallen
  Linden Hockey  -  HC Vita Hästen1 - 2 (0-2, 1-0) 48Smehallen
  Södertälje SK 2  -  Södertälje SK 15 - 4 (3-3, 2-1) 56BST -rinken
  Katrineholm/Flen  -  Järna SK2 - 6 (0-4, 2-2) Järna Ishall
15Södertälje SK 1  -  HC Vita Hästen6 - 1 (3-1, 3-0) BST -rinken
  Nyköpings HF Ungdom  -  Järna SK2 - 3 (1-1, 1-2) Lilla Hallen
  Åker/Strängnäs HC  -  Linden Hockey2 - 5 (2-3, 0-2) 60Strängnäs Ishall
  Katrineholm/Flen  -  Södertälje SK 20 - 0 (0-0, 0-0) GB Hallen, Flen
16Järna SK  -  Södertälje SK 11 - 2 (0-2, 1-0) Järna Ishall
  HC Vita Hästen  -  Åker/Strängnäs HC2 - 3 (0-2, 2-1) Stallet Norrköping
  Linden Hockey  -  Katrineholm/Flen0 - 3 (0-2, 0-1) 38Smehallen B
  Södertälje SK 2  -  Nyköpings HF Ungdom0 - 6 (0-2, 0-4) 66BST -rinken
17Södertälje SK 2  -  Järna SK2 - 7 (1-4, 1-3) 52BST -rinken
  Katrineholm/Flen  -  HC Vita Hästen12 - 0 (4-0, 8-0) Fastighetsbyrån Arena
  Åker/Strängnäs HC  -  Södertälje SK 16 - 4 (4-2, 2-2) 60Strängnäs Ishall
  Nyköpings HF Ungdom  -  Linden Hockey3 - 0 (1-0, 2-0) Lilla Hallen
18Järna SK  -  Åker/Strängnäs HC6 - 1 (2-0, 4-1) Järna Ishall
  HC Vita Hästen  -  Nyköpings HF Ungdom1 - 11 (0-6, 1-5) Stallet Norrköping
  Södertälje SK 1  -  Katrineholm/Flen4 - 4 (1-2, 3-2) 48BST -rinken
  Linden Hockey  -  Södertälje SK 213 - 1 (6-0, 7-1) 57Smehallen
19Nyköpings HF Ungdom  -  Katrineholm/Flen9 - 1 (4-0, 5-1) 38Lilla Hallen
  Åker/Strängnäs HC  -  Södertälje SK 21 - 4 (1-2, 0-2) 40Strängnäs Ishall
  HC Vita Hästen  -  Järna SK0 - 9 (0-7, 0-2) Stallet Norrköping
  Södertälje SK 1  -  Linden Hockey3 - 6 (3-4, 0-2) 52BST -rinken
20Södertälje SK 2  -  HC Vita Hästen11 - 0 (6-0, 5-0) BST -rinken
  Linden Hockey  -  Järna SK8 - 4 (4-1, 4-3) Smehallen
  Katrineholm/Flen  -  Åker/Strängnäs HC6 - 2 (3-1, 3-1) 45GB Hallen, Flen
  Nyköpings HF Ungdom  -  Södertälje SK 14 - 2 (2-2, 2-0) 50Lilla Hallen
21Södertälje SK 1  -  Södertälje SK 20 - 1 (0-0, 0-1) BST -rinken
  Åker/Strängnäs HC  -  Nyköpings HF Ungdom1 - 4 (1-1, 0-3) 30Strängnäs Ishall
  Järna SK  -  Katrineholm/Flen2 - 3 (0-3, 2-0) Järna Ishall
  HC Vita Hästen  -  Linden Hockey1 - 6 (1-5, 0-1) Himmelstalundshallen