HockeyAllsvenskan



Schedule and Results

Last update: 2017-08-15 13:55
RoundDateGameResultSpectatorsVenue
1Tingsryds AIF  -  Södertälje SK1 - 2 (0-0, 0-1, 1-1) 2006Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  IF Björklöven3 - 2 (0-2, 2-0, 1-0) 2022Be-Ge Hockey Center
  VIK Västerås HK  -  MODO Hockey1 - 4 (0-1, 0-1, 1-2) 4359ABB Arena Nord
  Mora IK  -  BIK Karlskoga3 - 0 (3-0, 0-0, 0-0) 2502Smidjegrav Arena
  IK Pantern  -  HC Vita Hästen1 - 2 (1-1, 0-1, 0-0) 577Malmö Isstadion
  AIK  -  Västerviks IK3 - 1 (1-0, 2-0, 0-1) 4520Hovet, Johanneshov
  Almtuna IS  -  Timrå IK0 - 1 (0-1, 0-0, 0-0) 1756Gränbyhallen
2IF Björklöven  -  Tingsryds AIF4 - 5 (3-2, 1-2, 0-1) 3732T3 Center
  BIK Karlskoga  -  VIK Västerås HK4 - 2 (1-0, 1-0, 2-2) 2728Nobelhallen
  Timrå IK  -  Mora IK3 - 2 (1-0, 1-1, 1-1) 3014NHK Arena
  MODO Hockey  -  IK Pantern2 - 3 (0-0, 2-1, 0-1, 0-1) 4738Fjällräven Center
  Södertälje SK  -  AIK4 - 3 (0-0, 1-1, 3-2) 4579Scaniarinken
  HC Vita Hästen  -  IK Oskarshamn0 - 2 (0-1, 0-1, 0-0) 2502Himmelstalundshallen
  Västerviks IK  -  Almtuna IS3 - 0 (1-0, 1-0, 1-0) 1545Plivit Trade hallen
3Tingsryds AIF  -  HC Vita Hästen2 - 1 (0-0, 0-0, 2-1) 1485Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  MODO Hockey2 - 1 (1-0, 0-0, 1-1) 2289Be-Ge Hockey Center
  IK Pantern  -  BIK Karlskoga2 - 1 (0-0, 2-1, 0-0) 558Malmö Isstadion
  VIK Västerås HK  -  Timrå IK1 - 2 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 0-1) 2426ABB Arena Nord
  Mora IK  -  Almtuna IS1 - 5 (0-2, 1-0, 0-3) 2360Smidjegrav Arena
  Södertälje SK  -  Västerviks IK1 - 3 (0-0, 1-0, 0-3) 2532Scaniarinken
  AIK  -  IF Björklöven5 - 1 (1-0, 2-1, 2-0) 2740Hovet, Johanneshov
4HC Vita Hästen  -  AIK4 - 2 (0-0, 2-2, 2-0) 2789Himmelstalundshallen
  MODO Hockey  -  Tingsryds AIF2 - 4 (1-3, 0-0, 1-1) 3214Fjällräven Center
  BIK Karlskoga  -  IK Oskarshamn4 - 1 (3-0, 0-0, 1-1) 1822Nobelhallen
  Timrå IK  -  IK Pantern7 - 1 (1-0, 3-0, 3-1) 2571NHK Arena
  Västerviks IK  -  Mora IK7 - 5 (3-2, 3-1, 1-2) 1819Plivit Trade hallen
  IF Björklöven  -  Södertälje SK5 - 6 (2-2, 1-2, 2-1, 0-0, 0-1) 3131T3 Center
  Almtuna IS  -  VIK Västerås HK2 - 0 (2-0, 0-0, 0-0) 1356Gränbyhallen
5Tingsryds AIF  -  BIK Karlskoga2 - 0 (1-0, 0-0, 1-0) 1666Nelson Garden Arena
  Timrå IK  -  IK Oskarshamn3 - 0 (1-0, 1-0, 1-0) 2320NHK Arena
  IK Pantern  -  Almtuna IS2 - 1 (1-0, 0-0, 1-1) 420Malmö Isstadion
  Södertälje SK  -  HC Vita Hästen1 - 4 (0-0, 0-2, 1-2) 2848Scaniarinken
  IF Björklöven  -  Västerviks IK0 - 4 (0-2, 0-1, 0-1) 3072T3 Center
  VIK Västerås HK  -  Mora IK3 - 5 (1-2, 2-1, 0-2) 2519ABB Arena Nord
  AIK  -  MODO Hockey3 - 5 (0-1, 3-0, 0-4) 3879Hovet, Johanneshov
6Almtuna IS  -  IK Oskarshamn1 - 2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-1) 1138Gränbyhallen
  Timrå IK  -  Tingsryds AIF4 - 0 (1-0, 1-0, 2-0) 2682NHK Arena
  HC Vita Hästen  -  IF Björklöven1 - 2 (0-1, 0-1, 1-0) 2738Himmelstalundshallen
  Mora IK  -  IK Pantern3 - 2 (1-0, 1-1, 0-1, 0-0, 1-0) 2828Smidjegrav Arena
  BIK Karlskoga  -  AIK3 - 0 (0-0, 2-0, 1-0) 2564Nobelhallen
  Västerviks IK  -  VIK Västerås HK5 - 3 (2-2, 3-0, 0-1) 1863Plivit Trade hallen
  MODO Hockey  -  Södertälje SK5 - 4 (1-0, 2-1, 1-3, 1-0) 3831Fjällräven Center
7AIK  -  Timrå IK3 - 1 (2-0, 1-1, 0-0) 3049Hovet, Johanneshov
  IF Björklöven  -  MODO Hockey3 - 5 (0-1, 1-2, 2-2) 5400T3 Center
  HC Vita Hästen  -  Västerviks IK1 - 7 (0-1, 0-2, 1-4) 2856Himmelstalundshallen
  Tingsryds AIF  -  Almtuna IS5 - 3 (1-1, 2-0, 2-2) 1574Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  Mora IK3 - 0 (1-0, 0-0, 2-0) 2071Be-Ge Hockey Center
  IK Pantern  -  VIK Västerås HK2 - 3 (0-1, 2-1, 0-1) 409Malmö Isstadion
  Södertälje SK  -  BIK Karlskoga1 - 6 (1-1, 0-1, 0-4) 2719Scaniarinken
8BIK Karlskoga  -  IF Björklöven0 - 1 (0-0, 0-1, 0-0) 2108Nobelhallen
  Timrå IK  -  Södertälje SK3 - 0 (2-0, 0-0, 1-0) 3040NHK Arena
  Mora IK  -  Tingsryds AIF4 - 2 (2-0, 1-1, 1-1) 2697Smidjegrav Arena
  Västerviks IK  -  IK Pantern3 - 2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0) 2171Plivit Trade hallen
  HC Vita Hästen  -  MODO Hockey2 - 1 (1-0, 0-0, 1-1) 2939Himmelstalundshallen
  VIK Västerås HK  -  IK Oskarshamn3 - 2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0) 2361ABB Arena Nord
  Almtuna IS  -  AIK4 - 1 (2-0, 0-1, 2-0) 1823Gränbyhallen
9MODO Hockey  -  Västerviks IK1 - 3 (1-1, 0-1, 0-1) 3834Fjällräven Center
  HC Vita Hästen  -  BIK Karlskoga2 - 4 (0-2, 1-0, 1-2) 2555Himmelstalundshallen
  AIK  -  Mora IK5 - 4 (1-3, 2-0, 1-1, 0-0, 1-0) 3041Hovet, Johanneshov
  Tingsryds AIF  -  VIK Västerås HK4 - 2 (2-1, 1-0, 1-1) 1576Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  IK Pantern0 - 4 (0-0, 0-4, 0-0) 1883Be-Ge Hockey Center
  IF Björklöven  -  Timrå IK4 - 3 (1-1, 2-1, 1-1) 3316T3 Center
  Södertälje SK  -  Almtuna IS2 - 1 (0-1, 1-0, 1-0) 2342Scaniarinken
10VIK Västerås HK  -  AIK1 - 2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1) 3418ABB Arena Nord
  BIK Karlskoga  -  MODO Hockey6 - 2 (2-0, 1-1, 3-1) 3006Nobelhallen
  IK Pantern  -  Tingsryds AIF2 - 1 (1-0, 0-1, 1-0) 612Malmö Isstadion
  Västerviks IK  -  IK Oskarshamn5 - 2 (2-2, 2-0, 1-0) 2415Plivit Trade hallen
  Almtuna IS  -  IF Björklöven2 - 1 (0-0, 1-1, 1-0) 1859Gränbyhallen
  Mora IK  -  Södertälje SK3 - 1 (0-0, 1-1, 2-0) 2923Smidjegrav Arena
  Timrå IK  -  HC Vita Hästen3 - 1 (0-1, 2-0, 1-0) 3195NHK Arena
11AIK  -  Tingsryds AIF2 - 5 (0-2, 2-0, 0-3) 3019Hovet, Johanneshov
  MODO Hockey  -  Mora IK1 - 3 (0-0, 1-0, 0-3) 3025Fjällräven Center
  Almtuna IS  -  BIK Karlskoga4 - 3 (2-2, 0-0, 1-1, 1-0) 1211Gränbyhallen
  Timrå IK  -  Västerviks IK6 - 2 (3-2, 1-0, 2-0) 3268NHK Arena
  IK Oskarshamn  -  Södertälje SK3 - 4 (1-0, 2-1, 0-2, 0-1) 2051Be-Ge Hockey Center
  HC Vita Hästen  -  VIK Västerås HK2 - 1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0) 2701Himmelstalundshallen
  IF Björklöven  -  IK Pantern4 - 3 (1-1, 2-2, 0-0, 1-0) 3166T3 Center
12MODO Hockey  -  Timrå IK6 - 2 (2-1, 0-1, 4-0) 5276Fjällräven Center
  BIK Karlskoga  -  Västerviks IK3 - 1 (1-0, 1-0, 1-1) 2707Nobelhallen
  Tingsryds AIF  -  IK Oskarshamn4 - 2 (2-0, 1-1, 1-1) 2084Nelson Garden Arena
  HC Vita Hästen  -  Almtuna IS0 - 3 (0-3, 0-0, 0-0) 2449Himmelstalundshallen
  Södertälje SK  -  VIK Västerås HK0 - 4 (0-1, 0-2, 0-1) 2893Scaniarinken
  AIK  -  IK Pantern4 - 2 (2-0, 2-0, 0-2) 3943Hovet, Johanneshov
  IF Björklöven  -  Mora IK3 - 1 (3-0, 0-0, 0-1) 3569T3 Center
13IK Oskarshamn  -  AIK3 - 2 (2-1, 1-1, 0-0) 2178Be-Ge Hockey Center
  Västerviks IK  -  Tingsryds AIF1 - 3 (0-1, 0-0, 1-2) 1565Plivit Trade hallen
  Timrå IK  -  BIK Karlskoga2 - 3 (0-0, 2-1, 0-1, 0-0, 0-1) 2823NHK Arena
  MODO Hockey  -  Almtuna IS1 - 4 (1-1, 0-2, 0-1) 3094Fjällräven Center
  Mora IK  -  HC Vita Hästen2 - 1 (1-0, 1-1, 0-0) 2719Smidjegrav Arena
  VIK Västerås HK  -  IF Björklöven2 - 0 (1-0, 0-0, 1-0) 3167ABB Arena Nord
  IK Pantern  -  Södertälje SK3 - 1 (0-1, 3-0, 0-0) 463Malmö Isstadion
14Västerviks IK  -  AIK1 - 4 (0-1, 1-2, 0-1) 1895Plivit Trade hallen
  IF Björklöven  -  IK Oskarshamn5 - 3 (2-1, 1-1, 2-1) 3423T3 Center
  BIK Karlskoga  -  Mora IK5 - 2 (2-0, 0-1, 3-1) 3157Nobelhallen
  Timrå IK  -  Almtuna IS3 - 2 (0-2, 1-0, 2-0) 2654NHK Arena
  Södertälje SK  -  Tingsryds AIF1 - 5 (1-1, 0-2, 0-2) 2412Scaniarinken
  HC Vita Hästen  -  IK Pantern2 - 3 (1-1, 0-1, 1-1) 2779Himmelstalundshallen
  MODO Hockey  -  VIK Västerås HK1 - 0 (1-0, 0-0, 0-0) 3439Fjällräven Center
15IK Pantern  -  MODO Hockey7 - 4 (1-1, 3-2, 3-1) 918Malmö Isstadion
  Mora IK  -  Timrå IK5 - 2 (0-2, 2-0, 3-0) 2718Smidjegrav Arena
  Tingsryds AIF  -  IF Björklöven3 - 4 (1-2, 1-0, 1-2) 2033Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  HC Vita Hästen3 - 1 (1-1, 0-0, 2-0) 2125Be-Ge Hockey Center
  AIK  -  Södertälje SK1 - 3 (0-1, 0-1, 1-1) 5563Hovet, Johanneshov
  VIK Västerås HK  -  BIK Karlskoga5 - 2 (0-1, 3-0, 2-1) 3004ABB Arena Nord
  Almtuna IS  -  Västerviks IK5 - 2 (0-2, 1-0, 4-0) 1580Gränbyhallen
16IF Björklöven  -  AIK3 - 2 (1-0, 2-1, 0-1) 4392T3 Center
  BIK Karlskoga  -  IK Pantern3 - 0 (1-0, 1-0, 1-0) 2284Nobelhallen
  HC Vita Hästen  -  Tingsryds AIF6 - 3 (0-2, 4-1, 2-0) 2503Himmelstalundshallen
  Almtuna IS  -  Mora IK1 - 2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1) 1503Gränbyhallen
  Västerviks IK  -  Södertälje SK2 - 0 (1-0, 1-0, 0-0) 1560Plivit Trade hallen
  Timrå IK  -  VIK Västerås HK1 - 0 (0-0, 0-0, 1-0) 2504NHK Arena
  MODO Hockey  -  IK Oskarshamn1 - 2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1) 3080Fjällräven Center
17Tingsryds AIF  -  MODO Hockey0 - 2 (0-2, 0-0, 0-0) 1860Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  BIK Karlskoga3 - 4 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1) 1924Be-Ge Hockey Center
  VIK Västerås HK  -  Almtuna IS4 - 2 (1-0, 0-1, 3-1) 2596ABB Arena Nord
  Södertälje SK  -  IF Björklöven0 - 3 (0-2, 0-0, 0-1) 2412Scaniarinken
  Mora IK  -  Västerviks IK3 - 1 (1-0, 1-0, 1-1) 2715Smidjegrav Arena
  IK Pantern  -  Timrå IK1 - 2 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 0-1) 726Malmö Isstadion
  AIK  -  HC Vita Hästen5 - 2 (2-0, 1-0, 2-2) 2874Hovet, Johanneshov
18BIK Karlskoga  -  Tingsryds AIF6 - 3 (2-2, 2-0, 2-1) 2288Nobelhallen
  MODO Hockey  -  AIK4 - 3 (2-2, 1-1, 0-0, 0-0, 1-0) 4130Fjällräven Center
  Västerviks IK  -  IF Björklöven3 - 2 (1-0, 2-2, 0-0) 1372Plivit Trade hallen
  HC Vita Hästen  -  Södertälje SK5 - 3 (0-2, 2-1, 3-0) 2777Himmelstalundshallen
  Almtuna IS  -  IK Pantern0 - 4 (0-1, 0-0, 0-3) 1357Gränbyhallen
  IK Oskarshamn  -  Timrå IK5 - 2 (1-1, 2-0, 2-1) 2331Be-Ge Hockey Center
  Mora IK  -  VIK Västerås HK2 - 0 (0-0, 0-0, 2-0) 3023Smidjegrav Arena
19Tingsryds AIF  -  Timrå IK1 - 2 (0-0, 1-1, 0-1) 1631Nelson Garden Arena
  VIK Västerås HK  -  Västerviks IK1 - 4 (1-1, 0-2, 0-1) 2312ABB Arena Nord
  Södertälje SK  -  MODO Hockey6 - 3 (3-2, 1-1, 2-0) 2905Scaniarinken
  IK Oskarshamn  -  Almtuna IS3 - 7 (1-4, 1-0, 1-3) 1983Be-Ge Hockey Center
  IK Pantern  -  Mora IK0 - 1 (0-0, 0-1, 0-0) 732Malmö Isstadion
  IF Björklöven  -  HC Vita Hästen6 - 2 (2-1, 1-0, 3-1) 3384T3 Center
  AIK  -  BIK Karlskoga5 - 2 (1-0, 2-0, 2-2) 3268Hovet, Johanneshov
20Almtuna IS  -  Tingsryds AIF2 - 0 (0-0, 1-0, 1-0) 1392Gränbyhallen
  MODO Hockey  -  IF Björklöven4 - 3 (3-0, 0-1, 0-2, 0-0, 1-0) 7350Fjällräven Center
  VIK Västerås HK  -  IK Pantern4 - 3 (1-1, 2-1, 0-1, 0-0, 1-0) 2179ABB Arena Nord
  Mora IK  -  IK Oskarshamn4 - 2 (1-1, 1-0, 2-1) 2840Smidjegrav Arena
  Västerviks IK  -  HC Vita Hästen0 - 1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1) 1845Plivit Trade hallen
  BIK Karlskoga  -  Södertälje SK4 - 3 (0-1, 2-1, 1-1, 1-0) 2946Nobelhallen
  Timrå IK  -  AIK2 - 4 (1-2, 1-2, 0-0) 3504NHK Arena
21IK Pantern  -  Västerviks IK2 - 3 (1-0, 0-2, 1-0, 0-1) 867Malmö Isstadion
  HC Vita Hästen  -  MODO Hockey6 - 3 (2-1, 2-2, 2-0) 2966Himmelstalundshallen
  IK Oskarshamn  -  VIK Västerås HK3 - 4 (1-1, 2-1, 0-2) 1873Be-Ge Hockey Center
  IF Björklöven  -  BIK Karlskoga0 - 6 (0-2, 0-3, 0-1) 3900T3 Center
  AIK  -  Almtuna IS5 - 6 (4-0, 1-1, 0-4, 0-1) 3134Hovet, Johanneshov
  Tingsryds AIF  -  Mora IK4 - 1 (2-0, 1-0, 1-1) 1537Nelson Garden Arena
  Södertälje SK  -  Timrå IK1 - 3 (0-0, 0-2, 1-1) 2480Scaniarinken
22VIK Västerås HK  -  Tingsryds AIF2 - 3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1) 2160ABB Arena Nord
  BIK Karlskoga  -  HC Vita Hästen0 - 1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-1) 2368Nobelhallen
  Timrå IK  -  IF Björklöven4 - 2 (3-0, 1-1, 0-1) 3329NHK Arena
  Västerviks IK  -  MODO Hockey3 - 2 (1-1, 2-1, 0-0) 1749Plivit Trade hallen
  IK Pantern  -  IK Oskarshamn2 - 3 (1-1, 1-1, 0-0, 0-1) 421Malmö Isstadion
  Mora IK  -  AIK4 - 1 (2-0, 0-0, 2-1) 3510Smidjegrav Arena
  Almtuna IS  -  Södertälje SK1 - 2 (1-1, 0-1, 0-0) 1603Gränbyhallen
23IF Björklöven  -  Almtuna IS6 - 4 (2-3, 1-0, 3-1) 3580T3 Center
  MODO Hockey  -  BIK Karlskoga1 - 5 (0-1, 0-3, 1-1) 3141Fjällräven Center
  AIK  -  VIK Västerås HK4 - 3 (3-1, 1-0, 0-2) 3232Hovet, Johanneshov
  Tingsryds AIF  -  IK Pantern1 - 2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-1) 1525Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  Västerviks IK2 - 3 (1-0, 0-1, 1-2) 3212Be-Ge Hockey Center
  HC Vita Hästen  -  Timrå IK1 - 2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1) 2951Himmelstalundshallen
  Södertälje SK  -  Mora IK1 - 4 (1-0, 0-1, 0-3) 2426Scaniarinken
24IK Pantern  -  IF Björklöven4 - 0 (1-0, 3-0, 0-0) 569Malmö Isstadion
  BIK Karlskoga  -  Almtuna IS2 - 0 (1-0, 1-0, 0-0) 2223Nobelhallen
  Tingsryds AIF  -  AIK3 - 1 (1-0, 1-0, 1-1) 2308Nelson Garden Arena
  Västerviks IK  -  Timrå IK5 - 3 (2-0, 0-2, 3-1) 1679Plivit Trade hallen
  Mora IK  -  MODO Hockey2 - 5 (1-1, 0-4, 1-0) 3260Smidjegrav Arena
  VIK Västerås HK  -  HC Vita Hästen0 - 2 (0-0, 0-2, 0-0) 2981ABB Arena Nord
  Södertälje SK  -  IK Oskarshamn2 - 3 (0-2, 0-1, 2-0) 2348Scaniarinken
25IK Pantern  -  AIK3 - 2 (0-1, 2-0, 1-1) 684Kirsebergs Ishall
  Timrå IK  -  MODO Hockey1 - 2 (0-0, 0-1, 1-1) 6000NHK Arena
  Västerviks IK  -  BIK Karlskoga1 - 4 (1-1, 0-1, 0-2) 1644Plivit Trade hallen
  Almtuna IS  -  HC Vita Hästen1 - 3 (0-1, 0-0, 1-2) 1336Gränbyhallen
  Mora IK  -  IF Björklöven5 - 3 (1-1, 3-2, 1-0) 2799Smidjegrav Arena
  VIK Västerås HK  -  Södertälje SK1 - 2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1) 2933ABB Arena Nord
  IK Oskarshamn  -  Tingsryds AIF2 - 3 (1-1, 0-1, 1-0, 0-1) 2286Be-Ge Hockey Center
26BIK Karlskoga  -  Timrå IK2 - 1 (2-0, 0-1, 0-0) 2668Nobelhallen
  IF Björklöven  -  VIK Västerås HK5 - 4 (2-0, 2-2, 1-2) 3772T3 Center
  Södertälje SK  -  IK Pantern3 - 4 (1-0, 0-2, 2-1, 0-0, 0-1) 2169Scaniarinken
  HC Vita Hästen  -  Mora IK1 - 2 (0-0, 1-0, 0-2) 3339Himmelstalundshallen
  Tingsryds AIF  -  Västerviks IK2 - 1 (0-0, 1-0, 0-1, 1-0) 1764Nelson Garden Arena
  AIK  -  IK Oskarshamn5 - 6 (1-2, 1-3, 3-0, 0-1) 2954Hovet, Johanneshov
  MODO Hockey  -  Almtuna IS3 - 2 (1-0, 2-1, 0-1) 2950Fjällräven Center
27VIK Västerås HK  -  MODO Hockey3 - 1 (1-0, 2-1, 0-0) 2933ABB Arena Nord
  IK Oskarshamn  -  IF Björklöven6 - 3 (2-1, 1-1, 3-1) 2176Be-Ge Hockey Center
  AIK  -  Västerviks IK4 - 3 (0-1, 1-0, 2-2, 1-0) 2851Hovet, Johanneshov
  Tingsryds AIF  -  Södertälje SK2 - 1 (1-1, 1-0, 0-0) 1503Nelson Garden Arena
  Mora IK  -  BIK Karlskoga3 - 4 (2-1, 1-1, 0-1, 0-0, 0-1) 2950Smidjegrav Arena
  Almtuna IS  -  Timrå IK3 - 1 (1-0, 1-1, 1-0) 1423Gränbyhallen
  IK Pantern  -  HC Vita Hästen1 - 3 (0-0, 0-1, 1-2) 532Malmö Isstadion
28Södertälje SK  -  AIK1 - 3 (0-1, 0-1, 1-1) 3137Scaniarinken
  IF Björklöven  -  Tingsryds AIF4 - 3 (3-1, 0-1, 1-1) 5119T3 Center
  HC Vita Hästen  -  IK Oskarshamn0 - 4 (0-0, 0-2, 0-2) 2723Himmelstalundshallen
  MODO Hockey  -  IK Pantern3 - 2 (2-0, 1-0, 0-2) 3367Fjällräven Center
  BIK Karlskoga  -  VIK Västerås HK6 - 3 (2-2, 2-1, 2-0) 2879Nobelhallen
  Timrå IK  -  Mora IK3 - 2 (1-0, 0-0, 2-2) 2587NHK Arena
  Västerviks IK  -  Almtuna IS3 - 2 (0-1, 0-0, 2-1, 1-0) 1500Plivit Trade hallen
29AIK  -  IF Björklöven3 - 2 (2-1, 0-0, 0-1, 1-0) 4218Hovet, Johanneshov
  Tingsryds AIF  -  HC Vita Hästen4 - 3 (2-1, 1-1, 0-1, 0-0, 1-0) 2798Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  MODO Hockey1 - 3 (1-0, 0-2, 0-1) 2594Be-Ge Hockey Center
  Södertälje SK  -  Västerviks IK4 - 1 (0-0, 3-1, 1-0) 2750Scaniarinken
  IK Pantern  -  BIK Karlskoga4 - 2 (2-0, 2-1, 0-1) 814Malmö Isstadion
  VIK Västerås HK  -  Timrå IK1 - 3 (1-1, 0-0, 0-2) 2198ABB Arena Nord
  Mora IK  -  Almtuna IS4 - 3 (2-0, 0-0, 2-3) 3782Smidjegrav Arena
30HC Vita Hästen  -  AIK4 - 1 (0-0, 3-0, 1-1) 3470Himmelstalundshallen
  IF Björklöven  -  Södertälje SK1 - 5 (1-2, 0-0, 0-3) 4010T3 Center
  MODO Hockey  -  Tingsryds AIF1 - 5 (0-1, 1-2, 0-2) 4924Fjällräven Center
  Västerviks IK  -  Mora IK2 - 3 (1-2, 1-1, 0-0) 2006Plivit Trade hallen
  Timrå IK  -  IK Pantern1 - 5 (0-3, 0-1, 1-1) 2787NHK Arena
  BIK Karlskoga  -  IK Oskarshamn3 - 2 (1-0, 1-1, 1-1) 3105Nobelhallen
  Almtuna IS  -  VIK Västerås HK5 - 2 (2-1, 1-1, 2-0) 1622Gränbyhallen
31Timrå IK  -  IK Oskarshamn1 - 3 (0-1, 1-0, 0-2) 2574NHK Arena
  Tingsryds AIF  -  BIK Karlskoga3 - 1 (0-1, 1-0, 2-0) 1596Nelson Garden Arena
  Södertälje SK  -  HC Vita Hästen3 - 2 (1-1, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0) 2710Scaniarinken
  IF Björklöven  -  Västerviks IK1 - 5 (0-2, 0-2, 1-1) 3515T3 Center
  AIK  -  MODO Hockey0 - 2 (0-1, 0-0, 0-1) 5206Hovet, Johanneshov
  IK Pantern  -  Almtuna IS4 - 2 (0-1, 2-1, 2-0) 476Malmö Isstadion
  VIK Västerås HK  -  Mora IK2 - 4 (0-0, 2-2, 0-2) 2368ABB Arena Nord
32MODO Hockey  -  Södertälje SK3 - 2 (1-0, 0-1, 2-1) 3745Fjällräven Center
  Timrå IK  -  Tingsryds AIF1 - 3 (0-0, 0-0, 1-3) 2227NHK Arena
  Västerviks IK  -  VIK Västerås HK1 - 3 (0-0, 1-1, 0-2) 1396Plivit Trade hallen
  HC Vita Hästen  -  IF Björklöven6 - 0 (0-0, 3-0, 3-0) 2633Himmelstalundshallen
  Almtuna IS  -  IK Oskarshamn7 - 3 (5-0, 1-1, 1-2) 1929Gränbyhallen
  BIK Karlskoga  -  AIK3 - 2 (1-0, 1-1, 0-1, 1-0) 2969Nobelhallen
  Mora IK  -  IK Pantern4 - 1 (1-0, 2-1, 1-0) 3087Smidjegrav Arena
33Södertälje SK  -  BIK Karlskoga0 - 3 (0-0, 0-1, 0-2) 3260Scaniarinken
  IF Björklöven  -  MODO Hockey6 - 3 (2-1, 1-2, 3-0) 5400T3 Center
  Tingsryds AIF  -  Almtuna IS3 - 4 (3-3, 0-1, 0-0) 1863Nelson Garden Arena
  AIK  -  Timrå IK1 - 2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1) 4513Hovet, Johanneshov
  IK Pantern  -  VIK Västerås HK2 - 1 (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 1-0) 579Malmö Isstadion
  IK Oskarshamn  -  Mora IK2 - 3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 0-1) 2238Be-Ge Hockey Center
  HC Vita Hästen  -  Västerviks IK5 - 4 (0-1, 2-3, 2-0, 1-0) 2983Himmelstalundshallen
34Timrå IK  -  Södertälje SK1 - 3 (0-0, 1-2, 0-1) 2307NHK Arena
  VIK Västerås HK  -  IK Oskarshamn2 - 1 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0) 2184ABB Arena Nord
  Almtuna IS  -  AIK2 - 3 (1-1, 1-2, 0-0) 1631Gränbyhallen
  Mora IK  -  Tingsryds AIF2 - 0 (1-0, 1-0, 0-0) 2850Smidjegrav Arena
  MODO Hockey  -  HC Vita Hästen2 - 1 (1-0, 0-0, 1-1) 3037Fjällräven Center
  Västerviks IK  -  IK Pantern3 - 4 (0-2, 1-1, 2-1) 1296Plivit Trade hallen
  BIK Karlskoga  -  IF Björklöven4 - 2 (1-1, 1-0, 2-1) 2117Nobelhallen
35HC Vita Hästen  -  BIK Karlskoga5 - 2 (3-0, 0-0, 2-2) 2661Himmelstalundshallen
  IF Björklöven  -  Timrå IK2 - 3 (1-0, 1-0, 0-2, 0-1) 3606T3 Center
  Södertälje SK  -  Almtuna IS4 - 6 (3-3, 1-1, 0-2) 2602Scaniarinken
  AIK  -  Mora IK0 - 2 (0-0, 0-1, 0-1) 7817Hovet, Johanneshov
  MODO Hockey  -  Västerviks IK1 - 3 (0-0, 0-1, 1-2) 3844Fjällräven Center
  Tingsryds AIF  -  VIK Västerås HK7 - 1 (1-1, 4-0, 2-0) 1547Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  IK Pantern1 - 2 (0-1, 0-0, 1-1) 2134Be-Ge Hockey Center
36VIK Västerås HK  -  AIK2 - 1 (2-1, 0-0, 0-0) 2666ABB Arena Nord
  IK Pantern  -  Tingsryds AIF2 - 3 (2-0, 0-1, 0-1, 0-0, 0-1) 789Malmö Isstadion
  Mora IK  -  Södertälje SK7 - 0 (1-0, 2-0, 4-0) 3007Smidjegrav Arena
  Almtuna IS  -  IF Björklöven4 - 3 (0-2, 2-1, 2-0) 1382Gränbyhallen
  Timrå IK  -  HC Vita Hästen4 - 3 (0-0, 1-0, 2-3, 0-0, 1-0) 2345NHK Arena
  BIK Karlskoga  -  MODO Hockey0 - 1 (0-0, 0-1, 0-0) 5280Nobelhallen
  Västerviks IK  -  IK Oskarshamn3 - 2 (0-1, 2-1, 1-0) 2048Plivit Trade hallen
37AIK  -  Tingsryds AIF5 - 4 (2-1, 2-0, 1-3) 2812Hovet, Johanneshov
  HC Vita Hästen  -  VIK Västerås HK2 - 3 (2-1, 0-1, 0-0, 0-1) 2568Himmelstalundshallen
  IF Björklöven  -  IK Pantern0 - 5 (0-2, 0-1, 0-2) 2866T3 Center
  MODO Hockey  -  Mora IK2 - 3 (1-0, 0-2, 1-1) 3450Fjällräven Center
  Almtuna IS  -  BIK Karlskoga2 - 5 (1-3, 1-2, 0-0) 1367Gränbyhallen
  Timrå IK  -  Västerviks IK1 - 2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1) 2417NHK Arena
  IK Oskarshamn  -  Södertälje SK4 - 2 (3-0, 1-0, 0-2) 2053Be-Ge Hockey Center
38AIK  -  IK Pantern4 - 3 (2-0, 0-2, 2-1) 3056Hovet, Johanneshov
  HC Vita Hästen  -  Almtuna IS1 - 5 (1-2, 0-1, 0-2) 4087Himmelstalundshallen
  IF Björklöven  -  Mora IK3 - 5 (1-0, 1-3, 1-2) 3477T3 Center
  Södertälje SK  -  VIK Västerås HK1 - 2 (0-0, 1-1, 0-1) 2581Scaniarinken
  BIK Karlskoga  -  Västerviks IK3 - 1 (0-0, 1-1, 2-0) 2075Nobelhallen
  MODO Hockey  -  Timrå IK1 - 5 (1-2, 0-0, 0-3) 4213Fjällräven Center
  Tingsryds AIF  -  IK Oskarshamn3 - 4 (1-1, 1-0, 1-2, 0-1) 1783Nelson Garden Arena
39Mora IK  -  HC Vita Hästen4 - 1 (1-1, 1-0, 2-0) 3104Smidjegrav Arena
  Timrå IK  -  BIK Karlskoga4 - 2 (1-0, 2-2, 1-0) 2422NHK Arena
  IK Oskarshamn  -  AIK4 - 0 (2-0, 1-0, 1-0) 2116Be-Ge Hockey Center
  Almtuna IS  -  MODO Hockey4 - 5 (1-2, 1-0, 2-2, 0-0, 0-1) 2223Gränbyhallen
  IK Pantern  -  Södertälje SK2 - 0 (0-0, 2-0, 0-0) 747Malmö Isstadion
  VIK Västerås HK  -  IF Björklöven6 - 4 (0-1, 4-2, 2-1) 3615ABB Arena Nord
  Västerviks IK  -  Tingsryds AIF1 - 0 (0-0, 0-0, 1-0) 1994Plivit Trade hallen
40BIK Karlskoga  -  Mora IK4 - 3 (0-1, 3-1, 0-1, 1-0) 3320Nobelhallen
  HC Vita Hästen  -  IK Pantern5 - 1 (2-0, 1-1, 2-0) 2338Himmelstalundshallen
  Timrå IK  -  Almtuna IS3 - 4 (0-0, 0-2, 3-1, 0-1) 4028NHK Arena
  Södertälje SK  -  Tingsryds AIF0 - 3 (0-1, 0-0, 0-2) 2344Scaniarinken
  Västerviks IK  -  AIK5 - 0 (1-0, 2-0, 2-0) 1976Plivit Trade hallen
  IF Björklöven  -  IK Oskarshamn1 - 3 (0-1, 0-0, 1-2) 3124T3 Center
  MODO Hockey  -  VIK Västerås HK2 - 3 (1-1, 1-1, 0-1) 2919Fjällräven Center
41IK Pantern  -  MODO Hockey3 - 2 (1-2, 1-0, 1-0) 7463Malmö Arena
  AIK  -  Södertälje SK4 - 1 (1-0, 2-1, 1-0) 3673Hovet, Johanneshov
  Tingsryds AIF  -  IF Björklöven1 - 2 (1-0, 0-0, 0-2) 1618Nelson Garden Arena
  Mora IK  -  Timrå IK2 - 4 (1-0, 0-2, 1-2) 3174Smidjegrav Arena
  Almtuna IS  -  Västerviks IK5 - 1 (2-0, 2-1, 1-0) 1344Gränbyhallen
  IK Oskarshamn  -  HC Vita Hästen2 - 3 (0-1, 0-1, 2-0, 0-1) 1979Be-Ge Hockey Center
  VIK Västerås HK  -  BIK Karlskoga4 - 3 (2-0, 2-1, 0-2) 3064ABB Arena Nord
42Almtuna IS  -  Mora IK1 - 5 (1-2, 0-3, 0-0) 1581Gränbyhallen
  IF Björklöven  -  AIK0 - 2 (0-1, 0-0, 0-1) 4046T3 Center
  Västerviks IK  -  Södertälje SK3 - 1 (0-0, 1-0, 2-1) 1454Plivit Trade hallen
  HC Vita Hästen  -  Tingsryds AIF1 - 0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0) 2534Himmelstalundshallen
  Timrå IK  -  VIK Västerås HK5 - 2 (4-0, 0-1, 1-1) 3006NHK Arena
  MODO Hockey  -  IK Oskarshamn2 - 1 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 1-0) 3377Fjällräven Center
  BIK Karlskoga  -  IK Pantern8 - 1 (4-0, 2-0, 2-1) 2605Nobelhallen
43AIK  -  HC Vita Hästen1 - 0 (0-0, 1-0, 0-0) 2714Hovet, Johanneshov
  Mora IK  -  Västerviks IK2 - 1 (0-0, 0-0, 2-1) 3280Smidjegrav Arena
  Södertälje SK  -  IF Björklöven3 - 5 (1-1, 1-1, 1-3) 3120Scaniarinken
  Tingsryds AIF  -  MODO Hockey3 - 6 (2-1, 1-2, 0-3) 1842Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  BIK Karlskoga0 - 1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-1) 1982Be-Ge Hockey Center
  IK Pantern  -  Timrå IK4 - 1 (0-1, 1-0, 3-0) 438Kirsebergs Ishall
  VIK Västerås HK  -  Almtuna IS3 - 0 (2-0, 1-0, 0-0) 2770ABB Arena Nord
44Mora IK  -  VIK Västerås HK6 - 0 (2-0, 2-0, 2-0) 3219Smidjegrav Arena
  HC Vita Hästen  -  Södertälje SK5 - 2 (2-1, 0-1, 3-0) 2956Himmelstalundshallen
  MODO Hockey  -  AIK2 - 3 (0-0, 2-2, 0-0, 0-1) 3743Fjällräven Center
  BIK Karlskoga  -  Tingsryds AIF1 - 2 (0-1, 1-1, 0-0) 2474Nobelhallen
  IK Oskarshamn  -  Timrå IK1 - 3 (0-1, 1-1, 0-1) 2125Be-Ge Hockey Center
  Almtuna IS  -  IK Pantern2 - 5 (2-1, 0-3, 0-1) 1266Gränbyhallen
  Västerviks IK  -  IF Björklöven1 - 3 (0-2, 1-0, 0-1) 1504Plivit Trade hallen
45Tingsryds AIF  -  Timrå IK1 - 2 (1-0, 0-2, 0-0) 1823Nelson Garden Arena
  IK Pantern  -  Mora IK4 - 2 (2-0, 1-2, 1-0) 489Malmö Isstadion
  AIK  -  BIK Karlskoga2 - 1 (1-0, 1-1, 0-0) 4114Hovet, Johanneshov
  IK Oskarshamn  -  Almtuna IS1 - 4 (1-0, 0-2, 0-2) 1925Be-Ge Hockey Center
  VIK Västerås HK  -  Västerviks IK0 - 2 (0-1, 0-1, 0-0) 4724ABB Arena Nord
  IF Björklöven  -  HC Vita Hästen2 - 4 (1-2, 0-1, 1-1) 3553T3 Center
  Södertälje SK  -  MODO Hockey3 - 2 (1-0, 2-0, 0-2) 2486Scaniarinken
46Timrå IK  -  AIK3 - 5 (0-1, 2-2, 1-2) 3453NHK Arena
  Mora IK  -  IK Oskarshamn4 - 1 (2-0, 1-0, 1-1) 4500Smidjegrav Arena
  MODO Hockey  -  IF Björklöven3 - 5 (0-2, 0-2, 3-1) 7023Fjällräven Center
  Almtuna IS  -  Tingsryds AIF1 - 2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 0-1) 1322Gränbyhallen
  VIK Västerås HK  -  IK Pantern4 - 2 (0-0, 1-1, 3-1) 2558ABB Arena Nord
  BIK Karlskoga  -  Södertälje SK2 - 5 (0-1, 1-4, 1-0) 2408Nobelhallen
  Västerviks IK  -  HC Vita Hästen3 - 0 (2-0, 0-0, 1-0) 1861Plivit Trade hallen
47Tingsryds AIF  -  Mora IK1 - 2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1) 1820Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  VIK Västerås HK2 - 1 (2-0, 0-1, 0-0) 2145Be-Ge Hockey Center
  AIK  -  Almtuna IS6 - 4 (3-2, 2-0, 1-2) 4538Hovet, Johanneshov
  IK Pantern  -  Västerviks IK2 - 1 (1-0, 0-0, 0-1, 1-0) 924Malmö Isstadion
  MODO Hockey  -  HC Vita Hästen2 - 1 (0-0, 1-0, 0-1, 1-0) 5848Fjällräven Center
  IF Björklöven  -  BIK Karlskoga2 - 7 (0-0, 1-3, 1-4) 3403T3 Center
  Södertälje SK  -  Timrå IK3 - 1 (0-1, 1-0, 2-0) 2370Scaniarinken
48Mora IK  -  AIK0 - 4 (0-3, 0-1, 0-0) 3325Smidjegrav Arena
  VIK Västerås HK  -  Tingsryds AIF1 - 3 (0-0, 0-1, 1-2) 2527ABB Arena Nord
  Västerviks IK  -  MODO Hockey3 - 2 (1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 1-0) 1684Plivit Trade hallen
  BIK Karlskoga  -  HC Vita Hästen2 - 1 (0-1, 1-0, 1-0) 2204Nobelhallen
  IK Pantern  -  IK Oskarshamn1 - 2 (0-0, 0-0, 1-1, 0-1) 814Malmö Isstadion
  Almtuna IS  -  Södertälje SK3 - 1 (1-0, 0-0, 2-1) 1422Gränbyhallen
  Timrå IK  -  IF Björklöven2 - 4 (0-2, 1-1, 1-1) 2550NHK Arena
49AIK  -  VIK Västerås HK4 - 1 (1-0, 1-0, 2-1) 4918Hovet, Johanneshov
  Tingsryds AIF  -  IK Pantern3 - 4 (1-1, 1-1, 1-2) 1610Nelson Garden Arena
  IK Oskarshamn  -  Västerviks IK1 - 2 (1-0, 0-1, 0-1) 3007Be-Ge Hockey Center
  HC Vita Hästen  -  Timrå IK1 - 2 (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1) 2820Himmelstalundshallen
  Södertälje SK  -  Mora IK1 - 5 (0-1, 1-2, 0-2) 2327Scaniarinken
  MODO Hockey  -  BIK Karlskoga3 - 5 (0-2, 2-2, 1-1) 4211Fjällräven Center
  IF Björklöven  -  Almtuna IS1 - 5 (0-2, 1-1, 0-2) 3807T3 Center
50Tingsryds AIF  -  AIK3 - 5 (2-1, 1-1, 0-3) 1724Nelson Garden Arena
  Södertälje SK  -  IK Oskarshamn1 - 5 (0-2, 1-2, 0-1) 2057Scaniarinken
  BIK Karlskoga  -  Almtuna IS3 - 2 (1-2, 1-0, 1-0) 2450Nobelhallen
  Västerviks IK  -  Timrå IK4 - 1 (2-1, 0-0, 2-0) 1471Plivit Trade hallen
  Mora IK  -  MODO Hockey4 - 5 (3-0, 1-1, 0-3, 0-1) 3402Smidjegrav Arena
  VIK Västerås HK  -  HC Vita Hästen3 - 1 (0-0, 2-0, 1-1) 2872ABB Arena Nord
  IK Pantern  -  IF Björklöven4 - 3 (1-1, 2-1, 0-1, 1-0) 672Malmö Isstadion
51IK Pantern  -  AIK3 - 2 (0-0, 0-1, 2-1, 1-0) 1027Malmö Isstadion
  IK Oskarshamn  -  Tingsryds AIF2 - 3 (1-1, 0-1, 1-1) 2235Be-Ge Hockey Center
  Västerviks IK  -  BIK Karlskoga3 - 1 (2-1, 1-0, 0-0) 1428Plivit Trade hallen
  Timrå IK  -  MODO Hockey3 - 2 (0-1, 1-0, 2-1) 5342NHK Arena
  Almtuna IS  -  HC Vita Hästen3 - 2 (1-1, 2-1, 0-0) 1611Gränbyhallen
  Mora IK  -  IF Björklöven2 - 3 (0-0, 1-1, 1-2) 3029Smidjegrav Arena
  VIK Västerås HK  -  Södertälje SK5 - 3 (3-2, 1-0, 1-1) 3455ABB Arena Nord
52AIK  -  IK Oskarshamn6 - 0 (2-0, 1-0, 3-0) 5021Hovet, Johanneshov
  Tingsryds AIF  -  Västerviks IK5 - 3 (2-2, 3-0, 0-1) 1511Nelson Garden Arena
  IF Björklöven  -  VIK Västerås HK3 - 2 (1-1, 0-0, 2-1) 5079T3 Center
  BIK Karlskoga  -  Timrå IK3 - 2 (3-1, 0-0, 0-1) 2292Nobelhallen
  Almtuna IS  -  MODO Hockey3 - 1 (2-0, 1-0, 0-1) 1945Gränbyhallen
  HC Vita Hästen  -  Mora IK3 - 6 (1-1, 1-3, 1-2) 2667Himmelstalundshallen
  Södertälje SK  -  IK Pantern2 - 1 (2-0, 0-1, 0-0) 2095Scaniarinken